МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ,
Міністерства фінансів,
Міністерства економіки
05.10.2007 N 369/1105/336
( z1235-07 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2007 р.
за N 1236/14503
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 364/497/506 від 25.04.2012 )
ПОРЯДОК
справляння плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ
1. Цей Порядок визначає механізм справляння плати юридичними та фізичними особами за надання послуг, зазначених у Переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 року N 795 (далі - Перелік).
2. Зазначені платні послуги можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ України (далі - органи та підрозділи МВС України) у межах своєї компетенції та виключно за письмовою заявою юридичних або фізичних осіб (далі - замовники) із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, місця знаходження (місця проживання) та виду платної послуги.
Без письмових заяв та за згодою замовника надаються послуги, указані в пунктах 1-5 (за відсутності екологічної картки), 6, 7 (за відсутності документа про оцінку вартості транспортного засобу номерного вузла та агрегату, яка проведена в установленому порядку), 8, 20, 21, 43, 58 (для юридичних осіб), 59 (для посвідчень водія та реєстраційних документів, дозволів та інших документів) та 75 Переліку.
3. Розрахунки за надання послуг здійснюються у формі попередньої оплати або за фактом їх виконання.
Оплата здійснюється шляхом перерахування замовником коштів через банки та/або відділення поштового зв'язку.
Забороняється приймати плату за послуги безпосередньо працівниками органів та підрозділів МВС України.
Підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку або відділення поштового зв'язку.
4. У разі письмової вимоги замовника та можливості органів та підрозділів МВС України термінового надання послуги, до розміру плати застосовується надбавка в оплаті у розмірі 100 відсотків (за згодою сторін), крім пунктів 18, 82-88 Переліку.
5. Відмову від надання вже замовленої послуги замовник надає в письмовій формі на ім'я керівника відповідного органу або підрозділу виключно в письмовій формі.
6. Повернення коштів за ненадані послуги здійснюється за письмовою заявою замовника на підставі платіжного документа (платіжне доручення, квитанція).
7. Якщо послуга передбачає видачу бланкової продукції, номерних знаків, її розмір установлюється з урахуванням витрат, пов'язаних з придбанням відповідної продукції у виробника, уключаючи податок на додану вартість, з урахуванням 25% надбавки до цих витрат відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.92 N 47 "Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів".
8. Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті на ім'я підрозділів МВС в органах Державного казначейства України, і використовуються відповідно до бюджетного законодавства.
9. Категорії громадян, яким надано право користування пільгами щодо сплати державного мита, визначені Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито", звільняються від оплати послуг за пунктами 18-19, 82-88 Переліку.
10. Відповідальність щодо дотримання цього Порядку та правильності визначення розмірів плати за надання послуг несуть керівники органів та підрозділів МВС згідно з чинним законодавством.
11. Контроль за повнотою надходжень та веденням бухгалтерського обліку покладається на Міністерство внутрішніх справ України.