ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 504 від 17.08.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 грудня 1998 р. за N 766/3206 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 229 від 31.03.2005 )
Про затвердження Порядку митного оформлення продукції морського промислу, яка ввозиться на митну територію України
Відповідно до статті 37 Митного кодексу України та з метою вдосконалення митного контролю при ввезенні продукції морського промислу на митну територію України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок митного оформлення продукції морського промислу, яка ввозиться на митну територію України (додається).
2. Правовому управлінню (Тимошенко С.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню справами (Максимов Ю.Ю.) забезпечити тиражування та доведення цього наказу до митних органів та засобів масової інформації після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.
4. Начальникам митних органів інформувати суб'єктів підприємницької діяльності, що працюють у зонах діяльності митних органів, про встановлений цим наказом Порядок.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя І.М.
В.о. Голови Служби | О.Б.Єгоров |
Затверджено
Наказ Державної
митної служби України
17.08.98 N 504
Порядок митного оформлення продукції морського промислу, яка ввозиться на митну територію України
Порядок митного оформлення продукції морського промислу, яка ввозиться на митну територію України (далі - Порядок), розроблено відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про Єдиний митний тариф", "Про податок на додану вартість", "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" з метою вдосконалення митного контролю при ввезенні продукції морського промислу на митну територію України.
Дія цього Порядку поширюється на будь-яку продукцію морського промислу, яка видобута (виловлена, вироблена) у Світовому океані українськими суднами та суднами, орендованими (зафрахтованими) українськими риболовецькими підприємствами та організаціями, або суднами, що належать нерезидентам.
1. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
"Риболовецькі підприємства й організації" - українські суб'єкти підприємницької діяльності, що ведуть промисел на своїх та орендованих (зафрахтованих) суднах або виробляють на них продукцію морського промислу.
"Продукція морського промислу" - необроблені або охолоджені, солоні, морожені, консервовані, перероблені в борошно або іншу продукцію риба, безхребетні, ракоподібні, мушлі та ін.
"Контрольні служби" - державні органи, які згідно з чинним законодавством України уповноважені здійснювати відповідний контроль продукції морського промислу при ввезенні її на митну територію України.
"Українське судно" - судно, зареєстроване у Державному судновому реєстрі, Судновій книзі.
"Світовий океан" - акваторія морів та океанів за межами митної території України.
2. Загальні вимоги до митного оформлення продукції морського промислу, що ввозиться на митну територію України
2.1. Митне оформлення продукції морського промислу, що ввозиться на митну територію України, проводиться після експертизи продукції контрольними службами та з їх дозволу на її переміщення через митний кордон України.
2.2. Нарахування митних зборів здійснюється за ставками, встановленими пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборів".
3. Митне оформлення продукції морського промислу, видобутої (виловленої, виробленої) власними суднами українських риболовецьких підприємств та організацій незалежно від форми власності
3.1. Митне оформлення продукції морського промислу, видобутої (виловленої, виробленої) власними суднами українських риболовецьких підприємств та організацій, проводиться на підставі таких документів:
- вантажної митної декларації;
- копії свідоцтва про право власності на судно;
- копії свідоцтва про право плавання під Державним прапором України;
- письмової заяви судновласника про те, що судно не передано в оренду іншій особі;
- дозволів державних органів, контролю яких підлягає продукція морського промислу;
- вантажних та товаросупровідних документів (накладних, коносаментів, специфікацій, рахунків-фактур тощо);
- документа, що підтверджує українське походження продукції морського промислу. Для підтвердження українського походження продукції морського промислу митному органу подається сертифікат походження товару загальної форми, виданий Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою.
3.2. У разі ввезення продукції морського промислу, видобутої (виловленої, виробленої) суднами, орендованими (зафрахтованими) українськими риболовецькими підприємствами та організаціями незалежно від форми власності, до документів, зазначених у п. 3.1, додається договір про фрахт судна.
3.3. Митне оформлення продукції морського промислу, ввезеної на митну територію України перевізником, здійснюється за умови подання документів, зазначених у п. 3.1, акта приймання-передачі цієї продукції, підписаного підприємством-виробником та підприємством-перевізником, та коносамента судна-перевізника.
3.4. Електронні копії вантажних митних декларацій передаються до регіональних митниць.
4. Митне оформлення продукції морського промислу, видобутої (виловленої, виробленої) суднами, що належать нерезидентам, або суднами, зафрахтованими в українських підприємств
4.1. Митне оформлення продукції морського промислу, видобутої (виловленої, виробленої) суднами, що належать нерезидентам, або суднами, зафрахтованими в українських підприємств, яка ввозиться на митну територію України, здійснюється на загальних підставах як імпорт товару.
4.2. Митне оформлення продукції морського промислу, придбаної українськими підприємствами, здійснюється на загальних підставах як імпорт товару.