• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з організації черговими медичними працівниками медичного обслуговування в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Інструкція від 19.03.2024 № 354/465
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 19.03.2024
  • Номер: 354/465
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 19.03.2024
  • Номер: 354/465
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.03.2024 № 354/465
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 травня 2024 р.
за № 648/41993
Про затвердження Інструкції з організації черговими медичними працівниками медичного обслуговування в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання
Відповідно до пункту 30 Загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 року № 1232), підпункту 5 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, підпункту 6 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію з організації черговими медичними працівниками медичного обслуговування в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що додається.
2. Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України (Шаров Олег) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра освіти і науки України та Міністра охорони здоров’я України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр освіти і науки
України


О. Лісовий

Міністр охорони здоров’я
України


В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України,
Міністерства охорони
здоров’я України
19 березня 2024 року № 354/465
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 травня 2024 р.
за № 648/41993
ІНСТРУКЦІЯ
з організації черговими медичними працівниками медичного обслуговування в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає організаційні засади залучення медичних працівників до чергування в місцях проведення оцінювань, що проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти (далі - Український центр та регіональний центр відповідно) з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання (далі - зовнішнє оцінювання), вимоги до організації діяльності чергового медичного працівника пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі - черговий медичний працівник).
2. За пунктом проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі - пункт тестування) для чергування під час проведення зовнішнього оцінювання закріплюють чергового медичного працівника.
Медичні працівники, які є близькими особами учасників зовнішнього оцінювання в закріпленому пункті тестування, не можуть бути залученими до виконання обов’язків чергового медичного працівника в цьому пункті тестування.
До близьких осіб учасника зовнішнього оцінювання належать члени його сім’ї, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, прийомні батьки, батьки-вихователі, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.
3. Особи, які можуть залучатися до чергування під час проведення оцінювання, як черговий медичний працівник який має відповідну спеціальну освіту за такими напрямками:
професійна освіта у сфері охорони здоров’я (молодший спеціаліст), а саме сестра медична/ брат медичний;
вища освіта у сфері охорони здоров’я (молодший бакалавр, бакалавр, магістр), а саме: сестра медична / брат медичний, лікар з надання первинної медичної допомоги.
Для роботи у пункті тестування, в якому зовнішнє оцінювання проходить особа з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, яка потребує створення особливих (спеціальних) умов, зазначених в Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0601, 0701 обов’язково залучається лікар з надання первинної медичної допомоги.
Медичні працівники, які залучаються до чергування під час проведення оцінювання мають пройти в рік залучення інструктаж відповідно до Загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 року № 1232).
II. Забезпечення пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання черговими медичними працівниками
1. Добір медичних працівників для залучення до чергування під час проведення тестувань здійснюють регіональні центри в такому порядку:
1) регіональний центр після затвердження мережі пунктів тестування формує замовлення на чергових медичних працівників у розрізі сесій (дат проведення зовнішнього оцінювання) або змін (у разі проведення зовнішнього оцінювання в кілька змін у певну сесію) з урахуванням мережі пунктів тестування та надає його структурним підрозділам з питань освіти Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій закріплених регіонів (далі - обласні управління освіти) для подальшої координації діяльності місцевих органів виконавчої влади, закладів охорони здоров’я щодо організації медичного обслуговування в місцях проведення зовнішнього оцінювання в межах відповідного регіону;
2) обласні управління освіти:
взаємодіють зі структурними підрозділами з питань освіти місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування щодо закріплення за пунктами тестування чергових медичних працівників, які працюють у закладах освіти;
звертаються (у разі потреби в додатковому залученні медичних працівників) до відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних (військових) адміністрацій із запитом щодо залучення до чергування під час проведення зовнішнього оцінювання чергових медичних працівників з числа медичних працівників закладів охорони здоров’я (запит має містити інформацію в розрізі сесій (дат проведення зовнішнього оцінювання) або змін (у разі проведення зовнішнього оцінювання в кілька змін у певну сесію) про пункти тестування (найменування відповідного закладу освіти та його адреса), для чергування в яких треба додатково залучити медичних працівників);
3) структурні підрозділи з питань охорони здоров’я Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних (військових) адміністрацій (у разі звернення відповідного обласного управління освіти):
у співпраці зі структурними підрозділами з питань охорони здоров’я місцевих державних (військових) адміністрацій та органів місцевого самоврядування, закладами охорони здоров’я здійснюють закріплення медичних працівників з числа медичних працівників закладів охорони здоров’я за пунктами тестування для чергування під час проведення зовнішнього оцінювання згідно з запитом відповідного обласного органу управління освіти;
надають інформацію про закріплення медичних працівників з числа медичних працівників закладів охорони здоров’я за пунктами тестування для чергування під час проведення зовнішнього оцінювання відповідному обласному управлінню освіти згідно з його запитом;
4) обласні управління освітою надають регіональному центру за визначеною ним формою узагальнену інформацію про закріплення медичних працівників за пунктами тестування регіону, а також інформацію про резервних медичних працівників (без закріплення за пунктами тестування), які можуть замінити медичних працівників, які не з’явилися для чергування в день проведення тестування (кількість медичних працівників у резерві має становити не менше 10% від кількості медичних працівників, закріплених за пунктами тестування відповідного населеного пункту).
2. Списки чергових медичних працівників, залучених до чергування під час проведення зовнішнього оцінювання, затверджує керівник регіонального центру.
3. На час залучення до проведення зовнішнього оцінювання за черговими медичними працівниками зберігається місце роботи (посада) та заробітна плата за основним місцем роботи.
За основним місцем роботи чергового медичного працівника його керівник повинен внести зміни до графіка роботи на час участі в заходах з підготовки до виконання та безпосереднього виконання обов’язків працівника, який залучається до проведення зовнішнього оцінювання. Зміни графіка роботи здійснюються на підставі особистої заяви медичного працівника, де зазначено дату, час і тривалість підготовки та виконання його обов’язків.
Закладами/установами, які направляють медичних працівників для чергування в місцях проведення оцінювань формується набір лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги особам, які знаходяться у невідкладному стані.
III. Завдання та організаційні засади діяльності чергового медичного працівника під час проведення зовнішнього оцінювання
1. Чергового медичного працівника залучають з метою:
1) участі у створенні безпечних умов під час проведення зовнішнього оцінювання;
2) вжиття в разі потреби в місцях проведення зовнішнього оцінювання невідкладних дій та організаційних заходів, спрямованих на врятування та збереження життя людини в невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я;
3) забезпечення особливих (спеціальних) умов під час проведення тестувань для учасників зовнішнього оцінювання, які потребують створення особливих (спеціальних) умов за кодами 0601, 0701 (відповідно до Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838).
2. Черговий медичний працівник має прибути до закріпленого за ним пункту тестування в заздалегідь визначений час, про що йому повідомляє напередодні тестування відповідальний за пункт тестування або помічник відповідального за пункт тестування.
Черговий медичний працівник повинен мати при собі документ, що посвідчує особу, а також перебувати протягом чергування в медичному спецодязі.
Черговий медичний працівник, який у зв’язку з виникненням обставин, що унеможливлюють здійснення ним чергування під час проведення зовнішнього оцінювання, не може прибути до закріпленого за ним пункту тестування, має напередодні повідомити про це відповідального за пункт тестування або помічника відповідального за пункт тестування. У такому разі чергування під час проведення зовнішнього оцінювання здійснює черговий медичний працівник з резерву, визначений регіональним центром.
3. У процесі чергування під час проведення зовнішнього оцінювання черговий медичний працівник:
1) дотримується:
вимог професійної етики та зберігає лікарську таємницю;
вимог законодавства у сфері охорони здоров’я;
регламенту роботи пункту тестування, затвердженого Українським центром (далі - регламент пункту тестування);
2) узгоджує свої дії з відповідальним за пункт тестування, а також взаємодіє з працівниками пункту тестування;
3) у разі потреби надає долікарську/медичну допомогу особам, які перебувають у пункті тестування у невідкладному стані;
4) приймає осіб, які перебувають у пункті тестування та бажають звернутися до нього через проблеми із самопочуттям, або надає допомогу особам за місцем їхнього перебування, якщо через стан здоров’я вони не можуть самостійно дістатися до медичного кабінету закладу освіти/кімнати, визначеної для перебування медичного працівника;
5) у разі потреби здійснює виклик екстреної медичної допомоги за єдиним телефонним номером виклику екстреної медичної допомоги 103 або за єдиним телефонним номером системи екстреної допомоги населенню 112;
6) забезпечує створення особливих (спеціальних) умов під час проведення зовнішнього оцінювання для осіб, які потребують періодичного здійснення індивідуальних медичних процедур із забезпечення життєдіяльності людини та/або контролю за її станом, та осіб, які мають захворювання, що потребують постійного медичного нагляду (у разі присутності таких осіб у пункті тестування);
7) бере участь у забезпеченні встановлених протиепідемічних заходів під час проведення зовнішнього оцінювання та здійснення контролю за дотриманням відповідних заходів (у разі чергування на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, установлено карантин);
8) виконує в межах компетенції інші функції, передбачені регламентом роботи пункту тестування.
4. У разі прийняття рішення про необхідність викликати екстрену медичну допомогу черговий медичний працівник повідомляє відповідального за пункт тестування або помічника відповідального за пункт тестування для забезпечення бригаді екстреної (швидкої) медичної допомоги безперешкодного доступу до пацієнта.
Домедична допомога особам, які знаходяться у невідкладному стані надається згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2022 року № 441 "Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2022 року за № 356/37692, особами, які пройшли відповідну підготовку.
5. У разі потреби в наданні медичної допомоги учаснику зовнішнього оцінювання або працівнику пункту тестування в аудиторії черговий медичний працівник може зайти до аудиторії після початку тестування за запрошенням відповідального за пункт тестування або помічника відповідального за пункт тестування (в окремих випадках - старшого інструктора або інструктора).

Генеральний директор
директорату фахової
передвищої, вищої освіти
Міністерства освіти і науки
України





О. Шаров

В.о. директора
Департаменту медичних послуг
Міністерства охорони здоров’я
України




Є. Гончар