• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку державної реєстрації потужностей та Порядку ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ, Форма типового документа, Заява, Порядок від 15.02.2024 № 431
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 15.02.2024
  • Номер: 431
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 15.02.2024
  • Номер: 431
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.02.2024 м. Київ № 431
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
04 квітня 2024 р. за № 501/41846
Про затвердження Порядку державної реєстрації потужностей та Порядку ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей
Відповідно до пунктів 7, 8 частини першої статті 7, статей 23, 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", пунктів 1, 2 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 228-р, та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок державної реєстрації потужностей;
Порядок ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей.
2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства аграрної політики та продовольства України:
від 10 лютого 2016 року № 38 "Про затвердження Порядку затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 381/28511;
від 10 лютого 2016 року № 39 "Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 382/28512;
від 10 лютого 2016 року № 40 "Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 383/28513.
3. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з 24 липня 2024 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов'язків.
 

Міністр аграрної політики
та продовольства України

Микола СОЛЬСЬКИЙ

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ

Т. в. о. Голови Державної служби
України з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів

Сергій ТКАЧУК

Виконувач обов'язків
Міністра економіки України

Надія БІГУН

Міністр охорони здоров'я України

Віктор ЛЯШКО
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
15 лютого 2024 року № 431
Порядок
державної реєстрації потужностей
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в значеннях, наведених у Законах України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (далі - Закон), "Про адміністративну процедуру", "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
3. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, в тому числі транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.
4. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов'язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер.
5. Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв'язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл.
6. Адресою потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізичної особи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.
II. Подання заяви про державну реєстрацію потужності
1. Для державної реєстрації потужності оператор ринку подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності, у тому числі через центр надання адміністративних послуг, заяву про державну реєстрацію потужності за формою згідно з додатком до цього Порядку (далі - заява).
Заява в письмовій формі може бути подана шляхом особистого звернення оператора ринку або через уповноважену ним особу, надіслана поштовим відправленням або подана в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) (за наявності технічної можливості).
У разі подання заяви засобами Порталу Дія, така заява подається у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених формою заяви.
Заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".
2. Заява реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".
3. У разі невідповідності заяви вимогам, встановленим Законом України "Про адміністративну процедуру", а також цим Порядком посадова особа територіального органу Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення заяви без руху відповідно до статті 43 цього Закону.
4. Достовірність інформації, наведеної в заяві, забезпечує оператор ринку.
5. Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності.
6. Територіальному органу Держпродспоживслужби забороняється вимагати для державної реєстрації потужності будь-які інші документи, крім заяви.
Виробники ремісничих харчових продуктів та харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях з виробництва харчових продуктів тваринного походження до заяви додають також інформацію, яка дає змогу ідентифікувати такі харчові продукти, та декларують обсяги виробництва на тиждень у середньому протягом року.
III. Державна реєстрація потужності
1. Адміністративне провадження у справі про державну реєстрацію потужності розпочинається з дня отримання заяви територіальним органом Держпродспоживслужби та здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та з врахуванням особливостей Закону.
2. У разі подання заяви в паперовій формі державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів після отримання заяви.
Рішення про державну реєстрацію потужності або про відмову в державній реєстрації з обґрунтуванням причин оформлюється наказом територіального органу Держпродспоживслужби та не пізніше 3 робочих днів з дня його прийняття доводиться до відома оператора ринку або уповноваженої ним особи шляхом:
вручення або надсилання його поштою (реєстрованим поштовим відправленням);
надсилання на адресу електронної пошти чи передачі з використанням технічних засобів електронної комунікації.
Інформація про зареєстровану потужність, передбачена пунктом 6 цього розділу, вноситься до державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей (далі - Реєстр) посадовою особою територіального органу Держпродспоживслужби не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття рішення про державну реєстрацію потужності.
3. У разі подання заяви засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або через інші електронні інформаційні ресурси територіального органу Держпродспоживслужби державна реєстрація потужності здійснюється автоматично в режимі реального часу, шляхом внесення передбаченої пунктом 6 цього розділу інформації до Реєстру.
При цьому внесення інформації про державну реєстрацію потужності до Реєстру здійснюється програмними засобами Реєстру на підставі даних про перевірку відомостей, зазначених операторами ринку в заяві.
Перевірка достовірності відомостей проводиться на підставі даних отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів територіального органу Держпродспоживслужби із іншими електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
У разі подання заяви в електронній формі повідомлення про державну реєстрацію потужності із зазначенням її особистого номера або про відмову в державній реєстрації надсилається автоматично за допомогою засобів Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів територіального органу Держпродспоживслужби шляхом направлення в особистий кабінет, на електронну адресу або інші засоби зв'язку обрані оператором ринку у заяві.
4. Державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби безоплатно.
5. Якщо за результатами здійснення заходу державного контролю виявлено незареєстровану потужність, обов'язковість державної реєстрації якої встановлено Законом, та отримано інформацію, достатню для її державної реєстрації, територіальний орган Держпродспоживслужби здійснює державну реєстрацію такої потужності з власної ініціативи, про що повідомляє оператора ринку в порядку, визначеному пунктом 2 цього розділу.
6. Рішення про державну реєстрацію потужності містить інформацію, що вноситься до Реєстру, а саме:
1) для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України;
для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), за яким здійснюється зв'язок з особою;
2) вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб'єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
3) назва (опис) потужності;
4) особистий реєстраційний номер потужності;
5) адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;
6) вид господарської діяльності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати з використанням потужності;
7) дата та номер прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про державну реєстрацію потужності.
Під час державної реєстрації потужності присвоюється особистий реєстраційний номер, що складається з таких елементів, які розділяються дефісом:
літери "r";
двозначного літерного коду України (UA);
першої пари цифр коду області, в якій розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3);
другої пари цифр коду району (міста), в якому розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3);
порядкового номера потужності, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиниці.
Приклад реєстраційного номера потужності: r-UA-05-06-12, де:
UA - Україна;
05 - Вінницька область;
06 - Жмеринський район;
12 - порядковий номер потужності.
7. Порядковий номер потужності, який є частиною її особистого реєстраційного номера, є унікальним та не може бути присвоєний іншій потужності, що розташована на території району (міста), в тому числі після внесення до Реєстру запису про припинення експлуатації потужності.
8. Територіальний орган Держпродспоживслужби відмовляє у державній реєстрації потужності у таких випадках:
1) відсутність у заяві повної інформації, передбаченої частиною третьою статті 25 Закону;
2) наявність раніше прийнятого рішення про державну реєстрацію цієї потужності.
9. Відмова у державній реєстрації потужностей з інших підстав не дозволяється. У рішенні про відмову в державній реєстрації потужності обов'язково зазначаються підстава для відмови та фактичні обставини, що підтверджують наявність такої підстави.
10. У разі усунення причин, що стали підставою для відмови у державній реєстрації потужності, оператор ринку має право на повторне звернення до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою про державну реєстрацію такої потужності.
11. Оператор ринку може оскаржити рішення територіального органу Держпродспоживслужби про відмову у державній реєстрації потужності відповідно до законодавства.
12. Оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 15 робочих днів після подання ним заяви територіальний орган Держпродспоживслужби не прийняв рішення про відмову у державній реєстрації потужності або не надав копії такого рішення оператору ринку.
13. Оператор ринку зобов'язаний протягом 10 робочих днів повідомити територіальний орган Держпродспоживслужби про зміни у своїй діяльності, що зумовлюють необхідність внесення змін до відомостей Реєстру, а також про припинення використання потужності.
 

Директор Департаменту
державної політики у сфері
санітарних та фітосанітарних заходів

Андрій ПИВОВАРОВ
 
Додаток
до Порядку державної реєстрації потужностей