• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Положення про премію імені Б.М. Лятошинського

Міністерство культури та інформаційної політики України | Наказ від 22.04.2024 № 304
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 22.04.2024
  • Номер: 304
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 22.04.2024
  • Номер: 304
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.04.2024 № 304
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 травня 2024 р.
за № 683/42028
Про внесення змін до Положення про премію імені Б.М. Лятошинського
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 "Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва", в межах повноважень, визначених Положенням про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 року № 885, та враховуючи Положення про Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 434, НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Положення про премію імені Б.М. Лятошинського, затвердженого наказом Міністерства культури України від 11 квітня 2017 року № 298, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 травня 2017 року за № 562/30430, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Департаменту мистецтв (Лавро Є.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Лещука Ю.В.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )

Т.в.о. Міністра

Р. Карандєєв

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державного агентства України
з питань мистецтв та мистецької освіти




О. Россошанська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури України
11 квітня 2017 року № 298
(у редакції наказу
Міністерства культури
та інформаційної політики України
від 22 квітня 2024 року № 304)
( Гриф затвердження із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 травня 2024 р.
за № 683/42028
Положення
про премію імені Б.М. Лятошинського
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
I. Загальні положення
1. Премія імені Б.М. Лятошинського (далі - Премія) присуджується щорічно у січні композиторам за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості.
2. Премія присуджується громадянам України.
3. Премія присуджується професійним композиторам (далі - претенденти) за такими напрямами:
за окремий твір;
за творчий доробок претендента у певному музичному жанрі (симфонічний, вокально-хоровий, оперний, камерно-інструментальний).
( Абзац третій пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
У напрямі "за творчий доробок претендента у певному музичному жанрі" документи на здобуття Премії можуть бути подані як в одному, так і в кількох музичних жанрах, з відповідним пакетом документів по кожному музичному жанру окремо.
4. Премія присуджується щорічно почергово на конкурсних засадах в одному із напрямів, зазначених у пункті 3 цього розділу. У кожному із напрямів присуджується лише одна Премія.
Грошова винагорода до Премії у розмірі 20 тисяч гривень виплачується за рахунок видатків, передбачених у Державному бюджеті України на ці цілі.
5. На здобуття Премії висуваються завершені музичні твори у жанрах академічного музичного мистецтва (далі - твори), які були написані та виконані (оприлюднені) протягом останніх 5 років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття Премії.
( Пункт 5 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
6. На здобуття Премії не висуваються твори, які вже були відзначені цією Премією або іншими державними преміями.
7. Твори, що вже брали участь у конкурсі у попередні роки і не були відзначені Премією, можуть бути висунуті повторно.
8. Повторно Премія може присуджуватися композиторам за наявності нових визначних досягнень у сфері професійної композиторської творчості, але не раніше ніж через 5 років після попереднього присудження Премії.
( Пункт 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
9. Премія не присуджується посмертно.
10. У цьому Положенні термін "конфлікт інтересів" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання корупції".
II. Комітет з присудження Премії
( Заголовок розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
1. З метою проведення конкурсу на здобуття Премії та визначення переможця конкурсу утворюється Комітет з присудження Премії (далі - Комітет).
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
2. Комітет у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами у сфері культури та мистецтва, у тому числі цим Положенням.
( Пункт 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
3. Комітет здійснює свою діяльність на засадах законності, відкритості, незалежності, неупередженості, публічності, прозорості, доброчесності, професіоналізму, об’єктивності та обґрунтованості прийнятих рішень, рівності прав його членів, недискримінаційного ставлення до претендентів на здобуття Премії.
Не допускається будь-яке втручання у діяльність Комітету.
( Абзац другий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
4. До повноважень Комітету належить:
затвердження порядку денного;
розгляд документів та ознайомлення з творами, поданими на конкурс;
проведення обговорення творів, поданих на здобуття Премії;
визначення процедури відбору творів на здобуття Премії шляхом відкритого голосування;
проведення конкурсу на здобуття Премії;
прийняття рішення щодо визначення переможця конкурсу на здобуття Премії.
5. Персональний склад Комітету формується з числа провідних діячів академічного музичного мистецтва та мистецтвознавців (за згодою) у кількості не менше ніж 5, але не більше ніж 11 осіб та затверджується наказом Держмистецтв строком на 3 роки. У разі необхідності до персонального складу Комітету можуть вноситися зміни.
( Пункт 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
6. Кандидатури до складу Комітету обираються з числа осіб, пропозиції щодо яких вносять заклади культури усіх форм власності, які здійснюють професійну діяльність у галузі музичного мистецтва, державні заклади вищої та фахової передвищої освіти мистецького спрямування, Національна академія мистецтв України, Національна спілка композиторів України та її організації, Національна всеукраїнська музична спілка та її організації, а також інститути громадянського суспільства у сфері культури відповідного функціонального спрямування.
Оголошення про умови добору кандидатів до складу Комітету оприлюднюється на офіційних вебсайтах МКІП та Держмистецтв.
В роботі Комітету можуть брати участь представники МКІП та Держмистецтв з правом дорадчого голосу.
7. Члени Комітету здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
До складу Комітету входять голова, заступник голови, члени Комітету. Голова Комітету та його заступник обираються із числа членів Комітету на першому засіданні Комітету шляхом відкритого голосування присутніх членів Комітету простою більшістю голосів.
8. Голова Комітету:
веде засідання Комітету, ставить питання на голосування, оголошує його результати;
забезпечує неупереджений, всебічний і об’єктивний розгляд питань, включених до порядку денного засідання Комітету;
контролює питання щодо уникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів членів Комітету;
підписує протоколи засідань;
представляє Комітет у взаємовідносинах з МКІП, Держмистецтв, центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, медіа, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями;
вносить пропозиції Держмистецтв з питань, що належать до компетенції Комітету.
9. Члени Комітету мають право:
отримувати та ознайомлюватися з будь-якою інформацією та документами з питань, що належать до компетенції Комітету;
( Абзац другий пункту 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
висловлювати пропозиції, зауваження з питань, що розглядаються на засіданні Комітету;
викладати письмово окрему думку як додаток до протоколу засідання Комітету, що є його невід’ємною частиною.
Член Комітету, який з поважних причин не може бути особисто присутнім на засіданні Комітету, у тому числі в режимі відеоконференції або за допомогою телефонного зв’язку, може брати участь у голосуванні із використанням технічних засобів комунікації (поштовий зв’язок, електронна пошта), за умови попередження про це секретаря Комітету.
10. Члени Комітету зобов’язані:
брати участь у роботі Комітету та в обговоренні питань, що розглядаються на засіданні Комітету;
дотримуватися принципів, визначених у пункті 3 цього розділу, вимог законодавства та цього Положення;
( Абзац третій пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
не допускати потенційного чи реального конфлікту інтересів під час проведення конкурсу. При наявності такого конфлікту повідомити про це перед початком засіданням Голову Комітету (головуючого на засіданні). Член Комітету, у якого є потенційний чи реальний конфлікт інтересів, не бере участь у засіданні Комітету. У разі неподання інформації щодо існування конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо після прийняття рішення Комітету, таке рішення скасовується головою Комітету та призначається повторне засідання Комітету;
не втручатися у будь-який спосіб у прийняття рішень іншими членами Комітету;
( Абзац п'ятий пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
не допускати розголошення конфіденційної інформації, що стала відома під час виконання своїх обов’язків;
завчасно інформувати секретаря Комітету про особисту відсутність на засіданні Комітету.
11. Повноваження члена Комітету можуть бути достроково припинені у разі:
подання заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я або у зв’язку зі смертю.
12. Організаційне забезпечення роботи Комітету здійснює секретар Комітету.
Секретарем Комітету є працівник Держмистецтв, який бере участь у засіданнях Комітету без права голосу. Обов’язки секретаря Комітету покладаються наказом Держмистецтв.
Секретар Комітету:
здійснює організаційно-методичне забезпечення проведення засідань Комітету;
( Абзац четвертий пункту 12 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
приймає документи та перевіряє зазначену в них інформацію на відповідність вимогам, визначеним пунктами 3 та 5 розділу I та пунктом 3 розділу IV цього Положення;
готує матеріали для розгляду на засіданнях Комітету;
забезпечує попереднє ознайомлення членів Комітету з документами та творами, що подані на здобуття Премії;
інформує членів Комітету про дату, місце, форму та час проведення засідання;
координує зв’язок між членами Комітету;
забезпечує ведення й оформлення протоколів засідань Комітету;
підписує протокол засідання Комітету;
забезпечує виконання доручень голови Комітету.
У разі тимчасової відсутності секретаря (відпустка, відрядження, хвороба тощо) його обов’язки покладаються наказом Держмистецтв на іншого працівника, уповноваженого Головою Держмистецтв.
III. Повноваження Держмистецтв
1. Організаційно-методичний супровід та інформаційне забезпечення присудження Премії здійснюється Держмистецтв.
2. Держмистецтв забезпечує:
формування та затвердження персонального складу Комітету;
організацію роботи засідань Комітету;
приймання документів та матеріалів (далі - документи), що зазначені в пункті 3 розділу IV цього Положення;
оприлюднення на офіційному вебсайті Держмистецтв інформації щодо проведення конкурсу на здобуття Премії;
забезпечення аудіо-, відеозв’язку для членів Комітету, які беруть участь у засіданні в режимі відеоконференції;
подання МКІП рішення Комітету щодо визначення переможця конкурсу на здобуття Премії, оформленого протоколом.
IV. Порядок подання документів
1. МКІП та Держмистецтв щороку на своїх офіційних вебсайтах оприлюднюють оголошення про проведення конкурсу на здобуття Премії.
Висування творів на здобуття Премії проводиться з 01 жовтня року, що передує року, в якому присуджується Премія.
2. Пропозиції щодо творів претендентів на здобуття Премії подаються до Держмистецтв такими суб’єктами подання:
закладами культури усіх форм власності, які здійснюють професійну діяльність у галузі музичного мистецтва;
державними закладами вищої та фахової передвищої освіти мистецького спрямування;
Національною академією мистецтв України;
Національною спілкою композиторів України, Національною Всеукраїнською музичною спілкою та їх організаціями;
іншими інститутами громадянського суспільства сфери культури відповідного функціонального спрямування.
Повноту та достовірність наданої інформації забезпечують керівники суб’єктів подання, які подали пропозиції щодо претендента (претендентів) на здобуття Премії, а також самі претенденти.
( Абзац сьомий пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
3. Документи на здобуття Премії подаються до Держмистецтв до 01 грудня року, в якому оголошено конкурс, у спосіб, визначений в оголошенні про проведення конкурсу на здобуття Премії.
До Держмистецтв подаються:
клопотання про присудження Премії за зразком, наведеним у додатку до цього Положення, на бланку суб’єкта подання за підписом керівника;
інформація про твір (твори), що подаються на здобуття Премії в довільній формі;
письмова згода претендента на висунення його твору (творів) на здобуття Премії;
письмова згода претендента на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
інформаційна довідка про претендента (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про освіту (спеціалізація, кваліфікація), місце роботи, відомості про трудову діяльність, наявність державних нагород, контактний номер телефону та адреса електронної пошти чи інший засіб зв’язку, за підписом керівника суб’єкта подання;
творча характеристика претендента за підписом керівника суб’єкта подання;
копія документа, що посвідчує особу претендента та підтверджує громадянство;
копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
копії документів про освіту;
партитура твору (творів);
аудіо/відеозаписи виконання твору (творів);
( Зміни до абзацу тринадцятого пункту 3 розділу IV див. у Наказі Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
інформація щодо прем’єрного виконання (оприлюднення) твору (творів) (афіші, відгуки в медіа, тощо);
рецензії на твір (твори), за наявності.
Суб’єкт подання може подати інші документи, що підтверджують професійні якості претендента.
4. Документи не підлягають розгляду у разі:
невідповідності поданих документів вимогам, зазначеним у пункті 3 цього розділу. У такому випадку Держмистецтв інформує суб’єкта подання листом на його електронну пошту або інший, зазначений в документах, засіб зв’язку про таку невідповідність з пропозицією щодо усунення виявлених недоліків. Після усунення недоліків документи можуть бути подані Держмистецтв повторно до закінчення встановленого терміну їх подання;
порушення терміну подачі документів, встановленого абзацом першим пункту 3 цього розділу.
V. Порядок проведення конкурсу
1. Комітет до 25 січня року, в якому присуджується Премія, проводить конкурс серед претендентів та визначає переможця конкурсу на здобуття Премії.
Основною формою роботи Комітету є засідання.
Засідання Комітету може відбуватись в режимі відеоконференції з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій.
Засідання Комітету проводить голова Комітету, а у разі його відсутності - заступник голови Комітету.
2. Засідання Комітету є правомочним у разі присутності на ньому не менше 2/3 від його затвердженого складу.
3. Комітет здійснює відбір творів претендентів на здобуття Премії за такими критеріями:
високий рівень професійної майстерності;
мистецька (художня) цінність твору (творів);
оригінальність та самобутність.
4. Рішення Комітету про визначення переможця конкурсу на здобуття Премії приймається шляхом відкритого голосування, простою більшістю голосів членів Комітету, які беруть участь у засіданні, з урахуванням голосів членів Комітету, поданих із використанням технічних засобів комунікації (поштовий зв’язок, електронна пошта) та вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Комітету.
У разі, якщо під час голосування результати розподілилися порівну, голос головуючого на засіданні Комітету є вирішальним.
Член Комітету може голосувати лише за одного претендента.
Члени Комітету не можуть передавати право голосу будь-якій іншій особі, в тому числі й іншим членам Комітету.
( Абзац четвертий пункту 4 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
5. Рішення Комітету оформлюється протоколом, який підписується головуючим на засіданні Комітету та секретарем Комітету.
VI. Реалізація рішень Комітету
1. Премія присуджується наказом МКІП відповідно до рішення Комітету за поданням Держмистецтв.
2. Особі, якій присуджується Премія, присвоюється звання лауреата Премії та:
( Абзац перший пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
вручається диплом лауреата Премії за підписом Міністра культури та інформаційної політики України, голови Держмистецтв та голови Комітету;
( Абзац другий пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
виплачується грошова винагорода до Премії.
( Абзац третій пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
Виплата грошової винагороди здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок лауреата в банку або через іншого надавача платіжних послуг.
( Абзац четвертий пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
3. Відзначення лауреата Премії відбувається в урочистій обстановці.
4. МКІП та Держмистецтв протягом року, в якому присуджено Премію, організовують мистецький проєкт лауреата Премії.
( Пункт 4 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )
5. Інформація щодо результатів проведення конкурсу оприлюднюється на офіційних вебсайтах МКІП та Держмистецтв.

Директор
департаменту мистецтв


Є. Лавро
Додаток
до Положення про премію
імені Б.М. Лятошинського
(пункт 3 розділу IV)
КЛОПОТАННЯ
про присудження премії імені Б.М. Лятошинського
( Див. текст )( Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 352 від 15.05.2024 )