ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
05 квітня 2019 року № 794
ЖУРНАЛ
реєстрації взяття крові та результатів досліджень з виявлення серологічних маркерів ВІЛ з використанням швидких тестів (Форма № 498-5/о)
( Див. текст )
Генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України | А. Скіпальський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
05 квітня 2019 року № 794
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 липня 2019 р.
за № 703/33674
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 498-5/о "Журнал реєстрації взяття крові та результатів досліджень з виявлення серологічних маркерів ВІЛ з використанням швидких тестів"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 498-5/о "Журнал реєстрації взяття крові та результатів досліджень з виявлення серологічних маркерів ВІЛ з використанням швидких тестів" (далі - Журнал).
2. У лівому верхньому куті титульної сторінки Журналу зазначаються найменування і місцезнаходження закладу, в якому заповнюється форма, та ідентифікаційний код з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (Єдиний державний реєстр).
3. На титульній сторінці вказуються (цифрами) дати початку та закінчення заповнення Журналу (число, місяць, рік).
4. У графі 1 вказується порядковий номер особи, яка проходить обстеження з виявлення серологічних маркерів ВІЛ з використанням швидких (експрес) тестів. Кожного року нумерація Журналу починається 01 січня та закінчується 31 грудня поточного року.
5. На кожну особу необхідно передбачити 4 рядки Журналу.
6. У графі 2 вказується дата (число, місяць, рік) проведення дослідження.
7. У графі 3 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові або індивідуальний номер особи.
8. У графі 4 обирається (обводиться) одне значення для визначення статі особи: Чол - чоловіча, Жін - жіноча.
9. У графі 5 вказується дата народження особи (число, місяць, рік).
10. У графі 6 вказується код обстеження, що відображає групу населення, до якої належить особа.
11. У графі 7 вказується причина призначення обстеження, обирається (обводиться) одна причина: "ВІЛ-статус", якщо особа обстежується для встановлення ВІЛ-статусу; "Ідентиф", якщо особа обстежується на ідентифікаційному етапі.
12. У графі 8 вказуються назва швидкого (експрес) тесту, на якому здійснювали дослідження, номер серії або лота та термін придатності; обирається (обводиться) результат дослідження з використанням першого швидкого (експрес) тесту: "Поз" - позитивний, "Нег" - негативний, "Нед" - недійсний. У разі отримання "негативного" результату графа 9 не заповнюється.
13. У графі 9 вказуються результати дослідження з використанням другого швидкого (експрес) тесту, на якому здійснювали дослідження, номер серії або лота та термін придатності; обирається (обводиться) результат дослідження з використанням другого швидкого (експрес) тесту: "Поз" - позитивний, "Нег" - негативний, "Нед" - недійсний.
За потреби проведення повторного дослідження з використанням першого та другого швидких (експрес) тестів у графах 8 і 9 обирається (обводиться) результат дослідження з використанням першого та другого швидких (експрес) тестів: "Поз" - позитивний, "Нег" - негативний, "Нед" - недійсний на рядку нижче.
14. У графі 10 вказуються результати дослідження з використанням третього швидкого (експрес) тесту, на якому здійснювали дослідження, номер серії або лота та термін придатності; обирається (обводиться) результат дослідження з використанням другого швидкого (експрес) тесту: "Поз" - позитивний, "Нег" - негативний, "Нед" - недійсний.
15. У графі 11 вказується остаточний результат дослідження з використанням швидких (експрес) тестів, для чого обирається (обводиться) результат дослідження: "Поз" - позитивний, "Нег" - негативний, "Невизн" - невизначений (дискордантний).
16. У кінці сторінки підраховується кількість позитивних, негативних, недійсних, невизначених (дискордантних) результатів досліджень; кількість проведених досліджень. Підведення підсумку сторінки допоможе підтримувати постійний контроль якості та підготувати звіт щодо результатів сероепідмоніторингу поширення ВІЛ.
17. У графі 12 вказуються рекомендації щодо подальших дій словами:
"не потребує подальшого обстеження";
"направити для взяття під медичний нагляд";
"рекомендовано обстеження з визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1";
"пройти повторне обстеження через 14 днів";
"пройти повторне обстеження через 1 місяць";
"взяти під медичний нагляд".
18. У графах 13 і 14 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові медичних працівників, які проводили дослідження та/або оцінювали результат, та ставиться їх підпис.
19. У графах 15 і 16 вказуються номер довідки та дата її видачі (число, місяць, рік):
у графі 15 вказується номер довідки; довідка нумерується відповідно до реєстраційного номера особи (графа 1 Журналу);
у графі 16 вказується дата (число, місяць, рік) видачі довідки.
20. Графи 17-20 заповнюються, якщо зразок крові необхідно направити до лабораторії для проведення підтверджувальних досліджень:
у графі 17 вказується дата (число, місяць, рік) забору крові для направлення до лабораторії для проведення підтверджувальних досліджень;
у графі 18 вказується дата (число, місяць, рік) направлення зразка до лабораторії для проведення підтверджувальних досліджень.
21. У графах 19 і 20 вказуються номер довідки, отриманої з лабораторії, де проводились підтверджувальні дослідження, результат підтверджувальних досліджень словами та дата (число, місяць, рік) її отримання:
у графі 19 вказуються номер довідки та результат підтверджувальних досліджень словами:
"антитіла до ВІЛ 1/2 не виявлено";
"антитіла до ВІЛ 1/2 виявлено";
"виявлено антиген р24 ВІЛ-1";
"невизначений результат";
у графі 20 вказується дата (число, місяць, рік) отримання довідки.
22. У графі 21 вказуються рекомендації лабораторії, що проводила підтверджувальні дослідження, щодо подальших дій словами:
"не потребує подальшого обстеження";
"направити для взяття під медичний нагляд";
"рекомендовано обстеження з визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1";
"пройти повторне обстеження через 14 днів";
"пройти повторне обстеження через 1 місяць".
23. Журнал заповнює медичний працівник відповідно до покладених на нього функціональних обов’язків.
24. У разі ведення форми № 498-5/о в електронному форматі до неї має бути включено всю інформацію, що міститься на паперовому носії. Кожна сторінка має бути роздрукована, підписана медичним працівником, який здійснював роздруківку з електронного носія, та пронумерована.
25. Журнал зберігається за місцем проведення досліджень протягом 5 років після його закінчення.
Генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України | А. Скіпальський |