• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку виїзду співробітників-військовослужбовців Служби безпеки України у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано підрозділ, орган, заклад, установу Служби безпеки України

Служба безпеки України  | Наказ, Порядок від 19.08.2014 № 518
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 19.08.2014
  • Номер: 518
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 19.08.2014
  • Номер: 518
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
19.08.2014 № 518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2014 р.
за № 1098/25875
Про затвердження Порядку виїзду співробітників-військовослужбовців Служби безпеки України у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано підрозділ, орган, заклад, установу Служби безпеки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 120 від 06.05.2020 )
Відповідно до статті 10 Закону України "Про Службу безпеки України", статті 216 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України , з метою забезпечення правового захисту співробітників-військовослужбовців Служби безпеки України та впорядкування здійснення їх виїзду у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано підрозділ, орган, заклад, установу Служби безпеки України, у тому числі на тимчасово окуповану територію України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок виїзду співробітників-військовослужбовців Служби безпеки України у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано підрозділ, орган, заклад, установу Служби безпеки України, що додається.
2. Керівникам (начальникам) підрозділів, органів, закладів, установ Служби безпеки України забезпечити ефективний контроль виконання підлеглим особовим складом цього наказу та належний рівень мобілізаційної готовності підпорядкованих підрозділів, органів, закладів, установ Служби безпеки України.
3. Начальнику Управління роботи з особовим складом Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова СлужбиВ. Наливайченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального
управління Служби
безпеки України
19.08.2014 № 518
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2014 р.
за № 1098/25875
ПОРЯДОК
виїзду співробітників-військовослужбовців Служби безпеки України у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано підрозділ, орган, заклад, установу Служби безпеки України
( У тексті Порядку абревіатуру "УВБ" замінено абревіатурою "ГУ ВБ" згідно з Наказом Служби безпеки № 120 від 06.05.2020 )
1. Цей Порядок регламентує питання здійснення співробітниками-військовослужбовцями виїзду у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано структурний підрозділ підрозділу Центрального управління, регіонального органу, закладу, установи, Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі - структурний підрозділ), у позаслужбовий час, під час відпусток, у вихідні (святкові, неробочі) дні та механізм його документального оформлення.
2. Виїзд за межі населеного пункту, на території якого дислоковано структурний підрозділ, у межах відповідної області згідно з адміністративно-територіальним устроєм України (далі - область) здійснюється без отримання дозволу керівника (начальника) підрозділу Центрального управління, регіонального органу, навчального, науково-дослідного та іншого закладу, установи, Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі - підрозділ, орган, заклад, установа СБУ) або особи, яка виконує його обов’язки (далі - керівник), якщо інше не встановлено цим керівником, виходячи з особливостей оперативної обстановки та покладених на структурний підрозділ завдань.
3. Виїзд за межі населеного пункту, на території якого дислоковано структурний підрозділ, пов’язаний з виїздом за межі області, здійснюється:
тривалістю до 24 годин за умови наявності надійного зв’язку - на підставі усного дозволу керівника, якщо інше не встановлено цим керівником, виходячи з особливостей оперативної обстановки та покладених на структурний підрозділ завдань;
тривалістю понад 24 години та незалежно від тривалості у разі прямування на тимчасово окуповану територію України - на підставі письмового дозволу керівника за рапортом співробітника-військовослужбовця. У рапорті має зазначатися період виїзду, місцеперебування під час виїзду, способи зв’язку. Співробітник-військовослужбовець, який планує виїзд на тимчасово окуповану територію України, перед поданням рапорту керівнику інформує про це Головне управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України або представництво Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України у відповідному регіоні (далі - ГУ ВБ). Інформування оформлюється шляхом візування рапорту співробітником ГУ ВБ;
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 120 від 06.05.2020 )
у разі необхідності здійснення термінового виїзду у межах України, не пов’язаного з виїздом на тимчасово окуповану територію України (через сімейні обставини або з інших поважних причин), тривалістю понад 24 години у разі неможливості подання відповідного рапорту - на підставі усного дозволу керівника або визначеної ним посадової особи.
За рішенням керівника дозвіл на виїзд за межі області, не пов’язаний з виїздом за межі України або на тимчасово окуповану територію України, співробітникам-військовослужбовцям структурних підрозділів, які дислоковані за межами населеного пункту, на території якого дислоковано підрозділ, орган, заклад, установу СБУ, може надаватися начальниками цих структурних підрозділів з обов’язковим повідомленням керівника.
4. Виїзд керівників здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 1, 2 цього Порядку, на підставі дозволу Голови Служби безпеки України (особи, яка виконує його обов’язки) або його заступників згідно з розподілом функціональних обов’язків.
5. Керівники, які надають дозвіл на виїзд, або безпосередні начальники співробітників-військовослужбовців зобов’язані проводити інструктажі про дотримання правил особистої безпеки та дорожнього руху (якщо виїзд здійснюється власним автотранспортом), а також визначати способи екстреного зв’язку зі співробітниками-військовослужбовцями, які виїжджають, у разі виникнення такої потреби.
6. Порядок виїзду у приватних справах за межі населеного пункту, на території якого дислоковано навчальний заклад (військовий навчальний підрозділ), курсантів та слухачів Національної академії Служби безпеки України та Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" (з дислокацією в місті Харкові) визначається керівником цього навчального закладу чи військового навчального підрозділу з дотриманням вимог пунктів 1, 2 цього Порядку.
7. Співробітники-військовослужбовці, яким надано допуск та доступ до державної таємниці і які повернулися з тимчасово окупованої території України, зобов’язані протягом двох робочих днів після прибуття до місця проходження служби чи навчання письмовим рапортом поінформувати керівника та режимно-секретний підрозділ (далі - РСП) за місцем проходження військової служби чи навчання про наявність чи відсутність спроб сторонніх осіб отримати від нього секретну інформацію, а також про інші обставини, що можуть перешкодити збереженню державної таємниці.
8. Начальник РСП або особа, яка виконує його обов’язки, за участю співробітника ГУ ВБ протягом двох робочих днів з дня отримання рапорту проводить бесіду зі співробітником-військовослужбовцем, який прибув з тимчасово окупованої території України до місця проходження служби чи навчання, для з’ясування обставин, що могли створити передумови до розголошення державної таємниці, фактів необґрунтованої заінтересованості з боку сторонніх осіб секретною інформацією.
За результатами співбесіди начальником РСП або особою, яка виконує його обов’язки, разом зі співробітником ГУ ВБ складається довідка (у двох примірниках), яка реєструється та доповідається керівнику. Один примірник довідки зберігається в РСП структурного підрозділу, другий - передається до ГУ ВБ.
Начальник Управління
роботи з особовим складом

О. Коншин