ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
24 травня 2023 року № 1190
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 липня 2023 р. за № 1201/40257
Інструкція
по заповненню Акта визначення врожайності застрахованої культури методом контрольного обмолоту
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення Акта визначення врожайності застрахованої культури методом контрольного обмолоту (далі - Акт).
2. Акт оформляється страховиком або уповноваженою ним особою.
3. Акт оформлюється після проведення процедур визначення врожайності озимої зернової сільськогосподарської культури за місцем розташування застрахованої культури, і в нього заносяться всі отримані в результаті дані.
II. Порядок заповнення реквізитної частини Акта
1. У графі "Акт № ___" зазначається порядковий номер Акта. Порядок присвоєння номера Акта повинен бути встановлений страховиком
2. У графі "Строк з "___" ____________ 20__ року по "___" ____________ 20__ року" повинні бути зазначені дата початку та дата закінчення проведення процедур з визначення врожайності застрахованої культури у форматі: дд.мм.рррр, де дд - число огляду цифрами, мм - місяць огляду словом, рррр - рік огляду цифрами.
3. У графі "N Договору" проставляється номер Договору страхування озимої зернової сільськогосподарської культури з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування (далі - Договір), до якого складений Акт.
4. У графі "Найменування страховика" зазначається найменування страховика, який уклав Договір.
5. У графі "Культура (код)" вписується код застрахованої культури:
озима пшениця - код 101;
озиме жито - код 102;
озимий ячмінь - код 103;
6. У графі "Найменування/прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) страхувальника" вказується найменування сільськогосподарського товаровиробника (для юридичних осіб) та прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб).
7. У графі "Місце розташування застрахованої культури" вказується найменування населеного пункту (об'єднана територіальна громада) де знаходиться застрахована культура.
8. У графі "Загальна застрахована площа ділянок, га" вказується загальна площа ділянок з посівами застрахованої культури (у гектарах).
9. У графах "Прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) уповноваженої особи страховика" та "Прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) уповноваженої особи страхувальника" вказуються прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) уповноваженої особи, яка здійснювала огляд.
III. Порядок заповнення розділу I "Результати визначення врожайності" Акта
1. У графі "Номер ділянки" вказується номер ділянки, який є номером (назвою) ділянки згідно з прийнятим у страхувальника обліком земель. У разі відсутності номера ділянки, вона зазначається як "б/н", тобто без номера.
2. У графі "Площа ділянки, га" вказується посівна площа ділянки (у гектарах).
3. У графі "Кадастровий номер або координати меж територій глобальної системи позиціонування (GPS-супутникової системи навігації) ділянки" зазначається кадастровий номер або координати меж територій глобальної системи позиціонування (GPS-супутникової системи навігації) ділянки застрахованої культури.
4. У графі "Площа зібраної ділянки, га" зазначається фактична площа ділянки, на якій проводилось комбайнування врожаю культури.
5. У графі "Обсяг зібраної продукції, ц" зазначається фактична маса зібраної продукції застрахованої культури.
6. У графі "Вологість зерна, (%)" зазначається середній показник вологості, визначений для зерна застрахованої культури.
7. У графі "Втрата ваги по вологості, % (* дивитись довідкову таблицю по втраті ваги по вологості)" зазначається показник втрати ваги зерна по вологості, взятий із довідкової таблиці по втраті ваги по вологості згідно з показником вологості зерна відповідно до графи 6 розділу I Акта.
8. У графі "Вага зібраного зерна, ц (графа 5 - графа 5 х графу 7 / 100)" зазначається показник врожайності згідно з результатами визначення врожайності застрахованої культури відповідно до послідовності розрахунків, зазначених у Акті.
9. У графі "Відсоток втрати врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором**, (%)" зазначається відсоток втрат врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором, визначений уповноваженим представником страховика та занесений до виноски "** Відсоток втрати врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором".
10. У графі "Фактична врожайність, ц/га (графа 8 + графа 8 х графу 9 / 100 / графу 4)" зазначається фактична врожайність, отримана шляхом поділу обсягу зібраного врожаю в центнерах на площу зібраної ділянки в гектарах з урахуванням втрати врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором.
11. У виносці "** Відсоток втрати врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором" виконавцем визначення врожайності (за наявності) вноситься інформація про події, що не є страховими ризиками за Договором, які вплинули на зниження врожайності культури. Розрахований відсоток втрати врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором вноситься до графи 9 розділу I "Результати визначення врожайності" Акта. Цифри зазначаються у відсотках. У разі пошкодження посівів застрахованої культури як від дії страхових ризиків, що не є страховими ризиками за Договором (порушення технології вирощування культури, у тому числі високий рівень забур'яненості, ушкодження шкідниками, ураження хворобами), так і від дії страхових ризиків, що передбачені в Договорі, експерт повинен якомога точніше визначити втрату врожаю через основні ризики. У цьому разі страхове відшкодування виплачується тільки за збиток, спричинений страховими ризиками, що передбачені в Договорі. Рекомендується визначати відсоток втрати врожаю внаслідок подій, що не є страховими ризиками за Договором, як співвідношення фактичної врожайності на ділянці, де спостерігається високий рівень забур'яненості, пошкодження врожаю шкідниками чи хворобами, до фактичної врожайності на ділянці, де дія страхових ризиків, що не є страховими ризиками за Договором, на врожай відсутня.
IV. Порядок заповнення розділу II "Коментарі виконавця визначення врожайності" Акта
У цьому розділі спеціалісти, що провели огляд посівів, зазначають:
про стан посівів і специфіку проведення контрольних обмолотів;
вид техніки, що використовувався для збирання та транспортування врожаю;
місце і спосіб зважування зібраної продукції;
час, витрачений на визначення врожайності методом контрольного обмолоту (механізованого збирання) на застрахованих ділянках страхувальника, тощо.
V. Додаткова інформація
1. Акт підписується страховиком та страхувальником.
2. Після підписання Акта складається висновок уповноваженої особи страховика.
У цьому висновку уповноважена особа страховика зазначає інформацію щодо фактичної врожайності застрахованої культури, та ставить свій підпис.
Директор Фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики | Баграт АХІДЖАНОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
24 травня 2023 року № 1190
Страховий акт № ____
при страхуванні озимої зернової сільськогосподарської культури з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування (весняно-літній період)
Директор Фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики | Баграт АХІДЖАНОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
24 травня 2023 року № 1190
Страховий акт № ___
при страхуванні озимої зернової сільськогосподарської культури з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування (осінньо-зимовий період)
АКТ СКЛАВ: | (посада / власне ім'я, прізвище) | (підпис) |
ПОГОДЖЕНО: | (посада / власне ім'я, прізвище) | (підпис) |
(посада / власне ім'я, прізвище) | (підпис) | |
(посада / власне ім'я, прізвище) | (підпис) |
Директор Фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики | Баграт АХІДЖАНОВ |