• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю

Служба безпеки України  | Наказ від 23.07.2010 № 405 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 23.07.2010
  • Номер: 405
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 23.07.2010
  • Номер: 405
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.07.2010 N 405
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2010 р.
за N 621/17916
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби безпеки України № 383 від 23.12.2020 )
Про затвердження Змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю
Відповідно до статей 10, 11, 12 Закону України "Про державну таємницю", Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1561-12, на підставі висновків державних експертів з питань таємниць про скасування рішень про віднесення інформації до державної таємниці, зареєстрованих у Службі безпеки України 16.07.2010 за N 588-614, 1075, та рішень державних експертів з питань таємниць про віднесення інформації до державної таємниці, зареєстрованих у Службі безпеки України 16.07.2010 за N 615-1074,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Служби безпеки України від 12.08.2005 N 440, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.2005 за N 902/11182, що додаються.
2. Начальнику Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. З цим наказом ознайомити керівний та особовий склад Служби безпеки України.
4. Керівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, у яких здійснювалося засекречування матеріальних носіїв інформації, або керівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, які є їх правонаступниками, чи керівникам вищого рівня протягом шести місяців забезпечити зміну грифа секретності або розсекречування цих матеріальних носіїв інформації відповідно до внесених змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, та письмово повідомити про це керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, яким були передані такі матеріальні носії секретної інформації.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Т.в.о. Голови Служби В.Хімей
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби безпеки України
23.07.2010 N 405
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2010 р.
за N 621/17916
ЗМІНИ
до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю ( z0902-05 )
1. У пункті 5 Загальних положень Зводу відомостей, що становлять державну таємницю (далі - ЗВДТ):
1.1. Після абзацу восьмого доповнити абзацом дев'ятим такого змісту:
"ДКВС - Державна кримінально-виконавча служба України".
У зв'язку з цим абзаци дев'ятий - тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами десятим - тридцять шостим.
1.2. Абзац тринадцятий виключити.
У зв'язку з цим абзаци чотирнадцятий - тридцять шостий вважати відповідно абзацами тринадцятим - тридцять п'ятим.
1.3. Після абзацу сімнадцятого доповнити абзацом вісімнадцятим такого змісту:
"МЖКГ - Міністерство з питань житлово-комунального господарства".
У зв'язку з цим абзаци вісімнадцятий - тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами дев'ятнадцятим - тридцять шостим.
2. Пункт 7 Загальних положень ЗВДТ викласти в такій редакції:
"7. Наведені у ЗВДТ терміни вживаються у такому значенні:
Банкноти України нових зразків - не введені в обіг банкноти, зображення та інші характеристики яких офіційно не повідомлялись (демонструвались) НБ через засоби масової інформації чи офіційні видання НБ (до банкнот нових зразків не належать банкноти, на яких змінено рік затвердження (виготовлення) або (та) підпис Голови НБ, або місце їх розташування).
Безпека урядового або спеціального зв'язку (системи зв'язку) - стан зв'язку (системи зв'язку), за якого забезпечується запобігання можливому витоку інформації, що передається в системі зв'язку (порушення режимів роботи системи зв'язку).
Боєприпаси - артилерійські та стрілецькі, бомби авіаційні та їх складові одиниці, гранати, бойові частини, боєголовки та вибухові компоненти керованих (некерованих) ракет та снарядів, міни наземні та фугаси, міни морські та їх компоненти, торпеди та їх компоненти, бомби глибинні та їх компоненти, військова піротехніка, пристрої підривні, речовини вибухові та порохи, піропатрони та пристосування приводні та їх складові одиниці, інструменти та обладнання спеціальні для знешкодження наземних та підводних боєприпасів, капсулі, підривники, вибухові компоненти та інше приладдя для боєприпасів, спеціальне обладнання для експлуатації та обслуговування боєприпасів.
Бойове чергування - особливий вид чергування спеціально призначених сил та засобів ЗС, постійно готових до виконання завдань, що виникають раптово, своєчасного передавання наказів, команд, розпоряджень на приведення ЗС у вищі ступені бойової готовності, забезпечення керування ними під час підготовки та ведення бойових дій, оборони повітряного простору і захисту державного кордону від агресії.
Бойовий комплект військ (сил) - бойовий склад, призначений для створення угруповань військ (сил) за варіантами застосування ЗС, визначений рішенням Головнокомандувача ЗС, командувача оперативного об'єднання та оперативними планами.
Бойовий та чисельний склад - штатна за списком і наявна (фактична) кількість особового складу, озброєння, військової техніки.
Вантажі з небезпечними властивостями (небезпечні вантажі) - вантажі, які наведені в Рекомендаціях економічної та соціальної Ради ООН у 1956 році з перевезення небезпечних вантажів, підготовлених комітетами експертів з перевезення небезпечних вантажів, а також у міжнародних кодексах, угодах та правилах, розроблених на їх основі.
Введення в оману - комплекс заходів, що організовується з метою дезорієнтації противника відносно складу, положення, стану угруповань наших військ (сил) та захисту майбутніх дій.
Вимоги щодо забезпечення захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці) - документи щодо розроблення та впровадження заходів з метою досягнення встановлених норм ефективності технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці).
Вироби військового призначення - озброєння, боєприпаси, військова та спеціальна техніка, спеціальні комплектувальні вироби для їх виробництва, вибухові речовини, а також матеріали та обладнання, спеціально призначені для розроблення, виробництва або використання зазначених виробів.
Витік секретної інформації - неконтрольоване поширення секретної інформації, яке призводить до її несанкціонованого одержання.
Військова техніка - літаки та гелікоптери бойові, учбово-бойові, спеціальні військові, транспортні, апарати літальні безпілотні, складові одиниці літальних апаратів, пристрої та агрегати авіаційні, обладнання для забезпечення зльоту, посадки та технічного обслуговування літальних апаратів; бойові кораблі та катери, кораблі спеціального призначення, судна та катери забезпечення і спеціальні, апарати глибоководні; машини бойові колісні, машини військові спеціальні колісні, машини бойові гусеничні, спеціальне приладдя озброєння бойової колісно-гусеничної техніки; спеціальна техніка телефонного, телеграфного зв'язку та передачі даних, її складові частини; технічні засоби захисту апаратури, ліній і каналів зв'язку та їх складові одиниці, апаратура шифрувальна та її складові частини, спеціальна техніка факсимільного зв'язку, техніка спеціального радіозв'язку, апаратура радіонавігаційних систем, спеціальна апаратура для запису (відеозапису) та відтворення звуку (відеосигналів), обладнання радіолокаційне, гідролокаційне, техніка протидії радіоелектронним, інфрачервоним, оптичним, гідроакустичним засобам виявлення цілей, засобам зв'язку, радіорозвідки противника, технічного захисту інформації та комплексного технічного контролю; спеціальне обладнання для автоматизованого (автоматичного) оброблення даних військового призначення, програмне забезпечення.
Військові об'єкти - бойові позиції військ, пункти управління, полігони, вузли зв'язку, радіотехнічні системи, бази, склади, об'єкти життєзабезпечення військ.
Військово-географічний опис - зведена характеристика політичних, економічних, воєнних і природних умов.
Гідрометеорологічне забезпечення - комплекс взаємопов'язаних заходів та робіт, які виконуються штатними гідрометеорологічними підрозділами з метою об'єктивної оцінки та врахування гідрометеорологічних умов під час планування та проведення заходів бойової підготовки, використання гідрометеорологічних даних для ефективного застосування зброї і бойової техніки, проведення заходів щодо захисту військ (сил) і об'єктів від зброї масового враження, наслідків руйнування радіаційно-хімічних та біологічно небезпечних об'єктів та стихійного лиха.
Державна система урядового зв'язку України - система спеціального зв'язку, яка функціонує в інтересах здійснення управління державою у мирний час, за умов надзвичайного та воєнного стану, надзвичайних ситуацій, забезпечення додержання вимог законодавства під час передачі інформації, що містить державну таємницю.
Державне розпізнавання об'єктів в Україні - визначення належності виявлених об'єктів за принципом "свій-чужий" з використанням технічних засобів та візуально.
Диверсійна стійкість - стан забезпеченості безпеки (захищеності) об'єкта, що характеризує певний ступінь його спроможності протистояти внутрішнім і зовнішнім диверсійно-терористичним та екстремістським проявам.
Дислокація - місце звичайного розташування із зазначенням точних географічних найменувань або координат.
Дислокація військ (на особливий період) - розміщення авіаційних частин на аеродромах, а кораблів - на військово-морських базах або інших пунктах базування (вживається щодо військових формувань, що не входять до складу діючих військ (сил).
Дислокація військ (у мирний час) - розташування органів військового управління, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій у відведених (визначених) для них місцях (спеціальних військових містечках, таборах, населених пунктах тощо).
Додатковий захист - способи захисту голографічного захисного елемента від підроблення, які базуються на додаткових ускладненнях зображення без наміру маскування ключових ознак.
Документи з управління військами - документи, що стосуються організації, підготовки та ведення бойових дій, а також переміщення (перегрупування) та розташування військ. До них належать: документи з управління військами (оперативні директиви, бойові накази та розпорядження, плани, робочі карти, схеми); звітно-інформаційні документи (донесення, зведення, звітні карти, схеми); довідкові документи (розрахунки, відомості, таблиці, схеми, довідки та інші).
Документи ручного кодування (або документи кодованого зв'язку) - таблиці для кодування текстових (числових) даних і змінні елементи їхньої ключової системи (ключі); ключі для кодування топографічних карт, за якими дійсні координати пунктів місцевості у відповідності до встановленого способу кодування замінюються умовними (кодовими) позначеннями.
Ефективність технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці) - ступінь відповідності вжитих заходів щодо технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці) установленим нормам і вимогам.
Забезпечення життєдіяльності населення - комплекс організаційних, економічних, соціальних та інших заходів, які здійснюються центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування з метою планування і підготовки до нормованого (у разі необхідності) забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, медичним обслуговуванням, послугами зв'язку, транспорту, комунальними та побутовими послугами в особливий період.
Загроза для секретної інформації - передумови витоку, можливості блокування чи порушення цілісності секретної інформації.
Засоби криптографічного захисту інформації - засоби шифрування інформації; засоби виготовлення ключових даних або ключових документів та управління ключовими даними, що використовуються в засобах криптографічного захисту інформації; засоби захисту від нав'язування неправдивої інформації або захисту від несанкціонованої модифікації, що реалізують алгоритми криптографічного перетворення інформації; засоби захисту інформації від несанкціонованого доступу (у тому числі засоби розмежування доступу до ресурсів електронно-обчислювальної техніки), у яких реалізовані алгоритми криптографічного перетворення інформації.
З'єднувальна залізнична колія - станційна колія, яка слугує для з'єднання основних станційних колій та колійних парків один з одним, з вантажними (грузовими) площадками, складами.
Інші державні органи - державні органи України, які створені в установленому порядку, мають відповідні повноваження, але за особливістю правового статусу не можуть бути віднесені до органів законодавчої, виконавчої або судової влади.
Ключові дані - набір значень змінних параметрів криптографічного перетворення, використання яких дає змогу досягти мети цього перетворення.
Ключові документи - матеріальні носії інформації із зафіксованими відповідним чином ключовими даними.
Ключові ознаки - сукупність заданих явних і прихованих деталей та властивостей зображення, яке підлягає обов'язковій ідентифікації при встановленні справжності голографічного захисного елемента.
Комплекс спеціальних видів зв'язку - функціонально та/або конструктивно взаємопов'язані технічні засоби, які призначені для обробки інформації з обмеженим доступом у складі системи спеціальних видів зв'язку.
Комплекс технічного захисту інформації - сукупність організаційних та інженерних заходів, призначених для захисту секретної інформації від витоку технічними каналами та спеціального впливу.
Комплектувальний виріб - виріб, який являє собою деталь (складову одиницю) або їх сукупність, має конструктивну цілісність, призначений для застосування у складі виробу військової техніки, не виконує без сполуки з іншими деталями (складовими одиницями) самостійної цільової функції, не зазнає ніяких змін у процесі розробки виробів, у яких його застосовують, розроблений не для конкретних виробів військової техніки, та такий, що виробляється за самостійними комплектами конструкторської та технологічної документації.
Криптографічна система - сукупність засобів криптографічного захисту інформації, необхідної ключової, нормативної, експлуатаційної, а також іншої документації (у тому числі такої, що визначає заходи безпеки), використання яких забезпечує належний рівень захищеності інформації, що обробляється, зберігається та (або) передається.
Криптографічний захист інформації - вид захисту, що реалізується за допомогою перетворень інформації з використанням спеціальних даних (ключових даних) з метою приховування (або відновлення) змісту інформації, підтвердження її справжності, цілісності, авторства тощо.
Маршрут перевезення - заздалегідь визначений шлях, напрям перевезення.
Матеріальні засоби - продукція виробництва (усі види озброєння і військової техніки, ракет і боєприпасів, військово-технічного майна, засоби вимірювання військового призначення, паливо, пальне, харчове, речове, інженерне, медичне та інше майно, матеріали, спеціальні рідини тощо), яка використовується для забезпечення військ (сил) у мирний час та на воєнний стан відповідними постачальними управліннями (відділами, службами) у системі матеріально-технічного (технічного і тилового) забезпечення.
Мережа поштового зв'язку - сукупність об'єктів поштового зв'язку і поштових маршрутів.
Методика контролю ефективності протидії технічним розвідкам - сукупність способів та методів вимірювальних та розрахункових операцій, а також послідовність їх виконання під час здійснення контролю ефективності вжитих заходів протидії технічним розвідкам, які встановлюються нормативними документами у сфері технічного захисту інформації.
Методика спеціальних досліджень - сукупність способів та методів вимірювальних та розрахункових операцій, а також послідовність їх виконання під час визначення ефективності реалізованих засобів захисту інформації від витоку каналами побічних електромагнітних випромінювань і наведень, які встановлюються нормативними документами у сфері технічного захисту інформації.
Місце розташування об'єкта телекомунікацій або об'єкта поштового зв'язку - розміщення об'єкта на конкретній території місцевості, у конкретному місці або населеному пункті із зазначенням географічних координат або інших даних, які уточнюють його розташування на цій місцевості, у межах міста або населеного пункту.
Модель загроз для секретної інформації - формалізований опис методів та засобів здійснення загроз для секретної інформації.
Модель порушника - абстрактний формалізований або неформалізований опис порушника в автоматизованій системі.
Монети України нових зразків - не введені в обіг розмінні та обігові монети, зображення та інші характеристики яких офіційно не повідомлялись (демонструвались) НБ через засоби масової інформації чи офіційні видання НБ (до монет нових зразків не належать монети, на яких змінено рік карбування).
Норми ефективності захисту інформації (протидії технічній розвідці) - граничнодопустимі значення чисельних показників, виконання яких забезпечує потрібну ефективність технічного захисту секретної інформації (протидії технічній розвідці).
Об'єкт інформаційної діяльності - інженерно-технічна споруда (приміщення) з визначеною контрольованою зоною, де здійснюється діяльність, пов'язана з інформацією, що підлягає технічному захисту.
Об'єкт оперативно-розшукового, контррозвідувального чи розвідувального заходу - фізична або юридична особа, стосовно якої здійснюється оперативно-розшукова, контррозвідувальна чи розвідувальна діяльність за наявності підстав, передбачених чинним законодавством України.
Об'єкт поштового зв'язку - поштамти, центри оброблення та перевезення пошти, зональні вузли, вузли поштового зв'язку, відділення поштового зв'язку, пункти поштового зв'язку, які становлять єдиний виробничо-технологічний процес з надання послуг поштового зв'язку.
Об'єкт спеціальних видів зв'язку - будівлі, приміщення, транспортні засоби чи інші інженерно-технічні споруди, функціональне призначення яких передбачає використання засобів криптографічного захисту інформації або можливість обробки інформації, що підлягає захисту, шифруванню або кодуванню із застосуванням інших технічних засобів.
Об'єкт телекомунікацій - комплекс споруд або окрема споруда, обладнані технологічними засобами телекомунікацій, з територією, на якій розміщені ці споруди (споруда).
Об'єкти оборонних галузей - підприємства, установи, організації, які розробляють та виробляють озброєння, боєприпаси, військову техніку, спеціальні комплектувальні вироби до них, підпорядковані відповідним центральним органам виконавчої влади.
Об'єкти оборонного значення - майнові та виробничо-технічні комплекси підприємств, установ, організацій, що залучаються державою до виконання мобілізаційних завдань за умов особливого періоду.
Обсяги утримання в непорушних запасах - кількість озброєння, військової техніки, ракет, боєприпасів та інших матеріальних засобів, які накопичуються у мирний час і призначені для забезпечення мобілізаційного та оперативного розгортання військ (сил) і ведення ними бойових дій (перших операцій) на початку війни.
Озброєння - озброєння стрілецьке та артилерійське, системи (комплекси) ракетні і ракетно-космічні, керовані (некеровані) ракети та їх складові частини, комплекси (установки) для їх запуску та складові одиниці до них, засоби керування зброєю (вогнем), системи дистанційного керування ракетами, обладнання для транспортування і обслуговування ракет, апарати торпедні та бомбомети для глибинних бомб.
Оперативне (бойове) завдання - завдання, поставлене вищим командувачем (командиром) об'єднанню, з'єднанню військовій частині або підрозділу для досягнення визначеної мети в операції (бою) до встановленого терміну, визначається у залежності від складу і стану угруповання противника, замислу операції (бою), складу і бойових можливостей об'єднання, з'єднання військової частини (підрозділу), характеру місцевості та інших умов обстановки.
Оперативне маскування - комплекс об'єднаних єдиним задумом організаційно-технічних заходів штабів, військ (сил), військових об'єктів, спрямованих на вирішення завдань щодо досягнення прихованості та введення противника (іноземних розвідок) в оману відносно складу, положення, стану угруповань своїх військ (сил), задуму майбутніх дій та приховування діяльності військ (сил) з метою забезпечення успіху підготовки і ведення операцій (бойових дій), примусивши противника прийняти помилкове рішення, досягнувши раптовості дій військ (сил) та підвищивши їх живучість. Воно включає приховування діяльності військ (сил) і введення противника в оману відносно цієї діяльності.
Оперативне обладнання території - комплекс заходів, спрямованих на підготовку місцевості, системи транспортних комунікацій та об'єктів інфраструктури в межах операційних зон (районів), визначених оперативними планами, що здійснюються з метою створення військами (силами) сприятливих умов для виконання завдань в операціях (бойових діях), підвищення захисту (живучості) військ (сил) та об'єктів, а також ускладнення (обмеження) дій противника.
Оперативно-стратегічні вимоги до системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки - упорядкована сукупність необхідних якісних і кількісних показників, властивостей, правил, що визначають потрібний на визначений період часу якісний і кількісний стан системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки, за якого забезпечується виконання ЗС, їх видами, родами військ і спеціальними військами покладених на них завдань.
Оперативно-тактичні вимоги до системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки - упорядкована сукупність необхідних якісних і кількісних показників, що визначають призначення, завдання, об'єкти дії, умови бойового застосування, рівень бойової ефективності системи (комплексу, зразка) озброєння чи військової техніки, які необхідні для виконання бойових завдань підрозділами, військовими частинами, з'єднаннями, кораблями ЗС.
Організація оповіщення - комплекс заходів, які здійснюються з метою доведення до державних органів, підприємств, установ, організацій сигналів оповіщення у разі введення в державі воєнного стану та проведення мобілізації, організацій чергування та забезпечення цих органів технічними засобами зв'язку.
Організація охорони перевезення - комплекс заходів охорони під час проведення перевезення з прив'язкою до конкретних видів транспорту чи заходів, що містять інформацію про чисельність охорони, її озброєння з прив'язкою до конкретних транспортних засобів і маршрутів перевезення.
Основні види найважливішої цивільної продукції - продукція подвійного призначення, перелік якої визначається Указом Президента України.
Особливий режим діяльності - сукупність організаційних та технічних заходів і правил, спрямованих на забезпечення режиму доступу та перебування на конкретному об'єкті.
Первинні матеріали аерозйомки - аеронегативи, цифрове зображення в первинному форматі, оцифровані сигнали з сенсорів обладнання.
Пересилання матеріальних носіїв секретної інформації - сукупність операцій з приймання, оброблення, перевезення та доставки (вручення) кореспонденції та інших матеріальних носіїв інформації.
Підприємства оборонно-промислового комплексу - підприємства, які здійснюють та забезпечують розроблення і виготовлення озброєння, військової техніки, товарів військового призначення та подвійного використання.
Потужність ліній зв'язку - загальна кількість типових каналів, що можуть бути організовані при використанні даних систем передавання.
Підрозділ об'єднаних сил швидкого реагування - орган військового управління, з'єднання, військова частина та підрозділи ЗС, родів військ, спеціальних військ, які призначені для запобігання та своєчасного реагування на загрози і збройні конфлікти, їх воєнно-силового стримування та ліквідації на ранній стадії виникнення.
Похідні матеріали аерозйомки - відскановані аеронегативи, контактні відбитки, негативи репродукцій, відбитки репродукцій, фотосхеми, оброблені цифрові зображення, знімки на папері, за виключенням створених топографічних карт і планів.
Приховування діяльності військ (сил) - комплекс заходів, що організовується та здійснюється з метою підвищення їх живучості та запобігання (припинення) несанкціонованого витоку інформації.
Пропускна спроможність залізниці - максимальна кількість поїздів або пар поїздів розрахункової ваги, яку можна пропустити за одиницю часу (годину, добу) за наявної технічної оснащеності ділянок (напрямків) з урахуванням найефективнішого використання споруд і пристроїв.
Протидія технічній розвідці - діяльність, спрямована на запобігання отриманню секретної інформації засобами технічної розвідки.
Радіоактивні матеріали з небезпечними властивостями - радіоактивні матеріали з питомою активністю понад 70 кБк/кг (2 нК/г), радіоактивні матеріали у кількості, сумарна активність яких перевищує значення граничнодопустимої активності, які вказані в графі 5 додатка 17 "Правил перевозки опасных грузов по железным дорогам", затверджених 05.04.96 на 15 засіданні Ради із залізничного транспорту Держав-учасниць Співдружності, і радіоактивні матеріали, що діляться (Уран - 233, Уран - 235, Плутоній - 238, Плутоній - 239, Плутоній - 241 або їхня суміш у кількості до 0,015 кг і нейтронні джерела на основі цих радіоактивних речовин у кількості не більше 0,15 кг).
Резервні джерела водозабезпечення - законсервовані водозабори з артезіанських свердловин або з відкритих водоймищ (рік), які призначені для забезпечення подавання води до комунальних водоводів.
Рецептура захисних поліграфічних фарб - кількісний склад компонентів фарб із захисними властивостями, який визначено зі встановленою точністю за затвердженими методиками з послідовністю й умовами їх змішування.
Рецептурний склад маркера - хімічний склад сполуки з кількісними параметрами, визначеними зі встановленою точністю за затвердженими методиками.
Розвіддоступність - показник можливостей розвідки супротивника щодо збору інформації про військовий об'єкт, зразок озброєння, військової техніки, що складається в розвідобстановці.
Система забезпечення безпеки перевезень - комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на забезпечення безаварійної роботи та утримання в постійній справності споруд, колій, рухомого складу, обладнання, механізмів та пристроїв, а також на забезпечення безпеки руху, збереження здоров'я людини, майна і навколишнього середовища.
Система захисту банкнот від підроблення - сукупність елементів захисту банкнот, які має містити папір під час його виготовлення, і тих, що наносяться на банкноти під час їх друку, та здіснення інших технологічних процесів.
Система захисту монет від підроблення - сукупність елементів захисту, які вводяться в метал заготовок монет та наносяться на монети під час їх карбування.
Система (комплекс) озброєння та/чи військової техніки - сукупність функціонально пов'язаних зразків військової техніки, з'єднань для самостійного виконання завдання (комплексу завдань).
Система криптографічного захисту інформації - сукупність органів, підрозділів, груп, діяльність яких спрямована на забезпечення криптографічного захисту інформації, а також підприємств, установ і організацій, що розробляють, виробляють, експлуатують та розповсюджують криптосистеми і засоби криптографічного захисту інформації.
Система навігації - комплекс наземних (космічних) та бортових засобів, за допомогою яких забезпечується визначення місцезнаходження рухомих об'єктів в єдиному координатно-часовому просторі.
Система посадки - комплекс наземного та бортового обладнання, який забезпечує управління повітряним судном у районі аеродрому.
Система спеціальних видів зв'язку - сукупність взаємопов'язаних підсистем спеціального зв'язку, яка базується на власних комплексах технічних засобів та телекомунікаційних мережах загального користування.
Система (схема) трас зовнішнього постачання електричної і теплової енергії, газопроводів - графічне зображення мереж зовнішнього постачання електричної і теплової енергії (далі - мережі), газопроводів у вигляді ліній із зазначеними на них напрямками розміщення мереж, труб газопроводів (із зазначенням газоперекачувальних станцій та інших технологічних об'єктів, що належать до структури газопроводів) щодо підприємств, установ, організацій.
Система управління повітряним рухом - комплекс узгоджених заходів і дій органів управління авіацією (командних та диспетчерських пунктів, центрів обслуговування повітряного руху) із застосуванням засобів управління і контролю з розподілу повітряного простору для організації і забезпечення планового та координованого переміщення повітряних суден у повітряному просторі.
Скрите управління військами (силами) - управління військами (силами), що організоване з дотриманням вимог скритності, яка має за мету забезпечення збереження в таємниці від технічних розвідок заходів щодо керівництва військами (силами); визначає комплекс заходів щодо використання наявних засобів засекречування, шифрування, кодування, захищених автоматизованих систем управління, засобів криптографічного захисту конфіденційної інформації з одночасним виконанням заходів оперативного маскування, протидії технічним розвідкам, забезпечення охорони державної таємниці, технічного захисту інформації та безпеки інформації з обмеженим доступом.
Спеціальний комплектувальний виріб - виріб, який являє собою деталь (складову одиницю) або їх сукупність, має конструктивну цілісність, призначений для застосування у складі виробу військової техніки, не виконує без сполуки з іншими деталями (складовими одиницями) самостійної цільової функції, розроблений для конкретних виробів військової техніки, та такий, що виробляється за самостійними комплектами конструкторської та технологічної документації.
Спеціальні вантажі - банкноти, монети, банківські метали, валютні та інші цінності, вироби, матеріали тощо, які мають особливу цінність для держави або містять у собі інформацію, що становить державну таємницю.
Спеціальні види зв'язку (спеціальний зв'язок) - види зв'язку, при використанні яких з метою приховування змісту інформації здійснюється її криптографічне перетворювання.
Спеціальні вимоги - сукупність організаційних та інженерно-технічних вимог до умов експлуатації певного типу або зразка засобу обчислювальної техніки, виконання яких є необхідним для забезпечення захисту інформації від витоку каналами побічних електромагнітних випромінювань та наведень, які встановлюються нормативними документами у сфері технічного захисту інформації.
Спеціальні війська - війська, що призначені для забезпечення бойової діяльності ЗС і вирішення властивих їм спеціальних завдань. Вони включають: з'єднання і військові частини розвідки, війська зв'язку, радіоелектронної боротьби, інженерні війська, війська радіолокаційного, хімічного і біологічного захисту, залізничні війська, топогеодезичні, гідрографічні, гідрометеорологічні (метеорологічні) частини.
Спеціальні складові - складові голографічного захисного елемента, які за технологією свого виготовлення та застосування призначені для унеможливлення повного відтворення голографічного захисного елемента.
Спеціальні технічні засоби - технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, програмне забезпечення, препарати та інші вироби, призначені (спеціально розроблені, виготовлені, запрограмовані або пристосовані) для негласного отримання інформації.
Спеціальні характеристики - норми, параметри та показники, що визначають особливі (спеціальні) якості та властивості об'єкта, виходячи з особливих (спеціальних) умов його застосування.
Стале (стійке) функціонування галузі національної економіки, господарств області - спроможність виробляти продукцію в установлених номенклатурі та обсягах (або виконувати свої функції) за умов особливого періоду.
Стратегічне розгортання військ (сил) - комплекс заходів щодо переведення військ (сил) на організацію і штати воєнного часу, створення відповідних угруповань військ (сил) на основі функціональних структур, забезпечення їх готовності до виконання передбачених планами завдань за призначенням визначеним складом для організованого вступу у війну.
Стратегічні резерви - органи військового управління, об'єднання, з'єднання, військові частини й установи, які розгортаються напередодні або в ході збройних конфліктів (війни) і призначені для підсилення (зміни) військ зі складу основних сил оборони.
Суб'єкт режимно-секретної діяльності - органи законодавчої, виконавчої та судової влади, органи прокуратури України, інші органи державної влади, Верховна Рада АР Крим, Рада міністрів АР Крим, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації усіх форм власності, об'єднання громадян, що провадять діяльність, пов'язану з державною таємницею.
Схема розміщення елементів захисту від підроблення - ескіз або макет банкноти з визначенням місць розташування елементів захисту.
Тактико-технічні вимоги - характеристики, норми, показники та параметри, що визначають призначення озброєння та військової техніки.
Тактичні характеристики - характеристики, що забезпечують виконання зразком завдань, що покладені на нього, у заданих умовах з урахуванням протидії супротивника та аварійних ситуацій, норми та кількісні показники, які визначають ефективність зразка.
Телекомунікаційна мережа загального користування - телекомунікаційна мережа, доступ до якої відкрито для всіх споживачів.
Територіальна оборона - система загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період із завданнями: охорони та захисту державного кордону; забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил); охорони та оборони важливих об'єктів та комунікацій; боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтриманням правового режиму воєнного стану.
Технічна розвідка - несанкціоноване здобування секретної інформації за допомогою технічних засобів та її аналіз.
Технічне прикриття - комплекс організаційних та інженерно-технічних заходів, що здійснюються для забезпечення безперебійної та стабільної роботи підприємств галузей національної економіки на особливий період і в разі стихійного лиха, аварій та катастроф у мирний час.
Технічний захист секретної інформації - діяльність, спрямована на запобігання порушенню цілісності, блокуванню та (або) витоку секретної інформації технічними каналами.
Технічні засоби розвідки - апарати, машини та виготовлені з їх використанням обладнання або технічні системи, а також інструменти і речовини, призначені для: одержання розвідувальної інформації шляхом контролю поверхні Землі, повітряного (космічного) простору й окремих об'єктів, а також випромінювань різної природи; добування розвідувальної інформації з каналів електрозв'язку, інформаційних систем та окремих технічних засобів оброблення інформації; подолання технічного і криптографічного захисту розвідувальної інформації; негласного спостереження за об'єктами, що становлять інтерес для розвідувальних органів як джерела розвідувальної інформації; забезпечення передавання розвідувальної інформації.
Технічні характеристики - характеристики, що забезпечують виконання зразком тактичних характеристик.
Технічні характеристики банкнот - розмір банкнот (довжина та ширина).
Технічні характеристики монет - діаметр, товщина, вага, колір металу монет та склад металу - маркера.
Технологія подвійного призначення - технологія, призначена для застосування (використання) в інтересах оборони, державної безпеки та охорони правопорядку, з використанням визначеної її частини (частини ресурсу) для інших сфер (споживачів).
Товари військового призначення: вироби військового призначення - озброєння, боєприпаси, військова та спеціальна техніка, спеціальні комплектуючі вироби для їх виробництва, вибухові речовини, а також матеріали та обладнання, спеціально призначені для розроблення, виробництва або використання зазначених виробів; послуги військового призначення - надання іноземним юридичним чи фізичним особам в Україні або за її межами послуг, у тому числі посередницьких (брокерських), у сфері розроблення, виробництва, будівництва, складання, випробування, ремонту, технічного обслуговування, модифікації, модернізації, експлуатації, управління, демілітаризації, знищення, збуту, зберігання, виявлення, ідентифікації, придбання або використання виробів чи технологій військового призначення, а також надання зазначеним юридичним особам іноземної держави чи її представникам або іноземцям послуг з фінансування таких робіт; технології військового призначення - спеціальна інформація в будь-якій формі (за винятком загальнодоступної інформації), необхідна для розроблення, виробництва або використання виробів військового призначення та надання послуг військового призначення. Ця інформація може надаватися у формі технічних даних або технічної допомоги: технічні дані - проекти, плани, креслення, схеми, діаграми, моделі, формули, специфікації, програмне забезпечення, посібники та інструкції, розміщені на папері або інших, у тому числі й електронних, носіях інформації; технічна допомога - проведення інструктажів, надання консультацій, здійснення заходів з метою підвищення кваліфікації, навчання, практичного освоєння методів роботи; базові технології - технології, які визначають принцип роботи і використання техніки, та елементи технологій, без яких військова техніка не може бути створена і використана.
Товари подвійного використання - окремі види виробів, обладнання, матеріалів, програмного забезпечення і технологій, спеціально не призначені для військового використання, а також роботи і послуги, пов'язані з ними, які, крім цивільного призначення, можуть бути використані у військових або терористичних цілях чи для розроблення, виробництва, використання товарів військового призначення, зброї масового знищення, засобів доставки зазначеної зброї чи ядерних вибухових пристроїв, у тому числі окремі види ядерних матеріалів, хімічних речовин, бактеріологічних, біологічних та токсичних препаратів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Траса проходження лінії зв'язку - шлях проходження лінії зв'язку на місцевості із зазначенням місця розташування кінцевих і проміжних пунктів (вузлів станцій, підсилювальних пунктів і інших об'єктів телекомунікацій), через які вона проходить.
Управління мобілізацією - комплекс заходів, які здійснюються з метою планомірного переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій на функціонування за умов особливого періоду.
Цінності - банкноти, монети, банківські метали, цінні папери, валютні та інші цінності, вироби, матеріали тощо, які мають особливу цінність для держави.".
3. У 5 колонці ЗВДТ:
3.1. Скорочення "ДДВП" замінити скороченням "ДКВС".
3.2. Скорочення "ДКЖКГ" замінити скороченням "МЖКГ".
3.3. У статті 2.1.16 скорочення "МО" замінити скороченням "МЕ".
3.4. У статтях 2.5.6, 2.5.7 скорочення "СБ" замінити скороченням "МФ".
3.5. У статтях 4.9.3, 4.11.11 скорочення "СБ" замінити скороченням "ДССЗЗІ".
3.6. У статті 4.9.2 скорочення "СБ" виключити.
3.7. У статті 4.9.1 доповнити скороченням "ЗС".
3.8. У статті 4.4.9 доповнити скороченням "СЗР".
4. Статті 1.9.8, 1.9.12 виключити.
5. Статтю 1.1.1 викласти в такій редакції:
"--------------------------------------------------------------------
| 1.1.1 |Відомості про стратегічне | | | ЗС |
| |розгортання військ (сил) | | | |
| |----------------------------------------+----+----| |
| |за сукупністю всіх складових | ОВ |30 | |
| |показників у цілому щодо: виду, | | | |
| |об'єднаного оперативного | | | |
| |командування, спеціальних військ | | | |
| |ЗС; МВС; ДПС; Державної спеціальної | | | |
| |служби транспорту МТЗ; ДССЗЗІ | | | |
| |----------------------------------------+----+----| |
| |за окремими складовими показниками | ЦТ |10 | |
| |у цілому щодо: виду, об'єднаного | | | |
| |оперативного командування, | | | |
| |спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; | | | |
| |Державної спеціальної служби | | | |
| |транспорту МТЗ; ДССЗЗІ; за | | | |
| |сукупністю всіх складових | | | |
| |показників у цілому щодо: | | | |
| |оперативного командування, | | | |
| |територіального управління, | | | |
| |армійського корпусу, повітряного | | | |
| |командування, центру морських | | | |
| |операцій, центру військ берегової | | | |
| |оборони, тактичної групи ЗС; | | | |
| |розвідувального органу, | | | |
| |регіонального управління, морської | | | |
| |охорони ДПС; внутрішніх військ МВС; | | | |
| |Адміністрації, регіонального | | | |
| |органу, територіального підрозділу | | | |
| |ДССЗЗІ | | | |
| |----------------------------------------+----+----+-------|
| |за окремими складовими показниками | Т | 5 | |
| |у цілому щодо: оперативного | | | |
| |командування, територіального | | | |
| |управління, армійського корпусу, | | | |
| |повітряного командування, центру | | | |
| |морських операцій, центру військ | | | |
| |берегової оборони, тактичної групи | | | |
| |ЗС; розвідувального органу, | | | |
| |регіонального управління, морської | | | |
| |охорони, органу охорони державного | | | |
| |кордону, загону морської охорони, | | | |
| |органу забезпечення ДПС; УДО; | | | |
| |територіального командування | | | |
| |внутрішніх військ МВС; | | | |
| |Адміністрації, регіонального | | | |
| |органу, територіального підрозділу | | | |
| |ДССЗЗІ; за сукупністю всіх | | | |
| |складових показників у цілому щодо: | | | |
| |головного управління, управління | | | |
| |МВС; бригади, полку, окремого | | | |
| |батальйону (до них прирівняних) | | | |
| |внутрішніх військ МВС | | | |
--------------------------------------------------------------------".
6. Статтю 1.1.2 викласти в такій редакції:
"--------------------------------------------------------------------
| 1.1.2 |Відомості про зміст стратегічних | | | ЗС |
| |(оперативних) планів застосування | | | |
| |ЗС (військ або сил) | | | |
| |----------------------------------------+----+----| |
| |за сукупністю всіх складових | ОВ |30 | |
| |показників у цілому щодо: | | | |
| |об'єднаного оперативного | | | |
| |командування, виду, спеціальних | | | |
| |військ ЗС; МВС; ДПС; Державної | | | |
| |спеціальної служби транспорту МТЗ; | | | |
| |ДССЗЗІ | | | |
| |----------------------------------------+----+----| |
| |за окремими складовими показниками | ЦТ |10 | |
| |в цілому щодо: об'єднаного | | | |
| |оперативного командування, виду, | | | |
| |спеціальних військ ЗС; МВС; ДПС; | | | |
| |Державної спеціальної служби | | | |
| |транспорту МТЗ; ДССЗЗІ; за | | | |
| |сукупністю всіх складових | | | |
| |показників у цілому щодо: | | | |
| |оперативного командування, | | | |
| |територіального управління, | | | |
| |армійського корпусу, повітряного | | | |
| |командування, центру морських | | | |
| |операцій, центру військ берегової | | | |
| |оборони, тактичної групи ЗС; | | | |
| |адміністрації, розвідувального | | | |
| |органу, регіонального управління, | | | |
| |морської охорони ДПС; УДО; | | | |
| |внутрішніх військ МВС; | | | |
| |регіонального органу, | | | |
| |територіального підрозділу ДССЗЗІ | | | |
| |----------------------------------------+----+----| |
| |за окремими складовими показниками | Т | 5 | |
| |у цілому щодо: оперативного | | | |
| |командування, територіального | | | |
| |управління, армійського корпусу, | | | |
| |повітряного командування, центру | | | |
| |морських операцій, центру військ | | | |
| |берегової оборони, тактичної групи | | | |
| |ЗС; адміністрації, розвідувального | | | |
| |органу, регіонального управління, | | | |
| |морської охорони ДПС; УДО; зони, | | | |
| |району територіальної оборони; | | | |
| |органу охорони державного кордону, | | | |
| |загону морської охорони, органу | | | |
| |забезпечення ДПС; частини Державної | | | |
| |спеціальної служби транспорту МТЗ; | | | |
| |територіального командування | | | |
| |внутрішніх військ МВС; | | | |
| |регіонального органу, | | | |
| |територіального підрозділу ДССЗЗІ; | | | |