• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 2(ферм) "Основні показники господарської і фінансової діяльності фермерського господарства за 200_ рік"

Державний комітет статистики України  | Інструкція від 30.08.2004 № 497 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 30.08.2004
  • Номер: 497
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 30.08.2004
  • Номер: 497
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
30.08.2004 N 497
( z1134-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 вересня 2004 р.
за N 1137/9736
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 416 від 12.11.2007 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 2(ферм)
"ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ І ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
за 200_ рік"
1. Загальні положення
1.1. Форму N 2 (ферм) подають фермерські господарства - юридичні особи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність.
1.2. Заповнення форми проводиться на підставі первинних облікових документів, форм бухгалтерської звітності.
1.3. Адресна частина форми заповнюється таким чином:
- реквізит "Найменування організації - складача інформації" - вказується повна назва фермерського господарства, що звітує (згідно з установчими документами);
- реквізит "Поштова адреса" - вказується фактична повна адреса фермерського господарства, що звітує;
- сітка кодів заповнюється фермерським господарством згідно з довідкою про включення господарства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
1.4. У рядках і графах, де показники відсутні, ставиться прочерк.
2. Заповнення бланку звіту
2.1. Розділ I "Чисельність працівників"
2.1.1. У рядку 001 гр.1 відображається загальна чисельність працюючих членів фермерського господарства, а у графі 2 - чисельність працюючих жінок - членів фермерського господарства. Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їхні батьки, діти, які досягли 16-річного віку, та інші родичі, які об'єдналися для роботи в цьому господарстві. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, в тому числі родичі, які працюють у ньому за трудовою угодою (контрактом).
2.1.2. У рядку 003 гр.1 відображається середньооблікова чисельність осіб, які працювали в цьому господарстві протягом року за трудовою угодою (контрактом), тобто фермерське господарство є основним місцем роботи цих осіб, а у графі 2 - чисельність жінок, що працюють за трудовою угодою.
2.1.3. У рядку 011 гр.1 відображається середньооблікова чисельність осіб, які були залучені протягом року на сезонні роботи, тобто сезонних робітників, у графі 2 - чисельність жінок, що працювали на сезонних роботах. До сезонних відносяться робітники, прийняті на роботу, яка за природними та кліматичними умовами виконується протягом певного сезону року, що не перевищує 6 місяців (переробка овочів, фруктів, догляд за посівами, збирання врожаю і т. ін.).
2.2. Розділ II "Використання землі"
2.2.1. У рядку 020 показується вся земельна площа (в гектарах, з двома знаками після коми), надана господарству в установленому порядку для ведення фермерського господарства, включаючи земельні ділянки, орендовані для виробничих цілей.
2.2.2. У рядку 021 показується площа сільськогосподарських угідь, до яких відносяться рілля, перелоги, багаторічні насадження (сади, ягідники, виноградники та інші, крім посадок захисних насаджень), сінокоси, вигони та пасовища.
2.2.3. У рядку 022 показується площа ріллі, яка знаходиться в користуванні господарства у звітному році.
2.2.4. У рядку 025 показується площа землі, взята в оренду, на яку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.98 р. N 2073, є договір, оформлений і зареєстрований органами виконавчої влади на місцях. Якщо таких договорів кілька, то показується сумарна площа.
2.2.5. У рядку 026 із рядка 025 показується площа землі, взята в оренду за земельні сертифікати і земельні частки (паї).
2.3. Розділ III "Фінансові результати"
Дані цього розділу заповнюються в гривнях з двома десятковими знаками після коми.
2.3.1. У рядку 030 "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" вказується дохід без ПДВ і акцизного збору відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" (затвердженого наказом Мінфіну України від 29.11.99 N 290, зареєстрованого в Мін'юсті 14.12.99 N 860/4153). Цей показник має дорівнювати показнику ряд.035 гр.3 форми N 2 (N 2-м) "Звіт про фінансові результати". Тут також показується дохід від продажу цукру, отриманого з давальницької сировини.
2.3.2. У рядку 031 показується дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва, він може бути менше або дорівнювати ряд.030.
2.3.3. У рядку 032 показується виробнича собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) або собівартість реалізованих товарів. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) визначається згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", 16 "Витрати". Цей показник має дорівнювати показнику ряд.040 гр.3 форми N 2 (N 2-м) "Звіт про фінансові результати".
2.3.4. У рядку 033 показується чистий прибуток, а у рядку 034 - чистий збиток. Чистий прибуток (збиток) розраховується як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від звичайної діяльності та надзвичайного прибутку, надзвичайного збитку та податків з надзвичайного прибутку, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати".
2.4. Розділ IV "Витрати на виробництво продукції"
2.4.1. У рядку 201 "Витрати на оплату праці" відображається пряма основна і додаткова оплата праці всього персоналу основної діяльності господарства, включаючи найнятих і залучених осіб.
2.4.2. У рядку 205 "Відрахування на соціальні заходи" відображається сума відрахувань на соціальні заходи.
У рядку 210 "Матеріальні витрати" показується вартість продуктів сільського господарства і промисловості, послуг сторонніх організацій, які використані на виробництво продукції (робіт, послуг) у господарстві, включаючи витрати на закладку і догляд за молодими багаторічними насадженнями.
2.4.3. У рядках 211 "насіння та посадковий матеріал" та 212 "корми" показуються витрати незалежно від джерел їх надходження. Покупні насіння, посадковий матеріал, корми показуються в цінах фактичного їх придбання, а вироблені у власному господарстві - за середніми цінами реалізації. У рядку 230 показуються витрати на купівлю кормів.
2.4.4. У рядку 213 "мінеральні добрива" показується вартість мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році.
2.4.5. У рядку 214 "нафтопродукти" показується вартість пального та мастильних матеріалів, які використані на виробничі потреби господарства.
2.4.6. У рядку 215 "електроенергія" показують витрати на електроенергію, як одержану зі сторони, так і вироблену на власних електростанціях, використану на виробничі потреби в рослинництві, тваринництві, промислових і допоміжних виробництвах.
2.4.7. У рядку 216 "паливо" відображають вартість палива, витраченого на виробничі потреби, за фактичною вартістю його придбання.
2.4.8. У рядку 217 "оплата послуг і робіт, що виконані сторонніми організаціями, та інші матеріальні витрати" показуються витрати на всі види продуктів промисловості, які використані на виробничі потреби і не відображені за рядками 211-216. Тут, також, показуються суми оплати за послуги стороннім організаціям за поточний ремонт сільськогосподарської техніки, автомобілів, внесення добрив, боротьбу зі шкідниками сільськогосподарських рослин і хворобами тварин (включаючи вартість використаних отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортування вантажів як до господарства, так і усередені господарства. При включенні в витрати послуг сторонніх організацій слід із загальної суми витрат на оплату послуг виключати вартість мінеральних добрив, пального і мастильних матеріалів, які відображаються в відповідних рядках даної форми. У цей рядок включають також вартість хімікатів, які використані для ветеринарно-профілактичних цілей, хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного і залізного купоросу та інших.
2.4.9. У рядку 218 "Амортизація" наводяться суми нарахованої амортизації всіх видів основних засобів виробничого призначення, які використовуються у рослинництві, тваринництві, допоміжних, підсобних промислових виробництвах тощо.
2.4.10. У рядку 219 "Інші операційні витрати" відображаються інші нематеріальні витрати, зокрема, витрати на відрядження, вартість робіт, послуг сторонніх підприємств (зв'язку, транспорту, освіти, охорони здоров'я та ін.), заплачені відсотки, невиробничі витрати, орендна плата за оренду земельних і майнових паїв.
2.4.11. У рядках 220 "з них орендна плата за майнові паї" та 235 "земельні частки (паї)" відображається сума орендної плати, нарахованої за оренду земельних і майнових паїв.
2.5. Розділ V "Реалізація сільськогосподарської продукції власного виробництва"
У цьому розділі фермерське господарство відображає операції з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, обліковані на рахунку 70 "Доходи від реалізації" без урахування сум податку на додану вартість. При цьому в обсяги продажу (кількість) включається продукція вироблена як протягом звітного року, так і протягом минулих років.
В обсяги реалізації продукції не включається продукція, передана в переробку на давальницьких умовах (давальницька сировина).
2.5.1. У графі 1 наводять кількість всієї продукції в натуральному виразі, реалізованої у звітному році переробним підприємствам, організаціям споживчої кооперації, іншим торговельним організаціям, промисловим підприємствам у рахунок погашення заборгованості з фіксованого сільськогосподарського податку, сільськогосподарським підприємствам, санаторіям, школам, на ринку і т.ін.
2.5.2. У графі 2 відображають дохід (виручку) від реалізації продукції без урахування накладних витрат на транспортування, експедиційних витрат та податку на додану вартість. Цей показник подається в гривнях з двома знаками після коми.
Продукція рослинництва. В загальні обсяги реалізації зернових не включаються дані про повернення довгострокових позик та обсяги, які передані хлібоприймальним підприємствам на відповідальне безкоштовне зберігання.
Продукція тваринництва. У рядках 330-335 показується худоба та птиця в живій вазі, без урахування постановчої та племінної ваги худоби та птиці, а також худоби, яка продана біофабрикам та біокомбінатам. У рядку 335 показуються інші види худоби (коні, кролі), а також прийняте організаціями споживчої кооперації м'ясо та м'ясопродукти.
2.6. Розділ VI "Внесення органічних, мінеральних добрив та обробка хімікатами"
2.6.1. У рядку 350 гр.1 показується загальна кількість органічних добрив (гною, різних компостів, органо-мінеральних сумішей, пташиного посліду та ін.), внесених під урожай поточного року, тобто під пари і зяб в минулому році та при весняному обробітку ґрунту в поточному році. У рядках 352, 353, 354 у гр. 1 показується загальна кількість відповідно азотних, фосфорних і калійних добрив, внесених під урожай поточного року у перерахунку на 100% поживних речовин.
2.6.2. У графі 2 показується фактично удобрена площа органічними і мінеральними добривами та оброблена отрутохімікатами. Наприклад, у господарстві посаджено 10 га картоплі. Під урожай поточного року мінеральні добрива вносились восени минулого року і на весні та влітку поточного року на площі 6 га двічі, на площі 3 га - один раз, а на площі 1 га не вносились зовсім. У такому разі удобрена площа складає 9 га.
Мінеральні та органічні добрива, що внесені у поточному році під урожай майбутнього року, у звіт не включаються.
Дані про площу показуються в гектарах з двома знаками після коми, кількість внесених мінеральних добрив - у центнерах, органічних добрив - у тоннах.
У Довідці N 1 за рядком 1050 відображаються фактичні витрати на придбання сільськогосподарської техніки у звітному році, включаючи вартість обладнання, взятого у фінансовий лізинг.
2.7. Розділ VIII "Капітальні інвестиції"
У розділі відображаються витрати звітного року на будівництво та обладнання нових, а також на реконструкцію та розширення раніше збудованих капітальних об'єктів (корівників, свинарників, овочесховищ, ліній для виробництва соків, ковбасних виробів, сирів, дошкільних закладів освіти, фельдшерських пунктів, клубів та інших); витрати на насадження і вирощування багаторічних плодово-ягідних культур (садів, виноградників тощо).
До складу витрат на будівництво включаються витрати на будівельні та монтажні роботи усіх видів, придбання обладнання для об'єктів, що будуються, витрати на розробку проектно-кошторисної документації. Рядок 1020 графи 1 дорівнює сумі граф 2 і 3.
Витрати на придбання сільськогосподарської техніки, відображені у Довідці N 1 розділу VI, у розділ VIII не включаються.
2.8. Розділ IX "Основні засоби"
У розділі наводиться вартість та сума зносу основних засобів за даними бухгалтерського обліку, який рекомендовано здійснювати фермерському господарству.
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року N 92, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 за N 288/4509, основні засоби класифікуються за такими групами:
- земельні ділянки;
- капітальні витрати на поліпшення земель;
- будинки, споруди та передавальні пристрої;
- машини та обладнання; транспортні засоби;
- інструменти, прилади, інвентар (меблі);
- робоча та продуктивна худоба;
- багаторічні насадження;
- інші основні засоби; бібліотечні фонди;
- малоцінні необоротні матеріальні активи;
- тимчасові (нетитульні споруди);
- природні ресурси;
- інвентарна тара; предмети прокату;
- інші необоротні матеріальні активи.
В дані рядка 1030 включається лише земля, яка проходить за "Актом на право власності або постійного користування". Вартість орендованої землі в дані рядка 1030 не включається.
У рядку 1040 показується сума зносу основних засобів.
Сума зносу основних засобів - це узагальнена інформація про нараховану амортизацію та індексацію зносу необоротних матеріальних і нематеріальних активів, що підлягають амортизації за весь час з початку їх експлуатації.
Дані рядка 1040 менше або дорівнюють даним рядка 1030.
2.9. Розділ X "Додаткові види діяльності"
У даному розділі подається інформація про діяльність, яку здійснює фермерське господарство крім своєї основної діяльності. Для чого знаком X відмічаються ті види діяльності (з перелічених у розділі), якими займається фермерське господарство.
Звіт підписує голова господарства, який несе відповідальність за достовірність інформації та своєчасність її подання відповідно до статті 20 Закону України "Про державну статистику".
Директор Департаменту статистики
сільського господарства та
навколишнього середовища


О.М.Прокопенко