• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ПОРЯДОК справляння лоцманського збору

Міністерство інфраструктури України | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 13.04.2022 № 212
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.04.2022
  • Номер: 212
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.04.2022
  • Номер: 212
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
13 квітня 2022 року № 212
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 червня 2022 р.
за № 618/37954
ПОРЯДОК
справляння лоцманського збору
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру справляння лоцманського збору за послуги з лоцманського проведення суден внутрішніми водними шляхами.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
лоцманський збір - плата за надання послуг із лоцманського проведення (лоцманських послуг).
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про внутрішній водний транспорт" та у Положенні про лоцманське проведення внутрішніми водними шляхами.
II. Порядок нарахування лоцманського збору
1. Лоцманський збір включає в себе витрати на доставку річкового лоцмана на судно, лоцманське проведення, зняття річкового лоцмана з судна, всі інші витрати, пов’язані з наданням послуги з лоцманського проведення.
2. При одночасному проведенні кількох суден (крім складу суден) внутрішніми водними шляхами лоцманський збір справляється за кожне судно за повною ставкою.
3. За затримку річкового лоцмана на судні понад 2 години, спричинену затримкою судна у зв’язку з наданням капітаном (судноводієм) судна та/або судновласником (судновим агентом) неточної інформації або неповної інформації та/або з причин необхідності довантаження чи розвантаження судна, несправності суднових механізмів, перебування судна в карантині та/або інших обставин, окрім обставин непереборної сили, державною лоцманською організацією нараховується та стягується з судновласника пеня за кожну годину такої затримки.
Сума такої пені розраховується відповідно до Розмірів лоцманського збору на внутрішніх водних шляхах виходячи з розрахунку вартості простою за годину на рівні 2 % вартості лоцманського проведення на відстань 100 кілометрів. При цьому неповна година затримки враховується як повна.
Підставою для стягнення пені за затримку лоцмана на судні є зафіксоване капітаном (судноводієм) судна в лоцманській квитанції підтвердження факту затримки судна із зазначенням причин такої затримки та часу затримки судна.
Пеня не стягується, якщо судно стоїть вимушено, у зв’язку з очікуванням пропуску судна через судноплавний шлюз або обставинами непереборної сили.
4. У випадку вивезення річкового лоцмана або лоцманів (у разі, коли строк лоцманського проведення перевищує граничний строк робочого часу одного лоцмана) і лоцмана-стажиста судном, яке вони проводили, за межі району, що ними обслуговується, капітан (судноводій) судна зобов’язаний відшкодувати лоцману (лоцманам) витрати на повернення до місця служби (проїзд, добові, проживання в готелі) за кожну добу перебування лоцмана (лоцманів) за межами району лоцманського проведення. Розміри відшкодування витрат встановлюються державною лоцманською організацією. Витрати лоцмана-стажиста покладаються на державну лоцманську організацію.
III. Порядок сплати лоцманського збору
1. Документом, що підтверджує факт надання лоцманських послуг, є лоцманська квитанція, оформлена відповідно до форми, наведеної у додатку до цього Порядку.
2. Річковий лоцман прибуває на судно для виконання заявки на лоцманське проведення внутрішніми водними шляхами з лоцманською квитанцією та пред’являє її капітану (судноводію) судна.
3. Капітан (судноводій) судна вносить до лоцманської квитанції відомості, визначені у формі лоцманської квитанції, та підписує її.
У разі наявності зауважень до надання послуг з лоцманського проведення капітан (судноводій) судна вносить до лоцманської квитанції відповідні зауваження.
Внесені до лоцманської квитанції відомості та зауваження капітан (судноводій) судна засвідчує своїм підписом.
4. Державна лоцманська організація може відмовити у наданні лоцманських послуг судну, за яке не оплачено лоцманський збір за попереднє лоцманське проведення.
5. Сплата судновласником лоцманського збору здійснюється по факту надання послуг на підставі лоцманської квитанції у строки, визначені договором, укладеним між судновласником (судновим агентом) і державною лоцманською організацією.
6. Лоцманський збір і пеня, передбачені цим Порядком, стягуються державною лоцманською організацією.
7. Податок на додану вартість нараховується та сплачується відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Начальник
Управління морського
та річкового транспорту



Я. Ілясевич
Додаток
до Порядку справляння
лоцманського збору
(пункт 1 розділу ІІІ)
ЛОЦМАНСЬКА КВИТАНЦІЯ