• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-зерно "Звіт про наявність та надходження зернових культур на "__" _______ 200_ року"

Державний комітет статистики України  | Інструкція від 30.08.2004 № 497 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 30.08.2004
  • Номер: 497
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 30.08.2004
  • Номер: 497
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
30.08.2004 N 497
( z1134-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 вересня 2004 р.
за N 1139/9738
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 296 від 27.08.2008 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-зерно "Звіт про наявність та надходження зернових культур на "____"_________________200_року"
Звіт про наявність та надходження зернових культур подають юридичні особи, їхні відокремлені підрозділи всіх форм власності та підпорядкування, які займаються прийманням на зберігання та переробкою зернових культур, мають власні або орендовані пристосовані для зберігання зерна приміщення та власні або орендовані переробні потужності (хлібоприймальні підприємства, елеватори, комбінати хлібопродуктів, комбікормові заводи, спиртозаводи тощо) - органу державної статистики за місцезнаходженням.
В адресній частині звіту сітка кодів заповнюється підприємствами згідно з довідкою про включення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). У реквізиті "Найменування організації - складача інформації" вказується повна назва підприємства, що звітує (згідно з установчими документами). У реквізиті "Поштова адреса" наводиться повна адреса підприємства, що звітує: індекс, регіон (республіка чи область), місто чи район, село (селище), вулиця.
Статистичне спостереження заповнюється на підставі даних складських квитанцій, простих, подвійних складських свідоцтв, інших бухгалтерських документів, що підтверджують надходження зерна на підприємства.
Звіт складається наростаючим підсумком з початку календарного року (крім даних про наявність зерна) щомісячно за скороченим переліком показників та 2 рази на рік (станом на 1.01 та на 1.07) - за повним переліком в одиницях виміру, передбачених бланком статистичного спостереження.
У графах 1, 2 дані про наявність зерна наводяться станом на звітну дату (включаючи залишки попередніх років та зерно державного резерву) у фізичній вазі. По графі 1 показується зерно, що знаходиться на підприємстві (як власне, так і те, що знаходиться на зберіганні); а по графі 2 - в тому числі зерно на зберіганні (це зерно тимчасового зберігання, яке є власністю іншої юридичної особи).
У графах 3-6 та 8 показуються обсяги надходжень зерна з початку звітного (календарного) року в заліковій вазі.
У графі 3 показуються загальні обсяги зернових культур, що надійшли на підприємство: в рахунок погашення заборгованості минулих років за отримані грошові аванси, насінневі та фуражні позички, матеріально-технічні ресурси (паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива, техніку тощо); на регіональні потреби; зберігання на загальних умовах; закупка за різні кошти; надходження на промислову переробку на давальницьких умовах. У дану графу не включається закуплена (придбана) для подальшого виробництва продукція переробки зернових культур (наприклад борошно, солод).
У графі 4 показуються обсяги зерна в рахунок регіональних потреб: закуплені за кошти регіональних органів влади, надходження в рахунок погашення заборгованості перед Пенсійним фондом, за видані з регіональних ресурсів паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, погашення заборгованості за електроенергію тощо.
У графі 5 показується надходження зерна на загальних умовах зберігання з початку звітного (календарного) року.
У графі 6 показуються обсяги зерна, закупленого за кошти, незалежно від джерел фінансування (бюджетні, кредити комерційних банків, власні кошти підприємств тощо), крім коштів регіональних органів влади. У графі 7 показується належна до сплати сума за зерно по цінах, що фактично склалися у звітному році, з урахуванням надбавок (знижок) за якість продукції, але без урахування накладних витрат по закупівлях, транспортних та експедиційних витрат, податку на додану вартість. Плата за сушку, очистку та доробку продукції до базисних кондицій у вартість зерна не включається.
У графах 8 та 9 показується надходження зерна у рахунок заставних закупок. Порядок заставних закупівель регламентується постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативними законодавчими актами. Заставна закупка зерна - гарантована державою закупка зерна у сільськогосподарських товаровиробників на певний термін за заставними цінами при зберіганні за ними, на встановлений у договорі заставних закупок зерна строк, права витребувати це зерно. Підприємства приймають заставне зерно по заліковій вазі та по класах, виписують складські документи, в яких обов'язково присутня відмітка "в рахунок заставної закупки зерна". У графи 8 та 9 не включається зерно під податкову заставу, тобто зерно, яке реалізується через переробне або зберігаюче підприємство в рахунок існуючої заборгованності перед бюджетом.
У піврічній формі рядок 01 дорівнює сумі рядків 02 та 08; рядок 35 - сумі рядків 36 та 39. Показники зведених рядків 02, 08, 15, 18, 22, 27, 31, 36, 39, 43, 44, 48, 54 можуть бути більшими, ніж сума їх складових, за рахунок елітного, насіннєвого, фуражного зерна тощо, які окремо не виділяються.
Рядок 57 дорівнює сумі рядків 58, 59, 60 і характеризує надходження зернових культур по категоріях товаровиробників.
У рядку 58 показується надходження зернових культур від сільськогосподарських підприємств (включаючи надходження від фермерських господарств та підсобних господарств різних галузей економіки).
У рядку 59 показується надходження зернових культур від населення (безпосередньо від особистих селянських господарств; прийняте сільськогосподарським підприємством від своїх працівників та службовців за їх дорученням для подальшої доставки його на переробні підприємства).
У рядку 60 показується надходження зернових культур від інших господарських структур (одержане підприємствами по обслуговуванню сільського господарства, а також малими, спільними та іншими підприємствами, тобто посередниками від товаровиробників).
Звіт підписують керівник підприємства та головний бухгалтер, які несуть відповідальність за достовірність інформації та своєчасність її подання відповідно до статті 20 Закону України "Про державну статистику".
Директор Департаменту статистики
сільського господарства та
навколишнього середовища


О.М.Прокопенко