МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.05.2016 № 279 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2016 р.
за № 854/28984
Про затвердження Змін до Інструкції про порядок присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України медичних і фармацевтичних спеціальностей
Відповідно до Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671, та з метою подальшого вдосконалення атестації військовослужбовців та працівників Збройних Сил України медичних і фармацевтичних спеціальностей
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України медичних і фармацевтичних спеціальностей, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 16 березня 2015 року № 115, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03 квітня 2015 року за № 379/26824 (із змінами), що додаються.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України генерал армії України | С.Т. Полторак |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства оборони України
26.05.2016 № 279
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2016 р.
за № 854/28984
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України медичних і фармацевтичних спеціальностей
1. Абзац четвертий пункту 2.2 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"Перелік найменувань посад і спеціальностей для професіоналів (фахівців) з числа працівників Збройних Сил України визначається наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 року за № 892/7180 (із змінами), та наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 листопада 2007 року № 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 грудня 2007 року за № 1368/14635.".
2. У розділі ІІІ:
1) абзаци перший і другий пункту 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Атестація на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій професіоналам (фахівцям) проводиться атестаційними комісіями, що створюються при Військово-медичному департаменті Міністерства оборони України (далі - ВМД Міноборони), Національному військово-медичному клінічному центрі "Головний військовий клінічний госпіталь" (далі - НВМКЦ "ГВКГ"), військово-медичних клінічних центрах регіонів (далі - ВМКЦ) та Українській військово-медичній академії (далі - академія), а в разі потреби при інших закладах охорони здоров’я Збройних Сил України (далі - ЗОЗ ЗСУ) за рішенням керівника ВМД Міноборони.
До складу атестаційних комісій включаються керівники військово-медичних клінічних центрів, головні (провідні) медичні (фармацевтичні) спеціалісти, начальники клінік, відділень (аптек), начальники (заступники) ЗОЗ ЗСУ, закладів санітарно-епідеміологічної служби (санітарно-епідеміологічних закладів) Міністерства оборони України, науково-педагогічний та науковий склад академії, спеціалісти органів управління військово-медичної служби.";
2) пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. Атестаційна комісія при НВМКЦ "ГВКГ" проводить атестацію на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій професіоналам (фахівцям) НВМКЦ "ГВКГ", а також професіоналам (фахівцям) медичних і фармацевтичних спеціальностей зони відповідальності НВМКЦ "ГВКГ".".
3. У розділі ІV:
1) пункт 4.1 викласти в такій редакції:
"4.1. Професіонали, які атестуються на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій, повинні мати високу професійну підготовку зі спеціальності, знати перспективні напрями розвитку охорони здоров’я і військової медицини, чинне законодавство з питань охорони здоров’я військовослужбовців, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя особового складу, медичного забезпечення військ (сил) у мирний і воєнний час, принципи, заходи і засоби медичного захисту військ (сил) і населення від вражаючих факторів ядерної, хімічної та біологічної зброї, патогенез, клініку і лікування захворювань, травм і поранень.";
2) пункт 4.3 викласти в такій редакції:
"4.3. Під час вирішення питання про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії професіоналам, які проходять службу в штатних військово-лікарських комісіях, амбулаторно-поліклінічних та санаторно-курортних закладах або закладах санітарно-епідеміологічної служби (санітарно-епідеміологічних закладах) Міністерства оборони України, до них висуваються вимоги з врахуванням особливостей їх роботи. При цьому кваліфікаційна категорія їм може присвоюватись як з будь-якої лікарської спеціальності за профілем структурного підрозділу, так і зі спеціальності "організація і управління охороною здоров’я".";
3) доповнити пункт 4.5 абзацами такого змісту:
"Лікарям за спеціальністю "Медицина невідкладних станів" до стажу роботи для проходження атестації з цієї спеціальності зараховується період роботи лікарем з медицини невідкладних станів системи екстреної медичної допомоги, лікарем-терапевтом, лікарем-педіатром, лікарем-хірургом, лікарем-акушером-гінекологом, лікарем-кардіологом, лікарем-невропатологом та лікарем-анестезіологом з урахуванням наявної кваліфікаційної категорії із зазначених спеціальностей.
Лікарям для атестації за спеціальностями "Психіатрія", "Наркологія", "Психотерапія", "Судово-психіатрична експертиза" до стажу роботи зараховуються періоди роботи на посадах лікаря-психіатра, лікаря-нарколога, лікаря-психотерапевта та лікаря судово-психіатричного експерта.
Лікарям за спеціальністю "Трансфузіологія" до стажу роботи для проходження атестації з цієї спеціальності зараховуються періоди роботи лікарем-хірургом станції переливання крові, лікарем-гематологом, лікарем-гематологом дитячим та лікарем-анестезіологом.
До стажу роботи для атестації за спеціальностями "Гастроентерологія", "Дієтологія", "Кардіологія", "Ревматологія", "Нефрологія", "Пульмонологія", "Геріатрія", "Алергологія", "Гематологія", "Ендокринологія" зараховуються періоди роботи на посаді лікаря-терапевта.
До стажу роботи для атестації за спеціальностями "Рентгенологія", "Ультразвукова діагностика", "Радіонуклідна діагностика", "Променева терапія" зараховуються періоди роботи на посаді лікаря-радіолога.
До стажу роботи для атестації за спеціальністю "Загальна практика сімейна медицина" зараховуються періоди роботи на посадах лікаря-педіатра, лікаря-терапевта, лікаря-терапевта підліткового, лікаря-терапевта дільничного, лікаря-педіатра дільничного, лікаря-терапевта цехової лікарської дільниці, лікаря із суднової медицини, лікаря з медицини невідкладних станів.
До стажу роботи для атестації за спеціальностями "Терапевтична стоматологія", "Хірургічна стоматологія", "Ортопедична стоматологія", "Ортодонтія", "Дитяча стоматологія" зараховуються періоди роботи на посаді лікаря-стоматолога.
Лікарям, призначеним на посади лікарів загальної практики - сімейних лікарів, кваліфікаційна категорія за спеціальністю "Загальна практика- сімейна медицина" може бути присвоєна після трьох років роботи на цій посаді з урахуванням стажу роботи та кваліфікаційної категорії за лікарськими спеціальностями "Терапія", "Підліткова терапія", "Педіатрія", "Медицина невідкладних станів" та "Суднова медицина".
До стажу роботи для атестації за спеціальностями "Судинна хірургія", "Торакальна хірургія", "Хірургія серця і магістральних судин", "Проктологія", "Ендоскопія", "Комбустіологія", "Ортопедія і травматологія", "Трансплантологія" зараховуються періоди роботи на посаді лікаря-хірурга.".
4. У розділі V:
1) абзац другий пункту 5.3 викласти в такій редакції:
"В атестаційну комісію подають: рапорт (заяву), звіт про професійну діяльність за останні три роки, затверджений керівником ЗОЗ ЗСУ (командиром військової частини), копії диплома про освіту, посвідчення про наявність кваліфікаційної категорії, якщо таке було видано раніше, свідоцтво академії про складання іспиту після закінчення передатестаційного циклу, заповнений атестаційний листок, а професіонали (фахівці) з числа працівників Збройних Сил України - також копію трудової книжки (за наявності).";
2) пункт 5.9 викласти в такій редакції:
"5.9. Від чергової атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії звільняються:
професіонали (фахівці), які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення. Чергова атестація проводиться після їх повернення до постійного місця служби (роботи);
професіонали (фахівці), які відпрацювали на відповідній посаді менше одного року;
одинокі матері або одинокі батьки, які мають дітей віком до чотирнадцяти років;
вагітні жінки та особи, що знаходяться у відпустці для догляду за дитиною або дитиною-інвалідом, інвалідом дитинства згідно з чинним законодавством.
За наявності службової потреби або з інших об’єктивних причин строк чергової атестації професіонала (фахівця) може бути перенесено наказом начальника органу управління (ЗОЗ ЗСУ), де мають атестуватися професіонали (фахівці), на строк не більше одного року. Виписка з наказу направляється за місцем служби особи, яка атестується. На посвідченні про присвоєння кваліфікаційної категорії в цьому випадку робиться відмітка про продовження строку дії кваліфікаційної категорії, що була присвоєна раніше.".
5. У додатку 1 рядки 1.27, 5.1, 9.1, 9.3, 9.7, 9.8, 9.12, 10.1, 10.2, 10.6 викласти в такій редакції:
"
".
Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби | А.В. Верба |