ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків
фінансових послуг
,
наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства
України
( Документ втратив чинність на підставі Постанови Національного банку № 106 від 20.10.2021 )
АКТ
весняного огляду посівів та врегулювання збитків на посівах озимих зернових сільськогосподарських культур, застрахованих з державною підтримкою від сільськогосподарських ризиків на весь період вирощування (страховий продукт 1)
( Див. текст )
Директор департаменту методології, стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами Нацкомфінпослуг | В.Г. Логвіновський |
Директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Мінагрополітики України | Б.Р. Ахіджанов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків
фінансових послуг
,
наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства
України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 липня 2014 р.
за № 719/25496
ІНСТРУКЦІЯ
по заповненню Акта весняного огляду посівів та врегулювання збитків на посівах озимих зернових сільськогосподарських культур, застрахованих з державною підтримкою від сільськогосподарських ризиків на весь період вирощування (страховий продукт 1)
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок щодо заповнення Акта весняного огляду посівів та врегулювання збитків на посівах озимих зернових сільськогосподарських культур, застрахованих з державною підтримкою від сільськогосподарських ризиків на весь період вирощування (страховий продукт 1) (далі - Акт).
2. Акт оформлюється страховиком або уповноваженою ним особою.
3. Акт оформлюється після проведення огляду та врегулювання збитків на посівах озимої зернової сільськогосподарської культури в полі. В нього заносяться всі отримані в результаті огляду дані.
II. Порядок заповнення реквізитної частини Акта
При заповненні Акта необхідно дотримуватися таких правил:
1) у графі "Акт № ___" зазначається порядковий номер Акта. Порядок присвоєння номера Акта повинен бути встановлений страховиком залежно від використання страхового продукту в рамках програми загального або субсидованого страхування озимих зернових сільськогосподарських культур.
Нумерація повинна забезпечувати чітку ідентифікацію Акта в інформаційних базах страховика;
2) у графі "Дата огляду" повинна бути вписана дата огляду у форматі: дд.мм.рррр, де дд - число місяця огляду цифрами, мм - місяць огляду цифрами, рррр - рік огляду цифрами;
3) у графі "Аркуш №" ставиться нумерація відповідного робочого аркуша;
4) у графі "Культура (назва)" вписується код озимої зернової сільськогосподарської культури, що страхується:
озима пшениця - код 101;
озиме жито - код 102;
5) у графі "Загальна площа посіву застрахованої культури, га" зазначається загальна площа озимої зернової сільськогосподарської культури, що страхується;
6) у графі "Найменування страховика" зазначається повне найменування страховика, який уклав Стандартний договір страхування посівів та майбутнього врожаю озимих зернових сільськогосподарських культур з державною підтримкою від сільськогосподарських ризиків на весь період вирощування (страховий продукт 1) (далі - Договір) з виробником сільськогосподарської продукції;
7) у графі "№ Договору" проставляється номер Договору, до якого складений Акт;
8) у графі "Страхова сума, грн" вказується загальна страхова сума за Договором;
9) у графі "Найменування страхувальника" вказується повне найменування виробника сільськогосподарської продукції, майновий інтерес якого щодо конкретного поля застрахований згідно з Договором;
10) у графах "Місцезнаходження", "Телефон/факс, е-mail:" вказується контактна інформація виробника сільськогосподарської продукції.
III. Інформація, яка зазначається в розділі І Акта "Результати огляду"
1. Розділ заповнюється за результатами огляду.
2. У графі "Номер поля" вказується ідентифікаційний номер поля, який є номером (назвою) поля або ділянки згідно з прийнятим у виробника сільськогосподарської продукції обліком земель. У разі відсутності номера поля поле ідентифікується як "б/н", тобто без номера. Якщо на полі вирощуються кілька сортів або частина поля не приймається на страхування, поле ділиться на відповідні частини і номер визначається в такий спосіб: для кожної частини поля в чисельнику вказується номер поля за внутрішньогосподарським обліком, а в знаменнику через косу риску - розмір ділянки (наприклад: 4/34). У формі "Карта поля", яка додається до Акта, схематично позначаються контур поля (полів), межа його поділу й ідентифікуються ділянки.
3. У графі "Площа, га" вказується площа поля (у гектарах).
4. У графі "Назва/код сорту" вказується назва або код сорту, яка (який) відповідає номеру заявки на реєстрацію у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
5. У графі " Назва/код фази розвитку" вказується код фази розвитку озимої зернової сільськогосподарської культури на момент огляду. Код фази розвитку залежить від виду обстежуваних рослин. У графі зазначається код, який відповідає фазі розвитку більше ніж 80 відсотків рослин на обстежуваному полі. В іншому разі вказуються через тире дві фази, тобто так званий умовний перехід рослин з однієї фази розвитку в іншу.
Фаза розвитку рослин | Код фази |
Сходи | 01 |
Кущіння | 02 |
Вихід у трубку | 03 |
6. У графі "Кадастровий номер або координати меж територій глобальної системи позиціонування (GPS - супутникової системи навігації) та/або меж територій в Світовій геодезичній системі координат WGS-84" вказуються координати поля (ділянки). При цьому у графах "N" та "E" зазначається, що це кадастровий номер або в якій системі (GPS або WGS-84) визначені координати поля. У формі "Карта поля", яка є додатком до Акта, у контурі поля позначається точка, де проводилася зйомка координат, і зазначаються відстані до найближчих меж поля.
7. У графах "Кількість рослин, шт./1 м-2" вказуються:
1) у графі "разом" (на підставі результатів обстеження проб) - сума кількості рослин за пробами;
2) у графі "у тому числі за пробами" - отриманий після обстеження поля результат підрахунку кількості рослин на метр квадратний у кожній пробі.
8. У графі "Середня кількість рослин, шт./м-2 (гр.6/кількість проб)" зазначається (на підставі результатів обстеження проб) середня кількість рослин на одному квадратному метрі, визначена шляхом ділення отриманого показника з графи 6 Акта на кількість зроблених проб.
IV. Інформація, яка зазначається в розділі ІІ Акта "Визначення кількості пошкоджених або загиблих рослин"
1. Розділ заповнюється при огляді та врегулюванні збитків.
2. У графі "Номер поля" вказується ідентифікаційний номер поля (або ділянки), який зазнав впливу страхового ризику. У випадку, якщо поле не має номера, воно ідентифікується як "б/н", тобто без номера. Якщо на полі вирощуються кілька сортів або частина поля не прийнята на страхування, поле ділиться на відповідні частини і номер визначається в такий спосіб: для кожної частини поля в чисельнику вказується номер поля за внутрішньогосподарським обліком, а в знаменнику через косу риску - розмір ділянки (наприклад: 4/34). У формі "Карта поля", яка додається до Акта, схематично позначаються контур поля (полів), межа його поділу й ідентифікуються ділянки.
3. У графі "Площа, га" вказується загальна площа зазначеного поля (у гектарах).
4. У графі "Пошкоджена або загибла площа, га" вказується постраждала або загибла площа зазначеного поля (у гектарах).
5. У графі "Кількість рослин під час огляду при прийомі на страхування" вказується відповідна середня кількість рослин згідно із зазначеним оглядом та його результатами.
6. У графі "Кількість рослин під час визначення збитку" вказується середня кількість рослин після настання страхового випадку на зазначеному полі (ділянці/частині поля).
7. У графі "Характер пошкоджень" вказується характер пошкодження рослин за результатами візуального обстеження.
8. Графа "Рішення страхувальника щодо поля (ділянки/частини поля)" заповнюється після прийняття рішення страхувальника щодо проведення робіт на зазначеному постраждалому або загиблому полі (ділянці/частині поля). Зазначене рішення погоджується та фіксується Сторонами, а в графі "Коментарі" зазначаються додаткові умови щодо даного рішення.
9. У графі "Узгоджена дата пересіву/підсіву/знищення" фіксується дата, до якої страхувальник зобов’язаний здійснити роботи з підсівання, пересівання, культивації та/або дискування тощо на площах посівів пошкодженої/загиблої застрахованої озимої зернової сільськогосподарської культури відповідно до агротехнічних строків.
V. Інформація, яка зазначається в розділі ІІІ Акта "Коментарі виконавця огляду та врегулювання збитків"
У розділі за потреби може бути наведено опис загальної ситуації на полях, відзначено вплив погодних умов, бур’янів, шкідників або ознак ушкодження рослин хворобами. Також у цьому розділі при потребі зазначаються додаткові відомості щодо врегулювання страхового випадку, рішення сторін Договору тощо.
VІ. Додаткова інформація
1. За необхідності до Акта складається форма "Карта поля".
2. У формі "Карта поля" схематично зображується контур обстежуваного поля. На цьому контурі можуть бути вказані дані, які мають значення при ідентифікації поля (лінії електропередач, яри, поодинокі дерева тощо). В обов’язковому порядку вказується точка, де проводилася зйомка географічних координат, із зазначенням відстані до найближчих меж поля. Повинні бути зроблені позначки, де проводився забір проб та їх черговість. Якщо посіви рослин на полі частково пошкоджені або загинули, то на схемі вказується умовна лінійна межа поділу із позначенням точок координат перетинання із межею поля та позначається, яка із частин поля пошкоджена або загинула, а яка продовжуватиме вегетацію. Зазначаються площі таких частин поля.
Директор департаменту методології, стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами Нацкомфінпослуг | В.Г. Логвіновський |
Директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Мінагрополітики України | Б.Р. Ахіджанов |