• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаєморозрахунків між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг (операторами) за послуги міжособистісних електронних комунікацій з використанням нумерації

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звязку | Постанова, Порядок від 08.03.2023 № 89
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звязку
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 08.03.2023
  • Номер: 89
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звязку
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 08.03.2023
  • Номер: 89
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙ, РАДІОЧАСТОТНОГО СПЕКТРА ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
ПОСТАНОВА
08.03.2023 № 89
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 березня 2023 р.
за № 501/39557
Про затвердження Порядку взаєморозрахунків між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг (операторами) за послуги міжособистісних електронних комунікацій з використанням нумерації
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
Відповідно до підпункту "а" пункту 10 частини четвертої статті 4 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок взаєморозрахунків між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг (операторами) за послуги міжособистісних електронних комунікацій з використанням нумерації, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 09 липня 2009 року № 1586 "Про затвердження Порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21 вересня 2009 року за № 880/16896.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
3. Департаменту економічного регулювання в установленому законодавством порядку подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова

О. Животовський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сферах
електронних комунікацій,
радіочастотного спектра
та надання послуг
поштового зв’язку
08 березня 2023 року № 89
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 березня 2023 р.
за № 501/39557
ПОРЯДОК
взаєморозрахунків між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг (операторами) за послуги міжособистісних електронних комунікацій з використанням нумерації
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає умови здійснення взаєморозрахунків між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг (операторами) (далі - оператори) після встановлення взаємоз’єднання своїх електронних комунікаційних мереж, які функціонують у складі електронної комунікаційної мережі загального користування.
( Пункт 1 розділу I в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
2. Дія цього Порядку поширюється на взаємовідносини операторів під час проведення розрахунків за послуги термінації національного трафіка для мобільного та фіксованого голосового зв’язку.
3. Контроль за виконанням вимог цього Порядку здійснює НКЕК.
4. Позасудове врегулювання спорів між операторами щодо умов і порядку здійснення взаєморозрахунків здійснюється відповідно до законодавства.
5. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про електронні комунікації".
II. Вимоги до пропуску та обліку трафіка в точках взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж
1. У точці взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж операторів може здійснюватися пропуск таких видів трафіка послуг голосових електронних комунікацій, які передбачені договором про взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж:
( Абзац перший пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
міжнародний трафік послуг голосових електронних комунікацій;
національний трафік послуг голосових електронних комунікацій фіксованого зв’язку;
національний трафік послуг голосових електронних комунікацій мобільного зв’язку.
2. Взаєморозрахунки між операторами за зазначені послуги здійснюються за даними обліку цих послуг, який ведеться такими операторами в точках взаємоз’єднання їх електронних комунікаційних мереж.
3. Обліку підлягає весь трафік (окремо за кожним видом), пропуск якого здійснюється в точці взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж операторів.
4. Види трафіка, пропуск якого здійснюється в точках взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж операторів, визначаються договором про взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж.
5. У точці взаємоз’єднання оператори можуть надавати такі послуги:
оригінація трафіка;
транзит трафіка, у тому числі на перенесені абонентські номери;
термінація трафіка, у тому числі на перенесені абонентські номери.
6. Залежно від виду трафіка оригінація та/або транзит та/або термінація трафіка на електронних комунікаційних мережах поділяються на:
оригінацію та/або транзит та/або термінацію національного трафіка послуг голосових електронних комунікацій фіксованого зв’язку;
оригінацію та/або транзит та/або термінацію національного трафіка послуг голосових електронних комунікацій мобільного зв’язку;
оригінацію та/або транзит та/або термінацію міжнародного трафіка послуг голосових електронних комунікацій.
7. Загальна тривалість з’єднань визначається на підставі посекундного обліку трафіка. За одиницю виміру обсягу переданої/отриманої інформації, яка використовується під час взаєморозрахунків між операторами, приймається 1 хвилина для трафіка послуг голосових електронних комунікацій.
III. Загальні вимоги до проведення взаєморозрахунків за послуги, які надаються у точці взаємоз’єднання
1. Взаєморозрахунки між операторами за послуги, які надаються у точці взаємоз’єднання, здійснюються на підставі укладеного між операторами договору про взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж, в якому визначаються порядок та умови взаєморозрахунків за ці послуги, та відповідні розрахункові такси для всіх зазначених послуг.
2. Оператори, які уклали між собою договір про взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж, зобов’язані розраховуватись за послуги, що надаються в точці взаємоз’єднання, відповідно до умов договорів про взаємоз’єднання електронних комунікаційних мереж.
( Пункт 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
3. У разі участі в технологічному процесі пропуску трафіка більше ніж двох операторів взаєморозрахунки між такими операторами здійснюються каскадним методом, тобто кожний попередній оператор розраховується з наступним, з яким він має безпосереднє взаємоз’єднання та послугами щодо пропуску трафіка якого користується.
4. За взаємною письмовою домовленістю всіх учасників технологічного процесу щодо пропуску трафіка допускається застосування прямого методу розрахунків, тобто коли оператор, з електронної комунікаційної мережі якого був направлений трафік, розраховується за транзит та термінацію трафіка безпосередньо з кожним із операторів, електронні комунікаційні мережі яких були задіяні в технологічному процесі щодо пропуску такого трафіка.
У випадку надання доступу до електронної комунікаційної мережі, зокрема при наданні електронної комунікаційної послуги з використанням коду "800", розрахунок здійснюється за оригінацію та/або транзит з оператором(ами), які були задіяні в технологічному процесі щодо пропуску такого трафіка.
( Абзац другий пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
( Пункт 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 118 від 29.03.2023 )
5. Розрахунки між операторами за надання послуг термінації національного трафіка для фіксованого та мобільного голосового зв’язку здійснюються за розрахунковими таксами, які встановлені НКЕК.
6. Розрахункові такси за послуги, які надаються в точці взаємоз’єднання, і не підлягають державному регулюванню, встановлюються операторами самостійно на договірних засадах відповідно до законодавства.
7. При взаєморозрахунках між операторами фіксованого зв’язку та/або операторами мобільного зв’язку за послуги, які надаються у точці взаємоз’єднання, оплаті підлягає тривалість успішно встановлених з’єднань за міжнародними кодами мереж та послуг, національними кодами зон нумерації, мереж призначення, номерами маршрутування, кодами глобальних електронних комунікаційних послуг та при викликах на скорочені номери.

Директор Департаменту
економічного регулювання


А. Барабін