МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.09.2021 № 512
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2021 р.
за № 1286/36908
Про затвердження інструкцій з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 324 від 14.05.2022 Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 662 від 19.07.2024 )
Відповідно до статей 229, 255, 279-5 -279-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, частини другої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 460, Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103, та з метою нормативно-правового врегулювання питань здійснення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті проваджень у справах про адміністративні правопорушення НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Інструкцію з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі;
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства інфраструктури України від 24 квітня 2013 року № 254 "Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 травня 2013 року за № 789/23321.
3. Департаменту дорожніх перевезень та безпеки на транспорті (О. Задорожному) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Відділу зовнішніх комунікацій забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України.
5. Цей наказ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 03 червня 2021 року № 1534-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю", але не раніше дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мустафу-Масі Найєма.
Міністр | О. Кубраков |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Міністр внутрішніх справ України Перший заступник Міністра цифрової трансформації України | Є. Прокопчук Д. Монастирський О. Вискуб |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
27 вересня 2021 року № 512
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2021 р.
за № 1286/36908
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає процедуру оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - уповноважена посадова особа) відповідно до покладених на них повноважень матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в значенні, наведеному в Кодексі України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Законах України "Про автомобільний транспорт", "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про виконавче провадження", "Про звернення громадян" та Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1174 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 року № 623).
3. Уповноваженій посадовій особі забороняється розголошувати персональні дані осіб, визначених статтею 14-3 КУпАП, що отримані під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, крім випадків, передбачених законом.
II. Розгляд справ про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі
1. Уповноважена посадова особа розглядає справи про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, які передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою та третьою статті 132-1 КУпАП (далі - адміністративні правопорушення).
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень в Державній службі України з безпеки на транспорті.
2. Уповноважена посадова особа здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення шляхом опрацювання інформаційного файлу системою фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі (далі - cистема), необхідного для об’єктивного розгляду справи та винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі (далі - постанова).
У разі якщо адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 КУпАП, зафіксоване в автоматичному режимі, уповноважені посадові особи встановлюють особу, зазначену у частині першій статті 14-3 КУпАП за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
За запитом уповноваженої посадової особи (за умови ідентифікації такої посадової особи за допомогою кваліфікованого електронного підпису) відповідні органи (підрозділи) Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України надають відомості про належного користувача транспортного засобу, фізичну особу, керівника юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, особу, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи, з обов’язковим дотриманням Закону України "Про захист персональних даних".
У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України, а інформація про вчинене адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 КУпАП, зафіксовані в автоматичному режимі, вноситься уповноваженою посадовою особою до відповідних електронних реєстрів Міністерства внутрішніх справ України та Державної прикордонної служби України.
Для встановлення осіб, зазначених у статті 14-3 КУпАП, уповноваженою посадовою особою формується запит у письмовій формі (у тому числі за умови ідентифікації такої посадової особи за допомогою електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) з обов’язковим дотриманням Закону України "Про захист персональних даних" та у встановленому порядку надсилається до відповідних центральних органів виконавчої влади, визначених законодавством.
Під час опрацювання інформаційних файлів уповноважена посадова особа оцінює їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
3. Під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу та встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення, розгляд якого віднесено до компетенції Державної служби України з безпеки на транспорті, уповноважена посадова особа виносить постанову без складання протоколу про адміністративне правопорушення. Формування проєкту постанови здійснюється автоматизовано. При цьому уповноважена посадова особа може створювати ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
( Абзац перший пункту 3 розділу II в редакції Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 662 від 19.07.2024 )
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, оформлюється відповідно до додатка 1 до цієї Інструкції.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі стосовно особи, яка ввезла на територію України транспортний засіб, зареєстрований за її межами, та яка є іноземцем або особою без громадянства, або громадянином, який має постійне місце проживання за кордоном, оформлюється відповідно до додатка 2 до цієї Інструкції.
Серія постанови складається з двох літер українського алфавіту, номер постанови складається з 8 цифр.
4. Під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу з використанням системи уповноважена посадова особа з’ясовує:
1) наявність фактичних даних учинення адміністративного правопорушення, ознаки якого зафіксовані на фотознімках, відеозаписі (за наявності) в інформаційному файлі;
2) відповідність символів номерного знака транспортного засобу на отриманих фотознімках, відеозаписі (за наявності) символам, розпізнаним системою;
3) наявність та повноту інформації про зафіксований транспортний засіб;
4) відповідність типу, марки та моделі зафіксованого транспортного засобу його реєстраційним даним, отриманим із системи;
5) наявність у системі інформації про те, що до моменту вчинення правопорушення зафіксований транспортний засіб вибув із володіння особи, зазначеної у статті 14-3 КУпАП, внаслідок протиправних дій інших осіб або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать цьому транспортному засобу;
6) наявність та повноту інформації про особу, зазначену у статті 14-3 КУпАП, зафіксованого транспортного засобу;
7) наявність інформації про обставини, що виключають адміністративну відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності;
8) наявність і відповідність дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, або документу про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Опрацювання матеріалів інформаційного файлу здійснюється в один або два етапи (рівні) залежно від наявності та повноти інформації про зафіксований транспортний засіб або про особу, яка притягається до відповідальності, а також оцінки інших матеріалів інформаційного файлу у справі про адміністративне правопорушення.
5. На першому етапі (рівні) за результатами опрацювання матеріалів інформаційного файлу уповноважена посадова особа:
1) за наявності відомостей у справі про адміністративне правопорушення стосовно осіб, зазначених у частинах першій та другій статті 14-3 КУпАП, щодо відповідності символів номерного знака зафіксованого транспортного засобу, наявності та повноти інформації про зафіксований транспортний засіб та відповідальну особу або особу, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України, відсутності інформації про протиправне використання зафіксованого транспортного засобу або його номерних знаків іншими особами та відсутності обставин, що виключають адміністративну відповідальність особи, виносить із використанням засобів системи постанову, зміст якої відповідає вимогам статті 283 КУпАП, з підтвердженням прийнятого рішення шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису та створення кваліфікованої електронної печатки;
2) у разі потреби додаткової перевірки фактичних даних учинення адміністративного правопорушення, відсутності достовірної та/або повної інформації щодо зафіксованого транспортного засобу, особи, яка притягається до відповідальності, постанову не виносить, а матеріали адміністративної справи невідкладно передає з використанням засобів системи на другий етап (рівень) іншій уповноваженій посадовій особі із зазначенням підстав передання для продовження їх розгляду шляхом детального опрацювання та уточнення наявних матеріалів інформаційного файлу, іншої інформації стосовно транспортного засобу та особи, яка притягається до відповідальності, отриманої із системи, з подальшим прийняттям відповідного рішення;
3) невідкладно передає з використанням засобів системи в автоматизовному режимі таку інформацію до відповідної функціональної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України (далі - ФП ЄІС МВС). При цьому постанова не виноситься.
6. На другому етапі (рівні) уповноважена посадова особа опрацьовує не пізніше 2-х місяців з дня вчинення правопорушення, передані на розгляд з першого етапу (рівня) матеріали інформаційного файлу, аналізує їх та у разі потреби уточнює необхідні відомості для прийняття рішення у справі шляхом отримання інформації відповідно до законодавства та за результатами опрацювання:
( Абзац перший пункту 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 324 від 14.05.2022 )
1) у разі наявності у матеріалах інформаційного файлу відомостей про вчинення адміністративного правопорушення, відсутності в матеріалах інформаційного файлу даних про протиправне використання зафіксованого транспортного засобу або його номерних знаків іншими особами, відсутності обставин, визначених статтею 247 КУпАП, з використанням засобів системи виносить адміністративну постанову, зміст якої відповідає вимогам статті 283 КУпАП, з накладенням кваліфікованого електронного підпису;
2) за наявності хоча б однієї з обставин, визначених статтею 247 КУпАП, закриває провадження у справі без винесення постанови з унесенням відповідної інформації до системи та накладенням кваліфікованого електронного підпису;
3) у разі отримання відомостей про протиправне використання зафіксованого транспортного засобу або його номерних знаків іншими особами невідкладно передає в автоматизованому режимі таку інформацію до ФП ЄІС МВС з метою інформування відповідних органів (підрозділів) Національної поліції України для прийняття рішення згідно із законодавством. При цьому постанова не виноситься.
7. Якщо під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу уповноважена посадова особа установить невідповідність типу, марки чи моделі зафіксованого на фотознімках, відеозаписі (за наявності) з інформаційного файлу транспортного засобу його реєстраційним даним, отриманим із системи, або відсутність даних про цей транспортний засіб чи виявить ознаки інших правопорушень (зокрема, дорожньо-транспортної пригоди, експлуатації транспортного засобу, яким незаконно заволоділи, використання номерних знаків, що належать іншому транспортному засобу), не зазначених у пункті 1 цього розділу, невідкладно передає з використанням засобів системи в автоматизованому режимі таку інформацію до ФП ЄІС МВС з метою інформування відповідних органів (підрозділів) Національної поліції України для прийняття рішення згідно із законодавством України.
8. Винесені постанови, що набрали законної сили, разом з метаданими передаються до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.
Постанова, яку винесла уповноважена посадова особа, друкується з використанням засобів системи та протягом трьох робочих днів з дня її винесення передається національному оператору поштового зв’язку для доставлення на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи) рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Постанова та бланк квитанції про сплату адміністративного штрафу, що є невід’ємною частиною цієї постанови, оформлені згідно з додатком 1 до цієї Інструкції, друкуються на паперовому бланку разом із повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендованого листа з постановою) та вкладаються у паперовий конверт.
Бланки постанов виготовляються відповідно до технічного опису бланка постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно осіб, зазначених у статті 14-3 КУпАП (додаток 3 до цієї Інструкції).
Зразок бланка повідомлення про вручення поштового відправлення затверджено національним оператором поштового зв’язку відповідно до вимог пункту 7 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270.
Повідомлення про вручення поштового відправлення розміщується на зворотному боці паперового конверта, що має формат 229 x 114 мм, вагу не менш як 80 г/м-2 і прозоре віконце для візуалізації штрихового кодового ідентифікатора поштового відправлення, поштової адреси та індексу отримувача.
Днем отримання постанови є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення її особі, зазначеній у частині першій статті 14-3 КУпАП, або повнолітньому члену сім’ї такої особи.
Якщо особа, зазначена у частині першій статті 14-3 КУпАП, відмовляється від отримання постанови, днем отримання постанови є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову в її отриманні.
У разі невручення постанови адресату за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів або Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, днем отримання адміністративної постанови вважається день повернення поштового відправлення з позначкою про невручення до Державної служби України з безпеки на транспорті.
Постанова набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.
Інформація про дату набрання постановою законної сили вноситься автоматично засобами системи до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху на підставі даних, що містяться в поштовому повідомленні про вручення адресату постанови або про відмову в її отриманні, яке надійшло від національного оператора поштового зв’язку, або дати повернення до Державної служби України з безпеки на транспорті поштового відправлення з позначкою про його невручення.
( Абзац одинадцятий пункту 8 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 324 від 14.05.2022 )
9. Винесена уповноваженою посадовою особою постанова стосовно особи, яка ввезла на територію України транспортний засіб, зареєстрований за її межами, та яка є іноземцем або особою без громадянства, або громадянином, який має постійне місце проживання за кордоном, автоматично вноситься засобами системи до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.
Постанова та бланк квитанції про сплату адміністративного штрафу, що є невід’ємною частиною цієї постанови, оформлені згідно з додатком 2 до цієї Інструкції, автоматично надсилається засобами системи до електронного реєстру Державної прикордонної служби України для вручення її копії зазначеній у цьому пункті особі відповідно до статті 279-6 КУпАП.
Постанова, винесена стосовно особи, яка ввезла на територію України транспортний засіб, зареєстрований за її межами, та яка є іноземцем або особою без громадянства, або громадянином, який має постійне місце проживання за кордоном, набирає законної сили після вручення копії зазначеної постанови, яка роздруковується на папері уповноваженою особою органу Державної прикордонної служби України.
III. Звільнення від відповідальності за адміністративні правопорушення
1. Відповідальна особа або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами, звільняється від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою законної сили:
така особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу;
особа, яка користувалася транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, форму якої наведено у додатку 4 до цієї Інструкції (далі - заява про згоду), а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.
2. Питання про відповідальність за адміністративні правопорушення, учинені на території України іноземцями, які користуються імунітетом від адміністративної юрисдикції України, вирішуються відповідно до закону та міжнародних договорів України.
3. У разі несплати штрафу особами, зазначеними у статті 14-3 КУпАП, уповноважена посадова особа направляє органу державної виконавчої служби заяву про примусове виконання рішення, форму якої наведено у додатку 5 до цієї Інструкції. Заява про примусове виконання рішення може бути подана до органу державної виконавчої служби у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному чинним законодавством.
Не допускається одночасне пред’явлення постанови у формі електронного документа до різних органів державної виконавчої служби, а також одночасне пред’явлення постанови в електронній та паперовій формі.
( Пункт 3 розділу III в редакції Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 662 від 19.07.2024 )
IV. Особливості діловодства у справах про адміністративне правопорушення
1. Поштове повідомлення про вручення особі постанови або про відмову особи в її отриманні, а також повернуте поштове відправлення з позначкою про його невручення зберігається в Державній службі України з безпеки на транспорті протягом одного року із дня накладення адміністративного стягнення.
2. Постанови, які органи державної виконавчої служби повернули у зв’язку з фактичним їх виконанням у повному обсязі, а також у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково їх виконати та строк повторного пред’явлення до примусового виконання яких закінчився, разом із матеріалами справи зберігаються в Державній службі України з безпеки на транспорті протягом одного року із дня накладення адміністративного стягнення.
3. Винесені уповноваженими посадовими особами постанови обліковуються в Реєстрі адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.
( Пункт 3 розділу IV в редакції Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 662 від 19.07.2024 )
4. При створенні ідентичних за документарною інформацією та реквізитами електронного документа та документа на папері, кожен з них є оригіналом і має однакову юридичну силу.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 4 згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури № 662 від 19.07.2024 )
V. Контроль за станом дотримання законності під час здійснення адміністративного провадження
1. Організація контролю за порядком здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення та оформлення уповноваженими посадовими особами матеріалів про адміністративні правопорушення покладається на керівництво Державної служби України з безпеки на транспорті.
2. Безпосередній контроль за дотриманням уповноваженими посадовими особами законодавства України під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення покладається на керівників відповідних структурних підрозділів Державної служби України з безпеки на транспорті.
Директор Департаменту дорожніх перевезень та безпеки на транспорті | О. Задорожний |
Додаток 1
до Інструкції з оформлення
уповноваженими посадовими особами
Державної служби України з безпеки
на транспорті матеріалів
про адміністративні правопорушення
у сфері безпеки на автомобільному
транспорті, зафіксовані
в автоматичному режимі
(пункт 3 розділу II)
ПОСТАНОВА
по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України
( Див. текст )
( Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства інфраструктури № 324 від 14.05.2022 )
Додаток 2
до Інструкції з оформлення
уповноваженими посадовими особами
Державної служби України з безпеки
на транспорті матеріалів
про адміністративні правопорушення
у сфері безпеки на автомобільному
транспорті, зафіксовані
в автоматичному режимі
(пункт 3 розділу II)
ПОСТАНОВА
по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка ввезла на територію України транспортний засіб, зареєстрований за її межами, та яка є іноземцем або особою без громадянства, або громадянином, який має постійне місце проживання за кордоном
( Див. текст )
( Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства інфраструктури № 324 від 14.05.2022 )
Додаток 3
до Інструкції з оформлення
уповноваженими посадовими особами
Державної служби України з безпеки
на транспорті матеріалів
про адміністративні правопорушення
у сфері безпеки на автомобільному
транспорті, зафіксовані
в автоматичному режимі
(пункт 8 розділу II)
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно осіб, зазначених у статті 14-3 КУпАП
( Див. текст )
1. Бланк постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно осіб, зазначених у статті 14-3 КУпАП, (далі - бланк постанови) має вигляд прямокутного аркуша розміром 210 x 297 мм (±0,5 мм) та виготовляється на офсетному папері масою 80 ± 5 г/м-2.
2. З лицьового та зворотного боків бланка постанови способом цифрового друку (шрифт: Times New Roman) нанесено текст постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно осіб, зазначених у статті 14-3 КУпАП, поштову адресу та індекс одержувача, штриховий кодовий ідентифікатор поштового відправлення.
3. Бланк квитанції має вигляд прямокутного аркуша розміром 210 x 297 мм (±0,5 мм) та виготовляється на офсетному папері масою 80 ± 5 г/м-2.
4. З лицьового та зворотного боків бланка квитанції про сплату адміністративного штрафу способом цифрового друку (шрифт: Times New Roman) нанесено текст реквізитів для сплати постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно осіб, зазначених у статті 14-3 КУпАП, та інформацію щодо її оскарження.
Додаток 4
до Інструкції з оформлення
уповноваженими посадовими особами
Державної служби України з безпеки
на транспорті матеріалів
про адміністративні правопорушення
у сфері безпеки на автомобільному
транспорті, зафіксовані
в автоматичному режимі
(пункт 1 розділу III)
ЗАЯВА
про визнання факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності
( Див. текст )
Додаток 5
до Інструкції з оформлення
уповноваженими посадовими особами
Державної служби України з безпеки
на транспорті матеріалів
про адміністративні правопорушення
у сфері безпеки на автомобільному
транспорті, зафіксовані
в автоматичному режимі
(пункт 3 розділу III)
ЗАЯВА
про примусове виконання рішення
( Див. текст )