• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Знаків розрізнення, зразків, порядку та норм носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України

Міністерство екології та природних ресурсів України | Наказ, Норми, Перелік від 20.10.2000 № 171 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Тип: Наказ, Норми, Перелік
  • Дата: 20.10.2000
  • Номер: 171
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Тип: Наказ, Норми, Перелік
  • Дата: 20.10.2000
  • Номер: 171
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.10.2000 № 171
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 грудня 2000 р.
за № 895/5116
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 41 від 28.01.2019 )
Про затвердження Знаків розрізнення, зразків, порядку та норм носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства екології та природних ресурсів № 283 від 11.09.2014 № 262 від 12.07.2017 )
Відповідно до статті 61 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та пункту 7 Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 року № 1127,
НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 283 від 11.09.2014 )
1. Затвердити Знаки розрізнення, зразки, порядок та норми носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України, що додаються.
( Пункт 2 виключено на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 283 від 11.09.2014 )
2. Директорам установ природно-заповідного фонду забезпечити дотримання правил носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінекобезпеки України від 26.07.1999 р. № 177 в частині впровадження форменого одягу та знаків відмінностей для працівників служби охорони установ природно-заповідного фонду, підпорядкованих Мінекобезпеки.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра М. Стеценка.
МіністрІ. Заєць
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінекоресурсів України
20.10.2000 № 171
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 грудня 2000 р.
за № 895/5116
ЗНАКИ
розрізнення, зразки, порядок та норми носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України
1. Загальні засади
1.1. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 № 1127 "Про службу державної охорони природно-заповідного фонду України" працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України, відповідно до переліку підрозділів і посад, мають право носити під час виконання службових обов'язків форму встановленого зразка.
1.2. Працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України, території та об'єкти якого належать до сфери управління Державного комітету лісового господарства, забезпечуються форменим одягом установленого зразка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.91 № 352 "Про безкоштовну видачу форменого одягу працівникам державної лісової охорони системи Міністерства лісового господарства".
2. Знаки розрізнення
2.1. До знаків розрізнення підрозділів і посад працівників, які входять до складу служби державної охорони природно-заповідного фонду України, належать нарукавні емблеми, що носяться у верхній частині лівого рукава, зірки на погонах та галуни на шевронах. Зразок нарукавної емблеми форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України наведено в додатку 1.
Опис знаків розрізнення форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України наведено в додатку 2.
2.2. До фурнітури форменого одягу належать нарукавні емблеми, погони без зірок та погони із вишитими зірками, шеврони, чотирипроменеві зірки розміром 12 мм, індивідуальні металеві жетони, нашивка до польового форменого одягу, нашивка до берету та кокарда. Опис жетона та зразок нашивки польового форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України наведено в додатках 3 та 4.
3. Зразки та порядок носіння форменого одягу
3.1. Формений одяг ділиться на літній і зимовий.
До комплекту літньої форми одягу входять: костюм вовняний літній кольору "морська хвиля": куртка-сорочка під блискавку і штани, блуза й спідниця жіночі літні кольору "морська хвиля", костюм польовий камуфльований літній: куртка і штани, берет чорний, сорочки бавовняні синя, біла та кремова з коротким рукавом, краватка чорного кольору, плащ із прогумованої тканини, картуз вихідний кольору "морська хвиля", картуз повсякденний кольору "морська хвиля" (жінкам - берет кольору "морська хвиля" на вихід, чорний - повсякденно), футболки чорного та білого кольорів, черевики шкіряні, туфлі шкіряні, туфлі шкіряні жіночі, напівчоботи, чоботи кирзові або ялові, чоботи хромові жіночі (взуття чорного кольору).
До комплекту зимової форми одягу входять: сорочка бавовняна синя з довгим рукавом, краватка чорного кольору, плащ формений демісезонний сталевого кольору, куртка осіння під блискавку, півпальто зимове сталевого або чорного кольору, шарфи чорного кольору чистововняний та бавовняний, куртка утеплена чорна або камуфльована з хутряним коміром (куртка хутряна), комплект ватний камуфльований - бушлат і штани, шапки-вушанки чорного кольору з каракулю та цигейки, шапочка чорна хутряна зимова жіноча, напівчоботи, напівчобітки жіночі, валянки, чоботи кирзові або ялові, чоботи хромові жіночі, костюм вовняний повсякденний кольору "морська хвиля", жакет і спідниця вовняні повсякденні кольору "морська хвиля" жіночі, костюм вовняний вихідний кольору "морська хвиля", жакет і спідниця вовняні вихідні кольору "морська хвиля" жіночі, рукавички вовняні та хутрові рукавиці чорного кольору, костюм польовий камуфльований зимовий з хутряним коміром: куртка і штани, кожух овчинний чорного кольору.
3.2. Головні убори
Кокарда, в центрі якої зображено тризуб з листком калини, кріпиться спереду в центрі околички картуза або спереду по центру іншого головного убору.
Берет відноситься до повсякденної та польової форми одягу (жінкам - берет кольору "морська хвиля" - до вихідної, чорний - до повсякденної та польової форми одягу) і носиться з кокардою та нашивкою у вигляді видовженого прямокутного трикутника із зображенням державного синьо-жовтого прапора з тризубом, яка носиться з лівого боку.
3.3. Верхній одяг
Півпальто зимове і плащ формений демісезонний застібаються на правий (для жінок - на лівий) бік і носяться із шарфом.
Півпальто, плащі, куртка осіння і піджак носяться застебнутими на всі гудзики.
Плащ формений демісезонний та плащ із прогумованої тканини носяться з застебнутим поясом.
Піджак та жакет носяться з погонами, шевронами та нарукавною емблемою.
Куртка польова, бушлат ватний та інший зимовий одяг носяться із нарукавною емблемою.
Куртка-сорочка, блуза, сорочка бавовняна з коротким рукавом синього кольору та куртка літнього польового форменого одягу відносяться до повсякденної форми одягу і носяться із погонами та нарукавною емблемою.
Клапани кишень півпальто та піджака повинні знаходитись зверху.
Шарфи носяться під коміром півпальто та плаща форменого.
Піджаки носяться із сорочкою та краваткою.
Куртка-сорочка носиться із сорочкою та краваткою або з футболкою.
Куртка літнього польового форменого одягу носиться з футболкою.
Сорочка (блузка) білого або кремового кольору відноситься до святкової форми одягу.
3.4. Взуття
При форменому одязі взуття (чоботи, напівчоботи, напівчобітки, туфлі) носиться встановленого зразка, в справному стані і почищене. У районах з теплим кліматом дозволяється носити полегшене взуття із закритим носком і задньою частиною.
3.5. Предмети форменого одягу і знаки розрізнення повинні відповідати встановленим зразкам, бути акуратно підігнані і знаходитись у бездоганному стані.
3.6. Працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України при виконанні службових обов'язків повинні бути одягнуті суворо по формі.
3.7. Не допускається:
- носіння форменого одягу і знаків розрізнення особами, яким не надано таке право;
- змішування предметів форменого одягу літнього і зимового, а також форменого і цивільного.
4. Норми носіння та облік форменого одягу
4.1. Перелік посад працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України за їх категоріями для встановлення норм забезпечення та строків носіння форменого одягу наведено в додатку 5.
4.3. Придбання форменого одягу здійснюється за прямими замовленнями на підставі угод, що укладаються установами природно-заповідного фонду або їх вищими органами з відповідними підприємствами-виготовлювачами.
4.4. Бухгалтерський облік предметів форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України здійснюється відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1017/18312 (із змінами).
( Пункт 4.4 глави 4 в редакції Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 262 від 12.07.2017 )
4.5. Наказом керівника установи природно-заповідного фонду призначаються працівники, відповідальні за забезпечення та видачу форменого одягу.
4.6. Облік форменого одягу на складах здійснюється за ростом та розміром при всіх операціях (починаючи від надходження і закінчуючи видачею). Назви предметів форменого одягу, що мають установлені знаки розрізнення, вказуються за кожною посадовою категорією.
4.7. Облік виданого форменого одягу здійснюється за єдиною формою Картки обліку видачі форменого одягу, що заповнюється на кожного працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду України, який має право носіння форменого одягу. Зразок Картки обліку видачі форменого одягу працівникам служби державної охорони природно-заповідного фонду України наведено в додатку 7.
( Пункт 4.8 глави 4 виключено на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 283 від 11.09.2014 )
4.8. Потреба в форменому одязі та знаках розрізнення визначається з урахуванням забезпеченості працівників служб державної охорони установ природно-заповідного фонду з огляду на строки носіння.
4.9. За бажанням працівника, а також при відсутності можливості розміщення заявок на відповідних підприємствах, окремі елементи, а при необхідності й повний комплект одягу можуть бути виготовлені за індивідуальними замовленнями, за тарифами ательє 2-го розряду.
4.10. Формений одяг підлягає заміні у випадках його радіаційного, хімічного та іншого пошкодження при виконанні службових обов'язків.
Начальник
Головного управління
національних природних
парків і заповідної справи



В. Леоненко
Додаток 1
до пункту 2.1 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
ЗРАЗОК
нарукавної емблеми форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України
(Графічне зображення емблеми в БД відсутнє)
1. Нарукавна емблема виконується на основній тканині кольору "морська хвиля" і складається з двох частин: безпосередньо емблеми і напису підрозділу (установи ПЗФ).
2. Розмір нарукавної емблеми 90 x 90 мм та 100 x 25 - 30 мм.
3. Тризуб, окантовки та написи виконуються жовтим кольором.
4. Листок калини та лаврове листя виконується зеленим кольором.
5. Зображення ягід калини виконується червоним кольором.
6. Листок калини розміщено на фоні державного синьо-жовтого прапора.
Додаток 2
до пункту 2.1 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
ОПИС
знаків розрізнення працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України
Назва посадиНаплічні знаки - погониНарукавні знаки - шеврони
123
Пожежний (распіраторник), спостерігач-пожежний природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного паркуПогони кольору "морська хвиля". Довгі краї погона окантовані шиттям золотистого кольору. У верхній частині погона вишита емблема у формі тризуба на фоні листка калиниШеврони з основної тканини кольору "морська хвиля". У верхній частині шеврона вишита емблема у формі тризуба на фоні листка калини в обрамленні лаврового листя. Розмір шевронів - 100 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщений один вузький галун розміром 6 мм
Інспектор з охорони природно-заповідного фонду природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку, заступник начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, інженер з охорони природних екосистем, інженер з охорони тваринного світу, інспектор з охорони природно-заповідного фонду ботанічного саду, дендрологічного парку, зоологічного парку, парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значенняПогони й емблема ті самі. По центру погона розміщені дві чотирипроменеві зірки розміром 12 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 100 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщений один середній галун розміром 13 мм та один вузький розміром 6 мм над середнім
Майстер з охорони природи, майстер станції пожежної (природоохоронної) природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду ботанічного саду, дендрологічного парку, зоологічного парку, парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значенняПогони й емблема ті самі. По центру погона розміщені три чотирипроменеві зірки розміром 12 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 100 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщені три середні галуни розміром 13 мм
Директор ботанічного саду, дендрологічного парку, зоологічного парку, парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значенняПогони й емблема ті самі. По центру погона розміщені чотири чотирипроменеві зірки розміром 12 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 135 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщені чотири середні галуни розміром 13 мм
Заступник начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, заступник начальника природоохоронного науково-дослідного відділення, начальник станції пожежної (природоохоронної), інженер з охорони природних екосистем, інженер з охорони тваринного світу природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного паркуПогони й емблема ті самі. По центру погона вишита одна чотирипроменева зірка розміром 20 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 135 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщені чотири середні галуни розміром 13 мм
Начальник відділу (сектору) державної охорони природно-заповідного фонду, начальник філіалу, начальник природоохоронного науково-дослідного відділення природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного паркуПогони й емблема ті самі. По центру погона вишиті дві чотирипроменеві зірки розміром 20 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 100 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщений один широкий галун розміром 30 мм
Головний природознавець природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного паркуПогони й емблема ті самі. По центру погона вишиті три чотирипроменеві зірки розміром 20 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 100 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщені один широкий галун розміром 30 мм та один вузький розміром 6 мм над широким
Директор природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного паркуПогони й емблема ті самі. По центру погона вишиті чотири чотирипроменеві зірки розміром 20 ммШеврони й емблема ті самі. Розмір шевронів - 100 x 100 мм.
У нижній частині шеврона розміщені один широкий галун розміром 30 мм та один середній розміром 13 мм над широким
( Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 283 від 11.09.2014 )
Додаток 3
до пункту 2.2 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
ОПИС
жетона працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України
1. Розмір жетона 80 x 80 мм.
2. Жетон виконується з металу легкого сплаву товщиною 2 - 3 мм.
3. За формою жетон є восьмипроменевою зіркою, у центрі якої розміщено тризуб на фоні листка калини, а в нижній частині напис "служба державної охорони ПЗФ" та індивідуальний номер працівника.
4. На жетоні зображення тризуба, окантовок та написів виконуються жовтим кольором.
5. Листок калини виконується зеленим кольором.
6. Індивідуальний номер виконується чорним кольором.
7. Восьмипроменева зірка виконується блакитно-перламутровим кольором.
Додаток 4
до пункту 2.2 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
ЗРАЗОК
нашивки польового форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України
Додаток 5
до пункту 4.1 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
ПЕРЕЛІК
посад працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України за їх категоріями для встановлення норм забезпечення та строків носіння форменого одягу
КатегоріяПерелік посад працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України
12
1Директор природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку
2Головний природознавець природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку
3Начальник відділу (сектору) державної охорони природно-заповідного фонду, начальник філіалу, начальник природоохоронного науково-дослідного відділення природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку
4Заступник начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, заступник начальника природоохоронного науково-дослідного відділення, начальник станції пожежної (природоохоронної), інженер з охорони природних екосистем, інженер з охорони тваринного світу природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку.
Директор ботанічного саду, дендрологічного парку, зоологічного парку, парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення
5Майстер з охорони природи, майстер станції пожежної (природоохоронної), інспектор з охорони природно-заповідного фонду, пожежний (распіраторник), спостерігач-пожежний природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку
6Начальник, заступник начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, інженер з охорони природних екосистем, інженер з охорони тваринного світу, інспектор з охорони природно-заповідного фонду ботанічного саду, дендрологічного парку, зоологічного парку, парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення
( Додаток 5 в редакції Наказу Міністерства екології та природних ресурсів № 283 від 11.09.2014 )
Додаток 6
до пункту 4.2 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
НОРМИ
забезпечення та строки носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України
№ з\пПредмети форменого одягуНорми забезп. (комплектів, шт.)Категорії посад працівників
123456
Строки носіння предметів форменого одягу (роки)
123456789
1Костюм вовняний повсякденний: піджак і штани1222222
2Жакет і спідниця вовняні повсякденні жіночі1222222
3Костюм вовняний вихідний1444444
4Жакет і спідниця вовняні вихідні жіночі1444444
5Костюм літній: курткасорочка і штани1222222
6Блуза і спідниця жіночі літні1222222
7Сорочка бавовняна з коротким рукавом21,51,51,51,51,51,5
8Сорочка бавовняна з довгим рукавом3222222
9Краватка2222222
10Плащ формений демісезонний1444444
11Плащ із прогумованої тканини1555555
12Куртка осіння1444444
13Півпальто зимове14444--
14Шарф чистововняний1444444
15Шарф бавовняний1222222
16Рукавички вовняні1222222
17Берет1222222
18Картуз повсякденний1222222
19Картуз вихідний1444444
20Шапка-вушанка із цигейки1----33
21Шапочка хутряна зимова жіноча1333333
22Шапка-вушанка із каракулю14444--
23Хутрові рукавиці1---333
24Напівчоботи1222222
25Черевики шкіряні1222222
26Туфлі шкіряні1222222
27Туфлі шкіряні жіночі1222222
28Напівчобітки жіночі1222222
29Чоботи кирзові або ялові1333333
30Чоботи хромові жіночі1333333
31Валянки1---444
32Комплект ватний: бушлат і штани1444433
33Кожух овчинний1666666
34Костюм польовий літній: куртка і штани камуфльовані1333333
35Костюм польовий зимовий з хутряним коміром: куртка і штани14444--
36Футболки2111111
37Шкарпетки літні3111111
38Шкарпетки зимові3111111
39Сумка польова1---555
40Комплект знаків розрізнення: кокарди (4 шт.), погони (7 пар), шеврони (2 пари), нарукавні емблеми (7 шт.), нашивки польового форменого одягу (2 шт.), зірки до погонів1222222
41Жетон1безстроковобезстроковобезстроковобезстроковобезстроковобезстроково
Додаток 7
до пункту 4.7 Знаків розрізнення,
зразків, порядку та норм носіння
форменого одягу працівниками
служби державної охорони
природно-заповідного фонду України
ЗРАЗОК КАРТКИ
обліку видачі форменого одягу працівникам служби державної охорони природно-заповідного фонду України
___________________________________________________
(назва підрозділу служби державної охорони природно-заповідного фонду України)
Прізвище, ім'я, по батькові ____________________________________________
Посада _________________________________________________________________
Дата, номер наказу про зарахування на посаду ___________________________
зріст _____________, розмір костюма _____________, куртки __________________,
плаща __________, головного убору ____________, взуття ___________________.
Назва предметів форменого одягуСтрок носіння (роки)Дата видачі. Кількість комплектів, одиниць
12345678
Порядок ведення картки обліку видачі форменого одягу
1. Картка є первинним документом обліку забезпеченості форменим одягом працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України, заводиться на кожного її працівника не пізніше одного місяця з дня зарахування його на посаду.
2. Ведення карток здійснюється працівником підрозділу служби державної охорони природно-заповідного фонду України, який є відповідальним за забезпечення та видачу форменого одягу за місцем видачі.
3. Заповнення всіх реквізитів, що зазначені в картці, є обов'язковим.
4. Внесення інформації в графи 3 - 8 здійснюється одночасно із видачею форменого одягу в присутності працівника, який отримує предмети форменого одягу під підпис у день видачі.