• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" у Міністерстві у справах ветеранів України

Міністерство у справах ветеранів України | Наказ від 24.04.2025 № 350 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство у справах ветеранів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 24.04.2025
  • Номер: 350
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство у справах ветеранів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 24.04.2025
  • Номер: 350
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.04.2025 м. Київ № 350
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
17 червня 2025 р. за № 924/44330
Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" у Міністерстві у справах ветеранів України
Відповідно до статті 53-1 Закону України "Про запобігання корупції", підпункту 1 пункту 5, пункту 9 Положення про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1175 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 року № 276),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" у Міністерстві у справах ветеранів України, що додається.
2. Керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства у справах ветеранів України забезпечити ознайомлення з цим наказом підлеглих працівників.
3. Сектору з питань запобігання та виявлення корупції забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
 

Міністр

Наталія КАЛМИКОВА
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства у справах ветеранів України
24 квітня 2025 року № 350
Порядок
організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" у Міністерстві у справах ветеранів України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм та послідовність дій під час прийняття та попереднього розгляду повідомлень викривачів про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) працівниками Мінветеранів, а також підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, що надходять до Мінветеранів.
2. Терміни, наведені в цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про запобігання корупції", "Про захист персональних даних", Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів, затвердженому наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 03 січня 2023 року № 1/23, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 05 січня 2023 року за № 22/39078 (далі - Порядок).
3. Приймання повідомлень (у тому числі анонімних) через внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону працівниками Мінветеранів, а також підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління (далі - повідомлення про корупцію), здійснюється через відкритий для цілодобового доступу Єдиний портал повідомлень викривачів (далі - Портал), та спеціальну телефонну лінію або в інший спосіб відповідно до абзацу двадцять другого частини першої статті 1 Закону (подання повідомлення про корупцію до Мінветеранів, у тому числі анонімного, з використанням зовнішніх каналів повідомлень про корупцію або повідомлення інформації викривачем на особистому прийомі, а також безпосередньо структурному підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Мінветеранів (далі - Уповноважений підрозділ)).
Гіперпосилання на Портал та інформація про спеціальну телефонну лінію, засіб електронного зв'язку, канал онлайн-зв'язку Мінветеранів розміщуються на офіційному вебсайті Мінветеранів.
Анонімні канали зв'язку, через які здійснюються повідомлення про корупцію, мають бути захищені відповідно до вимог наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 квітня 2020 року № 127/20 "Про затвердження Вимог до захисту анонімних каналів зв'язку, через які здійснюються повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 квітня 2020 року за № 370/34653.
4. Принципами організації роботи з повідомленнями про корупцію в Мінветеранів є:
відповідальність - забезпечення Уповноваженим підрозділом організації роботи з повідомленнями про корупцію;
доброчесність - спрямованість дій працівників Мінветеранів на захист публічних інтересів та їх відмова від превалювання приватних інтересів під час виконання ними посадових обов'язків;
довіра - інформування викривачів про їхні права та гарантії захисту, виконання державних гарантій захисту викривачів;
достатність повноважень - працівники Уповноваженого підрозділу, які здійснюють попередній розгляд повідомлень про корупцію, користуються всіма правами та реалізують повноваження, необхідні для перевірки наведеної в таких повідомленнях інформації, а також для співпраці з викривачами та захисту їх прав, що передбачені Законом та Типовим положенням про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженим наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 27 травня 2021 року № 277/21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 липня 2021 року за № 914/36536;
доступність - забезпечення безперешкодного зручного доступу для подання повідомлення про корупцію;
ефективність - своєчасне та належне реагування на всі без винятку випадки порушення вимог Закону;
захист прав викривачів - забезпечення прав викривачів та державних гарантій їх захисту;
знання та обізнаність - забезпечення інформування працівників Мінветеранів про можливість подати повідомлення про корупцію та повноваження Уповноваженого підрозділу щодо його розгляду;
конфіденційність - дотримання вимог законодавства щодо нерозголошення інформації про особу викривача, його близьких осіб третім особам, які не залучаються до розгляду, перевірки та/або розслідування повідомлених ним фактів, а також особам, дії або бездіяльність яких зазначені в повідомленні про корупцію;
об'єктивність - надання повної та неупередженої оцінки інформації, одержаної під час розгляду повідомлення про корупцію.
5. Викривач має право повідомляти про корупцію без зазначення відомостей про себе (анонімно).
6. Викривачу при здійсненні повідомлення про корупцію гарантується дотримання умов конфіденційності та анонімності.
7. Інформація, наведена в повідомленні про корупцію, повинна містити фактичні дані, що вказують на можливе вчинення працівниками Мінветеранів корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, що можуть бути перевірені.
8. Авторизовані користувачі Порталу забезпечують згідно з їх повноваженнями відповідно до Закону та Порядку повноту і своєчасність внесення до Порталу інформації про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, а також інформації про статус викривачів, стан та результати розгляду їх повідомлень.
II. Прийняття та внесення повідомлень про корупцію до Порталу
1. Повідомлення про корупцію, подані через Портал, приймаються Уповноваженим підрозділом через електронний кабінет та підлягають попередньому розгляду у строк не більше десяти робочих днів з дня внесення цієї інформації до Порталу.
2. Повідомлення про корупцію, що надходять через засіб електронного зв'язку, канал онлайн-зв'язку через офіційний вебсайт, спеціальну телефонну лінію, та повідомлення інформації викривачем на особистому прийомі, а також безпосередньо Уповноваженому підрозділу приймаються працівниками Уповноваженого підрозділу шляхом заповнення форми повідомлення про корупцію згідно з додатком до цього Порядку.
Якщо під час прийняття повідомлення про корупцію неможливо встановити суть можливого порушення, викривачу пропонується здійснити повідомлення про корупцію через Портал.
У разі відсутності в повідомленні про корупцію фактичних даних, які вказують на можливе вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, викривачу пропонується звернутися до Мінветеранів відповідно до Закону України "Про звернення громадян".
Працівник Уповноваженого підрозділу повідомляє викривача, що вказану ним інформацію буде використано під час виконання завдань і функцій щодо запобігання і виявлення корупції у спосіб, визначений законодавством, а також щодо можливості здійснення повідомлення через Портал.
3. Повідомлення про корупцію, отримані через спеціальну телефонну лінію, та повідомлення інформації викривачем безпосередньо Уповноваженому підрозділу вносяться до Порталу через електронні кабінети уповноваженими на це працівниками Уповноваженого підрозділу не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання.
4. Викривач повідомляється про внесення інформації про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону до Порталу шляхом надсилання згенерованого програмними засобами Порталу листа на адресу електронної пошти, зазначену викривачем (у разі зазначення).
5. Працівник Уповноваженого підрозділу здійснює попередню ідентифікацію повідомлень, отриманих через спеціальну телефонну лінію, та повідомлень, отриманих іншими способами, до внесення їх до Порталу як повідомлень про корупцію.
У разі встановлення під час попередньої ідентифікації повідомлення про корупцію (крім тих, які надійшли анонімно), що воно не містить фактичних даних, які вказують на можливе вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, таке повідомлення до Порталу не вноситься і підлягає реєстрації та розгляду в порядку, визначеному Законом України "Про звернення громадян", про що інформується особа, яка здійснила повідомлення.
III. Реєстрація повідомлень про корупцію, поданих через Портал, у системі електронного документообігу Мінветеранів
1. Якщо працівником Уповноваженого підрозділу під час попереднього розгляду повідомлення про корупцію, отриманого через Портал, установлено, що воно не відповідає вимогам Закону, зокрема не містить фактичних даних, які можуть бути перевірені, подальший розгляд такого повідомлення здійснюється в порядку, визначеному абзацом другим пункту 5 розділу II цього Порядку.
2. Працівник Уповноваженого підрозділу за результатами попереднього розгляду надсилає на електронну пошту служби діловодства Мінветеранів, вказану на офіційному вебсайті Мінветеранів, повідомлення про корупцію, яке не містить фактичних даних, що можуть бути перевірені, та сформований Порталом інформаційний документ, що містить відомості про дату надходження повідомлення про корупцію та унікальний ідентифікатор для реєстрації в системі електронного документообігу Мінветеранів.
IV. Попередній розгляд повідомлень про корупцію та інформування викривача
1. Працівники Уповноваженого підрозділу, які здійснюють попередній розгляд повідомлень про корупцію, мають право:
витребувати від інших структурних підрозділів Мінветеранів чи підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, документи, у тому числі ті, що містять інформацію з обмеженим доступом (крім державної таємниці), із дотриманням вимог актів законодавства про захист такої інформації, та робити їх копії;
викликати та опитувати осіб, дій або бездіяльності яких стосуються повідомлені викривачем факти, у тому числі керівника, заступників керівника Мінветеранів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління;
звертатися до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо порушених прав викривача, його близьких осіб;
вносити подання керівнику Мінветеранів чи підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності за порушення Закону;
виконувати інші визначені законом повноваження, спрямовані на всебічний розгляд повідомлень викривачів та захист їхніх прав та свобод.
2. Якщо за результатами попереднього розгляду повідомлення про корупцію викладена в ньому інформація підтверджується, керівник Уповноваженого підрозділу подає на ім'я Міністра у справах ветеранів України доповідну записку, у якій зазначає суть повідомлення про корупцію, ужиті заходи з перевірки викладеної в ньому інформації, їх результати та ініціює питання притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
У разі якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не належить до компетенції Мінветеранів, а також підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, подальший розгляд такого повідомлення припиняється, про що інформується викривач у строк не більше трьох робочих днів з дня надходження повідомлення з одночасним роз'ясненням щодо компетенції органу або юридичної особи, уповноважених на здійснення розгляду чи розслідування фактів, викладених у повідомленні.
У разі якщо наведена у повідомленні інформація стосується керівника Уповноваженого підрозділу або уповноваженої особи підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінветеранів, порядок розгляду такого повідомлення визначається Міністром у справах ветеранів України або керівниками підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінветеранів.
У разі якщо наведена у повідомленні інформація стосується Міністра у справах ветеранів України або керівника підприємства, установи, організації, що належать до сфери управління Мінветеранів, таке повідомлення у триденний строк надсилається суб'єкту, уповноваженому здійснювати розгляд чи розслідування фактів, викладених у повідомленні, про що інформується викривач.
3. Якщо в ході проведення попереднього розгляду повідомлення про корупцію виявляються ознаки корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, за яке передбачено кримінальну або адміністративну відповідальність, матеріали передаються відповідному спеціально уповноваженому суб'єкту у сфері протидії корупції або Державному бюро розслідувань з урахуванням положень статті 216 Кримінального процесуального кодексу України та статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Про передачу матеріалів працівник Уповноваженого підрозділу, який здійснював попередній розгляд повідомлення про корупцію, проставляє відповідну відмітку в електронному кабінеті Порталу.
4. Працівник Уповноваженого підрозділу, який здійснює попередній розгляд повідомлення про корупцію, вносить через електронний кабінет до Порталу інформацію про:
статус викривача, якщо під час попереднього розгляду повідомлення про корупцію встановлено, що наведена в ньому інформація містить фактичні дані та стала відома викривачу у зв'язку з його трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням ним служби чи навчання або його участю в передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання;
стан розгляду та результати розгляду повідомлення.
5. Працівники Мінветеранів, які здійснюють приймання, попередню ідентифікацію, попередній розгляд та перевірку повідомлень про корупцію, зобов'язані дотримуватися принципів, передбачених пунктом 4 розділу I цього Порядку.
6. Працівникам Мінветеранів забороняється:
розкривати інформацію про особу викривача, його близьких осіб або інші дані, які можуть ідентифікувати особу викривача, його близьких осіб, третім особам, які не залучаються до розгляду, перевірки та/або розслідування повідомлених ним фактів, а також особам, дії або бездіяльність яких стосуються повідомлених ним фактів, крім випадків, установлених Законом;
використовувати в інший спосіб інформацію, яка міститься в повідомленнях про корупцію або стала відома у зв'язку з опрацюванням повідомлень про корупцію.
 

Завідувач Сектору з питань
запобігання та виявлення корупції

Дмитро МАРТИНЮК
 
Додаток
до Порядку організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" у Міністерстві у справах ветеранів України
(пункт 2 розділу II)
Форма
повідомлення про корупцію