МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.05.2018 № 445 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2018 р.
за № 625/32077
Про затвердження Критеріїв конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління МОН
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 656 від 13.05.2019 № 511 від 07.05.2021 )( У назві та тексті Наказу слова "які знаходяться у сфері управління" замінено словами "що належать до сфери управління" згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 656 від 13.05.2019 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 363 "Про затвердження Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" та з метою ефективного розміщення державного замовлення на підготовку магістрів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Критерії конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти,що належать до сфери управлінняМіністерства освіти і науки України, що додаються.
2. Директорату вищої освіти і освіти дорослих (Шаров О.І.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рашкевича Ю.М.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр | Л.М. Гриневич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
03.05.2018 № 445
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2018 р.
за № 625/32077
КРИТЕРІЇ
конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 656 від 13.05.2019 )
1. Ці Критерії використовуються під час розміщення державного замовлення на підготовку магістрів на основі освітнього ступеня бакалавра (далі - підготовка магістрів) у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління МОН.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 656 від 13.05.2019 )
2. Терміни, що використовуються у цих Критеріях, вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів", постановах Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 306 "Про затвердження Порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" та від 20 травня 2013 року № 363 "Про розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів".
( Пункт 2 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 656 від 13.05.2019 )
3. Конкурсний відбір виконавців державного замовлення та розміщення державного замовлення на підготовку магістрів проводить конкурсна комісія МОН з відбору виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (далі - Комісія) за спеціальностями (в окремих випадках - за предметними спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей, визначеними наказами МОН) та формами здобуття вищої освіти (далі - конкурсні позиції) на підставі цих Критеріїв.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
Конкурсний відбір виконавців державного замовлення та розміщення державного замовлення на підготовку магістрів спеціальностей 081 "Право" та 293 "Міжнародне право" проводить конкурсна комісія МОН з відбору виконавців державного замовлення на підставі обов'язкових критеріїв, визначених пунктом 5 цих Критеріїв, та адресного розміщення державного замовлення.
4. У конкурсному відборі виконавців державного замовлення участь беруть заклади вищої освіти державної форми власності, які перебувають у сфері управління МОН та своєчасно подали заяву на участь у відборі виконавців державного замовлення з необхідними супровідними документами. Відокремленим структурним підрозділам закладів вищої освіти та територіально відокремленим структурним підрозділам закладів вищої освіти (далі - ВСП та ТВСП), які знаходяться в іншому населеному пункті, аніж місцезнаходження закладу вищої освіти, державне замовлення на підготовку магістрів не надається.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 656 від 13.05.2019, № 511 від 07.05.2021 )
5. Учасники конкурсу вважаються такими, що пройшли конкурсний відбір, конкурсні пропозиції яких відповідають вимогам, зазначеним в оголошенні про проведення конкурсу та конкурсній документації, з урахуванням таких критеріїв:
1) наявність ліцензії за другим (магістерським) рівнем вищої освіти або для певних освітніх програм, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання;
( Підпункт 1 пункту 5 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
2) оголошення прийому вступників на конкурсні пропозиції з відповідної спеціальності (предметними спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей) та формами здобуття вищої освіти, оприлюднені в Правилах прийому до закладу вищої освіти до 31 грудня попереднього календарного року;
( Підпункт 2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
3) подання довідки про діяльність учасника конкурсного відбору, яка містить інформацію, передбачену пунктом 8 Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 363;
4) внесені до Єдиної державної бази з питань освіти конкурсні пропозиції на прийом за освітнім ступенем магістра, створені відповідно до вимог Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на поточний рік;
( Пункт 5 доповнено новим підпунктом 4 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
5) подання довідки про встановлення вартості освітніх послуг з урахуванням законодавства по індикативну собівартість.
( Пункт 5 доповнено новим підпунктом 5 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
Подані у конкурсній документації дані перевіряються на достовірність. У разі виявлення недостовірних даних заклад вищої освіти не допускається до участі у конкурсному відборі виконавців державного замовлення.
6. Визначення обсягу державного замовлення проводить Комісія окремо за кожною конкурсною позицією пропорційно конкурсному балу, який визначається як добуток кількісного показника випуску бакалаврів (кількісний показник випуску бакалаврів розраховується як кількість здобувачів вищої освіти, які поточного року завершують навчання у цьому закладі вищої освіти (разом з ВСП та ТВСП) за освітньо-професійними програмами бакалавра з відповідної спеціальності (предметними спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей) та формами здобуття вищої освіти за державним замовленням МОН (план випуску станом на дату подання довідки про діяльність учасника конкурсного відбору). Якщо така кількість менше 5, то К встановлюється рівним 5. Одна особа враховується лише один раз за однією спеціальністю) і таких критеріїв:
К1 - критерій якості наукової роботи у закладі вищої освіти (разом з ВСП та ТВСП).
К1 = 1 + питома вага штатних науково-педагогічних та наукових працівників закладу вищої освіти, у тому числі відокремлених структурних підрозділів закладу вищої освіти, структурних підрозділів закладу вищої освіти, які знаходяться в інших населених пунктах, аніж місцезнаходження закладу вищої освіти, які працюють за основним місцем роботи не менше шести місяців і мають не менше п’яти наукових публікацій у періодичних виданнях, які на час публікації було включено до наукометричних баз Scopus або Web of Science Core Collection, в загальному контингенті науково--педагогічних і наукових працівників, які працювали у закладі вищої освіти (разом з ВСП та ТВСП) за основним місцем роботи станом на 31 грудня попереднього календарного року;
К2 - показник наукової діяльності закладу вищої освіти (визначається залежно від обсягу надходжень до спеціального фонду за результатами наукових та науково-технічних робіт за проектами міжнародного співробітництва, за результатами наукових і науково-технічних робіт за господарськими договорами та за результатами надання наукових послуг на одного науково-педагогічного працівника за основним місцем роботи (далі - ОНП) у середньому за попередні три календарні роки)):
К2 = 1,0 - якщо ОНПі не перевищує 500 гривень на одну особу;
К2 = 1,02 - якщо ОНПі дорівнює 501–2000 гривень на одну особу;
К2 = 1,04 - якщо ОНПі дорівнює 2001–5000 гривень на одну особу;
К2 = 1,06 - якщо ОНПі дорівнює 5001–10 000 гривень на одну особу;
К2 = 1,08 - якщо ОНПі дорівнює 10001–20000 гривень на одну особу;
К2 = 1,1 - якщо ОНПі перевищує 20001 гривень на одну особу.
К3 - інтегральний критерій якості кадрового забезпечення, якості навчання та міжнародного визнання.
К3 = 1,25 (якщо заклад вищої освіти посів місце в останньому опублікованому випуску одразу в трьох рейтингах QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings чи Academic Ranking of World Universities).
К3 = 1,1 (якщо заклад вищої освіти посів місце в останньому опублікованому випуску хоча б одного з рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings чи Academic Ranking of World Universities).
К3 = 1,05 (якщо заклад вищої освіти посів місце у галузевому секторі в останньому опублікованому випуску хоча б одного з рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Eduсation World University Rankings чи Academic Ranking of World Universities).
К3 = 1,0 в інших випадках.
Беруться до уваги дані, опубліковані до 01 травня поточного року;
К4 = 1,1 (для закладів вищої освіти, розташованих на території Донецької та Луганської областей (де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації).
К4 = 1,04 (для закладів вищої освіти (разом з ВСП та ТВСП) у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях).
К4 = 1,0 (для закладів вищої освіти, розташованих у місті Києві).
К4 = 1,02 в інших випадках;
К5 - критерій акредитованості магістерської освітньої програми (спеціальності до запровадження акредитації освітніх програм) у закладі вищої освіти.
К5 = 1,2 у разі ухвалення рішення про акредитацію хоча б однієї освітньої програми в межах спеціальності (предметної спеціальності та спеціалізації окремих спеціальностей) із визначенням "Зразкова";
К5 = 1,1 у разі ухвалення рішення про акредитацію хоча б однієї освітньої програми в межах спеціальності (предметної спеціальності та спеціалізації окремих спеціальностей);
К5 = 1,025 у разі ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію хоча б однієї освітньої програми в межах спеціальності (предметної спеціальності та спеціалізації окремих спеціальностей);
К5 = 1,0 в інших випадках;
К6 - критерій наявності аспірантури та/або докторантури за цією спеціальністю у цьому закладі вищої освіти за умови наявності контингенту аспірантів та/або докторантів.
К6 = 1,15 (за наявності докторантури та аспірантури за умови наявності контингенту аспірантів та докторантів).
К6 = 1,07 (за наявності докторантури або аспірантури за умови наявності контингенту аспірантів або докторантів відповідно).
К6 = 1,0 в інших випадках;
К7 - критерій популярності магістерських програм закладу вищої освіти.
К7 = 1 + питома вага осіб, зарахованих на магістерські програми цієї спеціальності минулого року за всіма формами навчання та джерелами фінансування з числа випускників інших закладів вищої освіти, що здобули в них вищу освіту за ступенем бакалавра, але не більше 1,2;
К8 - критерій чисельності іноземних студентів.
К8 = 1 + питома вага іноземців та осіб без громадянства в загальній чисельності здобувачів вищої освіти денної форми навчання усіх рівнів за цією спеціальністю (разом з ВСП та ТВСП), окрім освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, але не більше 1,1;
К9 - спеціалізований критерій.
К9 = 1 + питома вага випускників закладу вищої освіти за цією спеціальністю (спеціалізацією) за денною формою навчання, які здобули ступінь магістра в попередньому календарному році і яким було виплачено одноразову адресну грошову допомогу у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року, які уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2006 року № 1361 "Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти", у загальній кількості випускників закладу вищої освіти за цією спеціальністю (предметними спеціальностями та спеціалізаціями окре-мих спеціальностей) за денною формою навчання, які здобули ступінь магістра в попередньому календарному році (щодо спеціальностей (предметних спеціальностей та спеціалізацій окремих спеціальностей) галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" за денною формою навчання).
К9 = 1 + питома вага штатних науково-педагогічних та наукових працівників закладу вищої освіти, у тому числі ВСП та ТВСП, які працюють за основним місцем роботи не менше шести місяців і мають призові місця на Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, Всесвітній та Всеукраїнській Універсіаді, Чемпіонатах Світу, Європи, Європейських іграх, етапах Кубків Світу та Європи з видів спорту, які визнані Міністерством молоді та спорту України, в загальній кількості науково-педагогічних і наукових працівників, які працювали у закладі вищої освіти (разом з ВСП та ТВСП) за основним місцем роботи станом на 31 грудня попереднього календарного року (щодо осіб, які забезпечують освітній процес за спеціальностями 017 "Фізична культура і спорт" та 014.10 "Середня освіта (фізична культура)", і для цієї спеціальності).
К9 = 1 + питома вага штатних науково-педагогічних та наукових працівників закладу вищої освіти, у тому числі ВСП та ТВСП, які працюють за основним місцем роботи не менше шести місяців і під їх керівництвом за останні п’ять років здобуто дипломи (документи) переможців та призерів (лауреатів) міжнародних культурно-мистецьких проектів, внесених до відповідних міжнародних реєстрів, визнаних Міністерством культури та інформаційної політики України, в загальній кількості науково-педагогічних і наукових працівників, які працювали у закладі вищої освіти (разом з ВСП та ТВСП) за основним місцем роботи станом на 31 грудня попереднього календарного року (щодо осіб, які забезпечують освітній процес за спеціальностями галузі знань 02 "Культура і мистецтво", і для цих спеціальностей).
Якщо для спеціальностей 017 "Фізична культура і спорт" та 014.10 "Середня освіта (фізична культура)" денної форми навчання критерій К9 розраховується одночасно за двома правилами, то застосовується показник з більшим значенням.
Один диплом (документ, призове місце) може бути зарахований одному науково-педагогічному (науковому) працівнику або в рівних частках двом чи трьом працівникам, у командних змаганнях - усім учасникам команди.
К9 = 1,0 в інших випадках.
( Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
7. Розрахункова кількість місць державного замовлення округлюється до одиниць. Якщо округлена кількість місць державного замовлення для певних закладів вищої освіти є більшою від визначених ними пропозицій, обсяг державного замовлення встановлюється в розмірі їх пропозицій.
Якщо округлена кількість місць державного замовлення за певною спеціальністю становить менше п’яти місць то державне замовлення за цією спеціальністю не надається.
( Пункт 7 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 511 від 07.05.2021 )
8. Конкурсна комісія ухвалює окремі рішення щодо розміщення державного замовлення на підготовку магістрів для закладів вищої освіти, які не здійснюють у поточному році випуск бакалаврів з відповідних спеціальностей.
9. Результати засідання конкурсної комісії розміщуються на офіційному веб-сайті МОН.
Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих | О.І. Шаров |