• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-ЕІО "Звіт про експорт (імпорт) продукції (товарів, послуг) військового призначення та подвійного використання"

Державний комітет статистики України  | Наказ, Інструкція від 23.06.2008 № 201 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 23.06.2008
  • Номер: 201
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 23.06.2008
  • Номер: 201
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
( Знято гриф обмеження доступу "Для службового користування" згідно з рішенням експертної комісії Держкомстату (акт від 22.06.2011 N 1, лист від 22.07.2011 N 17/1-19/87) )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
23.06.2008 N 201
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 липня 2008 р.
за N 647/15338
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 409 від 28.12.2022 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-ЕІО "Звіт про експорт (імпорт) продукції (товарів, послуг) військового призначення та подвійного використання"
1. Форма державного статистичного спостереження N 1-ЕІО "Звіт про експорт (імпорт) продукції (товарів, послуг) військового призначення та подвійного використання" (далі - форма N 1-ЕІО) заповнюється окремо по експорту та імпорту продукції. На другій сторінці форми N 1-ЕІО (у лівому кутку) у разі, коли продукція імпортується, закреслюється позиція 1 "експорт", коли експортується - позиція 2 "імпорт".
1.1. Вартісні показники наводяться за кожний місяць року з розподілом по країнах.
1.2. До форми N 1-ЕІО не включаються:
- пряма транзитна торгівля;
- товари, що тимчасово експортуються не для продажу (виставок, видовищних показів, виконання спеціальних завдань за межами держави тощо);
- товари, переміщувані через митний кордон між військовими частинами держави, дислокованими на митній території і за межами цієї території.
1.3. У формі N 1-ЕІО необхідно відобразити дані за усіма видами контрактів, у тому числі за міждержавними угодами, бартерними операціями тощо.
1.4. Дані про обсяги експорту (імпорту) товарів заповнюються при наявності документа ( вантажної митної декларації) , що засвідчує момент (дату) перетинання товаром митного кордону; про обсяги виконаних робіт і наданих послуг - при наявності приймально-здавального акту або платіжного документа за виконані роботи і надані послуги.
1.5. З метою забезпечення порівнянності даних, статистична вартість товарів визначається:
- для експортованих товарів - у цінах ФОБ;
- для імпортованих товарів - у цінах СІФ.
Вартість у цінах ФОБ включає вартість товарів і вартість послуг по доставці товарів до кордону країни-експортера. Вартість у цінах СІФ включає вартість товарів, вартість послуг по доставці товарів до кордону країни-експортера і вартість послуг по доставці товарів від кордону країни-експортера до кордону країни-імпортера.
При заповненні вантажних митних декларацій оцінка товарів за їх вартістю проводиться у національній валюті України. Перерахунок у долари США здійснюється за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, на дату оформлення вантажної митної декларації.
1.6. Кількісний облік товарів проводиться на основі ваги "нетто", у кілограмах. У необхідних випадках для збору та обробки статистичних даних ведеться облік товарів по кількості, вираженій у додаткових одиницях виміру (штуки, літри, кубічні метри та ін.). Ці одиниці виміру вказуються у відповідній графі Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) "Додаткова одиниця виміру".
2. Розділ I "Експорт (імпорт) товарів":
2.1. У графі А проставляється назва країни-експортера (імпортера). При експорті вказується країна призначення товару, при імпорті - країна походження товару.
2.2. У графі Б проставляється номер дозволу на ввіз (вивіз) товару, наданий Державною службою експортного контролю України.
2.3. У графі В вказується повне найменування товару військового призначення та подвійного використання, вказане у дозволі на вивіз (ввіз) товару.
2.4. У графі Г наводиться одиниця виміру товару.
2.5. У графі Д проставляється цифровий код держави згідно з Класифікацією держав світу (далі - КДС), яка затверджена наказом Держкомстату від 08.07.2002 N 260.
2.6. У графі Е наводиться код товару згідно УКТЗЕД.
2.7. У графі Ж проставляється код характеру угод відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.97 N 307, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (із змінами).
2.8. У графі З вказується код групи товару (додаток 1 на стор. 3 бланку форми N 1-ЕІО).
Код групи товару визначається згідно з постановами Кабінету Міністрів України, на підставі яких Державною службою експортного контролю України надається дозвіл на експорт (імпорт) продукції військового призначення і подвійного використання (позиція 17 Заяви, за якою продукція зареєстрована у Державній службі експортного контролю України).
Код 11 проставляється по товарах, на експорт (імпорт) яких надано дозвіл на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року N 1807 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення".
Коди 21, 31, 41, 42 та 51 - на підставі відповідних додатків до постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 року N 86 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання":
код 21 - на підставі додатку 1;
код 31 - на підставі додатку 3;
код 41 - на підставі додатку 4;
код 42 - на підставі додатку 5;
код 51 - на підставі додатку 2.
2.9. У графі К вказується код призначення товару (додаток 2 на стор. 3 бланку форми).
2.10. У графу Л вписується номер позиції, наведений у постановах Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року N 1807 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення" та від 28 січня 2004 року N 86 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання", за якою даний вид продукції зареєстрований у Державній службі експортного контролю України (позиція 17.2 Заяви).
2.11. У графах М та Н вказуються найменування і цифровий код валюти контракту згідно із Класифікацією валют (далі - КВ), затвердженою наказом Держкомстату від 08.07.2002 N 260.
2.12. У графі 1 проставляється кількість товарів в одиницях виміру, що передбачені УКТЗЕД.
2.13. У графі 2 вказується вартість товару в тисячах одиниць валюти за контрактом.
2.14. У графі 3 вказується вартість товару в тисячах гривень відповідно до показника "Статистична вартість товару" (поле 46 вантажної митної декларації).
3. Розділ II "Експорт (імпорт) послуг":
3.1. У графі А проставляється назва країни-експортера (імпортера).
3.2. У графі Б проставляється номер дозволу, відповідно до якого надана послуга.
3.3. У графі В вказується повне найменування виконаних послуг.
3.4. У графі Г проставляється цифровий код країни згідно КДС.
3.5. У графі Д вказується код групи послуг (робіт) (додаток 1 на стор. 3 бланку форми).
3.6. У графі Е вписується номер позиції, наведений у вищезазначених постановах Кабінету Міністрів України.
3.7. У графах Ж і З вказуються найменування і цифровий код валюти контракту згідно КВ.
3.8. У графі 1 вказується вартість виконаних послуг (робіт) у тисячах одиниць валюти контракту.
3.9. У графі 2 вказується вартість виконаних послуг (робіт) у тисячах гривень.
4. Гриф таємності визначається підприємством і проставляється на бланку форми.
Заступник директорадепартаменту статистикивиробництва - начальниквідділу зведених робітстатистики промисловості Л.М.Лісова