• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку інформування територіальних управлінь Державного бюро розслідувань про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та здійснення обліку фактів таких звернень

Міністерство охорони здоровя України , Державне бюро розслідувань | Наказ, Акт, Журнал, Форма типового документа, Порядок від 28.03.2023 № 570/181
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України , Державне бюро розслідувань
  • Тип: Наказ, Акт, Журнал, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 28.03.2023
  • Номер: 570/181
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України , Державне бюро розслідувань
  • Тип: Наказ, Акт, Журнал, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 28.03.2023
  • Номер: 570/181
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ
НАКАЗ
28.03.2023 № 570/181
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2023 р.
за № 867/39923
Про затвердження Порядку інформування територіальних управлінь Державного бюро розслідувань про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та здійснення обліку фактів таких звернень
Відповідно до підпункту 2 пункту 8 плану заходів з реалізації Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 року № 1344-р, керуючись статтями 6, 12, частиною третьою статті 22 Закону України "Про Державне бюро розслідувань", підпунктом 2 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), та з метою визначення механізму повідомлення територіальних управлінь Державного бюро розслідувань у разі фіксації медичними працівниками тілесних ушкоджень, що можуть свідчити про вчинення катувань та інших форм неналежного поводження працівниками правоохоронних органів, НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок інформування територіальних управлінь Державного бюро розслідувань про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та здійснення обліку фактів таких звернень, що додається.
2. Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України (Олександра Машкевич) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.

Міністр охорони здоров’я
України


В. Ляшко

Директор Державного бюро
розслідувань


О. Сухачов

ПОГОДЖЕНО:

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини




Д. Лубінець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України,
Державного бюро розслідувань
28 березня 2023 року № 570/181
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2023 р.
за № 867/39923
ПОРЯДОК
інформування територіальних управлінь Державного бюро розслідувань про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та здійснення обліку фактів таких звернень
1. Цей Порядок визначає механізм повідомлення територіальних управлінь Державного бюро розслідувань посадовими особами закладів охорони здоров’я про факти звернення та/або доставлення до закладу охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів.
2. У цьому Порядку терміни застосовуються у значеннях, наведених у Кримінальному кодексі України, Кримінальному процесуальному кодексі України, у Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" та інших нормативно-правових актах, що регулюють відносини у сфері охорони здоров’я та протидії катуванням.
3. Керівники закладів охорони здоров’я зобов’язані забезпечити невідкладне, але не пізніше 24 годин, інформування на спеціальну телефонну лінію відповідних територіальних управлінь Державного бюро розслідувань (Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Львові (поширює свою діяльність на Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську області); Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому (поширює свою діяльність на Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку області); Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Миколаєві (поширює свою діяльність на Кіровоградську, Миколаївську, Одеську області); Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Мелітополі (поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим, Запорізьку, Херсонську області, місто Севастополь); Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Полтаві (поширює свою діяльність на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську, Харківську області); Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську (поширює свою діяльність на Донецьку і Луганську області); Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Києві (поширює свою діяльність на місто Київ, Київську, Черкаську та Чернігівську області)) про всі факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів, а також визначити посадову особу, відповідальну за здійснення таких повідомлень.
4. Медичний огляд та обстеження лікарем закладу охорони здоров’я особи, яка звернулась та/або доставлена до закладу охорони здоров’я у зв’язку із заподіянням їй тілесних ушкоджень, проводиться з метою визначення її стану здоров’я, наявності тілесних ушкоджень та необхідності надання медичної допомоги. Якщо під час медичного огляду з’ясовано зі слів особи, яка звернулась та/або доставлена до закладу охорони здоров’я у зв’язку із заподіянням їй тілесних ушкоджень, що ушкодження отримані внаслідок дій працівників правоохоронних органів, або встановлено, що наявні тілесні ушкодження можуть свідчити про вчинення катувань чи іншого неналежного поводження з боку працівників правоохоронних органів, посадова особа закладу охорони здоров’я невідкладно повідомляє за допомогою телефонного зв’язку на спеціальну телефонну лінію територіального управління Державного бюро розслідувань такі відомості:
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, адреса проживання та номер контактного телефону особи, яка звернулась та/або доставлена до закладу охорони здоров’я із тілесними ушкодженнями, що заподіяні працівниками правоохоронного органу (за наявності такої інформації);
дата і час звернення особи;
обставини отримання тілесних ушкоджень (дата, час, місце), а також дані про працівника правоохоронного органу, який, зі слів особи, що звернулася до медичного закладу, завдав їй тілесних ушкоджень, його місце роботи (у разі наявності такої інформації);
адреса та найменування закладу охорони здоров’я;
прізвище та ініціали посадової особи закладу охорони здоров’я, яка здійснила повідомлення.
5. Телефонні номери, за якими передаються повідомлення про факти звернення та/або доставлення осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів, доводять до відома закладів охорони здоров’я відповідні територіальні управління Державного бюро розслідувань.
Про зміну таких телефонних номерів директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань зобов’язані забезпечити невідкладне інформування закладів охорони здоров’я та надання їм актуальної інформації.
Зазначена інформація розміщується також на вебсайтах територіальних управлінь Державного бюро розслідувань.
6. Відомості про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів вносяться до журналу обліку фактів звернення та/або доставлення до закладу охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та інформування про такі випадки територіальних управлінь Державного бюро розслідувань (далі - журнал), форма якого наведена в додатку 1 до цього Порядку.
7. Журнал ведеться та зберігається цілодобово у приймальних відділеннях закладів охорони здоров’я. Правильність ведення журналу забезпечують посадові особи закладів охорони здоров’я, що здійснюють прийом та огляд осіб, які звернулися та/або доставлені з тілесними ушкодженнями, заподіяними працівниками правоохоронних органів. Журнал ведеться уповноваженою особою закладу охорони здоров’я, визначену керівником цього закладу.
Аркуші в журналі мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою закладу охорони здоров’я. Записи ведуться розбірливо, повністю, чорнилом чорного або синього кольору. Виправлення і підчистки не допускаються.
8. Директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань або їх заступники (відповідно до розподілу обов’язків) забезпечують своєчасну реєстрацію повідомлень закладів охорони здоров’я про факти звернення та/або доставлення осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та невідкладне реагування на події, що сталися за участю працівників правоохоронних органів, згідно із кримінальним процесуальним законодавством.
9. На територіальні управління Державного бюро розслідувань покладається обов’язок організувати проведення щоквартальних звірок записів у журналах закладів охорони здоров’я із відомостями, якими володіють територіальні управління Державного бюро розслідувань.
10. Територіальні управління Державного бюро розслідувань не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом, складають у двох примірниках акт щоквартальної звірки відомостей про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів, форма якого наведена в додатку 2 до цього Порядку, та надсилають його до закладів охорони здоров’я.
Керівники закладів охорони здоров’я протягом десяти днів з дня отримання цього акта організовують проведення звірки отриманих відомостей з даними, що містяться у журналах, за результатами якої погоджують один примірник акта щоквартальної звірки відомостей про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів і повертають його до відповідних територіальних управлінь Державного бюро розслідувань. У разі виявлення розбіжностей складають акт виявлених розбіжностей під час проведення щоквартальної звірки відомостей про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів, форма якого наведена в додатку 3 до цього Порядку, та надсилають його до територіального управління Державного бюро розслідувань, з відомостями якого виникли розбіжності.

Директор Департаменту
медичних послуг
Міністерства охорони здоров’я
України




О. Машкевич

Виконувач обов’язків
заступника Директора
Державного бюро розслідувань



О. Удовиченко
Додаток 1
до Порядку інформування
територіальних управлінь
Державного бюро розслідувань
про факти звернення та/або доставлення
до закладів охорони здоров’я осіб
у зв’язку із заподіянням їм
тілесних ушкоджень працівниками
правоохоронних органів та здійснення
обліку фактів таких звернень
(пункт 6)
ЖУРНАЛ
обліку фактів звернення та/або доставлення до закладу охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та інформування про такі випадки територіальних управлінь Державного бюро розслідувань
Додаток 2
до Порядку інформування
територіальних управлінь
Державного бюро розслідувань
про факти звернення та/або доставлення
до закладів охорони здоров’я осіб
у зв’язку із заподіянням їм
тілесних ушкоджень працівниками
правоохоронних органів та здійснення
обліку фактів таких звернень
(пункт 10)
АКТ
щоквартальної звірки відомостей про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів
Додаток 3
до Порядку інформування
територіальних управлінь
Державного бюро розслідувань
про факти звернення та/або доставлення
до закладів охорони здоров’я осіб
у зв’язку із заподіянням їм
тілесних ушкоджень працівниками
правоохоронних органів та здійснення
обліку фактів таких звернень
(пункт 10)
АКТ
виявлених розбіжностей під час проведення щоквартальної звірки відомостей про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів