• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Порядок госпіталізації пацієнтів бригадами швидкої медичної допомоги у лікувально-профілактичні установи

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Порядок від 01.06.2009 № 370 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 01.06.2009
  • Номер: 370
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 01.06.2009
  • Номер: 370
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
01.06.2009 N 370( z0863-09 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2009 р.
за N 866/16882
ПОРЯДОК
госпіталізації пацієнтів бригадами швидкої медичної допомоги у лікувально-профілактичні установи
1. Госпіталізація пацієнтів за невідкладними станами здійснюється цілодобово бригадами швидкої медичної допомоги (далі - Бригада).
2. Рішення про екстрену госпіталізацію приймає керівник Бригади. Після огляду та надання медичної допомоги керівник Бригади у разі наявності показань повинен отримати згоду пацієнта (його родичів або законних представників) на госпіталізацію.
3. Бригада здійснює екстрену госпіталізацію за формою N 114/о "Супровідний листок станції швидкої медичної допомоги", затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 05.08.99 N 197 (далі - форма N 114/о), за направленням/ордером на екстрену/планову госпіталізацію лікувально-профілактичного закладу.
4. Рішення про спосіб транспортування пацієнта приймає керівник Бригади.
5. Протягом усього часу транспортування медичні працівники Бригади повинні перебувати поряд із пацієнтом.
6. Екстрена госпіталізація здійснюється за місцем випадку у найближчий профільний черговий лікувально-профілактичний заклад.
7. У разі госпіталізації пацієнта у тяжкому стані Бригада повинна попередити лікувально-профілактичний заклад, до якого транспортується пацієнт, про орієнтовний час прибуття Бригади, попередній діагноз.
8. Усі пацієнти, які доставлені до лікувально-профілактичного закладу Бригадами або звернулись самостійно, підлягають обов'язковому прийому черговим медичним персоналом приймального відділення/відділення невідкладної медичної допомоги незалежно від місця проживання, реєстрації, наявності чи відсутності документів, що засвідчують особу пацієнта.
9. Керівник Бригади у разі затримки в приймальному відділенні/відділенні невідкладної медичної допомоги понад 15 хвилин повинен повідомити про це старшого чергового медичного працівника підрозділу швидкої медичної допомоги.
10. Керівник Бригади повинен чітко та розбірливо заповнити всі пункти форми N 114/о, вказавши обсяг наданої допомоги, та передати її черговому лікарю приймального відділення/відділення невідкладною медичної допомоги.
11. У разі якщо пацієнт доставлений у важкому стані в приймальне відділення/відділення невідкладної медичної допомоги лікарні, в якій відсутні спеціалізовані відділення, йому повинна бути надана екстрена (невідкладна) медична допомога, і тільки після стабілізації стану може вирішуватись питання щодо подальшого транспортування у відповідне відділення іншого лікувально-профілактичного закладу Бригадою.
12. Подальше транспортування пацієнта Бригадою проводиться тільки з дозволу старшого чергового медичного працівника підрозділу швидкої медичної допомоги.
13. У разі якщо пацієнт доставлений у важкому стані, з розладом свідомості або у стані алкогольного сп'яніння, керівник Бригади повинен зробити перепис документів і цінностей пацієнта з відповідним записом у формі N 110/о "Карта виїзду швидкої медичної допомоги", затвердженій наказом Міністерства охорони здоров'я України від 05.08.99 N 197 (далі - форма N 110/о), та у формі N 114/о та обов'язковим підписом у карті виїзду чергового медичного працівника приймального відділення/відділення невідкладної медичної допомоги лікувального закладу про прийом документів і цінностей пацієнта.
14. У разі якщо пацієнт був оглянутий у приймальному відділенні/відділенні невідкладної медичної допомоги кількома спеціалістами, у формі N 110/о вказуються поставлені кожним спеціалістом діагнози та час огляду.
15. У разі відмови у прийомі та необхідності транспортування пацієнта до іншої лікувальної установи "Супровідний листок станції швидкої медичної допомоги" залишається в приймальному відділенні/відділення невідкладної медичної допомоги, а у карті виїзду Бригади черговий лікар приймального відділення/відділення невідкладної медичної допомоги записує обґрунтовану відмову в госпіталізації та дублює її в новому супровідному листку, з яким пацієнт буде доставлений до іншої лікувальної установи.
16. У випадках, коли смерть пацієнта настала в салоні санітарного автомобіля, керівник Бригади повідомляє старшого чергового медичного працівника підрозділу швидкої медичної допомоги, труп доставляється цією ж Бригадою до моргу після отримання направлення для транспортування трупа до моргу районним/міським відділом Міністерства внутрішніх справ, на території якого констатовано смерть. Керівник Бригади передає у морг форму N 114/о.
17. Після того як пацієнт був прийнятий у лікувальний заклад, керівник Бригади повинен негайно:
а) повідомити в оперативний відділ (диспетчерську) назву та номер лікарні, назву відділення та час госпіталізації з відповідним записом та номером реєстрації в карті виїзду Бригади;
б) передати дані про відмову від госпіталізації після надання невідкладної медичної допомоги або у разі відсутності медичних показань для госпіталізації в оперативний відділ (диспетчерську) підрозділу швидкої медичної допомоги.
18. У випадку виявлення (підозри) у пацієнта карантинної інфекції Бригада діє відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України.
Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги

М.П.Жданова