МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства палива
та енергетики України
08.10.2007 N 480
( z1262-07 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 листопада 2007 р.
за N 1263/14530
ПОЛОЖЕННЯ
про предмети, правила носіння та норми належності форменого одягу персоналу підрозділів відомчої воєнізованої охорони Міністерства палива та енергетики України
1. Загальні положення
1.1. Під час несення служби персонал підрозділів відомчої воєнізованої охорони Міністерства палива та енергетики України (далі - підрозділи охорони) зобов'язаний носити встановлену для нього форму одягу, яка повинна відповідати встановленим зразкам, бути ретельно підігнаною та в бездоганному стані. Зброя й спецзасоби повинні бути на поясному спорядженні в період усього часу несення служби.
1.2. Забороняється персоналу підрозділів охорони носіння знаків розпізнавання, емблем та кокард, які встановлені для працівників правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, а також форменого одягу разом з цивільним.
2. Предмети форменого одягу для працівників підрозділів охорони
2.1. Предмети форменого одягу темно-синього кольору:
- шапка-вушанка зі штучного хутра сірого кольору;
- кашкет повсякденний темно-синього кольору;
- кепі темно-синього кольору;
- берет темно-синього кольору;
- куртка зимова з коміром зі штучного хутра сірого кольору в комплекті з утепленими брюками зі змішаної тканини темно-синього кольору;
- кітель повсякденний з напіввовняної тканини темно-синього кольору;
- куртка повсякденна з напіввовняної тканини темно-синього кольору;
- брюки навипуск з напіввовняної тканини темно-синього кольору;
- светр з напіввовняної пряжі темно-синього кольору з нашивними накладками в районі плечей та ліктів із плащової тканини;
- сорочка літня зі змішаної тканини темно-синього кольору. Брюки зі змішаної тканини темно-синього кольору; сорочки сірого кольору з довгими та короткими рукавами, комір, клапани нагрудних кишень та манжети рукавів - темно-синього кольору;
- сорочки білого кольору з довгими та короткими рукавами;
- фуфайка чорного кольору;
- галстук темно-синього кольору;
- напівчеревики шкіряні чорного кольору, черевики з високими берцями шкіряні чорного кольору;
- спорядження шкіряне чорного кольору.
2.2. Предмети форменого одягу чорного кольору:
- шапка-вушанка зі штучного хутра чорного кольору;
- шапочка з напіввовняної пряжі чорного кольору;
- кепі чорного кольору;
- берет чорного кольору;
- куртка зимова з коміром зі штучного хутра чорного кольору в комплекті з утепленими брюками зі змішаної тканини чорного кольору;
- светр з напіввовняної пряжі чорного кольору з нашивними накладками в районі плечей та ліктів із плащової тканини;
- сорочка літня зі змішаної тканини чорного кольору;
- брюки зі змішаної тканини чорного кольору;
- сорочки чорного кольору з довгими та короткими рукавами;
- сорочки білого кольору з довгими та короткими рукавами;
- підшлемник з напіввовняної пряжі чорного кольору;
- фуфайка чорного кольору;
- галстук чорного кольору;
- черевики з високими берцями шкіряні чорного кольору;
- напівчеревики шкіряні чорного кольору;
- спорядження шкіряне чорного кольору.
2.3. Предмети форменого одягу оливкового кольору:
- шапка-вушанка зі штучного хутра сірого кольору;
- кепі оливкового кольору;
- берет оливкового кольору;
- куртка зимова з коміром зі штучного хутра сірого кольору в комплекті з утепленими брюками зі змішаної тканини оливкового кольору;
- светр з напіввовняної пряжі оливкового кольору з нашивними накладками в районі плечей та ліктів із плащової тканини;
- сорочка літня зі змішаної тканини оливкового кольору;
- брюки зі змішаної тканини оливкового кольору;
- сорочки світло-оливкового кольору з довгими та короткими рукавами;
- сорочки білого кольору з довгими та короткими рукавами;
- фуфайка оливкового кольору;
- галстук оливкового кольору;
- черевики з високими берцями шкіряні чорного кольору;
- напівчеревики шкіряні чорного кольору;
- спорядження шкіряне чорного кольору.
2.4. Предмети камуфльованого форменого одягу:
- шапка-вушанка зі штучного хутра сірого кольору;
- кепі літнє камуфльованого кольору;
- куртка зимова з коміром зі штучного хутра сірого кольору в комплекті з утепленими брюками зі змішаної тканини камуфльованого кольору;
- светр з напіввовняної пряжі оливкового кольору з нашивними накладками в районі плечей та ліктів із плащової тканини;
- костюм літній камуфльованого кольору;
- сорочки світло-оливкового кольору з довгими та короткими рукавами;
- фуфайка камуфльованого кольору або майка;
- черевики з високими берцями шкіряні чорного кольору;
- напівчеревики шкіряні чорного кольору;
- спорядження шкіряне чорного кольору.
3. Опис та порядок розміщення кокарди, нагрудної нашивки, нарукавних знаків та погонів на предметах спеціального форменого одягу працівників підрозділів охорони
3.1. Кокарда
Кокарда металева або з амінопласту, цільноштампована, випуклої форми. Краї кокарди виконані у формі вінка з дубового листя золотистого кольору. У центрі на синьому полі розміщені на передньому плані щит темно-синього кольору, на задньому плані - перехрещені два карабіни світло-сірого кольору. Розмір кокарди - 40х35 мм. Кокарда кріпиться спереду посередині головного убору.
3.2. Нагрудна нашивка
Нагрудна нашивка має прямокутну форму розміром 105х35 мм. Нашивка чорного кольору з написом "ОХОРОНА". Напис і контур нашивки жовтого кольору. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці над клапаном нагрудної кишені форменого одягу.
3.3. Нарукавний знак "Відомча воєнізована охорона"
Нарукавний знак має вигляд щита, у центрі якого на чорному полі зображені на передньому плані щит жовто-синього кольору із зображенням малого Державного Герба України (тризуба), на задньому плані - перехрещені два карабіни сірого кольору. По краю верхнього контуру нарукавного знака напис "ВІДОМЧА". По краю внутрішнього контуру нарукавного знака напис "ВОЄНІЗОВАНА ОХОРОНА". Контур знака та напис жовтого кольору. Нарукавний знак кріпиться на лівому рукаві форменого одягу на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Розмір нарукавного знака 95х125 мм.
3.4. Нарукавний знак "Варта"
Нарукавний знак має вигляд щита, у центрі якого на чорному полі зображені на передньому плані щит жовто-синього кольору із зображенням малого Державного Герба України (тризуба), на задньому плані - перехрещені два карабіни сірого кольору. По краю верхнього контуру нарукавного знака напис "ВАРТА". По краю внутрішнього контуру нарукавного знака напис "ВІДОМЧА ВОЄНІЗОВАНА ОХОРОНА". Контур знака та напис жовтого кольору. Нарукавний знак кріпиться на правому рукаві форменого одягу на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Розмір нарукавного знака 95х125 мм.
3.5. Погони
Погони-муфти темно-синього та оливкового кольорів мають прямокутну форму розміром 55х120 мм зі зрізами в їх верхній частині з обох боків під кутом 55 градусів.
3.5.1. Схема розташування знаків розпізнавання на погонах працівників підрозділів охорони
Погони-муфти темно-синього кольору мають пластикову підложу темно-синього кольору, оливкового кольору - пластикову підложу оливкового кольору.
Погони-муфти одягаються на погони, що вшиваються (погон-хлястик), форменого одягу працівників підрозділів охорони за кольором: погони-муфти темно-синього кольору одягаються на погони, що вшиваються (погон-хлястик), форменого одягу темно-синього та чорного кольорів;
- погони-муфти оливкового кольору одягаються на погони, що вшиваються (погон-хлястик), форменого одягу оливкового кольору.
3.5.2. Емблема (зображення перехрещених двох карабінів) золотистого кольору, металева або з амінопласту у формі випуклої овальної розетки блакитного кольору, у центрі якої розміщено на передньому плані щит темно-синього кольору, на задньому плані - перехрещені два карабіни. Розмір розетки 16х20 мм.
Поле облямоване обідком золотистого кольору. Від обідка до краю гофрована поверхня золотистого кольору. Розмір емблеми складає 22х29 мм та висотою 4 мм. Кріплення - за допомогою клямра або гвинта з гайкою.
Знаки розпізнавання (восьмикутник у формі "ромашки") - металеві або з амінопласту золотистого кольору. Для начальників загонів, їхніх заступників, помічників з матеріально-технічного забезпечення, начальників окремих команд - 20 мм, для всіх інших категорій персоналу працівників підрозділів охорони - діаметром 15 мм.
Верхня частина випукла з кругом у центрі, від якого розходяться промені. На нижньому боці клямр або гвинт з гайкою для закріплення на погонах-муфтах.
4. Правила, порядок та особливості носіння форменого одягу працівниками підрозділів охорони
4.1. Шапка-вушанка, кепі (берет), кашкет повсякденний носяться без нахилу, при цьому козирок кашкета, кепі та нижній край шапки-вушанки й берета повинні бути на відстані 2-4 см над бровами. Головні убори носяться з кокардою встановленого для працівників підрозділів відомчої воєнізованої охорони зразка, що кріпиться по центру головного убору на рівні перенісся, філігранний ремінець жовтого кольору прикріплюється на кашкеті двома ґудзиками жовтого кольору.
4.2. Куртка зимова в комплекті з утепленими брюками носиться застебнутою на всі ґудзики (кнопки) або з розстебнутим верхнім ґудзиком (кнопкою). Під час негоди носиться з капюшоном та піднятим коміром.
Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці над клапаном нагрудної кишені.
4.3. Кітель повсякденний з напіввовняної тканини темно-синього кольору носиться застебнутим на всі ґудзики (металеві або з амінопласту чорного кольору, діаметром 23 мм та 14 мм, верхня частина випукла, на нижній частині - вушко для кріплення його до одягу) із сорочкою сірого кольору з довгими рукавами з коміром, клапанами нагрудних кишень та манжетами рукавів темно-синього кольору або білого кольору з довгими рукавами, брюками навипуск із напіввовняної тканини темно-синього кольору та галстуком темно-синього кольору. Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці над клапаном нагрудної кишені.
4.4. Куртка повсякденна темно-синього кольору носиться застебнутою на всі ґудзики (металеві або з амінопласту чорного кольору, діаметром 14 мм, верхня частина випукла, на нижній частині - вушко для кріплення його до одягу) із сорочкою сірого кольору з довгими рукавами з коміром, клапанами нагрудних кишень та манжетами рукавів темно-синього кольору або білого кольору з довгими рукавами, брюками навипуск з напіввовняної тканини темно-синього кольору та галстуком темно-синього кольору. Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці над клапаном нагрудної кишені.
4.5. Сорочка літня носиться застебнутою на всі ґудзики (кнопки) або з розстебнутим верхнім ґудзиком (кнопкою). Поверх сорочки носиться спорядження, спецзасоби та зброя (у порядку та послідовності, установленими для аналогічного спорядження працівників охорони). Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава.
4.6. Брюки прямого покрою зі змішаної тканини, брюки утеплені, напівкомбінезон носяться заправленими в черевики з високими берцями з невеликим напуском або поверх них. Брюки з напіввовняної тканини темно-синього кольору носяться навипуск з черевиками з високими берцями та напівчеревиками.
4.7. Светр носиться при зимовій формі одягу замість сорочки літньої. Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці на рівні нарукавних знаків.
4.8. Сорочка з довгими рукавами носиться застебнутою на всі ґудзики з галстуком під сорочку літню та светр. Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці над клапаном нагрудної кишені.
4.9. Сорочка з короткими рукавами носиться з погонами й розстебнутим верхнім ґудзиком. Нарукавні знаки "Відомча воєнізована охорона" та "Варта" кріпляться на лівому та правому рукавах на відстані 50 мм від лінії вшивання рукава. Нагрудна нашивка кріпиться на лівому боці над клапаном нагрудної кишені.
5. Номенклатура посад, категорій персоналу працівників підрозділів охорони Міністерства палива та енергетики України й установлені для них знаки розпізнавання
6. Норми забезпечення форменим одягом працівників підрозділів відомчої воєнізованої охорони Міністерства палива та енергетики України
Примітки:
1. Предмети форменого одягу, що видаються всім співробітникам підрозділів охорони.
2. Предмети форменого одягу, що видаються тільки начальникам загонів, їхнім заступникам та начальникам окремих команд охорони.
3. Видається працівникам підрозділів охорони, які несуть службу на зовнішніх обхідних постах.
4. Видається працівникам підрозділів охорони, що виконують службу на всіх інших постах, крім зазначених у пункті 3.
5. Видається категорії (середній) персоналу працівників підрозділів охорони. При отриманні куртки повсякденної строк носіння кітеля повсякденного збільшується на 1 рік.
6. Видаються категорії (молодший, рядовий) персоналу працівників підрозділів охорони.
7. Видаються залежно від кольору спеціального форменого одягу.
8. Видаються, виходячи з умов несення служби, працівникам підрозділів охорони, які несуть службу на зовнішніх постах.
9. Спорядження шкіряне, кожух, рукавиці хутряні, плащ з капюшоном з прогумованої або брезентової тканини є інвентарним майном та видається працівникам підрозділів охорони в тимчасове індивідуальне або групове користування.
Дозволяється видавати за бажанням працівника підрозділу відомчої воєнізованої охорони одні предмети форменого одягу замість інших, що передбачені нормою забезпечення, у межах вартості предметів, які замінюються.
Фасон пошиття зразків зимової та літньої форми одягу працівників підрозділів відомчої воєнізованої охорони оливкового та чорного кольорів аналогічний до спеціального форменого одягу темно-синього кольору.
Директор Департаменту фізичного захисту, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності Міністерства палива та енергетики України | П.А.Іванов |