• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації надання засудженим до позбавлення волі доступу до глобальної мережі Інтернет

Міністерство юстиції України  | Наказ, Порядок від 01.08.2014 № 1275/5 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 01.08.2014
  • Номер: 1275/5
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 01.08.2014
  • Номер: 1275/5
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.08.2014 № 1275/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2014 р.
за № 991/25768
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 3233/5 від 19.10.2017 )
Про затвердження Порядку організації надання засудженим до позбавлення волі доступу до глобальної мережі Інтернет
Відповідно до статей 107 та 110 Кримінально-виконавчого кодексу України щодо врегулювання порядку надання засудженим до позбавлення волі доступу до користування глобальною мережею Інтернет
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації надання засудженим до позбавлення волі доступу до глобальної мережі Інтернет, що додається.
2. Департаменту взаємодії з органами влади (Мартиненко С.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Ємельянову І.І.
МіністрПавло Петренко
ПОГОДЖЕНО:

Голова
Державної пенітенціарної служби України



С.Є. Старенький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
01.08.2014 № 1275/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2014 р.
за № 991/25768
ПОРЯДОК
організації надання засудженим доступу до глобальної мережі Інтернет
І. Загальні положення
1. Для надання засудженим можливості доступу до глобальної мережі Інтернет адміністрація установи виконання покарань чи слідчого ізолятора (далі - установа) забезпечує оптимальний спосіб підключення установи до провайдера, який надає послуги доступу до глобальної мережі Інтернет.
2. Для організації надання засудженим послуг доступу до глобальної мережі Інтернет у відокремлених приміщеннях житлової зони поза межами локальних дільниць відділень соціально-психологічної служби у місці, доступному для відвідування усіма засудженими установи, або у комп’ютерному класі загальноосвітнього навчального закладу установи обладнується інтернет-клас.
3. У структурних дільницях установ виконання покарань, де передбачено тримання засуджених у приміщеннях камерного типу, для надання засудженим доступу до мережі Інтернет у відокремлених приміщеннях обладнуються ізольовані робочі місця.
4. Інтернет-клас обладнується необхідною кількістю робочих місць - зон доступу засуджених до глобальної мережі Інтернет, оснащених необхідними засобами для користування веб-ресурсами (далі - робоче місце), які об’єднуються у локальну мережу.
5. Для організації доступу робочих місць до глобальної мережі Інтернет, визначення їх прав доступу та контролю за використанням веб-ресурсів і часом роботи встановлюється спеціалізований сервер, на якому налаштовується відповідне програмне забезпечення.
6. Роботу інтернет-класу забезпечує посадова особа відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв’язку та інформатизації, яка відповідно до розподілу функціональних обов’язків організовує роботу з питань доступу засуджених до глобальної мережі Інтернет (далі - адміністратор).
7. Нагляд за засудженими під час їх перебування в інтернет-класі здійснюється відповідно до вимог статей 102, 103 Кримінально-виконавчого кодексу України.
8. Витрати на реалізацію заходів, визначених у пунктах 3 - 7, здійснюються установою за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228.
ІІ. Користування засудженими глобальною мережею Інтернет
1. Перелік веб-ресурсів, до яких надається доступ для користування засудженими установи (далі - перелік), затверджується комісією установи у складі начальника установи та керівників структурних підрозділів установи (далі - комісія установи). Перелік щокварталу переглядається та доповнюється за заявами засуджених.
Комісія установи також надає дозвіл на користування засудженими засобами IP-телефонії та відеозв’язку через мережу Інтернет (Skype) у порядку, передбаченому главою 46 розділу IX Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань , затверджених наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25 грудня 2003 року № 275, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 31 грудня 2003 року за № 1277/8598 (зі змінами).
2. Забороняється доступ засуджених до веб-ресурсів, не включених до переліку, таких, що демонструють жорстокість, насильство, агресію, носять еротичний або порнографічний зміст тощо, а також до соціальних мереж та користування електронною поштою.
3. Для упорядкування користування глобальною мережею Інтернет адміністратором складається графік роботи інтернет-класу, затверджений начальником установи, відповідно до поданих засудженими заяв та кількості робочих місць.
4. Заяви на користування глобальною мережею Інтернет та включення конкретних веб-ресурсів до переліку засуджені подають через начальника відділення соціально-психологічної служби установи, які у дводенний строк розглядаються комісією установи.
5. Засуджені користуються глобальною мережею Інтернет у вільний час, відведений розпорядком дня, згідно з графіком роботи інтернет-класу.
6. Графік роботи інтернет-класу розміщується у засобах наочної інформації відділень соціально-психологічної служби.
7. Користування мережею Інтернет оплачується з особистих коштів засуджених.
При розрахунку вартості для засуджених оплати за користування мережею Інтернет враховуються вартість тарифного плану підключення установи до провайдера, час, впродовж якого засуджений користувався глобальною мережею Інтернет, витрати на обслуговування мережі та інтернет-класу.
Заступник директора
департаменту взаємодії
з органами влади


С.В. Мартиненко