ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 365 від 11.07.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 липня 2002 р. за N 591/6879 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 202/163 від 28.02.2004 )
Про проведення експерименту з посилення контролю за вивезенням окремих видів товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, у пунктах пропуску через державний кордон України
Відповідно до статей 22, 27, 29 Митного кодексу України й з метою посилення митного контролю за вивезенням за межі митної території України окремих видів товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, у пунктах пропуску через державний кордон України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасову технологічну схему посиленого митного контролю за вивезенням окремих видів товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, у пунктах пропуску через державний кордон України (далі - Тимчасова технологічна схема), що додається.
2. Провести протягом двох місяців після набрання чинності цим наказом експеримент зі здійснення посиленого митного контролю за вивезенням за межі митної території України окремих видів товарів, що переміщуються автомобільним транспортом у митних режимах експорту й транзиту, у пунктах пропуску через державний кордон України з використанням Тимчасової технологічної схеми.
3. Установити, що проведення експерименту здійснюється в автомобільних пунктах пропуску Глухівської, Магістральної, Луганської та Маріупольської митниць.
4. Начальникам митниць, зазначених у пункті 3 цього наказу:
4.1. Опрацювати питання проведення звірень з митними органами суміжної держави даних про пропущені через митний кордон транспортні засоби та товари.
4.2. Надавати Управлінню технологій митного контролю:
до 1 числа місяця, наступного за звітним, - інформацію за підсумками експерименту;
по завершенні експерименту - узагальнені результати використання Тимчасової технологічної схеми.
Інформація повинна містити дані про кількість здійснених митних оглядів при проведенні експерименту; витрачений час на їх проведення; проблеми, що виникають при здійсненні оглядів; кількість виявлених порушень та їх характер; пропозиції щодо запровадження експерименту в інших митницях.
5. Управлінню технологій митного контролю (Іванюк М.М.) у двотижневий термін після завершення експерименту надати пропозиції щодо можливості його поширення в інших митницях та щодо потреби внесення змін до нормативно-правових актів.
6. Начальникам митниць забезпечити неухильне дотримання вимог законодавства та належний рівень культури особового складу при спілкуванні з власниками й перевізниками вантажу під час здійснення митного контролю.
7. Управлінню технологій митного контролю (Іванюк М.М.) та Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
8. Управлінню справами (Карпенко В.П.) після державної реєстрації наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити тиражування та розсилку його в митниці, зазначені в пункті 3 цього наказу.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Служби відповідно до розподілу обов'язків.
Голова Служби | М.М.Каленський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
11.07.2002 N 365
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 липня 2002 р.
за N 591/6879
Тимчасова технологічна схема посиленого митного контролю за вивезенням окремих видів товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, у пунктах пропуску через державний кордон України
1. Загальні положення
1.1. Дія цієї Тимчасової технологічної схеми поширюється на окремі види товарів, що вивозяться автомобільним транспортом у митних режимах експорту та транзиту суб'єктами підприємницької діяльності.
1.2. Посилений митний контроль за вивезенням окремих видів товарів здійснюється відповідно до положень статей 22, 27, 29 Митного кодексу України, Типової технології здійснення митного контролю при переміщенні суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності товарів, транспортних засобів та інших предметів через автомобільний пункт пропуску через державний кордон України, затвердженої наказом Держмитслужби України від 13.04.2000 N 212 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.05.2000 за N 283/4504, Типової технологічної схеми пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, затвердженої наказом Держкомкордону України, Держмитслужби України, Мінтрансу України від 05.03.2001 N 152/165/130 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19.03.2001 за N 248/5439.
1.3. Дія цієї Тимчасової технологічної схеми поширюється на товари:
класифіковані відповідно до товарних груп 2 - 21, 84, 90, 94 за УКТЗЕД;
підакцизні;
загальна митна вартість яких у складі партії перевищує еквівалент 50 тисяч доларів США.
1.4. Митний огляд товарів, зазначених у пункті 1.3 цієї Тимчасової технологічної схеми, у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється комісією, до складу якої залучаються:
старший чергової зміни митниці (голова комісії);
посадова особа чергової зміни митниці;
посадова особа підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил митниці (за згодою);
власник або перевізник вантажу.
За рішенням начальника митниці в разі потреби до складу комісії можуть залучатися посадові особи підрозділів тарифів та митної вартості, контролю за доставкою вантажів, власної безпеки, інші посадові особи митниці.
За рішенням старшого чергової зміни митниці (голови комісії) до складу комісії можуть також залучатися представники інших державних контрольних служб на кордоні за їх згодою.
2. Порядок здійснення митного контролю
2.1. При надходженні транспортних засобів, товарів та інших предметів (далі - товари) до пункту пропуску через державний кордон України комісія здійснює обов'язковий митний огляд товарів з метою визначення їх відповідності даним, зазначеним в електронній копії вантажної митної декларації (далі - ВМД), у четвертому примірнику ВМД і товаросупровідних документах.
2.2. За підсумками митного огляду та за відсутності зауважень комісія складає Акт про проведення митного огляду (далі - Акт) за формою, затвердженою наказом Держмитслужби України від 28.11.2000 N 679 (у редакції наказу Держмитслужби України від 14.11.2001 N 725) "Про внесення змін та доповнень до деяких наказів Держмитслужби України та затвердження уніфікованої форми Акта про проведення митного огляду", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.11.2001 за N 996/6187.
Акт підписується всіма членами комісії. На вимогу власника або перевізника вантажу може видаватися копія Акта під підпис власника чи перевізника про отримання на оригіналі Акта.
2.3. Після проведення митного огляду посадова особа чергової зміни митниці, що входить до складу комісії, накладає на транспортний засіб особисте митне забезпечення типу 3.
2.4. Після проведення митного огляду згідно з вимогами пункту 3.6 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, посадова особа чергової зміни митниці, що входить до складу комісії, проставляє в товаросупровідних документах та на четвертому примірнику основного аркуша ВМД штамп "Під митним контролем", а в графі А цього аркуша ВМД - відбиток особистої номерної печатки й робить запис "Вантаж надійшов".
2.5. Згідно з вимогами пункту 3.3 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, посадова особа чергової зміни митниці, що входить до складу комісії, передає до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) в оперативному режимі інформацію про надходження товарів у митницю призначення.
2.6. Рішення про надання дозволу на вивезення товарів за межі митної території України приймається згідно з існуючою в пункті пропуску Технологічною схемою.
2.7. Після фактичного вивезення товарів за межі митної території України посадова особа чергової зміни митниці, що входить до складу комісії, на зворотному боці четвертого примірника основного аркуша ВМД вчиняє запис "Товари вивезено за межі митної території України" та засвідчує його відбитком своєї особистої номерної печатки.
2.8. Згідно з вимогами пункту 3.12 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, посадова особа чергової зміни митниці, що входить до складу комісії, передає до ЄАІС в оперативному режимі інформацію про фактичний пропуск товарів за межі митної території України.
2.9. Вилучений аркуш ВМД, за яким внесено відмітки до ЄАІС, та Акт про проведення митного огляду протягом установленого терміну зберігаються в справах митниці.
2.10. Митний огляд товарів, що перевозяться на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року, здійснюється з урахуванням вимог Порядку реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, затвердженого наказом Держмитслужби України від 21.11.2001 N 755 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2001 за N 1036/6227.
3. Порядок здійснення митного контролю при виявленні порушень з боку власника вантажу чи перевізника
3.1. У разі виникнення в комісії сумнівів щодо відповідності товарів, що переміщуються через митний кордон, даним, зазначеним в електронній копії ВМД, четвертому примірнику ВМД чи товаросупровідних документах, або в разі виявлення ознак порушень митних правил чи контрабанди комісія проводить поглиблений огляд вантажу.
3.2. За результатами поглибленого огляду комісією складається Акт про проведення митного огляду згідно з вимогами пункту 2.2 цієї Тимчасової технологічної схеми та приймається рішення відповідно до законодавства України.
Начальник Управління технологій митного контролю | М.М.Іванюк |