Начальник Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України | М.В.Голубчиков |
Документ підготовлено в системі iplex
Міністерство охорони здоровя України | Інструкція від 10.07.2007 № 378
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
10.07.2007 N 378
( z1009-07 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 2007 р.
за N 1014/14281
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності N 15 "Звіт про медичне обслуговування населення, що підлягає включенню у Державний реєстр України осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, за 20___ рік"
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 15 "Звіт про медичне обслуговування населення, що підлягає включенню у Державний реєстр України осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС за 20___ рік" (далі - форма N 15).
1.2. У звіті наводиться інформація про кількість осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Законом України "Про охорону дитинства" визначено, що дитиною є особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
Ураховуючи особливості фізіологічного розвитку дітей, у формі N 15 особи віком до 18 років поділяються на дві вікові групи, а саме на: дітей віком 0-14 років включно (14 років 11 місяців і 29 днів) (далі - діти віком 0-14 років включно) та дітей 15-17 років включно (17 років 11 місяців і 29 днів) (далі - діти підліткового віку 15-17 років включно).
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Звіт за формою N 15 поширюється на лікувально-профілактичні заклади, які здійснюють диспансерний нагляд за контингентом населення згідно з Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
2.2. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, його місцезнаходження.
2.3. Форму N 15 заповнюють на підставі облікових форм N 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", N 111/о "Індивідуальна карта вагітної та породіллі", N 112/о "Історія розвитку дитини", затверджених наказом МОЗ України від 27.12.99 N 302.
3. Заповнення таблиці 1000
3.1. У рядку 1 вказується кількість осіб, що перебували під диспансерним наглядом на початок звітного року. Дані рядка 1 звіту за поточний рік мають збігатися з даними рядка 5 звіту за попередній рік за кожною з граф.
3.2. У рядку 2 вказується кількість осіб, узятих протягом звітного року під диспансерний нагляд в лікувально-профілактичному закладі, включно з особами, що проживають в зонах радіоактивного забруднення.
Кількість дітей, яким протягом звітного періоду виповнилося 15 років і які до цього віку вже перебували під диспансерним наглядом, у рядку 2 за графами 6 або 9 не відображаються. Їхню кількість має бути відображено в рядку 5 за графами 6 або 9.
Кількість дітей віком 15-17 років включно, яким протягом звітного періоду виповнилося 18 років і які до цього віку вже перебували під диспансерним наглядом, у рядку 2 за графами 5 або 8 не відображаються. Їхню кількість має бути відображено в рядку 5 за графами 3 або 6.
Кількість осіб, які раніше перебували під диспансерним наглядом у лікувально-профілактичному закладі, але протягом звітного року змінили місце проживання, у числі тих, кого взято під нагляд протягом року, не обліковується. Кількість зазначених осіб, якщо їх буде взято під диспансерний нагляд за новим місцем проживання, має бути відображена в рядку 5 за умови наявності відповідних документів.
3.3. У рядку 3 вказується кількість осіб, які вибули з-під диспансерного нагляду лікувально-профілактичного закладу, а саме: померли у звітному році, вибули на службу до лав Збройних Сил України та Військово-Морського флоту, виїхали за межі України; вибули за межі обслуговування центральної районної (міської) лікарні, а документи на них не було передано в заклад, у якому їх було взято під диспансерний нагляд.
Кількість осіб, які раніше перебували під диспансерним наглядом, але змінили місце проживання, й на яких відповідальними особами лікувально-профілактичного закладу було запитано відповідні документи, у рядку 3 не відображається.
3.4. У рядку 5 зазначається кількість осіб, які перебували під диспансерним наглядом у лікувально-профілактичному закладі на кінець звітного року, навіть якщо ці особи у звітному році не проходили медичний огляд і не зверталися за медичною допомогою.
3.5. У рядку 6 з числа осіб, які перебували під диспансерним наглядом у лікувально-профілактичному закладі на кінець звітного року (рядок 5), вказується кількість осіб, яких було оглянуто під час профілактичних оглядів.
3.6. У рядку 7 з числа осіб, що їх було оглянуто під час профілактичних оглядів (рядок 6) вказується кількість осіб, що їх визнано здоровими тобто віднесено до групи диспансерного обліку Д-1.
3.7. У рядках 8-10 з числа осіб, які перебували під диспансерним наглядом у лікувально-профілактичному закладі на кінець звітного року (рядок 5), вказується кількість осіб, що їх уперше визнано інвалідами у звітному році та в яких інвалідність пов'язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.
3.8. У рядку 11 з числа осіб, що їх було оглянуто під час профілактичних оглядів (рядок 6) вказується кількість осіб, що підлягали лікуванню.
3.9. У рядку 12 з числа осіб, що підлягали лікуванню (рядок 11), вказується кількість осіб, яким було проведено лікування.
3.10. У рядках 13-17 кількість осіб, що їм було проведено лікування (рядок 12), розподіляється за його видами, а саме: лікувалися амбулаторно (рядок 13), у стаціонарі (рядок 14), у санаторно-курортних закладах (рядок 15), у реабілітаційних центрах (рядок 16), в інших закладах (рядок 17).
Підсумок рядків 13-17 за кожною з граф має збігатися або бути більшим за дані рядка 12 за рахунок осіб, що їх було охоплено декількома видами лікування.
3.11. У графах 1-9 кількість осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, розподіляється за групами первинного обліку та віком.
3.12. У графі 1 указується кількість учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тобто громадян, які безпосередньо брали участь у роботі з ліквідації аварії та її наслідків у зоні відчуження (1-а група первинного обліку). У графах 2 і 4 зазначена кількість осіб не відображається.
3.13. У графі 2 вказується кількість осіб, що було евакуйовано із зони дії радіації або самостійно залишили зону радіоактивного забруднення у період евакуації з 26.04.86 (2-а група первинного обліку). До 2-ї групи первинного обліку належать особи, яких евакуйовано із зон відселення в організованому порядку або які самостійно залишили їх, а також особи, які виїхали із зон забруднення, що їх визначено на підставі критеріїв радіаційної безпеки, та проживають у даний час у зоні радіоактивного забруднення.
3.14. У графах 3-5 указується кількість осіб, що проживали або постійно проживають у зонах радіаційного забруднення, безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення, установлених згідно з Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (3-я група первинного обліку). До 3-ї групи первинного обліку належать також особи, які самостійно повернулися до населених пунктів, що їх віднесено до зони відселення.
3.15. У графах 6-8 вказується кількість осіб, які народилися після аварії на Чорнобильській АЕС у батьків, що належать до 1-ї-3-ї груп первинного обліку, незалежно від місця проживання батьків у даний час (4-а група первинного обліку). У графах 3, 4 і 5 зазначена кількість осіб не відображається.
3.16. У графі 9 указується кількість дітей, які народилися від осіб 4 групи первинного обліку, та мають посвідчення потерпілих.
4. Заповнення таблиці 1001
4.1. У таблиці 1001 зазначається кількість осіб, яких у дитячому віці за результатами тиреорадіодозиметричної паспортизації визнано такими, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та які проживають на незабруднених радіонуклеїдами територіях.
5. У кінці звіту обов'язково має бути вказано дату його заповнення; прізвище, ім'я, по батькові керівника, стояти його підпис, прізвище, ім'я, по батькові та контактний телефон лікаря, який заповнив звіт.
Підпис керівника має бути завірено печаткою закладу.