• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі України з надзвичайних ситуацій

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Звіт, План, Зразок, Форма типового документа, Положення від 02.04.2018 № 265
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Звіт, План, Зразок, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 02.04.2018
  • Номер: 265
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Звіт, План, Зразок, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 02.04.2018
  • Номер: 265
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.04.2018 № 265
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2018 р.
за № 506/31958
Про затвердження Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі України з надзвичайних ситуацій
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )
Відповідно до статті 43 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", з метою вдосконалення організації та підвищення ефективності наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі України з надзвичайних ситуацій НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі України з надзвичайних ситуацій, що додається.
2. Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій МВС (Скакун В.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби України з надзвичайних ситуацій Чечоткіна М.О.

Міністр

А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:

Голова Наукового комітету
Національної ради України
з питань розвитку науки і технологій

Міністр освіти і науки України




А.Г. Білоус

Лілія Гриневич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
02 квітня 2018 року № 265
(у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України
від 30 серпня 2021 року № 536
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2018 р.
за № 506/31958
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі України з надзвичайних ситуацій
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок організації наукової і науково-технічної діяльності в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.
Наукова і науково-технічна діяльність (далі - НіНТД) у ДСНС спрямована на одержання і використання нових знань для розв’язання проблем, пов’язаних із реалізацією державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності (далі - у сфері цивільного захисту).
2. НіНТД у ДСНС здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про вищу освіту" та інших нормативно-правових актів, які регулюють питання наукової і науково-технічної діяльності.
3. Терміни, які вживаються в цьому Положенні, застосовуються у значеннях, визначених у Кодексі цивільного захисту України, законах України "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про вищу освіту", інших законодавчих актів з питань НіНТД.
4. Основними видами НіНТД у ДСНС є фундаментальні, прикладні наукові дослідження та науково-технічні (експериментальні) розробки з найважливіших проблем у сфері цивільного захисту.
5. Основними видами наукової (науково-технічної) роботи є науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, дослідно-технологічні, технологічні, пошукові та проєктно-пошукові роботи, виготовлення дослідних зразків або партій наукової (науково-технічної) продукції, а також інші роботи, пов’язані з доведенням нових наукових і науково-технічних знань до стадії практичного використання.
II. Система наукової і науково-технічної діяльності в ДСНС
1. Система НіНТД у ДСНС включає:
орган управління НіНТД;
суб’єкти НіНТД;
консультативно-дорадчі органи.
2. Органом управління НіНТД у ДСНС є структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД, на який покладено функції з:
підготовки пропозицій щодо формування науково-технічної політики з питань, що належать до компетенції ДСНС;
планування та координації НіНТД у ДСНС;
визначення основних напрямів наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок з питань розвитку цивільного захисту;
організації наукового супроводження реалізації заходів розвитку цивільного захисту;
розробки нормативно-правових актів і науково-методичної бази з питань НіНТД;
організації підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів у ДСНС;
інших питань, які пов’язані з НіНТД у ДСНС.
3. Суб’єктами НіНТД у ДСНС є наукові та науково-педагогічні працівники, ад’юнкти і докторанти, інші вчені, наукові установи та заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, інші установи (організації), що мають відповідні наукові підрозділи, та здійснюють прикладні, фундаментальні, пошукові наукові дослідження з метою розв’язання проблем пов’язаних з функціонуванням цивільного захисту.
На наукові установи та заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, (далі - НУ та ЗВО) з урахуванням їх профілю покладаються завдання щодо планування, організації і безпосереднього здійснення наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок з визначеної проблематики цивільного захисту за замовленням структурних підрозділів апарату ДСНС.
4. Консультативно-дорадчі органи з НіНТД утворюються для забезпечення колегіального розгляду наукових рекомендацій, координації НіНТД та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності ДСНС.
Головним консультативно-дорадчим органом ДСНС з питань НіНТД є Науково-технічна рада ДСНС, порядок організації її роботи, структура та склад затверджуються наказом ДСНС.
Консультативно-дорадчі функції з НіНТД у НУ та ЗВО виконує колегіальний орган, яким є вчена (наукова, науково-технічна, технічна) рада.
III. Замовники і виконавці наукових досліджень
1. Замовлення наукової (науково-технічної) продукції у ДСНС формуються на підставі пропозицій структурних підрозділів апарату ДСНС (далі - Замовники), які розробляються на підставі потреб територіальних органів і підрозділів ДСНС, НУ та ЗВО, що належать до сфери управління ДСНС, а також інших організацій, установ та підприємств у порядку, визначеному чинним законодавством та міжнародними договорами України.
Наукові дослідження та науково-технічні (експериментальні) розробки, спрямовані на розв’язання найважливіших проблем у сфері цивільного захисту, виконуються НУ та ЗВО, що належать до сфери управління ДСНС (далі - Виконавці).
За замовленням НУ та ЗВО можуть виконуватися ініціативні наукові (науково-технічні) роботи (далі - Н(НТ)Р).
2. Формування тематики Н(НТ)Р ДСНС здійснюється відповідно до Порядку формування тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2018 року № 13, та цього Положення.
3. На Замовника покладаються:
вивчення та визначення проблем, які потребують наукового рішення та внесення пропозицій щодо тематики Н(НТ)Р для включення до річного Плану НіНТД ДСНС;
забезпечення, за узгодженням із структурним підрозділом апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД, участі фахівців НУ та ЗВО у проведені наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок під час проведення навчань та інших практичних заходів сил цивільного захисту;
формування спільно з Виконавцем заявок на виконання наукових (науково-технічних) роботіт (додаток 1) та погодження їх із структурним підрозділом апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД;
проведення аналізу змісту заявок на виконання Н(НТ)Р від територіальних органів і підрозділів ДСНС та у разі їх актуальності визначення головного Виконавця;
розробка спільно з Виконавцем технічного завдання (далі - ТЗ) згідно з заявками на Н(НТ)Р та подання їх на підпис через структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД;
організація супроводу і контролю за виконанням Н(НТ)Р на всіх її етапах, перевірка якості наукової (науково-технічної) продукції;
підготовка висновків на проміжні та заключні звіти Н(НТ)Р;
приймання завершеної Н(НТ)Р у цілому (за необхідності - її окремих етапів), а також рішення щодо подальшого використання спецустаткування, залишків матеріалів та інших матеріальних цінностей;
організація впровадження результатів Н(НТ)Р.
4. Замовники мають право залучати відповідних провідних фахівців від територіальних органів і підрозділів ДСНС до формування замовлення на виконання Н(НТ)Р, їх приймання та впровадження результатів.
5. У разі відсутності в ДСНС, її органах та підрозділах необхідних наукових кадрів відповідного спрямування для проведення окремих Н(НТ)Р можуть залучатися наукові установи, які належать до сфери управління (перебувають у віддані) інших головних розпорядників бюджетних коштів, інші юридичні особи на підставі договорів, погоджених із ДСНС.
У разі залучення співвиконавців до виконання Н(НТ)Р визначаються головний Виконавець та співвиконавці Н(НТ)Р.
Діяльність співвиконавців у межах Н(НТ)Р спрямовується і координується головним Виконавцем.
6. Виконавець Н(НТ)Р:
вивчає перспективи подальшого проведення досліджень і надає Замовнику пропозиції щодо розгляду нової тематики Н(НТ)Р;
спільно із Замовником здійснює оформлення проєктів заявок на виконання Н(НТ)Р;
складає калькуляцію кошторисної вартості Н(НТ)Р;
бере участь спільно із Замовником у підготовці проєктів ТЗ на виконання Н(НТ)Р;
формує творчі колективи для виконання Н(НТ)Р;
головний Виконавець не пізніше ніж за десять календарних днів до початку виконання робіт затверджує ТЗ співвиконавцям на складові частини Н(НТ)Р;
виконує Н(НТ)Р згідно з затвердженим ТЗ;
здійснює підготовку звітних матеріалів та надає їх Замовнику у встановлені терміни;
забезпечує підготовку та подання для державної реєстрації реєстраційні, облікові та звітні документи щодо Н(НТ)Р відповідно до Порядку державної реєстрації та обліку науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 березня 2022 року № 271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 червня 2022 року за № 640/37976;
інформує Замовника стосовно здійснення державної реєстрації Н(НТ)Р відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1992 року № 162 "Про державну реєстрацію науково-дослідних, дослідно- конструкторських робіт і дисертацій";
надсилає ДСНС до 20 січня року, що настає за звітним, інформацію про здійснення реєстрації технологій та їх складових відповідно до Порядку реєстрації технологій та їх складових, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2013 року № 472.
7. Виконавці спільно із Замовником узгоджують попередній перелік тематики нових Н(НТ)Р, проводять прогнозовані розрахунки обсягу фінансування на їх проведення на наступний рік та за встановленою формою надають його структурному підрозділу апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація Н(НТ)Р, для включення їх до бюджетного запиту та паспорта бюджетної програми ДСНС на наступний рік.
8. Керівником НУ (ЗВО), який є головним Виконавцем, призначаються науковий керівник, відповідальний виконавець та виконавці кожної Н(НТ)Р. Наказом керівника НУ (ЗВО), який є співвиконавцем, призначаються відповідальний виконавець та/або виконавці відповідної складової частини Н(НТ)Р.
9. Науковими керівниками Н(НТ)Р призначаються провідні вчені (наукові та науково-педагогічні працівники), які мають практичний досвід та наукові результати за тематикою Н(НТ)Р.
Відповідальними виконавцями Н(НТ)Р призначаються вчені (наукові, науково-педагогічні працівники), які мають досвід з організації і проведення досліджень за науковими напрямами, що є профільними для цих Н(НТ)Р.
Виконавцями Н(НТ)Р призначаються вчені (наукові та науково-педагогічні працівники), які мають відповідну кваліфікацію. До обов’язків виконавця належить якісне розроблення матеріалів за визначеними питаннями (розділами) Н(НТ)Р і своєчасне подання їх за призначенням згідно з вимогами ТЗ.
IV. Планування наукової і науково-технічної діяльності
1. Планування НіНТД у ДСНС, НУ та ЗВО здійснюється щороку.
2. Організація планування НіНТД у ДСНС покладається на структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД.
У НУ та ЗВО планування НіНТД здійснюють структурні підрозділи, на які покладено відповідні функції.
3. Планування НіНТД ДСНС включає:
визначення на наступний рік актуальної тематики Н(НТ)Р та інших наукових заходів;
формування річного плану НіНТД ДСНС;
організацію контролю стану виконання плану НіНТД.
4. Визначення актуальної тематики Н(НТ)Р на наступний рік здійснюється Замовниками спільно з Виконавцями за такими етапами:
січень - лютий: обговорення у структурних підрозділах Замовників актуальної тематики та можливих Виконавців Н(НТ)Р;
березень - квітень: розгляд секціями Науково-технічної ради ДСНС України (далі - НТР ДСНС) запропонованих тем Н(НТ)Р та надання їх потенційним Виконавцям для опрацювання;
травень - червень: здійснення Виконавцями попереднього розрахунку обсягу фінансування на проведення Н(НТ)Р та до 01 липня надання розрахунків разом з проєктами планів НУ та ЗВО на наступний рік до структурного підрозділу апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД, для включення їх фінансових показників до бюджетного запиту та паспорта бюджетної програми ДСНС на наступний рік;
серпень - жовтень: остаточне визначення Замовниками актуальної тематики Н(НТ)Р та їх Виконавців, надання проєктів заявок на виконання Н(НТ)Р для розгляду і схвалення секціями НТР ДСНС. За результатами такої роботи до 01 листопада року, що передує плановому, Замовники подають до структурного підрозділу апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД, пропозиції з визначенням переліку нових тем Н(НТ)Р для включення їх до плану НіНТД ДСНС на наступний рік та проєкти відповідних заявок до них.
5. Формування річного плану НіНТД ДСНС здійснює структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД.
На підставі отриманих пропозицій від Замовників розробляється проєкт плану НіНТД ДСНС на відповідний плановий рік.
До проєкту плану НіНТД ДСНС можуть включатись ініціативні наукові роботи за заявкою Виконавця.
У разі внесення Замовниками пропозицій, які рекомендовані секціями НТР ДСНС, щодо змін термінів виконання (або припинення, призупинення) Н(НТ)Р, вони розглядаються на засіданні НТР ДСНС, та схвалені рішення враховуються у проєкті плану НіНТД ДСНС.
Остаточна редакція плану НіНТД ДСНС схвалюється НТР ДСНС, затверджується Головою ДСНС та розміщується на офіційному вебсайті ДСНС.
Із затвердженням державного бюджету на відповідний плановий рік після схвалення або затвердження плану НіНТД ДСНС його фінансові показники у разі потреби можуть коригуватися.
Замовники після схвалення плану НіНТД ДСНС у місячний строк, але не пізніше дати початку виконання нових Н(НТ)Р, затверджують технічні завдання на них відповідно до ДСТУ 3973-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення" (далі - ДСТУ 3973-2000) та ДСТУ 3974-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання дослідно-конструкторських робіт. Загальні положення" (далі - ДСТУ 3974-200) У разі залучення до виконання складових частин Н(НТ)Р співвиконавців головним Виконавцем затверджується ТЗ на складову частину Н(НТ)Р, термін підписання, погодження і затвердження якого не повинен перевищувати 10 днів до початку робіт співвиконавцем.
Виконавці після затвердження плану НіНТД ДСНС у десятиденний строк надають на погодження через структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД, плани наукової і науково-технічної діяльності установ на відповідний плановий рік (додаток 2).
Під час дії в Україні воєнного стану у разі виникнення спричиненої зовнішніми умовами потреби термінового виконання незапланованих робіт, до затверджених планів НіНТД ДСНС на поточний рік можуть вноситися відповідні зміни. Такі зміни затверджуються Головою ДСНС за обґрунтованим поданням НТР ДСНС.
6. Усі перехідні Н(НТ)Р плану НіНТР ДСНС на відповідний рік, реєструються згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1992 року № 162 "Про державну реєстрацію науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій" та повинні мати словесне найменування (шифр) Н(НТ)Р і однакову назву в усіх планах НУ (ЗВО).
7. Загальний контроль за станом виконання плану НіНТД організовує і здійснює структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД.
Замовники відповідно до запланованих ними заходів у плані НіНТД здійснюють контроль за станом їх виконання шляхом організації розгляду звітів Виконавців, їх усних заслуховувань, участі в засіданнях вчених (наукових, науково-технічних, технічних рад), робочих груп, розгляду зазначеного питання на засіданнях секцій НТР ДСНС та в інші не заборонені законодавством способи.
8. Планування НіНТД в НУ та ЗВО здійснюється відповідно до визначеного ними порядку. Річні плани НіНТД НУ та ЗВО схвалюються вченими (науковими, науково-технічними, технічними) радами таких НУ та ЗВО і узгоджуються з ДСНС.
Підсумкові звіти про НіНТД НУ та ЗВО складаються згідно із формою звіту про наукову і науково-технічну діяльність, що наведений у додатку 3 до цього Положення, затверджуються їх керівниками та надаються до ДСНС до 01 лютого наступного за звітним року.
V. Виконання наукових (науково-технічних) робіт
1. Підставою для проведення Н(НТ)Р за замовленням ДСНС є затверджене в установленому порядку ТЗ.
НУ та ЗВО можуть виконувати Н(НТ)Р для інших замовників, що оформлюється відповідним договором (контрактом) між замовником та Виконавцем, про що повідомляють ДСНС через структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД. Усі майнові і фінансові питання учасники Н(НТ)Р вирішують згідно з актами законодавства та умовами договору.
2. Виконання Н(НТ)Р здійснюється відповідно до ДСТУ 3973-2000, ДСТУ 3974-2000 та цього Положення.
Інформація про хід виконання робіт надається Виконавцем до Замовника згідно з ТЗ поетапно у вигляді звітів (проміжних, заключних).
Замовниками проводяться планові та позапланові перевірки стану виконання Н(НТ)Р, за результатами яких приймаються відповідні рішення.
3. Приймання виконаних Н(НТ)Р здійснюється комісією з приймання виконаних Н(НТ)Р Замовника, головою якої є керівник профільної секції НТР ДСНС, що здійснювала супроводження виконання Н(НТ)Р.
Персональний склад комісії з приймання виконаних Н(НТ)Р та порядок її роботи затверджується головою комісії не пізніше ніж за 15-ти календарних днів до початку роботи, про що повідомляється всім визначеним членам комісії впродовж 5-ти робочих днів.
До складу комісії з приймання виконаних Н(НТ)Р залучаються представники Замовника, провідні фахівці за напрямом виконаної роботи та інші заінтересовані посадові особи.
Сутність приймання завершених Н(НТ)Р комісією Замовника полягає у перевірці результатів їх виконання та встановлення відповідності вимогам ТЗ. Матеріали роботи комісії оформлюються актом приймання наукової (науково-технічної) роботи (додаток 4) у трьох примірниках, перший з яких зберігається у Замовника, другий надається Виконавцю, а третій - структурному підрозділу апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД.
Після підписання і затвердження акта приймання Н(НТ)Р її результати вважаються прийнятими Замовником та не підлягають перегляду цією комісією.
4. У разі встановлення під час виконання Н(НТ)Р Замовником або Виконавцем неминучості одержання негативного результату чи втрати її актуальності на розгляд відповідної секції НТР ДСНС виноситься питання щодо припинення виконання зазначеної роботи.
На засіданні секції НТР ДСНС проводиться заслуховування висновків Виконавця та їх обговорення, за результатами якого схвалюються пропозиції для внесення на розгляд НТР ДСНС.
Після припинення виконання Н(НТ)Р, що пройшла державну реєстрацію, Виконавець інформує про це орган державної реєстрації у порядку, визначеному законодавством.
Така ж процедура застосовується у разі встановлення Замовником або Виконавцем фактів, що надають підстави для призупинення або перенесення термінів виконання Н(НТ)Р.
VI. Впровадження результатів наукових (науково-технічних) робіт
1. Впровадження результатів Н(НТ)Р організовує (здійснює) Замовник згідно з планом впровадження наукової (науково-технічної) роботи (додаток 5), який розробляється ним у місячний строк після затвердження акта приймання Н(НТ)Р з урахуванням рекомендації комісії з приймання виконаних Н(НТ)Р.
План впровадження затверджується головою НТР ДСНС і включає поетапні заходи, строки їх реалізації, визначення відповідальних виконавців та забезпечує використання отриманої наукової (науково-технічної) продукції безпосереднім споживачем. Копія затвердженого плану надається до структурного підрозділу апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД.
До реалізації заходів впровадження результатів Н(НТ)Р може залучатися Виконавець.
2. Впровадження результатів Н(НТ)Р здійснюється шляхом:
1) затвердження стандартів та інших нормативних актів (вважається впровадженим з дати реєстрації відповідного нормативного документа);
2) видання технічної, навчально-методичної, аналітичної, інформаційної та іншої літератури (вважається впровадженим із введенням в дію відповідного рішення керівника установи стосовно використання наукової (науково- технічної) продукції у практичній діяльності (навчальному процесі) та подальшим його виданням і передачею для використання);
3) створення електронних (програмних) ресурсів (вважається впровадженим з дати реєстрації наказу відповідного керівника установи стосовно використання наукової (науково-технічної) продукції у практичній діяльності органів і підрозділів ДСНС та введення в експлуатацію на визначених вебресурсах, або розповсюдження для застосування у встановленому порядку);
4) розроблення наукової (науково-технічної) продукції для її застосування і поставлення на виробництво, використання результатів досліджень для вдосконалення або модернізації продукції, що існує, без проведення дослідно-конструкторської роботи (вважається впровадженим з дати реєстрації відповідного наказу Голови ДСНС стосовно використання наукової (науково-технічної) продукції у практичній діяльності органів і підрозділів ДСНС з подальшою передачею виробникові результатів досліджень (технічної документації, дослідного зразка тощо) для поставлення на виробництво (використання, застосування);
5) видання техніко-економічного обґрунтування на створення нової наукової (науково-технічної) продукції, розроблення ТЗ на дослідно- конструкторську роботу (вважається впровадженим після схвалення НТР ДСНС техніко-економічних обґрунтувань щодо створення нової наукової (науково-технічної) продукції, внесення нової наукової роботи до плану НіНТД ДСНС);
6) продовження досліджень шляхом виконання нових Н(НТ)Р, якщо під час виконання науково-дослідної роботи визначилися нові наукові проблеми, які потребують окремого вирішення з огляду на поставлені завдання (вважається впровадженим із внесенням нової наукової роботи до плану НіНТД ДСНС на наступний рік);
7) затвердження розроблених програм і методик випробувань нових (модернізованих) зразків продукції (вважається впровадженим із затвердженням керівником установи головного Виконавця розроблених програм і методик випробувань нових (модернізованих) зразків продукції);
8) прийняття рішень щодо докорінної зміни напрямів окремих Н(НТ)Р (вважається впровадженим із внесенням нової наукової роботи до Плану НіНТД ДСНС на наступний рік).
3. Загальний контроль за станом впровадження результатів Н(НТ)Р організовує і здійснює структурний підрозділ апарату ДСНС, до повноважень якого належить організація НіНТД, шляхом заслуховування Замовників (Виконавців) на засіданнях НТР ДСНС.
Безпосередній контроль за станом впровадження результатів Н(НТ)Р здійснюють Замовники шляхом заслуховування відповідальних посадових осіб за реалізацію заходів планів впровадження на засіданнях відповідних секцій НТР ДСНС, розгляду їх звітів, доповідних та в інші не заборонені законодавством способи.
VII. Забезпечення наукової і науково-технічної діяльності
1. Організація забезпечення НіНТД здійснюється науковими установами та закладами вищої освіти цивільного захисту з метою створення належних умов для ефективного виконання прикладних, фундаментальних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок.
До основних видів забезпечення НіНТД належать правове, фінансове, матеріально-технічне, кадрове та інформаційне забезпечення.
2. Правове забезпечення здійснюється шляхом доведення нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів до суб’єктів НіНТД, контролю за їх виконанням, а також супроводження розробки проєктів нормативно-правових актів.
3. Фінансове забезпечення НіНТД здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законом, у порядку, встановленому законодавством України.
4. Матеріально-технічне забезпечення за відповідними видами ресурсів здійснюється шляхом постійного підтримання у належному стані матеріально-технічної бази суб’єктів НіНТД, її модернізації та перспективного розвитку.
5. Кадрове забезпечення здійснюється шляхом підготовки, якісного підбору та комплектування суб’єктів НіНТД науковими кадрами, підвищення ними кваліфікації (наукового стажування) та своєчасного проходження атестації.
6. Інформаційне забезпечення здійснюється за видами науково-інформаційної діяльності, до яких належать: збирання, зберігання, оновлення і поширення інформації.
Джерелами інформації є передбачені чинним законодавством України документи та інші носії, що зберігають інформацію. Сукупність джерел інформації утворюють інформаційні ресурси - систематизоване зібрання наукової і науково-технічної літератури та документації (книги, брошури, періодичні видання, патентна, нормативно-технічна та конструкторська документація, звітна документація про Н(НТ)Р, депоновані рукописи, переклади наукової літератури), зафіксоване на паперових та інших носіях.
Суб’єкти НіНТД здійснюють доступ до інформаційних ресурсів за такими формами:
вільний доступ до відкритої інформації довідково-інформаційних фондів загальнодоступного користування;
обмін інформацією з організаціями та установами інших центральних органів виконавчої влади;
отримання інформації за запитом від відповідних організацій та установ;
доступ до міжнародних інформаційних ресурсів спільного користування згідно з чинними міждержавними угодами.
Регулювання діяльності у сфері трансферу технологій, організація належного захисту і зберігання інформації здійснюється відповідно до законодавства України.

Начальник головного
управління цивільного
захисту Директорату
цивільного захисту,
запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій
та ліквідації їх наслідків
Міністерства внутрішніх
справ України









В. Скакун
( Положення в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )
Додаток 1
до Положення про організацію
наукової і науково-технічної
діяльності в Державній службі України
з надзвичайних ситуацій
(пункт 3 розділу III)
ЗАЯВКА
на виконання наукової (науково-технічні) роботи
( Див. текст )( Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )
Додаток 2
до Положення про організацію
наукової і науково-технічної
діяльності в Державній службі України
з надзвичайних ситуацій
(пункт 5 розділу IV)
ПЛАН
наукової і науково-технічної діяльності
( Див. текст )( Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )
Додаток 3
до Положення про організацію
наукової і науково-технічної
діяльності в Державній службі України
з надзвичайних ситуацій
(пункт 8 розділу IV)
ЗВІТ
про наукову і науково-технічну діяльність
( Див. текст )( Додаток 3 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )
Додаток 4
до Положення про організацію
наукової і науково-технічної
діяльності в Державній службі України
з надзвичайних ситуацій
(пункт 3 розділу V)
АКТ
приймання наукової (науково-технічної) роботи
( Див. текст )( Додаток 4 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )
Додаток 5
до Положення про організацію
наукової і науково-технічної
діяльності в Державній службі України
з надзвичайних ситуацій
(пункт 1 розділу VI)
ПЛАН
впровадження наукової (науково-технічної) роботи
( Див. текст )( Додаток 5 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 536 від 30.08.2022 )