ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
26 березня 2021 року № 583
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 липня 2021 р.
за № 893/36515
ПОРЯДОК
транспортування пацієнтів бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги у заклади охорони здоров’я
1. Цей Порядок визначає єдині вимоги до транспортування пацієнтів бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги у заклади охорони здоров’я (далі - ЗОЗ).
2. У цих Правилах термін "транспортування" вживається у такому значенні - це перевезення пацієнта, який знаходиться у невідкладному стані та потребує медичного супроводу до ЗОЗ.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" , Законі України "Про екстрену медичну допомогу" .
3. Транспортування пацієнтів бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - Бригада) здійснюється цілодобово.
4. Рішення про транспортування до ЗОЗ приймає керівник Бригади. Після огляду та надання екстреної медичної допомоги на місці події керівник Бригади, у разі наявності показань, повинен отримати згоду пацієнта, його родичів або законних представників на транспортування до ЗОЗ, крім випадків, передбачених Законом України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" .
5. Бригада здійснює транспортування до ЗОЗ, заповнивши електронну форму первинної медичної облікової документації № 114/о "Супровідний листок. Талон до супровідного листка", затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 листопада 2010 року № 999, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2011 року за № 147/18885 (далі - форма № 114/о), за направленням на екстрену госпіталізацію (при відсутності такої можливості заповнюється паперова форма № 114/о).
6. Рішення про спосіб транспортування пацієнта приймає керівник Бригади.
7. Керівник Бригади повинен повідомити в оперативно-диспетчерську службу назву ЗОЗ, в який планується транспортування пацієнта.
8. Протягом усього часу транспортування медичні працівники Бригади повинні перебувати поряд із пацієнтом.
9. Транспортування здійснюється за клінічним маршрутом пацієнта, затвердженим Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, у ЗОЗ, у якому є можливість надати необхідний обсяг екстреної медичної допомоги при відповідному невідкладному стані.
10. У разі транспортування пацієнта, Бригада повинна надати інформацію про нього, що містить:
вік, стать пацієнта;
час інциденту та приблизний час транспортування у ЗОЗ;
попередній діагноз;
наявні симптоми/травми;
життєві показники (прохідність дихальних шляхів, частоту дихання, SpO2, частоту серцевих скорочень / пульсу, показники артеріального тиску, стан притомності за AVPU);
обсяг виконаних маніпуляцій та проведеного лікування;
іншу інформацію (щодо супутніх захворювань, вжиття додаткових заходів з безпеки, інфекційного контролю тощо) за потреби.
11. Усі пацієнти, які доставлені до ЗОЗ Бригадами, підлягають обов’язковому прийому черговим медичним працівником відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги (далі - Відділення) незалежно від місця проживання, реєстрації, наявності чи відсутності документів, що засвідчують особу пацієнта.
12. У разі затримання Бригади у Відділенні протягом більше ніж 15 хвилин, керівник Бригади повинен повідомити про це старшому черговому медичному працівнику підрозділу центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
13. Керівник Бригади повинен заповнити форму № 114/о, вказавши обсяг наданої допомоги, та передати її черговому медичному працівнику Відділення.
14. У разі якщо пацієнта у невідкладному стані доставлено у ЗОЗ з розладом притомності або у стані алкогольного чи наркотичного/токсичного сп’яніння, керівник Бригади повинен зробити перепис документів і цінностей пацієнта з відповідним записом у формі первинної медичної облікової документації № 110/о "Карта виїзду швидкої медичної допомоги", затвердженій наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 листопада 2010 року № 999, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2011 року № 147/18885 (далі - форма 110/о), та у формі № 114/о з обов’язковим підписом чергового медичного працівника Відділення про прийом документів і цінностей пацієнта.
15. У випадках, коли відсутні ознаки, які чітко вказують на біологічну смерть, та відсутні критерії припинення реанімаційних заходів відповідно до чинних клінічних протоколів та стандартів екстреної медичної допомоги, Бригада проводить повний об’єм реанімаційних заходів та транспортує пацієнта у відповідний ЗОЗ.
16. Після того як пацієнта було прийнято у ЗОЗ, керівник Бригади повинен негайно повідомити в оперативно-диспетчерську службу назву ЗОЗ та час госпіталізації і зробити відповідний запис із номером реєстрації у формі № 110/о.
17. У випадку виявлення (підозри) у пацієнта інфекційної хвороби, що викликає надзвичайну ситуацію у сфері санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, Бригада діє відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" , Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" , нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України та відповідних стандартних операційних процедур (протоколів, алгоритмів), затверджених керівником центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
18. Цей Порядок поширюється також на медичні бригади, які беруть участь в аеромедичній евакуації пацієнтів.
В.о. Генерального директора Директорату медичного забезпечення | Є. Ідоятова |