• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 10-мех "Облік тракторів, сільськогосподарських машин і енергетичних потужностей на 1 січня 200_ р."

Державний комітет статистики України  | Інструкція від 30.08.2004 № 497 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 30.08.2004
  • Номер: 497
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 30.08.2004
  • Номер: 497
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
30.08.2004 N 497
( z1134-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 вересня 2004 р.
за N 1135/9734
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 386 від 09.09.2010 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 10-мех "Облік тракторів, сільськогосподарських машин і енергетичних потужностей на 1 січня 200_ р."
1. Загальні положення
1.1. Форму N 10-мех подають юридичні особи, їхні відокремлені підрозділи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, незалежно від форм власності та підпорядкування, включаючи фермерські господарства.
1.2. Форма N 10-мех складається на підставі первинних документів бухгалтерського обліку: інвентаризаційних відомостей або описів, книг або карток обліку основних засобів, актів на приймання сільськогосподарської техніки з ремонту та інших документів обліку сільськогосподарських машин та устаткування.
1.3. Показники розділів I, II, III, IV, заповнюються станом на 1 січня року, наступного за звітним, розділів V і VI - в цілому за звітний рік.
1.4. У формі проставляються дані про всю техніку, яка налічується на балансі підприємства (господарства), а також ту, що врахована на позабалансовому рахунку, незалежно від її технічного стану (працююча, непрацююча, але ще не списана з балансу, а також та, що знаходиться в ремонті).
1.5. Адресна частина форми заповнюється таким чином:
- реквізит "Найменування організації - складача інформації" - вказується повне найменування підприємства, що звітує (згідно з установчими документами);
- реквізит "Поштова адреса" - вказується фактична повна поштова адреса підприємства, що звітує;
- сітка кодів заповнюється підприємствами згідно з довідкою про включення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
1.6. У рядках та графах форми, які не мають показників, ставиться прочерк.
2. Порядок заповнення бланку звіту
2.1. Розділ I "Трактори та зернозбиральні комбайни"
Дані цього розділу подаються в одиницях за переліком видів техніки, наведеним у графі А.
У рядку 001 проставляється сума даних рядків 002, 011, 019.
У рядку 002 наводяться дані про трактори загального призначення марок Т-130, Т-100, Т-150, Т-150К, Т-170, К-700, К-700А, К-701, К-701М, ХТЗ-121/161, ХТЗ-170/172, ДТ-75, Т-74 всіх модифікацій та інші трактори загального призначення, які є в господарстві.
У рядку 011 наводяться дані про універсально-просапні трактори марок Т-70В, Т-54В, Т-70С, МТЗ-80, МТЗ-82, МТЗ-100 всіх модифікацій, ЮМЗ всіх модифікацій, Т-40 всіх модифікацій, Т-25 всіх модифікацій, самохідні шасі Т-16, СШ-28 всіх модифікацій та інші універсально-просапні трактори, які є в господарстві.
У рядку 019 наводяться дані про наявність тракторів, які не відносяться до типів тракторів, зазначених у рядках 002 та 011, у тому числі трактори зарубіжних фірм, які є в господарстві.
Трактори, на яких змонтовані бульдозери, скрепери, екскаватори, корчувачі, канавокопачі та інші машини, в рядки 001, 002, 011 та 019 не включаються, а відображаються в рядку 023.
У рядку 025 наводяться дані лише про тракторні причепи (одноосні та двохосні). Автомобільні причепи до цього рядка не включаються.
У рядку 021 і рядку 030 проставляються дані відповідно про мотоблоки та зернозбиральні комбайни всіх марок і модифікацій, наявні у підприємстві.
2.2. Розділ II "Енергетичні потужності"
Дані розділу заповнюються в одиниці виміру "кінські сили" за наведеним переліком груп двигунів (графи А).
Двигуни за групами розподіляються незалежно від того, змонтовані вони на стаціонарних чи на пересувних робочих машинах, установках, агрегатах.
Енергетичні потужності тракторів, комбайнів та автомобілів визначаються шляхом перемноження наявної кількості двигунів (машин) кожної марки на номінальну потужність двигуна. Дані про номінальну потужність двигуна беруться з його технічного паспорта в кінських силах. При відсутності паспорта, відомості про орієнтовну номінальну потужність тракторів можна взяти з додатка до цієї інструкції.
У рядку 042 наводять дані про потужності двигунів усіх видів тракторів, включаючи трактори, на яких змонтовані землерийні, меліоративні та інші машини, в рядку 043 - про потужність двигунів усіх видів і марок комбайнів та самохідних машин.
Для розрахунку загальної (сумарної) потужності автомобільних двигунів (рядок 044) включаються такі види автомобілів виробничого призначення: вантажні, автомобілі-тягачі, автоцистерни, автонавантажувачі, автокрани, автозаправники, автоцементовози, пересувні ветеринарні лабораторії, автодезустановки, завантажувачі сівалок, пересувні ремонтні майстерні, агрегати для проведення техдоглядів та інше технічне устаткування виробничого призначення, яке змонтоване на шасі автомобіля. Крім того, у розрахунок включаються пікапи та вантажопасажирські автомобілі, а також ті автобуси, які в основному використовуються для доставки людей на роботу. В розрахунок не включаються легкові автомобілі, автобуси, санітарні, пожежні та інші автомобілі невиробничого призначення.
До інших механічних двигунів (рядок 045) відносяться вітрові двигуни, двигуни внутрішнього згорання (дизельні, бензинові) та інші теплові двигуни виробничого призначення, які не ввійшли до груп двигунів тракторів, комбайнів і автомобілів. До них відносяться також двигуни самохідних сінокосарок, пересувних насосних станцій, аерозольних генераторів, причіпних дезустановок, зернонавантажувачів, польових доїльних станцій, сортувальників, сушарок, екскаваторів (крім змонтованих на тракторах) та інших машин та установок виробничого призначення.
Двигуни внутрішнього згорання, які приводять у дію електрогенератори всіх призначень (для освітлення, зварювальних робіт та ін.), до інших механічних двигунів не відносяться.
Потужність електродвигунів та електроустановок (рядок 046) визначається сумарною потужністю електродвигунів та електроустановок, які обслуговують виробничий процес. Виражена в кіловатах сумарна потужність електродвигунів та електроустановок перераховується у кінські сили шляхом множення її на коефіцієнт 1,36.
До робочих тварин (рядок 047) відносяться робочі коні, старші 3-х років, буйволи та воли.
Для перерахунку сили робочих тварин на механічну силу необхідно поголів'я за даними підсумків обліку худоби на 1 січня наступного за звітним року певного виду худоби помножити на відповідний коефіцієнт:
коні, старші 3-х років 0,75;
буйволи робочі 0,60;
воли робочі 0,50.
У рядок 048 заносяться дані про сумарну потужність механічних, електричних двигунів та потужність живої тяглової сили, яка обслуговує виробничий процес (сума рядків 042-047).
2.3. Розділ III "Сільськогосподарські машини"
Дані розділу заповнюються в одиницях за наведеним переліком (графа А).
У підрозділах "ґрунтообробні машини" та "Посівні та садильні машини" наводяться дані про кількість машин усіх марок і модифікацій, наявних у підприємстві, крім сівалок тукових.
У рядку 058 показуються дані про наявність усіх видів сівалок, крім сівалок тукових.
У підрозділі "Інші сільськогосподарські машини" показуються дані:
- у рядку 120 про наявність машин для внесення твердих мінеральних добрив, включаючи сівалки тукові всіх марок, у тому числі марок МВУ-0,5, МВД-0,5, РМС-0,6, МВСУ-0,6АГ, МВД-900, МВД-1500, 1РМГ-4, МВУ-5, МВУ-6, МВУ-8, МВУ-12;
- у рядках 122-123 - про машини для внесення в ґрунт твердих і рідких органічних добрив усіх марок, у тому числі марок ПРТ-7, ПРТ-11, РУН-Ф-15, МТО-10, МЖТ-6, МЖТ-11, МРО-8.
2.4. Розділ IV "Машини та обладнання для приготування кормів та інших потреб тваринництва"
У розділі проставляється кількість машин (в одиницях) для приготування кормів та інше обладнання для потреб тваринництва, яке знаходиться на балансі підприємства, незалежно від його технічного стану, використовується воно чи ні.
2.5. Розділ V "Рух основних сільськогосподарських машин та устаткування"
Дані розділу заповнюються в цілому за звітний рік в одиницях.
У розділі наводяться дані про:
- у графі 1 - наявність сільськогосподарських машин та устаткування на початок звітного року;
- у графі 2 - всі сільськогосподарські машини та устаткування, які надійшли протягом звітного року;
- у графі 3 - з загальної кількості графи 2 - сільськогосподарські машини та устаткування, які закуплені протягом звітного року;
- у графі 4 - сільськогосподарські машини та устаткування, які вибули протягом звітного року (списано за актами, продано, втрачено тощо);
- у графі 5 - списані сільськогосподарські машини та устаткування, оформлені актами на списання, які підтверджені в установленому порядку і до затвердження яких сільськогосподарські машини та устаткування вважаються наявними в підприємстві, незалежно від їхнього технічного стану;
- у графі 6 - наявність сільськогосподарських машин та устаткування на кінець звітного періоду.
Дані графи 6 даного розділу повинні дорівнювати даним розділів I, II, III та IV про наявність відповідних видів машин на 1 січня року, наступного за звітним (графа 1), а саме:
гр.6 = гр.1 + гр.2 - гр.4.
2.6. Розділ VI "Обсяги споживання електроенергії"
У рядку 201 показується загальна кількість спожитої електроенергії протягом звітного року. Дані про електроенергію, спожиту на виробничі потреби, виділяються з загальної кількості (рядок 201) і вказуються в рядку 202.
Звіт підписують керівник підприємства та головний бухгалтер, які несуть відповідальність за достовірність інформації та своєчасність її подання відповідно до статті 20 Закону України "Про державну статистику".
Директор Департаменту статистики
сільського господарства та
навколишнього середовища


О.М.Прокопенко
Додаток
до Інструкції щодо
заповнення форми державного
статистичного спостереження
N 10-мех "Облік тракторів,
сільськогосподарських машин
і енергетичних потужностей
на 1 січня 200_ р."
Потужності тракторів та мотоблоків
МаркаПотужність,
к.с.
МаркаПотужність,
к.с.
Трактори загального
призначення
Трактори універсальні
Т-130160Т-54В (52)55
Т-100108
ВТ-100Н,Д150Т-70С, Т-70В70
ВТ-130145МТЗ-80/82 (75/80)80
Т-170М180МТЗ- 100/1 02100
К-700 (215)200МТЗ-50/5255
К-700А (200)220ЮМЗ-6Л (60)60,5
К-701 (300)270ЮМЗ-8080
К-701М300ХТЗ-251129
К-744350ХТЗ-502053
Т-150,Т-150-05150Т-40, Т-40А40
ХТЗ-120/121145Т-40М, Т-40АМ50
ЛТЗ-155150Т-25А, АТ-120
ХТЗ-153Б170Т-З0А32
ХТЗ-160,ХТЗ-161160Самохідні шасі
ХТЗ-170170Т-16-М (25)20
ХТЗ - 171165СШ-2525
ХТЗ - 172175СШ-2830
Т-74,ДТ-75 (80)75Малогабаритні трактори
ДТ-75М90Т-012,-12111
ДТ-75Н,Д,Т95ХТЗ-1410
Т-150К165Т-0 12-0212,5
Т-151К-08165ХТЗ-121018,8
Т-151К-08180Мотоблоки
ХТЗ-180Р180МА-30012,2
ХТЗ-200200Мотоблок модульний3,26
Т-4А130