• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку добору (відбору) на навчання до закладів освіти на період дії воєнного стану

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Порядок від 18.05.2022 № 305
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 18.05.2022
  • Номер: 305
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 18.05.2022
  • Номер: 305
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.05.2022 № 305
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2022 р.
за № 538/37874
Про затвердження Порядку добору (відбору) на навчання до закладів освіти на період дії воєнного стану
Відповідно до вимог Закону України "Про вищу освіту", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, підпункту 57 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, з метою встановлення механізму добору (відбору) на навчання до закладів освіти на період дії воєнного стану НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок добору (відбору) на навчання до закладів освіти на період дії воєнного стану, що додається.
2. Департаменту освіти, науки та спорту МВС (Ящук І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра К. Павліченко.

Міністр

Д. Монастирський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
18 травня 2022 року № 305
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2022 р.
за № 538/37874
ПОРЯДОК
добору (відбору) на навчання до закладів освіти на період дії воєнного стану
І. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм та особливості добору (відбору) на навчання за державним замовленням у період дії воєнного стану до закладів освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України (далі - заклади освіти органів системи МВС).
2. Цей Порядок застосовується на період дії воєнного стану в Україні під час добору (відбору) на денну та заочну форми навчання за державним замовленням до закладів освіти органів системи МВС на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти.
3. Вимоги Порядку добору, направлення та зарахування кандидатів на навчання до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку кадрів для Міністерства внутрішніх справ України і Національної поліції України, та вищого військового навчального закладу Національної гвардії України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 квітня 2016 року № 315, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 668/28798, Порядку відбору та прийому до вищих навчальних закладів цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 лютого 2015 року № 197, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 2015 року за № 290/26735, Порядку добору та прийняття громадян України на військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 червня 2019 року № 473, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 липня 2019 року за № 734/33705, а також інших нормативно-правових актів МВС з питань добору (відбору) та прийому на навчання застосовуються в частині, що не суперечить цьому Порядку.
4. Прийом на навчання до закладів освіти органів системи МВС здійснюється на конкурсній основі згідно з правилами прийому на навчання до відповідного закладу освіти органів системи МВС (далі - Правила прийому).
Правила прийому розробляються в закладах освіти органів системи МВС на підставі нормативно-правового акта, що регулює питання прийому на навчання для здобуття вищої освіти у відповідному році під час дії воєнного стану, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, з урахуванням цього Порядку та погоджуються із центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі заклади.
Строки прийому заяв та документів, проведення конкурсного відбору, перелік і форми проведення вступних випробувань, спеціальні умови участі в конкурсному відборі та порядок зарахування на навчання визначаються Правилами прийому.
5. Добір (відбір) кандидатів на навчання здійснюється з урахуванням підпорядкування закладу освіти органів системи МВС такими комплектуючими підрозділами:
службами персоналу закладів, що належать до сфери управління МВС, територіальними (у тому числі міжрегіональними) органами Національної поліції України;
військовими частинами, з’єднаннями, установами та закладами освіти, що належать до сфери управління Національної гвардії України, або територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки;
територіальними органами (підрозділами), закладами освіти цивільного захисту;
закладами освіти, підрозділами комплектування (для цивільних осіб) або кадровими підрозділами (для осіб, які проходять військову службу) органів Державної прикордонної служби України.
Дозволяється здійснювати добір (відбір) кандидатів на навчання та оформлення їх особових (навчальних) справ закладам освіти органів системи МВС.
6. Комплектуючим підрозділам на період дії воєнного стану дозволяється формувати матеріали щодо добору (відбору) на навчання до закладів освіти органів системи МВС у скорочену особову (навчальну) справу кандидата на навчання (далі - скорочену справу).
Оформлені комплектуючими підрозділами скорочені справи надсилаються до відповідних закладів освіти у строки, визначені в Правилах прийому.
Упродовж шести місяців після зарахування на навчання здобувачів освіти, яким під час вступу було сформовано скорочену справу, заклади освіти органів системи МВС повинні забезпечити формування особової (навчальної) справи відповідно до встановлених законодавством вимог.
7. Скорочена справа складається з:
заяви (рапорта) кандидата на навчання із зазначенням його контактного номеру телефону, електронної адреси та місця проживання (перебування);
анкети кандидата на навчання, заповнена письмово власноруч;
копії всіх сторінок паспорта або копії ID-картки та довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) (паперовий додаток до ID-картки);
документів про проходження медичної (військово-лікарської, лікарсько-експертної) комісії - для денної форми навчання;
копії документа про здобуття повної загальної середньої освіти, про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний, освітньо-професійний) рівень, ступінь вищої освіти, на основі якого здійснюється вступ, і додатка до нього (за наявності);
копії документа, який підтверджує право на спеціальні умови щодо участі в конкурсному відборі (за наявності);
згоди на обробку персональних даних.
Дозволяється приймати та долучати до скороченої справи скановані копії або фотокопії рапортів, письмових заяв, а також документів, надісланих на адреси електронної пошти комплектуючих підрозділів.
8. Державні органи, до сфери управління яких належать заклади освіти органів системи МВС, розміщують на своїх офіційних вебсайтах інформацію щодо строків надання заяви (рапорту) на вступ на навчання, форму заяви та зазначають адреси електронної пошти, на які можна надіслати необхідні для вступу документи, та іншу додаткову інформацію щодо особливостей організації добору (відбору) на навчання.
Комплектуючі підрозділи мають право формувати особові (навчальні) або скорочені справи кандидатів на навчання з числа внутрішньо переміщених осіб незалежно від місця їх декларування/реєстрації місця проживання (перебування).
9. Кандидати на навчання, які вступають на денну форму навчання до закладів освіти органів системи МВС, проходять в установленому законодавством порядку медичний огляд, який забезпечується медичними (військово-лікарськими, лікарсько-експертними) комісіями, утвореними в закладах охорони здоров’я, що належать відповідно до сфери управління МВС, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України.
Проходження кандидатами на навчання медичного огляду може бути організоване безпосередньо у визначених відповідним державним органом позаштатних тимчасово діючих комісіях при закладах освіти органів системи МВС у строки подання документів, встановлених Правилами прийому.
II. Особливості організації добору для навчання до закладів освіти, що належать до сфери управління МВС
1. Особи, які мають військові або спеціальні звання та виявили бажання навчатися, подають рапорт, цивільні особи - звертаються з письмовою заявою до відповідного комплектуючого підрозділу МВС, Національної поліції України.
2. Скорочена справа складається з документів, визначених пунктом 7 розділу І цього Порядку, а також:
висновку про направлення на навчання (якщо добір кандидата здійснювався територіальними (у тому числі міжрегіональними) органами Національної поліції України;
матеріалів спеціальної перевірки;
шістьох фотокарток (без головного убору на матовому папері розміром 3 x 4 см без куточка) або фотографії (без головного убору) у вигляді цифрового файлу у форматі.PNG,.JPEG.
3. У випадку якщо добір кандидата на навчання здійснювався закладом освіти, що належить до сфері управління МВС, контракт про здобуття освіти укладається між закладом освіти, центральним органом управління поліцією та особою, яка навчається. У такому випадку впродовж шести місяців після припинення або скасування дії воєнного стану або за шість місяців до завершення навчання контракт про здобуття освіти підлягає переукладенню між закладом освіти, територіальним (у тому числі міжрегіональним) органом поліції та особою, яка навчається.
4. Медичні (військово-лікарські) комісії, що утворені в закладах охорони здоров’я, що належать до сфери управління МВС, або утворені позаштатні тимчасово діючі медичні (військово-лікарські) комісії закладів освіти, що належать до сфери управління МВС, проводять медичний огляд кандидатів на навчання незалежно від місця їх декларування/реєстрації місця проживання (перебування).
III. Особливості організації добору на навчання до вищих військових навчальних закладів, що належать до сфери управління Національної гвардії України
1. Особи, які мають військові або спеціальні звання та виявили бажання навчатися, подають рапорт, інші особи - звертаються з письмовою заявою до відповідного комплектуючого підрозділу Національної гвардії України.
2. Скорочена справа складається з документів, визначених пунктом 7 розділу І цього Порядку, а також:
висновку про направлення на навчання;
результату проходження професійного психологічного відбору;
шістьох фотокарток (без головного убору на матовому папері розміром 3 x 4 см без куточка) або фотографії (без головного убору) у вигляді цифрового файлу у форматі.PNG,.JPEG.
3. Документи кандидатів на навчання з числа цивільних осіб: анкета кандидата на навчання, висновок про направлення на навчання, результати проходження професійно-психологічного відбору, медичного огляду можуть бути надані під час конкурсного відбору, але не пізніше строків, визначених Правилами прийому.
4. Медичні (військово-лікарські) комісії, утворені в закладах охорони здоров’я, що належать до сфери управління МВС та Національної гвардії України або створені позаштатні тимчасово діючі медичні (військово-лікарські) комісії закладів освіти, що належать до сфери управління Національної гвардії України, проводять медичний огляд кандидатів на навчання незалежно від місця їх декларування / реєстрації місця проживання (перебування).
IV. Особливості організації відбору на навчання до закладів освіти, що належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій
1. Кандидати на навчання з числа осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту подають до відповідного комплектуючого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій рапорт за командою.
Інші особи - звертаються з письмовою заявою до комплектуючого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за місцем їх декларування / реєстрації місця проживання (перебування) або до іншого комплектуючого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за власним вибором.
Комплектуючі підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій готують висновки про направлення на навчання, які затверджуються їх керівниками (заступниками керівників).
2. У разі прийняття заяви на вступ і оформлення відповідних матеріалів здійснюється комплектуючим підрозділом Державної служби України з надзвичайних ситуацій не за місцем декларування/реєстрації місця проживання (перебування) кандидата на навчання, комплектуючий підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який прийняв заяву кандидата на навчання, повідомляє про це підрозділ роботи з персоналом комплектуючого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за місцем декларування/реєстрації місця проживання (перебування) кандидата на навчання.
3. Скорочена справа складається з документів, визначених пунктом 7 розділу І цього Порядку, а також шістьох фотокарток (без головного убору на матовому папері розміром 3 x 4 см без куточка) або фотографії (без головного убору) у вигляді цифрового файлу у форматі.PNG,.JPEG.
4. Лікарсько-експертні комісії, що утворені в закладах охорони здоров’я, що належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, або створені позаштатні тимчасово діючі медичні лікарсько-експертні комісії закладів освіти, що належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, проводять медичний огляд кандидатів на навчання незалежно від місця їх декларування / реєстрації місця проживання (перебування).
V. Особливості організації добору на навчання до вищого військового навчального закладу, що належить до сфери управління Державної прикордонної служби України
1. Кандидати на навчання, які проходять військову службу, подають рапорт по команді в установленому порядку до комплектуючого підрозділу Державної прикордонної служби України.
Цивільні особи звертаються з письмовою заявою до комплектуючого підрозділу Державної прикордонної служби України або до приймальної комісії закладу освіти, що належить до сфери управління Державної прикордонної служби України.
2. Скорочена справа складається з документів, визначених пунктом 7 розділу І цього Порядку, а також:
довідки про результати попереднього етапу професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання (за наявності);
чотирьох фотокарток (без головного убору на матовому папері розміром 3 x 4 см без куточка) або фотографії (без головного убору) у вигляді цифрового файлу у форматі.PNG,.JPEG.
3. Професійно-психологічний відбір кандидатів на навчання проводиться в закладі освіти, що належить до сфери управління Державної прикордонної служби України.
4. Медичний огляд кандидатів на навчання проводиться в установленому порядку позаштатними тимчасово діючими військово-лікарськими комісіями закладу освіти, що належить до сфери управління Державної прикордонної служби України.

В.о. директора
Департаменту освіти, науки
та спорту Міністерства
внутрішніх справ України




І. Ящук