• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні

Міністерство аграрної політики України  | Наказ, Форма, Положення від 13.12.2002 № 392 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Форма, Положення
  • Дата: 13.12.2002
  • Номер: 392
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Форма, Положення
  • Дата: 13.12.2002
  • Номер: 392
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
13.12.2002 N 392
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2002 р.
за N 1026/7314
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 168 від 10.06.2003 )
Про затвердження Положення про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні
На виконання статті 33 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, що додається (далі - Положення).
2. Державній службі з охорони прав на сорти рослин (Волкодав В.В.) подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та опублікувати його в Офіційному бюлетені Держсортслужби.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
В.о. Міністра С.Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
13.12.2002 N 392
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2002 р.
за N 1026/7314
ПОЛОЖЕННЯ
про Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні
Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" і визначає порядок унесення сорту до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні (далі - Реєстр сортів), ведення Реєстру сортів, видачі свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин і його дубліката, виключення сорту з Реєстру сортів, а також встановлює форму свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин.
1. Загальні положення
1.1. Реєстр сортів є офіційним документом, метою створення якого є реєстрація сортів рослин, що надає право на їх поширення в Україні.
1.2. Реєстр сортів ведеться Державною службою з охорони прав на сорти рослин (далі - Держсортслужба) і являє собою зброшуровані, пронумеровані книги.
1.3. Дії, пов'язані з веденням Реєстру сортів, виконує Держсортслужба при наявності документа про сплату відповідного збору згідно з Порядком сплати збору за дії, пов'язані з набуттям, здійсненням та захистом прав на сорти рослин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року N 1183.
2. Умови державної реєстрації сорту
2.1. Державна реєстрація сорту здійснюється, якщо він відповідає критеріям охороноздатності, йому присвоєно назву і він придатний для поширення в Україні за результатами проведення формальної і кваліфікаційної експертизи заявки на сорт рослин, на підставі винесеного Держсортслужбою рішення про державну реєстрацію сорту рослин шляхом внесення відомостей про цей сорт до Реєстру сортів.
2.2. Правові відносини, що виникають між заявником та Держсортслужбою при поданні заявки на сорт з метою визнання сорту придатним для поширення в Україні, визначаються Правилами складання та подання заявки на сорт, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики України від 3 вересня 2002 року N 249, зареєстрованими Міністерством юстиції України 25 жовтня 2002 року за N 848/7136.
2.3. Унесення сорту рослин до Реєстру сортів здійснюється, якщо за результатами кваліфікаційної експертизи рівень урожайності цього сорту, визначений протягом періоду проведення державного випробування:
більший, ніж усереднена урожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п'ять попередніх років, на величину верхнього значення довірчого інтервалу, що обчислюється за відповідною методикою;
менший, ніж усереднена урожайність сортів, що пройшли державну реєстрацію за п'ять попередніх років, але сорт має високі показники якості та інші господарсько-цінні ознаки;
знаходиться на рівні усередненої урожайності сортів, що пройшли державну реєстрацію за п'ять попередніх років, але сорт має підвищену стійкість до хвороб, шкідників, полягання, осипання, посухи, зимостійкість на величину більшу, ніж верхнє значення довірчого інтервалу.
Ці вимоги поширюються на роди і види тих рослин, сорти яких підлягають державному випробуванню з визначенням придатності для поширення в Україні.
2.4. Сорт, що за результатами однорічного державного випробування виявив високі показники з урожайності або особливо цінні агробіологічні ознаки, на підставі обгрунтованого позитивного висновку Українського інституту експертизи сортів рослин може бути внесений рішенням Держсортслужби до Переліку сортів рослин, перспективних для поширення в Україні, що є складовою частиною Реєстру сортів.
Такий сорт допускається для комерційного розповсюдження в Україні тільки в рік унесення до Переліку сортів рослин, перспективних для поширення в Україні, з одночасним продовженням його державного випробування.
2.5. Унесення до Реєстру сортів сорту рослин родів і видів, які не підлягають державному випробуванню, здійснюється за рішенням Держсортслужби.
2.6. При унесенні сорту до Реєстру сортів можуть бути враховані результати випробувань сорту на відповідність критеріям охороноздатності, проведених компетентним органом будь-якої держави, яка є членом Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин, або визначеним Держсортслужбою закладом експертизи.
2.7. Сорти, які були унесені до Реєстру сортів та з різних причин втратили своїх власників, але мають попит на ринку, уносяться до Реєстру сортів за умови, якщо будь-яка фізична або юридична особа добровільно візьме на себе обов'язки з підтримки таких сортів, подасть відповідну заяву до Держсортслужби.
3. Ведення Реєстру сортів
3.1. Державна реєстрація сорту здійснюється шляхом внесення відповідних відомостей до Реєстру сортів.
3.2. Запис в Реєстрі сортів про державну реєстрацію сорту вноситься згідно з встановленою формою (додаток 1) і містить такі відомості:
зазначення ботанічного таксона (українською та латинською мовами);
назва сорту;
ім'я автора (авторів);
номер заявки;
дата подання заявки;
дата пріоритету;
номер свідоцтва про державну реєстрацію сорту;
дата державної реєстрації сорту;
ім'я (назва) особи, яка є заявником і підтримує господарський обіг сорту, на який не розповсюджується виключне право власника (далі - підтримувач сорту);
опис сорту;
характеристики придатності сорту для поширення в Україні;
географічні і зонові рекомендації використання сорту;
рік внесення сорту до Переліку сортів рослин, перспективних для поширення в Україні;
дата державної реєстрації прав на сорт і номер патенту.
3.3. Відомості, зазначені в Реєстрі сортів під час його ведення, можуть зазнати таких змін щодо:
дати закінчення строку державної реєстрації сорту;
дати відновлення строку державної реєстрації сорту;
складу авторів сорту;
складу підтримувачів сорту;
характеристик придатності сорту для поширення в Україні;
рекомендацій використання сорту в певних ґрунтово-кліматичних зонах;
видачі дубліката свідоцтва про державну реєстрацію сорту;
виправлення очевидних помилок (граматичних, синтаксичних, інформаційних тощо).
3.4. Підставою для внесення відомостей до Реєстру сортів та змін до них є:
рішення Держсортслужби про державну реєстрацію сорту;
рішення судових органів;
рішення Держсортслужби про зміну складу авторів сорту або підтримувачів сорту, видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію сорту, виправлення очевидних помилок;
інші підстави, що випливають з пункту 3.3 цього Положення.
3.5. Унесення відомостей про сорт до Реєстру сортів та змін до них здійснюється за наказом Держсортслужби.
3.6. Для внесення змін до Реєстру сортів щодо складу авторів сорту, підтримувачів сорту, видачі дубліката свідоцтва про державну реєстрацію сорту та виправлення очевидних помилок власник (власники) сорту або підтримувач (підтримувачі) сорту подає до Держсортслужби відповідне клопотання.
Клопотання подається українською мовою від імені власника (власників) сорту або підтримувача (підтримувачів) сорту, стосується одного сорту і містить:
номер заявки;
дату подання заявки;
повне ім'я (назву) та адресу особи, яка є власником або підтримувачем сорту.
Клопотання підписує власник (власники) сорту або підтримувач (підтримувачі) сорту. Якщо власником чи підтримувачем є юридична особа, то клопотання підписує особа, яка має на це повноваження. Підпис складається з повного найменування посади особи, яка підписує клопотання, особистого підпису, ініціалів, прізвища, дати і скріплюється печаткою.
До клопотання додається документ про сплату відповідного збору.
3.7. Відомості про записи та зміни, що вносяться до Реєстру сортів, а також відомості про виправлення очевидних помилок публікуються в офіційному виданні Держсортслужби.
4. Видача свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин та його дубліката
4.1. Видача свідоцтва про державну реєстрацію сорту рослин (далі - свідоцтво) здійснюється Держсортслужбою в місячний термін від дати державної реєстрації сорту. У разі наявності кількох осіб, що мають право на отримання свідоцтва, його видають кожній з них.
4.2. Свідоцтво видається за встановленою формою (додаток 2).
4.3. Свідоцтво видається особі, яка має право на його одержання, або надсилається за адресою, що зазначена у заявці.
4.4. Дублікат свідоцтва може бути виданий тільки за наявності запису про внесення сорту до Реєстру сортів.
4.5. Видача дубліката свідоцтва здійснюється Держсортслужбою за заявою особи, яка отримала свідоцтво, або її правонаступника про втрату оригіналу свідоцтва із зазначенням обставин втрати.
5. Виключення сорту з Реєстру сортів
5.1. Підставою для виключення сорту з Реєстру сортів є рішення Держсортслужби, яке може бути прийняте у зв'язку з:
поданням клопотання власником (власниками) сорту або підтримувачем (підтримувачами) сорту;
відсутністю первинного насінництва сорту за інформацією Державної інспекції з охорони прав на сорти рослин;
утратою сортом критеріїв охороноздатності;
несвоєчасною сплатою збору за підтримування сорту в Реєстрі сортів.
5.2. Виключення сорту з Реєстру сортів здійснюється за наказом Держсортслужби, про що до Реєстру сортів вноситься відповідний запис. Будь-яка особа може оскаржити це рішення у судовому порядку.
5.3. Інформація про сорти, виключені з Реєстру сортів, публікується в офіційному виданні Держсортслужби.
Голова Державної служби
з охорони прав на сорти рослин

В.В.Волкодав
Додаток 1
до пункту 3.2 Положення
про Державний реєстр сортів
рослин, придатних для
поширення в Україні
ВІДОМОСТІ
про державну реєстрацію сорту
Ботанічний
таксон
Назва
сорту
рослин
Ім'я
автора
(авторів)
Номер
заявки
Дата
подання
заявки
Дата
пріоритету
Номер
свідоцтва про
державну
реєстрацію
сорту
1234567
Дата
державної
реєстрації
сорту
Підтримувач
(підтримувачі)
сорту
Опис
сорту
Характеристики
придатності
сорту до
поширення в
Україні
Географічні
і зонові
рекомендації
використання
сорту
Рік унесення
сорту до
Переліку
сортів
рослин,
перспективних
для
поширення в
Україні
8910111213
Дата
державної
реєстрації
прав на
сорт і
номер
патенту
Дата
закінчення
строку
державної
реєстрації
сорту
Дата
відновлення
строку
державної
реєстрації
сорту
Підстава і
дата видачі
дубліката
свідоцтва про
державну
реєстрацію
сорту
Відомості про
виправлення
очевидних
помилок
1415161718
Додаток 2
до пункту 4.2 Положення
про Державний реєстр сортів
рослин, придатних для
поширення в Україні
(Державний Герб України)
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ОХОРОНИ ПРАВ НА СОРТИ РОСЛИН
СВІДОЦТВО
N _______
про державну реєстрацію сорту рослин
_______________________________________
назва сорту
_________________________________________________________
ботанічний таксон
Заявка N ________________
Дата державної реєстрації ___________________________________
Голова Державної
служби з охорони
прав на сорти рослин ________________ ___________________
М.П.