• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-НО (наука/оборона) "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення"

Державний комітет статистики України  | Наказ, Інструкція від 23.06.2008 № 201 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 23.06.2008
  • Номер: 201
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 23.06.2008
  • Номер: 201
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
( Знято гриф обмеження доступу "Для службового користування" згідно з рішенням експертної комісії Держкомстату (акт від 22.06.2011 N 1, лист від 22.07.2011 N 17/1-19/87) )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
23.06.2008 N 201
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 липня 2008 р.
за N 648/15339
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 409 від 28.12.2022 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-НО (наука/оборона) "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення"
1. Наукові та науково-технічні роботи військового призначення включають у себе наукові дослідження, розробки і науково-технічні послуги.
1.1. До наукових та науково-технічних робіт військового призначення відносяться наукові, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, які виконуються для Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів держави (державних замовників) за державним оборонним замовленням, за прямими договорами, включаючи наукові та науково-технічні роботи, виконані для космічної галузі, а також, роботи, які виконуються для замовників іноземних держав за дозволами, наданими Державною службою експортного контролю України.
1.2. Вартісні показники наводяться у тисячах гривень з одним десятковим знаком наростаючим підсумком за період з початку року.
2. Розділ I
2.1. У рядку 1 відображаються усі кошти, які надійшли у звітному періоді на рахунок підприємств та наукових організацій (далі - організацій) на виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення.
2.2. У рядку 2 проставляються кошти, спрямовані на покриття витрат, за виконані роботи минулих років (борги).
2.3. У рядку 3 проставляються кошти, передбачені на виконання робіт у наступному періоді (авансові платежі). При цьому, їх необхідно вказувати лише у випадку, якщо вони не були залучені до виконання відповідних робіт; якщо ж, на момент подання звіту, авансові кошти були використані за призначенням, то відображати їх у звіті не потрібно. Джерела фінансування визначаються на основі факту прямої передачі коштів від організації-замовника організації-виконавцю.
2.4. У рядку 4 проставляються кошти державного бюджету, виділені цільовим призначенням на виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення, а також наукових програм за державним оборонним замовленням.
2.5. У рядку 5 відображаються кошти позабюджетних фондів, що надійшли на виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення.
2.6. У рядку 6 проставляються кошти іноземних джерел, а саме: кошти, які отримані організацією від замовника, що перебуває поза кордонами держави.
Кошти, одержані в іноземній валюті, перераховуються у гривні за курсом Національного банку України на день підписання акта здавання-приймання робіт або іншого документа, який підтверджує їх завершення, або на день фактичного надходження коштів на розрахунковий рахунок.
2.7. У рядку 7 проставляються кошти, що надійшли на виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
3. У рядку 8 вказується загальний обсяг фактично виконаних наукових та науково-технічних робіт військового призначення за період з початку року з розподілом за видами робіт та з урахуванням робіт, виконаних співвиконавцями.
3.1. У рядку 9 наводяться дані про обсяг робіт, виконаних власними силами організації (без урахування вартості робіт, виконаних співвиконавцями).
3.2. Загальний обсяг фактично виконаних наукових та науково-технічних робіт військового призначення розподіляється за їх видами і проставляється у рядках 10-14.
3.3. Фундаментальні дослідження (рядок 10) - це експериментальні або теоретичні дослідження, що спрямовані на одержання нових знань без будь-якої конкретної мети, пов'язаної з використанням цих знань. Результатом їх виконання є гіпотези, теорії, методи тощо. Фундаментальні дослідження можуть закінчуватися рекомендаціями щодо проведення прикладних досліджень для визначення можливостей практичного використання одержаних наукових результатів тощо.
3.4. Прикладні дослідження (рядок 11) - це оригінальні дослідження, які здійснюються для отримання нових знань, але призначені головним чином для здійснення конкретної практичної мети чи завдання. Прикладні дослідження визначають можливі шляхи використання результатів фундаментальних досліджень, нові методи розв'язання проблем, сформульованих раніше.
3.5. Науково-технічні розробки (рядок 12) - це систематичні роботи, що базуються на існуючих знаннях, отриманих у результаті досліджень і/чи практичного досвіду і направлені на створення нових матеріалів, продуктів, процесів, пристроїв, послуг, систем чи методів. Ці роботи можуть бути також спрямовані на значне вдосконалення об'єктів, що вже існують.
До них належать:
- розробка певної конструкції інженерного об'єкта чи технічної системи (конструкторські роботи), а саме: розробка певних конструкцій озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки, систем озброєння;
- розробка ідеї та варіантів нового об'єкта, у тому числі нетехнічного, тобто нових видів озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки, на рівні креслення або іншої системи знакових засобів (проектні роботи);
- розробка технологічних процесів, тобто способів об'єднання фізичних, хімічних, технологічних та інших процесів з трудовими в цілісну систему, що виробляє певний корисний результат при створенні нових та удосконалення існуючих видів озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки (технологічні роботи).
3.6. До складу розробок входять також: створення дослідних зразків (рядок 13) (оригінальних моделей, яким притаманні принципові особливості створюваного нововведення); їх випробування протягом часу, необхідне для отримання даних та накопичення досвіду, що повинно надалі знайти відображення в технічній документації; підготовка робочих інструкцій, рекомендацій тощо щодо застосування нововведень; інженерна діяльність, необхідна для доведення продукту чи процесу до їх відповідності функціональним та економічним вимогам та готовності до передання у виробництво (нових зразків озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки, які мають принципові особливості нововведення), у тому числі підготовка креслень, специфікацій, інструкцій, рекомендацій, які використовуються при переданні нововведень у виробництво.
3.7. Не враховуються такі види діяльності як підготовка детальних креслень для виробництва, передвиробниче планування, поточний контроль, інженерне обслуговування поточного виробництва, випуск серійної продукції дослідним виробництвом, використання експериментальних установок для створення усталеної продукції промислового виробництва за замовленням.
3.8. До науково-технічних послуг (рядок 14) належить діяльність у галузі науково-технічної інформації, патентів, ліцензій, стандартизації, метрології, контролю якості, науково-технічного консультування та супутня діяльність, що сприяє впровадженню науково-технічних розробок у виробництво, інші види діяльності, що сприяють одержанню, поширенню та використанню наукових знань в інтересах оборони і безпеки.
3.9. У рядку 15 наводяться дані про витрати організацій на проведення наукових та науково-технічних робіт військового призначення за рахунок власних коштів.
4. Розділ II
4.1. У рядку 16 вказуються обсяги фактично виконаних наукових та науково-технічних робіт військового призначення для замовників іноземних держав із розподілом їх по країнах-імпортерах, включаючи країни СНД.
4.2. У графі В обов'язково проставляється номер дозволу, наданого Державною службою експортного контролю України на виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення для замовників іноземних держав.
5. Гриф таємності визначається організацією і проставляється на бланку форми.
Заступник директорадепартаменту статистикивиробництва - начальниквідділу зведених робітстатистики промисловості Л.М.Лісова