• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про оцінку та конкурсний відбір Міністерством аграрної політики запропонованих субєктами господарської діяльності інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету

Міністерство аграрної політики України  | Наказ, Положення від 09.10.2006 № 564
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 09.10.2006
  • Номер: 564
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 09.10.2006
  • Номер: 564
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.10.2006 N 564
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 жовтня 2006 р.
за N 1138/13012
Про затвердження Положення про оцінку та конкурсний відбір Міністерством аграрної політики запропонованих суб'єктами господарської діяльності інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 року N 2145 "Про Порядок проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про оцінку та конкурсний відбір Міністерством аграрної політики запропонованих суб'єктами господарської діяльності інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету, що додається.
2. Департаменту врегулювання відносин власності та соціального розвитку села (Гайдар М.В.) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Ю.Ф.Мельник



А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
09.10.2006 N 564
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 жовтня 2006 р.
за N 1138/13012
ПОЛОЖЕННЯ
про оцінку та конкурсний відбір Міністерством аграрної політики запропонованих суб'єктами господарської діяльності інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 року N 2145 "Про Порядок проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету".
1.2. Положення про оцінку та конкурсний відбір Міністерством аграрної політики України запропонованих суб'єктами господарської діяльності інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету (далі - Положення), запроваджується з метою забезпечення ефективного і цільового використання коштів державного бюджету, створення конкурентного середовища під час відбору та впровадження інвестиційних проектів.
1.3. Положення визначає процедуру підготовки та проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору запропонованих суб'єктами господарської діяльності нових інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету.
1.4. Участь у конкурсі беруть суб'єкти господарської діяльності всіх форм власності.
1.5. До участі у конкурсі не допускаються суб'єкти господарської діяльності або їх участь у конкурсі може бути припинена у разі, якщо вони:
визнані банкрутом або стосовно них порушено справу про банкрутство;
перебувають у стадії ліквідації;
припинили свою господарську діяльність;
подали необ'єктивну інформацію щодо інвестиційного проекту або свого фінансово-економічного стану.
2. Критерії оцінки та відбору інвестиційних проектів виробничого і невиробничого призначення
2.1. Критеріями оцінки та відбору запропонованих суб'єктами господарської діяльності інвестиційних проектів виробничого призначення, що передбачають залучення коштів державного бюджету, мають бути:
відповідність проекту стратегії економічного і соціального розвитку та пріоритетним напрямам структурної перебудови економіки;
фінансово-економічні показники ефективності (чиста теперішня вартість, індекс дохідності, внутрішня норма рентабельності, технічний рівень нових виробничих фондів, термін окупності);
рівень використання місцевих матеріальних та трудових ресурсів;
відповідність вимогам санітарно-гігієнічних, радіаційних, екологічних, архітектурних, енергозберігаючих та інших норм, установлених законодавством;
фінансово-економічний стан суб'єкта господарської діяльності.
2.2. Додатковими критеріями оцінки та відбору інвестиційних проектів виробничого призначення є:
супроводження інвестиції впровадженням ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій;
сприяння інвестицій створенню нових робочих місць, особливо в регіонах з напруженим ринком праці;
виробнича потужність та структура майбутнього виробництва, асортимент та обсяги ресурсів, що будуть для нього використані;
результати маркетингових досліджень;
оцінка фінансових ризиків проекту;
показник ліквідності проекту;
технічні основи організації майбутнього виробництва (технологія та устаткування);
наявність необхідних для реалізації проекту ліцензій із зазначенням виду діяльності.
2.3. Відбір інвестиційних проектів невиробничого призначення здійснюється з урахуванням фактичної забезпеченості об'єктами соціальної інфраструктури на одного мешканця сільського населеного пункту даного регіону порівняно зі статистичними загальнодержавними показниками та рівнем зношеності матеріальної бази існуючих об'єктів.
3. Визначення пріоритетів відбору інвестиційних проектів
3.1. Відповідно до Концепції регулювання інвестиційної діяльності в умовах ринкової трансформації економіки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 1995 року N 384, та інших нормативно-правових актів перевага у визначенні напрямів державного інвестування надається галузям, які мають особливо важливе значення для економіки.
При цьому першочерговими напрямами пріоритетного інвестування є:
впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій;
соціальна сфера, розширення і нарощування обсягів виробництва товарів широкого вжитку та послуг для населення, а також конкурентоспроможної продукції, що надходить на експорт;
розвиток агропромислового комплексу;
подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
3.2. Перевага при конкурсному відборі надається інвестиційним проектам, реалізація яких здійснюється вітчизняними будівельними організаціями з використанням будівельних матеріалів вітчизняного виробництва та які мають високий рівень готовності.
4. Утворення та функціонування комісії з оцінки та конкурсного відбору інвестиційних проектів
4.1. Оцінка та конкурсний відбір інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету, здійснюються комісією Мінагрополітики України за оцінкою та конкурсним відбором запропонованих суб'єктами господарської діяльності інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету (далі - Комісія).
4.2. Комісія утворюється наказом Мінагрополітики з фахівців міністерства.
4.3. Головою Комісії призначається заступник Міністра аграрної політики.
4.4. До складу Комісії входять заступник голови Комісії та секретар Комісії, які призначаються з фахівців Департаменту врегулювання відносин власності та соціального розвитку села.
4.5. Представники інших міністерств, центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, а також експерти беруть участь у засіданні Комісії за їх згодою.
4.6. Засідання Комісії проводяться у міру надходження інвестиційних проектів від суб'єктів господарської діяльності. День і час засідання Комісії визначається головою Комісії, а в разі його відсутності - заступником голови Комісії.
4.7. Робота Комісії починається не пізніше ніж за два місяці до початку розроблення проекту Державного бюджету України на відповідний рік.
4.8. Рішення про попередній відбір інвестиційних проектів, які доцільно фінансувати із залученням коштів державного бюджету, приймається більшістю голосів членів Комісії, оформляється протоколом і підписується усіма членами Комісії, що взяли участь у голосуванні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Комісії є ухвальним.
4.9. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо в ньому взяли участь не менше двох третин її складу.
5. Подання та розгляд інвестиційних проектів
5.1. Пропозиції щодо інвестиційних проектів, що пропонуються для участі в конкурсному відборі, подаються суб'єктами господарювання разом з відповідними документами до Мінагрополітики. Зазначені матеріали реєструються Управлінням документаційного забезпечення і в установленому порядку передаються до Департаменту врегулювання відносин власності та соціального розвитку села.
5.2. Комісія розглядає подані пропозиції суб'єктами господарської діяльності стосовно інвестиційних проектів щодо їх повноти і відповідності вимогам Порядку проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 року N 2145. Зазначені пропозиції повинні включати відповідно до переліку документів, які подаються суб'єктом господарської діяльності для участі у конкурсі:
відомості про суб'єкт господарської діяльності та бізнес-план проекту;
висновки комплексної державної експертизи щодо інвестиційних проектів і документів про їх затвердження.
5.3. Матеріали, що не відповідають вимогам, зазначеним у пункті 5.2 цього Положення, в 3-денний термін повертаються за підписом голови Комісії до суб'єктів господарської діяльності, які подали ці матеріали, із зазначенням причин повернення для доопрацювання. Термін доопрацювання не може перевищувати 10-ти календарних днів.
5.4. Рішення про попередній відбір інвестиційних проектів, які доцільно фінансувати із залученням коштів державного бюджету, приймається більшістю голосів членів Комісії, оформляється протоколом і підписується усіма членами Комісії, що взяли участь у голосуванні.
Мінагрополітики формує пропозиції щодо включення інвестиційних проектів, що отримали позитивні висновки Комісії, до інвестиційного розділу Державної програми і не пізніше ніж за місяць до початку розроблення проекту Державного бюджету України на відповідний рік подає їх Мінекономіки у встановленому порядку.
Директор Департаменту
врегулювання відносин власності
та соціального розвитку села


М.В.Гайдар