МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
20.08.2004 N 758
( z1117-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 вересня 2004 р.
за N 1118/9717
ПОРЯДОК І НОРМИ видачі, терміни і правила носіння предметів форменого одягу та знаків розрізнення працівниками морського і річкового транспорту
1. ПОРЯДОК ВИДАЧІ ФОРМЕНОГО ОДЯГУ ПРАЦІВНИКАМ МОРСЬКОГО І РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ
1.1. Даний порядок видачі і правила носіння предметів форменого одягу та знаків розрізнення працівниками морського і річкового транспорту (далі - Порядок) розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 2002 року N 921 "Про формений одяг та знаки розрізнення працівників морського і річкового транспорту".
1.2. Працівники морського і річкового транспорту, для яких встановлено форму одягу і знаки розрізнення за посадовими категоріями, забезпечуються відповідно до розділу 2 цього Порядку. Формений одяг та знаки розрізнення видаються працівникам морського і річкового транспорту у готовому вигляді.
1.3. Формений одяг та знаки розрізнення не видають працівникам, з якими укладено строковий трудовий договір (до одного року включно).
2. НОРМИ ВИДАЧІ І ТЕРМІНИ НОСІННЯ ПРЕДМЕТІВ ФОРМЕНОГО ОДЯГУ ТА ЗНАКІВ РОЗРІЗНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ МОРСЬКОГО І РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ
2.1. Комплект форменого одягу для чоловіків
2.2 Комплект форменого одягу для жінок
2.3. Знаки розрізнення
2.3.1 Знаками розрізнення є наплічні та нарукавні знаки.
2.3.2 Наплічні знаки - знімні (нашивні) колодки розміром 14 х 6 сантиметрів виготовляються з тканини чорного кольору.
2.3.3 Нарукавні знаки для вищого командного, старшого командного і командного складу виготовляються з галуна золотистого кольору завширшки 2,8 (широкий), 1,3 (середній), 0,6 (вузький) сантиметра. Галуни нашиваються на відстані 0,3 сантиметра. У центрі верхнього галуна - квадратна петля завширшки 1,3 сантиметра, довжина зовнішнього краю кожної сторони квадрата 3,5 сантиметра.
2.3.4 На комірі форменого піджака нитками золотистого кольору вишивається орнамент з дубового листя.
2.3.5 На кашкет залежно від призначення нашивається емблема - вінок з дубового листя, якір чи зображення Державного Герба України - нитками і плетеним шнуром золотистого кольору.
2.3.6 Гудзики золотистого кольору із зображенням якорів виготовляються діаметром 22, 18 та 14 міліметрів.
3.ПРАВИЛА НОСІННЯ ПРЕДМЕТІВ ФОРМЕНОГО ОДЯГУ ТА ЗНАКІВ РОЗРІЗНЕННЯ ПРАЦІВНИКАМИ МОРСЬКОГО І РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ
3.1. При виконанні службових обов'язків працівники морського і річкового транспорту, для яких встановлено форму одягу і знаки розрізнення за посадовими категоріями, повинні носити формений одяг. Керівники підприємств та організацій морського і річкового транспорту повинні здійснювати контроль за дотриманням правил носіння форменого одягу і знаків розрізнення.
3.2. Зберігається право носіння форменого одягу за працівниками морського і річкового транспорту які, вийшли на пенсію за віком або вислугою років.
Директор Департаменту морського і річкового транспорту | В.Работньов |