• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку списання та розстрочення податкового боргу, повязаного з виплатою заробітної плати негрошовою формою розрахунків шляхом взаємозаліку заборгованості по позиках та/або товарному кредиту

Державна податкова адміністрація України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 05.09.2003 № 425 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 05.09.2003
  • Номер: 425
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 05.09.2003
  • Номер: 425
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
05.09.2003 N 425
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2003 р.
за N 828/8149
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 533 від 01.10.2021 )
Про затвердження Порядку списання та розстрочення податкового боргу, пов'язаного з виплатою заробітної плати негрошовою формою розрахунків шляхом взаємозаліку заборгованості по позиках та/або товарному кредиту
З метою забезпечення практичного впровадження пункту 18.3 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок списання та розстрочення податкового боргу, пов'язаного з виплатою заробітної плати негрошовою формою розрахунків шляхом взаємозаліку заборгованості по позиках та/або товарному кредиту (додається).
2. Департаменту стягнення податкового боргу (Голєв М.К.) у встановленому порядку подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Управлінню справами (Ніку В.О.) у 10-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання органам державної податкової служби всіх рівнів.
4. Департаменту громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи (Косарчук В.П.) у 10-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його офіційне оприлюднення.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Лєкаря С.І.
Голова Ю.Ф.Кравченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
05.09.2003 N 425
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2003 р.
за N 828/8149
ПОРЯДОК
списання та розстрочення податкового боргу, пов'язаного з виплатою заробітної плати негрошовою формою розрахунків шляхом взаємозаліку заборгованості по позиках та/або товарному кредиту
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 18.3 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон).
1.2. Дія цього Порядку поширюється на платників податків - юридичних осіб, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичних осіб, що мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
1.3. Органи державної податкової служби згідно з вимогами цього Порядку здійснюють списання та розстрочення податкового боргу (включаючи пеню та штрафні санкції) з прибуткового податку з громадян.
2. Визначення сум податкового боргу, пов'язаних з виплатою заробітної плати негрошовою формою, що підлягають списанню і розстроченню
2.1. Визначення сум податкового боргу, що підлягає списанню та/або розстроченню, здійснюється:
за даними бухгалтерського обліку платників податків (примірник Балансу на 31 грудня 1999 року з визначенням сум за кодом рядка 550 "Поточні зобов'язання за розрахунками з бюджетами", підтверджений відомістю аналітичного обліку розрахунків з бюджетом за 1999 рік. Копія Балансу обов'язково повинна мати відмітку органу статистики);
за даними карток особових рахунків платників податків, що ведуться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 року N 37 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 3 вересня 2001 року N 342 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2001 р. за N 887/6078), з урахуванням даних, визначених в абзаці другому цього пункту.
При визначенні сум податкового боргу, що підлягає списанню та/або розстроченню, складаються акти звірки даних оперативного обліку органу державної податкової служби та даних бухгалтерського обліку платника податків (додаток 1).
2.2. Списанню підлягає податковий борг (включаючи пені та штрафні санкції), що виник у зв'язку з погашенням (виплатою) кредиторської заборгованості із заробітної плати за даними бухгалтерського обліку платника податків за станом на 31 грудня 1999 року шляхом взаємозаліку дебіторської заборгованості за позиками та/або товарним кредитом та рахувався за даними податкового та/або бухгалтерського обліку за станом на 31 грудня 2001 року і залишився несплаченим на день набрання чинності пунктом 18.3 статті 18 Закону.
Контрольна цифра заборгованості із заробітної плати за даними бухгалтерського обліку платника податків за станом на 31 грудня 1999 року підтверджується даними Балансу на 31 грудня 1999 року за кодом рядка 580 "Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці", які звіряються із залишком за рахунком 66 ("Розрахунки з оплати праці") оборотно-сальдового балансу за 1999 рік та розрахунковими відомостями на заробітну плату.
Дані про проведення взаємозаліку кредиторської заборгованості із заробітної плати та дебіторської заборгованості за позиками та/або товарним кредитом підтверджуються даними аналітичного обліку розрахунків з покупцями та замовниками (до рахунку 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками", субрахунок 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"), даними аналітичного обліку рахунків 16 "Довгострокова дебіторська заборгованість" (субрахунок 163 "Інша дебіторська заборгованість") та 37 "Розрахунки з різними дебіторами" (субрахунок "Розрахунки з іншими дебіторами").
2.3. Податковий борг, що сформувався за станом на 31 грудня 2001 року і залишився несплаченим на день набрання чинності пунктом 18.3 Закону, у зв'язку з погашенням (виплатою) кредиторської заборгованості із заробітної плати шляхом взаємозаліку заборгованості за позиками та/або товарним кредитом, яка виникла в період з 1 січня 2000 року по 31 грудня 2000 року за даними бухгалтерського обліку, на бажання платника податків може бути розстрочений на умовах, визначених у пункті 5 додатка 3 до Положення про списання та розстрочення податкового боргу платників податків у зв'язку з відміною картотеки, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2001 року N 81 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 березня 2001 року за N 281/5472, з одночасним посиланням на пункт 18.3 статті 18 Закону.
Контрольна цифра заборгованості із заробітної плати за даними бухгалтерського обліку платника податків за станом на 31 грудня 2000 року підтверджується даними Балансу на 31 грудня 2000 року за кодом рядка 580 "Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці", які звіряються із залишком за рахунком 66 ("Розрахунки з оплати праці") оборотно-сальдового балансу за 2000 рік та розрахунковими відомостями на заробітну плату.
Дані про проведення взаємозаліку кредиторської заборгованості із заробітної плати та дебіторської заборгованості за позиками та/або товарним кредитом підтверджуються даними аналітичного обліку розрахунків з покупцями та замовниками (до рахунку 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками", субрахунок 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями"), даними аналітичного обліку рахунків 16 "Довгострокова дебіторська заборгованість" (субрахунок 163 "Інша дебіторська заборгованість") та 37 "Розрахунки з різними дебіторами" (субрахунок "Розрахунки з іншими дебіторами").
Розстрочена сума податкового боргу підлягає сплаті рівними частками в терміни, установлені Законом, для квартального податкового періоду, з відстроченням першого платежу на термін, який визначається платником податків та зазначається в заяві, але не може бути більшим двох квартальних податкових періодів, наступних за квартальним періодом, у якому був укладений договір про розстрочення.
Нарахування відсотків за несвоєчасну сплату розстрочених сум здійснюється в порядку, передбаченому пунктом 18.1 статті 18 Закону.
2.4. Норми цього Порядку не поширюються на податковий борг, а також нараховані на нього суми пені та штрафні санкції, якщо до дня набрання чинності пунктом 18.3 Закону вони були розстрочені або реструктуровані відповідно до норм пункту 18.1.2 статті 18 Закону.
Якщо у зв'язку із списанням податкового боргу відповідно до цього Порядку в підприємств виникає переплата перед бюджетом, то такі суми переплати згідно з чинним законодавством можуть направлятися в рахунок майбутніх платежів з цих податків.
2.5. За зверненням платника податків рішення про відстрочені та розстрочені на день набрання чинності пунктом 18.3 статті 18 Закону суми податкового боргу, визначеного цим Порядком, скасовуються (або вносяться зміни до відповідних договорів), а зазначені суми боргу підлягають списанню та/або розстроченню відповідно до цього Положення.
2.6. Норми цього Порядку не поширюються на податковий борг, а також нараховані на нього суми пені та штрафні санкції, якщо такий податковий борг виник у зв'язку з виплатою заробітної плати в натуральній формі.
2.7. Податковий борг, який на день набрання чинності пунктом 18.3 статті 18 Закону є предметом судового розгляду, підлягає списанню та/або розстроченню відповідно до цього Порядку. При цьому обов'язково направляється повідомлення до суду про списані та/або розстрочені суми.
2.8. Списанню та/або розстроченню також підлягають самостійно виявлені та задекларовані платниками податків протягом 60 календарних днів з дня набрання чинності пунктом 18.3 Закону податкові зобов'язання (включаючи пеню), що виникли виключно у зв'язку з погашенням (виплатою) кредиторської заборгованості із заробітної плати, взаємозаліком дебіторської заборгованості за позиками і товарним кредитом, а час і умови їх виникнення підтверджені аудиторським висновком.
3. Прийняття рішення про списання податкового боргу
3.1. Для прийняття рішення про списання податкового боргу платник податків звертається до органів державної податкової служби за місцем своєї реєстрації або за місцем обліку такого податкового боргу із заявою, у якій зазначається сума податкового боргу, що підлягає списанню, та відповідними документами бухгалтерського обліку, що підтверджують зазначену суму.
3.2. Списання податкового боргу, визначеного пунктом 3 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), що оформлюється за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку на підставі акта звірки даних оперативного та бухгалтерського обліків.
3.3. Визначені до списання суми податкового боргу (за винятком тих сум, що рахувалися за даними бухгалтерського обліку і не були відображені в картках особових рахунків) списуються в картках особових рахунків платників податків датою прийняття рішення про списання податкового боргу, прийнятого керівником (його заступником) органу державної податкової служби за місцем обліку такого податкового боргу.
3.4. У картках особових рахунків записується зміст операції: "Списано згідно з пунктом 18.3 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за рішенням від ______________ N___".
4. Прийняття рішення про розстрочення податкового боргу
4.1. Для прийняття рішення про розстрочення податкового боргу платник звертається до органів державної податкової служби за місцем своєї реєстрації або за місцем обліку такого податкового боргу із заявою, у якій зазначаються сума податкового боргу, що підлягає розстроченню, та на який термін, а також відповідними документами бухгалтерського обліку, що підтверджують зазначену суму.
Рішення про розстрочення податкового боргу з прибуткового податку з громадян приймається керівником (його заступником) державного податкового органу за формою згідно з додатком 3.
4.2. Визначені до розстрочення суми податкового боргу (за винятком тих сум, що рахувалися за даними бухгалтерського обліку і не були відображені в картках особових рахунків) розстрочуються в картках особових рахунків платників податків датою прийняття рішення про розстрочення податкового боргу, прийнятого керівником (його заступником) органу державної податкової служби за місцем обліку такого податкового боргу.
4.3. У картках особових рахунків записується зміст операції: "Розстрочено згідно з пунктом 18.3 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за рішенням від ______________ N___".
Директор Департаменту стягнення
податкового боргу

М.К.Голєв
Додаток 1
До Порядку списання та
розстрочення податкового
боргу, пов'язаного з
виплатою заробітної плати
негрошовою формою
розрахунків шляхом
взаємозаліку заборгованості
по позиках та/або товарному
кредиту
АКТ ЗВІРКИ
стану розрахунків з прибуткового податку з громадян
від "___"__________ N____
(грн.)
---------------------------------------------------------------------------------------
Податковий | Податковий борг |Податковий борг, який| Податковий борг, який підлягає
борг за даними| за даними | підлягає списанню | розстроченню
оперативного | бухгалтерського | |
обліку | обліку платника |---------------------+--------------------------------
податкових |податків згідно з|усього | у т.ч. за | усього | у т.ч. за даними
органів за | умовами, | |даними карток| | карток особових
станом на дату| визначеними | | особових | | рахунків
складання | пунктом 18.3 | | рахунків | |
акта звірки | Закону | | | |
--------------+-----------------+-------+-------------+------------+-------------------
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
---------------------------------------------------------------------------------------
Керівник (заступник керівника)
органу державної податкової служби
________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.
Керівник платника податків ________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.
Додаток 2
До Порядку списання та
розстрочення податкового
боргу, пов'язаного з
виплатою заробітної плати
негрошовою формою
розрахунків шляхом
взаємозаліку заборгованості
по позиках та/або товарному
кредиту
Штамп органу державної
податкової служби
РІШЕННЯ N
від "__" _________________ року
про списання податкового боргу
Я, _________________________________________________________,
(посада, прізвище, ініціали)
розглянувши заяву
____________________________________________________________,
(ідентифікаційний код (номер) та назва підприємства
чи прізвище, ініціали платника)
на підставі пункту 18.3 статті 18 Закону України "Про порядок
погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та
державними цільовими фондами" вирішив списати податковий борг з
прибуткового податку з громадян:
(грн.)
-----------------------------------------------------------------
Податковий борг, який підлягає списанню
-----------------------------------------------------------------
усього| у тому числі
|----------------------------------------------------------
| податок | пеня |штрафні| плата
|----------------+-------------------|санкції|(відсотки) за
|усього|у т.ч. за|усього| у т.ч. | | податковий
| | даними | |донарахована| | кредит
| | карток | | за актами | |
| |особових | | | |
| |рахунків | | | |
------+------+---------+------+------------+-------+-------------
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-----------------------------------------------------------------
Керівник (заступник керівника)
органу державної податкової служби
________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.
Додаток 3
До Порядку списання та
розстрочення податкового
боргу, пов'язаного з
виплатою заробітної плати
негрошовою формою
розрахунків шляхом
взаємозаліку заборгованості
по позиках та/або товарному
кредиту
Штамп органу державної
податкової служби
РІШЕННЯ N
від "__" _________________ року
про розстрочення податкового боргу
Я, _________________________________________________________,
(посада, прізвище, ініціали)
розглянувши заяву
____________________________________________________________,
(ідентифікаційний код (номер) та назва
підприємства чи прізвище, ініціали платника)
на підставі пункту 18.3 статті 18 Закону України "Про порядок
погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та
державними цільовими фондами" вирішив розстрочити податковий борг
з прибуткового податку з громадян у сумі _________ грн., у тому
числі:
податок _____________ грн.
у т.ч. за даними карток особових рахунків _____________ грн.
пеня _____________ грн.
у т.ч. за актами перевірок _____________ грн.
штрафні санкції _____________ грн.
плата (проценти) за податковий кредит _____________ грн.
Розстрочка надається з ________ до ___________
(дата) (дата)
Строки і суми сплати розстроченого податку __________________
Керівник (заступник керівника)
органу державної податкової служби
________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.