МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.07.2018 № 1361 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2018 р.
за № 1191/32643
Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення атестації та присвоєння кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичним експертам та позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів
Відповідно до статті 71 Основ законодавства України про охорону здоров’я , статей 8, 16, 17 Закону України "Про судову експертизу", абзацу вісімдесят сьомого підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, та з метою належної організації роботи з атестації працівників установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Положення про експертно-кваліфікаційні комісії установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи;
2. Медичному департаменту (Гаврилюк А.О.) забезпечити подання цього наказу у встановленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
1) наказ Міністерства охорони здоров’я України від 18 лютого 1997 року № 52 "Про затвердження Положення про експертно-кваліфікаційні комісії бюро судово-медичної експертизи", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 квітня 1997 року за № 118/1921;
2) наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31 жовтня 1995 року № 199 "Про затвердження Положення про кваліфікаційні класи судових експертів бюро судово-медичної експертизи", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1995 року за № 463/999.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лінчевського О.В.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
В.о. Міністра | У. Супрун |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
20 липня 2018 року № 1361
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2018 р.
за № 1191/32643
ПОЛОЖЕННЯ
про експертно-кваліфікаційні комісії установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи
1. Це Положення визначає організаційні засади, завдання та порядок діяльності експертно-кваліфікаційних комісій (далі - ЕКК), що діють при установах, в яких проводяться судово-медичні експертизи (далі - Установа).
2. Основним завданнями ЕКК є визначення рівня професійної підготовленості працівників Установ шляхом їх атестації з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичним експертам та позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів.
3. Атестація працівників Установи з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта проводиться відповідно до Порядку проведення атестації працівників установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи, для присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 липня 2018 року № 1361.
4. Позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів проводиться відповідно до Порядку позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів працівникам установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 липня 2018 року № 1361.
5. Атестація судових експертів з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікаційного класу судово-медичного експерта проводиться відповідно до Порядку присвоєння кваліфікаційних класів судово-медичних експертів працівникам установ, в яких проводяться судово-медичні експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 липня 2018 року № 1361.
6. Персональний склад ЕКК затверджується наказом Установи.
Склад ЕКК формується з голови, заступника голови, секретаря та членів ЕКК (усього не менш, ніж 11 осіб).
До складу ЕКК входять фахівці та/або наукові працівники, які мають кваліфікацію судового експерта та стаж практичної роботи за спеціальністю не менше п’яти років. Серед них має бути фахівець з процесуальних питань судової експертизи.
7. До участі в засіданні ЕКК запрошуються не менше двох фахівців з тієї експертної спеціальності (кваліфікаційного класу), з якої ЕКК проводить атестацію з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта та/або присвоєння (підтвердження) кваліфікаційного класу судовомедичного експерта, або розглядає питання щодо позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів.
У разі розгляду питання щодо присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта та/або присвоєння (підтвердження) кваліфікаційного класу судово-медичного експерта, або питання щодо позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів з експертної спеціальності, фахівців з якої недостатньо в Установі, до складу ЕКК можуть залучатись фахівці інших Установ та/або наукові працівники, які мають кваліфікацію судового експерта відповідної експертної спеціальності (за згодою).
8. Члени ЕКК беруть участь у роботі комісії на громадських засадах. На час їх роботи у цій комісії за ними зберігається основне місце роботи (посада) і середній заробіток.
9. Голова ЕКК:
організовує роботу ЕКК;
забезпечує скликання та проведення ЕКК;
визначає дату, час і місце проведення ЕКК.
У разі відсутності голови ЕКК, його обов’язки покладаються на заступника.
10. Особи, які входять до складу ЕКК, зобов’язані:
вивчити матеріали, подані до ЕКК;
брати участь у засіданнях ЕКК;
брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування.
11. Формою роботи ЕКК є засідання.
Засідання ЕКК проводяться за потреби, але не рідше одного разу у квартал.
Засідання ЕКК проводить її голова, а у разі його відсутності або проведення його атестації - заступник голови.
Засідання ЕКК є правомочним, якщо в ньому беруть участь не менше двох третин її складу та не менше двох фахівців тієї експертної спеціальності, з якої комісія проводить атестацію щодо присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта та/або присвоєння (підтвердження) кваліфікаційного класу судово-медичного-експерта, або розглядає питання щодо позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів.
12. Атестація осіб, які входять до складу ЕКК, та розгляд питання щодо позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів у них, відбувається на загальних підставах. У цьому випадку вони не беруть участі у голосуванні.
13. Організаційне забезпечення діяльності ЕКК, підготовка матеріалів для розгляду, оголошення порядку денного, а також ведення діловодства покладаються на секретаря ЕКК.
Матеріали справ атестованих осіб та працівників Установи, стосовно яких розглядалися питання щодо позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-медичних експертів, підлягають зберіганню відповідно до законодавства.
14. Особа, яка підлягає атестації, до початку атестації має право заявити відвід члену ЕКК, якщо вона має сумнів у його об’єктивності.
За наявності обставин, які можуть вплинути на об’єктивність та неупередженість члена ЕКК, він зобов’язаний заявити самовідвід.
Питання про заявлений відвід (самовідвід) вирішується іншими членами ЕКК відкритим голосуванням без участі члена ЕКК, щодо якого вирішується питання відводу (самовідводу).
15. ЕКК за результатами атестації приймає рішення простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів.
Якщо до складу ЕКК входить безпосередній керівник працівника Установи, він не бере участь у голосуванні.
16. Матеріально-технічне, фінансове та інформаційне забезпечення діяльності ЕКК покладається на Установу, при якій діє ЕКК.
17. ЕКК використовує бланк і печатку Установи, при якій вона діє.
В.о. директора Медичного департаменту | А. Гаврилюк |