МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.09.2018 № 797 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2018 р.
за № 1110/32562
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства культури та інформаційної політики № 1906 від 17.06.2020 )
Про затвердження Порядку відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" , підпункту 22 пункту 4 Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 495 , пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 622 ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів, що додається.
2. Визначити таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури України від 18 червня 2012 року № 635 "Про затвердження Порядку відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 червня 2012 року за № 1075/21387.
3. Управлінню з питань мовної політики та літератури (Генералюк В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на державного секретаря Карандєєва Р.В.
Міністр | Є. Нищук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури України
10 вересня 2018 року № 797
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2018 р.
за № 1110/32562
ПОРЯДОК
відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів
1. Цей Порядок визначає механізм відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек (далі - Порядок) за рахунок асигнувань, передбачених бюджетною програмою "Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі, який здійснюється на підставі делегованих повноважень державною установою "Український інститут книги" (далі - Інститут).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
2. Відбір книжкової продукції, що пропонується до закупівлі (далі - відбір), та її розподіл між публічними бібліотеками - національними, державними, обласними, міськими, районними, селищними, сільськими (далі - бібліотеки) проводяться з метою поповнення фондів бібліотек та підтримки книговидавничої справи в Україні.
3. Пропозиції щодо закупівлі книжкової продукції приймаються від суб’єктів видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції відповідно до вимог статті 12 Закону України "Про видавничу справу" (далі - видавці).
4. Оголошення про проведення відбору розміщується на веб-сайті Інституту не пізніше ніж за 3 календарних дні до початку його проведення.
В оголошенні зазначаються:
1) строк, протягом якого приймаються пропозиції щодо закупівлі книжкової продукції;
2) перелік документів, які подаються видавцями;
3) посада, прізвище, ім’я, по батькові працівника Інституту, відповідального за приймання документів, електронна пошта і номер телефону для довідок.
5. До розгляду приймаються пропозиції щодо закупівлі україномовної книжкової продукції кількістю від 500 до 3000 примірників, яка перебуває у вільному продажу, інформація про що розміщена у загальнодоступних джерелах, виданої у році проведення відбору або виданої не раніше року, що передував року проведення відбору, яка за цільовим призначенням належить до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх чи громадсько-політичних видань, а також для дітей та юнацтва.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
6. До розгляду не приймаються пропозиції щодо:
книжкової продукції, видання якої здійснювалося за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів;
підручників, навчальних та навчально-методичних посібників, наукових праць для закладів вищої освіти, наукових монографій тощо;
( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
навчальної та навчально-методичної літератури для використання у закладах освіти;
( Пункт 6 доповнено новим абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
книжкової продукції, в якій основний текст (оригінальний літературний твір українською мовою, переклад оригінального твору іноземної літератури українською мовою) є суспільним надбанням;
( Абзац п’ятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
книжкової продукції, яка вже придбавалась Інститутом для поповнення бібліотечних фондів за рахунок коштів державного бюджету;
( Абзац шостий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
брошур та книжкової продукції в м’якій обкладинці;
( Пункт 6 доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
альбомів, атласів, картографічних та нотних видань.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом восьмим згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
7. Для участі у відборі видавці подають до Інституту пропозицію щодо закупівлі книжкової продукції (далі - пропозиція) у вигляді листа-подання у довільній формі, складеного державною мовою та підписаного уповноваженою особою видавця, до якого додаються:
1) перелік книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
2) по одному примірнику кожного виду книжкової продукції, що пропонується до закупівлі;
3) завірені в установленому законодавством порядку копії:
документів, що підтверджують наявність у видавця виключних майнових прав інтелектуальної власності на використання твору (творів) (окремо на кожне найменування видання, запропоноване до закупівлі);
анотованої каталожної картки (окремо на кожне найменування видання, запропоноване до закупівлі), що включає відомості про видання: автора (авторів), назву, рік видання, вихідні дані, міжнародний стандартний номер книги, класифікаційний індекс Універсальної десяткової класифікації, анотацію;
свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції;
статуту видавця - юридичної особи;
документа, що підтверджує повноваження уповноваженої особи видавця.
У разі якщо документ, що підтверджує наявність у видавця виключних майнових прав інтелектуальної власності на використання твору (творів), складений іноземною мовою, до нього обов’язково додається його переклад українською мовою, засвідчений підписом уповноваженої особи видавця.
Установчі документи видавця мають відповідати вимогам Господарського кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Повноту і достовірність відомостей, зазначених у листі-поданні та документах, забезпечує видавець.
( Пункт 7 в редакції Наказу Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
8. Примірники книжкової продукції після закінчення проведення відбору видавцю не повертаються.
Після завершення відбору Інститут передає примірники книжкової продукції, подані видавцями на відбір, до публічних бібліотек, у тому числі спеціалізованих для дітей, юнацтва, осіб з інвалідністю.
( Пункт 8 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
9. Пропозиції подаються до Інституту особисто уповноваженим представником видавця або надсилаються поштою з доставкою на адресу Інституту у строки, встановлені в оголошенні.
10. Інститут проводить перевірку поданих пропозицій на предмет їх відповідності вимогам пунктів 5-7 цього Порядку.
У разі подання видавцем документів, які мають бути у складі пропозиції, не в повному обсязі Інститут після їх попереднього розгляду, який здійснюється під час приймання, повідомляє про це видавця з використанням засобів електронного і телефонного зв’язку або уповноваженого представника видавця особисто. У такому разі пропозиція вважається неприйнятою, видавець має право доопрацювати її з урахуванням отриманих зауважень та подати повторно до завершення строку приймання пропозицій, зазначеного в оголошенні про проведення відбору.
11. Пропозиції, які відповідають вимогам пунктів 5-7 цього Порядку, разом із примірником книжкової продукції подаються на розгляд Експертної ради з відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів (далі - Експертна рада), яка утворюється Інститутом відповідно до чинного законодавства.
12. Пропозиції, подані з порушенням строків та вимог, встановлених пунктами 5-7 цього Порядку, не розглядаються та видавцю не повертаються.
Інформація про невідповідність поданих пропозицій вимогам цього Порядку розміщується на веб-сайті Інституту протягом 30 днів після завершення строку, встановленого в оголошенні.
( Абзац другий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
13. За результатами тематичної та змістовної оцінок книжкової продукції Експертною радою Інститут формує проект переліку книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів, та надсилає його структурним підрозділам у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій, національним і державним бібліотекам сфери управління Мінкультури для формування потреби бібліотек у книжковій продукції.
Потреба бібліотек у книжковій продукції подається до Інституту протягом 5 робочих днів з дня отримання проекту переліку книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.
14. Перелік книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів у поточному році, формується Інститутом та подається до Мінкультури.
15. Придбання книжкової продукції здійснюється Інститутом відповідно до переліку книжкової продукції, затвердженого Кабінетом Міністрів України, та у порядку, встановленому Законом України "Про публічні закупівлі" .
16. Розподіл придбаної книжкової продукції між структурними підрозділами у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій, національними та державними бібліотеками сфери управління Мінкультури здійснюється Інститутом з урахуванням потреби книжкової продукції для адміністративно-територіальних одиниць та фактично закуплених обсягів книжкової продукції.
17. Видавець відповідно до умов договору про закупівлю книжкової продукції, укладеного з Інститутом, доставляє книжкову продукцію до національних і державних бібліотек, обласних центрів, міста Києва за відповідними поштовими адресами.
Начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи управління з питань мовної політики та літератури | С.Г. Сивокінь |
Додаток 1
до Порядку відбору книжкової продукції,
до Порядку відбору книжкової продукції,
що пропонується до закупівлі
для поповнення бібліотечних фондів
(підпункт 1 пункту 7)
ПЕРЕЛІК
книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів
( Див. текст )( Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )
Додаток 2
до Порядку відбору книжкової продукції,
що пропонується до закупівлі
для поповнення бібліотечних фондів
(пункт 13)
ПОТРЕБА
бібліотек у книжковій продукції
( Див. текст )( Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства культури № 178 від 06.03.2019 )