ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
15.10.2003 N 1827 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2003 р.
за N 987/8308
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 606 від 03.05.2012 )
Про затвердження змін до Порядку надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження об'єктів, придбаних покупцями державного майна за договорами купівлі-продажу
1. Затвердити зміни до Порядку надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження об'єктів, придбаних покупцями державного майна за договорами купівлі-продажу, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 30.03.2001 N 500 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.04.2001 за N 370/5561 (додаються).
2. Департаменту реалізації та контролю за виконанням договірних умов (Нікітін Ю.В.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню офіційних друкованих видань (Путівська Н.А.) після державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його опублікування у "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію".
4. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2004 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду державного майна України Парфененка Д.М.
Голова Фонду | М.Чечетов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
15.10.2003 N 1827
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2003 р.
за N 987/8308
ЗМІНИ
до Порядку надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження об'єктів, придбаних покупцями державного майна за договорами купівлі-продажу
Внести такі зміни та доповнення до Порядку надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження об'єктів, придбаних покупцями державного майна за договорами купівлі-продажу:
1. Назву Порядку викласти в такій редакції:
"Порядок надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження та передачу в заставу об'єктів, обтяжених зобов'язаннями їх власників перед державою".
2. Абзац другий пункту 1.1 Порядку викласти в такій редакції:
"Порядок регулює відносини, які виникають між державним органом приватизації, що здійснює контроль за виконанням зобов'язань власника об'єкта перед державою (далі - орган приватизації), власником об'єкта та претендентом на придбання об'єкта при його відчуженні та передачі в заставу власником в період дії зобов'язань".
3. Абзац третій пункту 1.1 Порядку виключити.
4. Пункт 1.2 викласти в такій редакції:
"1.2. Наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
об'єкт - об'єкт приватизації, обтяжений зобов'язаннями його власника перед державою, визначеними договором купівлі-продажу цього об'єкта (далі - зобов'язання);
договір купівлі-продажу об'єкта приватизації - договір, укладений державним органом приватизації в результаті відчуження об'єкта в процесі його приватизації;
власник - фізична або юридична особа (декілька юридичних осіб, які об'єдналися для спільного придбання об'єкта), що володіє (володіють) об'єктом у період дії зобов'язань;
претендент - фізична або юридична особа (декілька юридичних осіб, які об'єдналися з метою спільного придбання об'єкта), що має (мають) намір придбати чи може одержати об'єкт у власність від власника на його бажання або відповідно до законодавства в період дії зобов'язань;
заява - звернення до органу приватизації за погодженням подальшого відчуження об'єкта;
договір подальшого відчуження - письмовий документ, за яким від власника до претендента переходять (можуть перейти внаслідок передбачених законодавством обставин) право власності на об'єкт та невиконані зобов'язання".
5. Пункт 1.3 виключити.
У зв'язку з цим пункти 1.4-1.8 вважати пунктами 1.3-1.7.
6. У пункті 1.3:
в абзаці третьому після слів "рішень судів" слова "(арбітражних судів)" замінити словами "(господарських судів)", а після слів "договору купівлі-продажу" додати слова "об'єкта приватизації";
доповнити пункт четвертим абзацом такого змісту:
"забезпечення правонаступництва претендента на всі права й обов'язки власника".
У зв'язку з цим абзаци четвертий-сьомий вважати абзацами п'ятим-восьмим;
абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"узяття претендентом на себе всіх невиконаних власником зобов'язань та відповідальності за їх порушення, передбаченої Законом та договором купівлі-продажу об'єкта приватизації".
7. Пункт 1.4 викласти в такій редакції:
"1.4. Погодження органом приватизації подальшого відчуження об'єкта здійснюється шляхом накладання на договір подальшого відчуження, поряд з підписами сторін договору, резолюції "Погоджено" за підписом керівника органу приватизації або його заступника, завіреним печаткою".
8. Доповнити Порядок пунктом 1.8 такого змісту:
"1.8. Унесення змін до договору подальшого відчуження у частині, що стосується умов договору купівлі-продажу об'єкта приватизації, здійснюється за погодженням з органом приватизації у порядку, визначеному чинним законодавством".
9. У пункті 2.2:
в абзаці другому після слів "договору купівлі-продажу" додати слова "об'єкта приватизації";
в абзаці третьому після слів "договору купівлі-продажу" додати слова "об'єкта приватизації", а після слів "рішень судів" слова "(арбітражних судів)" замінити словами "(господарських судів)";
абзаци четвертий та п'ятий викласти в такій редакції:
"проект договору подальшого відчуження або договір подальшого відчуження, укладений за відкладальною умовою щодо набрання ним чинності після погодження органом приватизації подальшого відчуження об'єкта;
документи, передбачені розділами 3 (при відчуженні пакета акцій), 4 (при відчуженні об'єкта незавершеного будівництва), 5 (у разі внесення об'єкта до статутного фонду іншого господарського товариства), 6 (у разі застави об'єкта)".
10. Доповнити Порядок розділом 5 такого змісту:
"Розділ 5. Особливості подальшого відчуження об'єкта шляхом унесення його до статутного фонду іншого господарського товариства
5.1. Разом із заявою, підписаною власником об'єкта, до органу приватизації, крім документів, передбачених абзацами другим і третім пункту 2.2 цього Порядку, подається проект договору подальшого відчуження.
5.2. У разі згоди з проектом договору подальшого відчуження керівник підрозділу органу приватизації, до функцій якого входить підготовка документів щодо подальшого відчуження об'єктів приватизації, візує проект цього договору і направляє його власнику разом із супровідним листом органу приватизації.
5.3. Після надання власником об'єкта органу приватизації документів, які підтверджують узяття господарським товариством на себе зобов'язань відповідно до завізованого органом приватизації проекту договору подальшого відчуження, орган приватизації погоджує договір подальшого відчуження згідно з пунктом 1.4 цього Порядку.
5.4. Розгляд заяви та документів, зазначених у пункті 5.2 цього Порядку, здійснюється органом приватизації у терміни, визначені пунктами 7.1 та 7.3 цього Порядку".
11. Доповнити Порядок розділом 6 такого змісту:
"Розділ 6. Особливості погодження застави об'єкта
Разом із заявою про погодження застави об'єкта, крім документів, передбачених абзацами другим і третім пункту 2.2 цього Порядку, до органу приватизації подається проект договору застави (договір застави, укладений за відкладальною умовою щодо набрання ним чинності після погодження його органом приватизації), який повинен передбачати, що:
- у разі реалізації заставодержателем свого права на звернення стягнення на заставлений об'єкт у разі невиконання власником своїх зобов'язань за договором застави пов'язаний з цим продаж об'єкта застави повинен здійснюватись лише за погодженням з органом приватизації;
- у разі розірвання у судовому порядку договору купівлі-продажу об'єкта приватизації у зв'язку з невиконанням власником своїх зобов'язань за цим договором об'єкт приватизації підлягає поверненню у державну власність за рішенням суду, господарського суду. У цьому разі звернення стягнення на об'єкт приватизації за невиконання власником зобов'язань за договором застави заставодержателем здійснене бути не може".
У зв'язку з цим розділи 5 і 6 вважати розділами 7 і 8.
Директор Департаменту реалізації та контролю за виконанням договірних умов | Ю.Нікітін |