МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.05.2021 № 119
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 липня 2021 р.
за № 894/36516
Про затвердження Положення про комісію з відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також з числа внутрішньо переміщених осіб
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021, № 1 від 04.01.2022 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 № 1 від 04.01.2022 )
Відповідно до пункту 15 Положення про Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 376 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 06 травня 2020 року № 371), пунктів 6-9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих території Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 383, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про комісію з відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів). бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також з числа внутрішньо переміщених осіб, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021, № 1 від 04.01.2022 )
2. Юридичному управлінню (Колтирін О.О.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Віце-прем’єр-міністр України - Міністр | О. Резніков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
з питань реінтеграції
тимчасово окупованих
територій України
21 травня 2021 року № 119
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 липня 2021 р.
за № 894/36516
ПОЛОЖЕННЯ
про комісію з відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів)бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також з числа внутрішньо переміщених осіб
( Заголовок Положення із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021, № 1 від 04.01.2022 )
( У тексті Положення слова "громадська організація - одержувач" в усіх відмінках замінено словами "громадська організація - одержувач (громадські організації - одержувачі)" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 )
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих території Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 383 (далі - Порядок), і визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії з відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також з числа внутрішньо переміщених осіб (далі - Комісія).
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 1 від 04.01.2022 )
2. Комісія є постійно діючим органом, утвореним Мінреінтеграції для визначення громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також з числа внутрішньо переміщених осіб (далі - молодь).
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 1 від 04.01.2022 )
3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, Порядком і цим Положенням.
4. Основними завданнями Комісії є:
1) розгляд пропозицій, поданих громадськими організаціями щодо виконання програм, реалізації проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді (далі - пропозиції), в тому числі на предмет їх відповідності вимогам Порядку;
2) відбір громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді (далі - відбір).
5. Комісія має право:
1) залучати в установленому порядку працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), науковців, представників інститутів громадянського суспільства (за згодою);
2) отримувати в установленому порядку від міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
3) організовувати проведення нарад та інших заходів з питань, що належать до її компетенції;
4) здійснювати взаємодію та обмін інформацією з міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами і організаціями.
II. Склад Комісії
1. Комісія утворюється у такому складі: голова, заступник голови, секретар та члени Комісії.
2. До складу Комісії можуть бути включені за згодою: посадові особи центральних і місцевих органів виконавчої влади, представники громадських об’єднань, міжнародних організацій, наукових та інших установ.
3. Персональний склад Комісії затверджується наказом Мінреінтеграції.
4. Голова Комісії здійснює загальне керівництво діяльністю Комісії, відповідає за виконання покладених на Комісію завдань, головує на її засіданнях, визначає коло питань, що підлягають розгляду, та визначає періодичність засідань Комісії.
5. Секретар Комісії організовує збір пропозицій, веде та оформлює протоколи засідань Комісії, забезпечує оперативне інформування членів Комісії стосовно організаційних питань її діяльності, за дорученням голови Комісії виконує іншу організаційну роботу.
6. У разі відсутності секретаря Комісії його обов’язки тимчасово виконує за дорученням голови Комісії інший член Комісії.
III. Порядок роботи Комісії
1. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться у разі потреби.
2. Голова Комісії визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії.
3. За вмотивованим рішенням голови Комісії, засідання Комісії може проводитись в режимі онлайн, з використанням засобів зв’язку.
4. Засідання Комісії є правоможним, якщо у ньому приймає участь більш ніж половина членів Комісії.
5. Засідання Комісії веде її голова, а за його відсутності - заступник голови Комісії, який у такому разі є головуючим на засіданні.
6. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
7. За результатами засідання Комісії складається протокол, що підписується всіма присутніми на засіданні членами Комісії.
8. На підставі рішення Комісії, передбаченого підпунктом 5 пункту 1 розділу IV цього Положення, Мінреінтеграції видає відповідний наказ.
( Пункт 8 розділу III в редакції Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 )
9. Наказ Мінреінтеграції може бути оскаржений відповідно до чинного законодавства України.
10. Член Комісії, який не підтримує пропозиції та рекомендації, має право викласти у письмовій формі окрему думку, що додається до протоколу засідання Комісії.
11. Перед початком розгляду відповідного питання на засіданнях Комісії, член Комісії, у разі виникнення у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів, зобов’язаний повідомити про це Комісію та утриматися від прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, про що зазначається у протоколі засідання Комісії.
12. Член Комісії, який не є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", зобов’язаний утриматися від прийняття рішення щодо відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів у разі наявності суперечності між його приватним інтересом та повноваженнями як члена Комісії, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішення, про що зазначається у протоколі засідання Комісії.
IV. Процедура відбору
1. З метою визначення громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді, Комісія:
1) приймає рішення про оголошення відбору;
2) розглядає подані пропозиції;
3) оцінює учасників відбору на відповідність критеріям, зазначеним у пункті 7 цього розділу;
4) оцінює пропозиції шляхом проставляння балів кожним членом Комісії відповідно до критеріїв відбору, які зазначені в додатку до цього Положення;
5) відбирає громадську організацію - одержувача (громадські організації - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді, що набрала найбільший загальний бал.
2. Рішення про оголошення відбору приймається Комісією. Строк подання пропозицій становить не менше ніж п’ять робочих днів з дати оприлюднення оголошення про проведення відбору.
3. Оголошення та інформація щодо проведення відбору публікуються на офіційному вебсайті Мінреінтеграції (https://minre.gov.ua).
4. В оголошенні про проведення відбору, зокрема, зазначаються:
1) порядок надання роз’яснень з питань проведення відбору;
2) вимоги до пропозицій;
3) критерії відбору;
4) строк подання пропозицій;
5) дата і час розгляду пропозицій;
6) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посада і контактні телефони однієї чи кількох уповноважених осіб.
5. Громадська організація, що бажає взяти участь у відборі (далі - учасник відбору), подає до Мінреінтеграції пропозицію, до якої додаються:
1) копія статуту громадської організації;
2) інформація про діяльність громадської організації, зокрема наявність у неї досвіду із здійснення заходів за рахунок бюджетних коштів та інших джерел, не заборонених законодавством;
3) план заходів, розрахунки та обґрунтування за напрямом, зазначеним у підпункті 2 пункту 3 Порядку;
( Підпункт 3 пункту 5 розділу IV в редакції Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 )
( Підпункт 4 пункту 5 розділу IV виключено на підставі Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 )
4) витяг (виписка) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
5) витяг (виписка) з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
( Підпункт 6 пункту 5 розділу IV виключено на підставі Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 )
( Підпункт 7 пункту 5 розділу IV виключено на підставі Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021 )
6. Пропозиції, що надійшли після закінчення визначеного строку їх подання, Комісією не розглядаються.
У разі надання не всіх документів, передбачених пунктом 5 цього розділу, пропозиція не розглядається Комісією.
7. Члени Комісії індивідуально оцінюють учасників відбору на відповідність таким критеріям:
1) основний вид діяльності відповідно до статутних документів є розвиток неформальної освіти, фізичне, духовне, патріотичне та інтелектуальне виховання молоді;
2) наявність досвіду проведення заходів за участю молоді в Україні на загальнодержавному, а також міжнародному рівні не менше чотирьох років;
3) наявність мережі філій не менш як у п’яти областях;
4) наявність державної реєстрації як юридичної особи та статусу неприбуткової організації;
5) обґрунтованість пропозицій щодо необхідності надання фінансової підтримки з метою виконання програм, реалізації проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді, із зазначенням, зокрема, інформації про заходи, цільову аудиторію, технічні параметри їх проведення, фінансові розрахунки, строки їх проведення та очікувані результати;
6) можливість співфінансування заходів в обсязі не менш як 10 відсотків загальної суми витрат за рахунок власних коштів або коштів, залучених з інших джерел, не заборонених законодавством.
8. У разі прийняття Комісією рішення про невідповідність учасника відбору критеріям, зазначеним у пункті 7 цього розділу, пропозиція такого учасника відбору не оцінюється Комісією.
9. Учасники відбору, щодо яких Комісією прийнято рішення про їх відповідність критеріям, зазначеним у пункті 7 цього розділу, проводять презентації пропозицій на засіданні Комісії.
10. Під час відбору члени Комісії індивідуально оцінюють пропозиції за критеріями відбору, які зазначені в додатку до цього Положення.
Загальний бал учасника відбору формується шляхом середнього арифметичного балу кожного члена Комісії.
11. За результатами оцінювання пропозицій Комісія складає рейтинг пропозицій, який впорядковується за балами від більшого до меншого.
У разі коли пропозиції набирають однакову кількість балів, вище рейтингове місце займає пропозиція, яка має вищі результативні показники виконання програм, реалізації проектів та здійснення заходів із застосуванням принципу економного та ефективного використання бюджетних коштів. Відповідне рішення затверджується Комісією.
12. Комісія на підставі рейтингу пропозицій та в межах передбаченого обсягу фінансування приймає рішення щодо відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді.
Директор Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб | І. Калупаха |
Додаток
до Положення про комісію з відбору
громадської організації - одержувача
(громадських організацій - одержувачів)
бюджетних коштів, передбачених
на організацію та виконання програм,
реалізацію проектів та здійснення заходів,
спрямованих на особистісний
та патріотичний розвиток молоді
з числа осіб, місцем проживання яких є
тимчасово окупована територія
окремих районів
Донецької та Луганської областей,
територія населених пунктів,
розташованих на лінії зіткнення,
тимчасово окупована територія
Автономної Республіки Крим
та м. Севастополя, а також з числа
внутрішньо переміщених осіб
(пункт 1 розділу IV)
КРИТЕРІЇ
відбору громадської організації - одержувача (громадських організацій - одержувачів) бюджетних коштів, передбачених на організацію та виконання програм, реалізацію проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді з числа осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також з числа внутрішньо переміщених осіб
( Див. текст )
( Додаток в редакції Наказів Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 221 від 07.10.2021, № 1 від 04.01.2022 )