• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура”

Міністерство соціальної політики України | Наказ, Форма типового документа, Положення від 09.04.2013 № 182 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 09.04.2013
  • Номер: 182
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 09.04.2013
  • Номер: 182
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.04.2013 № 182
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2013 р.
за № 679/23211
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 273 від 06.05.2014 )
Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура”
Відповідно до підпункту 10 пункту 3, підпунктів 55, 56 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України , затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389 (зі змінами), та з метою виявлення і підтримки талановитих і обдарованих дітей, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, розвитку їх творчих здібностей під час оздоровлення та відпочинку, підтримуючи ініціативу Відкритого міжнародного університету розвитку людини ,,Україна”,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура”, що додається.
2. Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей (Жуковська Г.Г.):
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Вжити заходів щодо забезпечення переможців відбіркових турів Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура” путівками на оздоровлення та відпочинок у державному підприємстві України ,,Міжнародний дитячий центр ,,Артек” за рахунок загальної кількості путівок, передбачених для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Дроздову.
Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
09.04.2013 № 182
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2013 р.
за № 679/23211
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура’’
І. Загальні положення
1.1. Всеукраїнський інтелектуальний конкурс для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура” (далі - Конкурс) - відкритий освітній захід, що проводиться щороку з метою виявлення обдарованих дітей із числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку їх потенціалу, сприяння в організації оздоровлення та відпочинку за підтримки Мінсоцполітики України на базі державного підприємства України ,,Міжнародний дитячий центр ,,Артек” (далі - МДЦ ,,Артек”).
1.2. Мета Конкурсу - підтримка талановитих та обдарованих дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, розвитку їх творчих здібностей під час оздоровлення та відпочинку.
1.3. Завдання Конкурсу:
демонстрація і заохочення досягнень дітей у дослідницькій, соціальній та творчій діяльності;
привернення уваги широкої громадськості до питань підтримки дітей пільгових категорій;
набуття і розвиток навичок та здібностей дітей у напрямі вибору майбутньої професії;
сприяння у встановленні творчих контактів між учасниками Конкурсу, пошук нових талантів, встановлення співробітництва через культуру, творчість, освіту;
створення умов для змістовного відпочинку та оздоровлення, творчого спілкування між дітьми одного віку, пропаганда здорового способу життя;
виховання патріотів Української держави.
ІІ. Організатори Конкурсу
Організаторами Конкурсу є:
Мінсоцполітики України;
відповідні структурні підрозділи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, до повноважень яких належать формування і реалізація державної політики з питань сім’ї та дітей (далі - підрозділи);
громадські об’єднання (за згодою);
МДЦ ,,Артек”.
ІІІ. Організація підготовки та проведення Конкурсу
3.1. Для проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі.
3.2. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Конкурсу здійснюється організаційним комітетом.
3.3. До складу організаційного комітету Конкурсу входять представники:
Мінсоцполітики України;
громадських об’єднань (за згодою).
3.4. Організаційний комітет:
визначає строки та умови проведення Конкурсу;
визначає тематику Конкурсу;
формує і затверджує персональний склад журі Конкурсу;
розробляє програму Конкурсу;
координує роботу з підготовки, організації та проведення Конкурсу;
забезпечує роботу із залучення спонсорських коштів для організації та проведення Конкурсу згідно з чинним законодавством.
3.5. До участі в організації та проведенні Конкурсу можуть залучатися також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, загальноосвітні навчальні заклади, благодійні фонди та міжнародні організації, громадські об’єднання, меценати (за згодою).
3.6. До складу професійного журі входять відомі освітяни та науковці, представники загальноосвітніх навчальних закладів, громадських об’єднань, засобів масової інформації.
3.7. Джерелами фінансування Конкурсу є спонсорські та благодійні внески фізичних та юридичних осіб, не заборонені законодавством України.
ІV. Програма Конкурсу
4.1. Конкурс проводиться у три тури:
1-й та 2-й тури проходять на місцевому та регіональному рівнях;
3-й тур (фінал) проходить у МДЦ ,,Артек” протягом однієї з оздоровчих змін.
4.2. Конкурс робіт учасників проводиться залежно від обраної учасником майбутньої сфери діяльності та професії за такими напрямами:
,,Людина - людина”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з роботою з людьми, як-от: лікар, психолог, педагог, перекладач тощо;
,,Людина - культура”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з мистецтвом, літературою, історією тощо;
,,Людина - природа”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з дослідженням живої та неживої природи, такими науками, як фізика, хімія, географія, біологія, геологія, астрономія, космонавтика тощо;
,,Людина - техніка”, до якого належать професії, пов’язані безпосередньо з технікою, від водія до програміста, від інженера до конструктора;
,,Людина - суспільство”, до якого належать професії, пов’язані з розвитком суспільства: економіст, юрист, політолог тощо.
4.3. Для участі у 1-му заочному турі Конкурсу необхідно надіслати до організаційного комітету Конкурсу творчу роботу та супровідні документи згідно з умовами проведення Конкурсу.
4.4. Переможці 1-го туру Конкурсу допускаються до участі у 2-му заочному турі.
4.5. Переможці 2-го туру одержують путівки до МДЦ ,,Артек” для участі у фіналі Конкурсу, де для них проводяться лекції, майстер-класи, навчальні і творчі проекти, семінари і тренінги.
V. Учасники Конкурсу
5.1. У Конкурсі беруть участь талановиті та обдаровані діти, учні загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності України, у тому числі із сільської місцевості, а також з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 12 до 16 років включно.
5.2. Для участі у Конкурсі необхідно надіслати організаційному комітету:
твір-есе на тему ,,Чому я обрав цей напрям і якої мети я мрію досягти в житті”, де обґрунтовується власний вибір напряму навчання в Шкільній аспірантурі: "Людина-людина", "Людина-культура", "Людина-природа", "Людина-техніка", "Людина-суспільство" (у вільній формі обсягом не більше двох сторінок друкованого тексту);
інформацію про участь та досягнення в обраному напрямі дослідницької, соціальної чи творчої діяльності, що відповідає напрямам навчання у Шкільній аспірантурі, відповідно до заявки (додаток);
рекомендаційний лист від учнівського об’єднання, членом якого є учасник конкурсу, якщо він направляється за рішенням зборів об’єднання.
5.3. Роботи учасників і супровідні документи, надіслані на Конкурс, оцінює журі, до складу якого входять відомі науковці, педагоги, митці, громадські діячі. Журі оцінює попередні досягнення кандидата і змістовний рівень, ступінь сформованості та творчу яскравість життєвої мети юного дослідника, описаної в творі-есе. Усі учасники, які підтвердили необхідний рівень готовності навчатися в Шкільній аспірантурі, допускаються до участі у 2-му турі Конкурсу.
5.4. Журі оцінюватиме презентації за такими критеріями: актуальність, реальність, вікова відповідність, креативність.
5.5. До участі у 2-му турі Конкурсу за рішенням журі допускаються учасники, які мають сформоване бажання навчатися в Шкільній аспірантурі та попередній досвід у навчально-дослідницькій діяльності. Усі учасники 2-го туру одержують від організаційного комітету Конкурсу письмове завдання: створити відеоролик або електронну презентацію ,,Мій перший крок у напрямі до мети” з особистим виступом (відео); або фотопрезентацію, змістом яких буде аргументація та опис своїх планів (першого проекту, першого етапу), бачення самостійної діяльності, просування до тієї мети, яка була описана в творі-есе ,,Чому я обрав цей напрям і якої мети я мрію досягти в житті”.
5.6. За результатами 2-го туру буде відібрано сто переможців для участі у відкритій сесії Міжнародної шкільної аспірантури в МДЦ ,,Артек”.
VІ. Порядок проведення фіналу Конкурсу
6.1. Фінал Конкурсу - відкрита сесія Шкільної аспірантури - проводиться в МДЦ ,,Артек”. Організаційний комітет Конкурсу визначає дату проведення фінальної частини Конкурсу. Направлення учасників фіналу Конкурсу до МДЦ ,,Артек” здійснюється підрозділами відповідно до законодавства.
6.2. Мінсоцполітики України передбачає відповідну квоту путівок для учасників фіналу Конкурсу.
6.3. Проїзд учасників Конкурсу до МДЦ ,,Артек” та у зворотному напрямку здійснюється відповідно до Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України ,,Міжнароднийдитячий центр ,,Артек” за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 20 березня 2012 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2012 року за № 554/20867.
6.4. У програмі фіналу Конкурсу:
майстер-класи провідних фахівців у сфері освіти і науки за тематикою Конкурсу;
навчальний курс з проектування самостійної дослідницької діяльності;
бесіди та дискусії з обговорення досвіду видатних дослідників;
експертиза проектів фіналістів Конкурсу;
захист проектів фіналістів Конкурсу;
планування подальшої роботи фіналістів після завершення Конкурсу;
церемонія нагородження переможців Конкурсу;
прес-конференція для висвітлення результатів Конкурсу у засобах масової інформації.
6.5. Для забезпечення роботи майстер-класів і участі в творчих зустрічах фіналу Конкурсу запрошуються фахівці у сфері освіти і науки, культури, мистецтва, техніки.
6.6. Учасники фіналу Конкурсу нагороджуються дипломами, цінними призами, подарунками від організаторів Конкурсу.
6.7. За підсумками Конкурсу готується звіт, який надсилається до Мінсоцполітики України протягом 10 днів після закінчення фіналу Конкурсу.
Директор Департаменту
гендерної політики
та оздоровлення дітей


Г. Жуковська
Додаток
до Положення про проведення
Всеукраїнського інтелектуального
конкурсу для талановитих та
обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура’’
ЗАЯВКА
на участь у Всеукраїнському інтелектуальному конкурсі для талановитих та обдарованих дітей ,,Шкільна аспірантура”
Прізвище, ім’я, по батькові, вік учасника (повних років)
Повне найменвання загальноосвітнього навчального закладу, клас
Місце проживання учасника, контактний телефон, електронна адреса
Напрям Конкурсу
(підкреслити)
"Людина–людина";
"Людина–природа";
"Людина–культура";
"Людина–техніка";
"Людина–суспільство"
Напрям (тема) самостійного дослідження
Інформація про роботу в гуртках, секціях, програмах і проектах, участь у конкурсах, олімпіадах, інші досягнення
Інформація про використані у самостійній роботі і підготовці до Конкурсу джерела: література, відео, Інтернет тощо
Директор Департаменту
гендерної політики
та оздоровлення дітей


Г. Жуковська