МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2004 р.
за N 988/9587
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету фінансового моніторингу
N 240/718/1158/755 від 28.11.2006 )
Про внесення змін та доповнень до наказу Державного департаменту фінансового моніторингу та Міністерства внутрішніх справ України від 30 липня 2003 року N 83/787
Унести такі зміни та доповнення до Порядку надання Держфінмоніторингом МВС України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму, та отримання інформації про хід їх опрацювання (далі - Порядок), затвердженого наказом Державного департаменту фінансового моніторингу та Міністерства внутрішніх справ України від 30 липня 2003 року
N 83/787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 серпня 2003 року за N 686/8007:
1. Пункти 3, 4, 5, 6 викласти в такій редакції:
"3. Матеріали, які направляються до МВС України, мають містити відомості щодо мотивованої підозри стосовно того, що фінансова операція (операції) здійснюється з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
4. Рішення щодо наявності достатніх підстав для передачі матеріалів до правоохоронних органів приймається експертною комісією Державного департаменту фінансового моніторингу з розгляду узагальнених матеріалів, що підготовлені до передачі правоохоронним органам (далі - експертна комісія).
До участі в засіданнях експертної комісії залучаються експерти Міністерства внутрішніх справ України, склад і повноваження яких затверджуються окремим наказом МВС України.
Матеріали та, за наявності, додатки до них надаються на паперових носіях разом із відповідним супровідним листом за підписом голови Держфінмоніторингу, а в разі його відсутності - за підписом особи, що виконує його обов'язки. Копія супровідного листа надається до Генеральної прокуратури України.
5. Матеріалам згідно з переліком конфіденційної інформації, що є власністю держави, надається гриф "Для службового користування". У разі якщо матеріали мають додатки, які містять комерційну та/або банківську таємницю, у матеріалах та супровідному листі до них робиться запис "Додатки містять банківську та/або комерційну таємницю".
6. Протягом п'яти робочих днів з моменту отримання матеріалів до Держфінмоніторингу надсилається повідомлення про номер і дату їх реєстрації в МВС України. У разі направлення вказаних матеріалів до відповідних регіональних підрозділів МВС України надсилається повідомлення, у якому вказуються назва регіонального підрозділу та дата направлення матеріалів".
2. У пункті 8
Порядку слова "При прийнятті рішення" замінити на слова "Про прийняті рішення".
3. У пункті 10
Порядку слова "така інформація після опрацювання передається до МВС України" викласти в редакції "така інформація обробляється, формуються додаткові матеріали та направляються до МВС України у встановленому порядку, з посиланням на номер та дату супровідного листа, яким направлялись первинні матеріали".
4. Доповнити
Порядок пунктами 13, 14, 15 такого змісту:
"13. Відомості, що містяться в матеріалах, наданих Держфінмоніторингом, запитах та повідомленнях МВС України про хід і результати їх опрацювання, є конфіденційною інформацією, що є власністю держави.
14. З метою недопущення незаконного розголошення інформації, у тому числі при направленні матеріалів та їх опрацюванні, відповідальні особи зобов'язані забезпечити захист інформації, що стала їм відома, у зв'язку з професійною або службовою діяльністю.
15. МВС України та Держфінмоніторинг створюють та забезпечують належні умови для збереження та використання отриманої інформації з метою запобігання несанкціонованому доступу".
Перший заступник Міністра фінансів України - голова Державного департаменту фінансового моніторингу Перший заступник Міністра внутрішніх справ України | С.Г.Гуржій М.Ф.Манін |