• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України

Адміністрація Державної прикордонної служби України  | Наказ, Висновок, Довідка, Форма типового документа, Звіт, Перелік, Інструкція від 15.05.2009 № 354
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної прикордонної служби України
  • Тип: Наказ, Висновок, Довідка, Форма типового документа, Звіт, Перелік, Інструкція
  • Дата: 15.05.2009
  • Номер: 354
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної прикордонної служби України
  • Тип: Наказ, Висновок, Довідка, Форма типового документа, Звіт, Перелік, Інструкція
  • Дата: 15.05.2009
  • Номер: 354
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.05.2009 № 354
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 червня 2009 р.
за № 495/16511
Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012 Наказом Міністерство внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
Відповідно до вимог частини першої статті 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Концепції розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2015 року, схваленої Указом Президента України від 19.06.2006 № 546, та з метою удосконалення системи професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України, що додається.
2. Заступникам Голови Державної прикордонної служби України, начальникам управлінь Адміністрації Державної прикордонної служби України, керівництву органів Державної прикордонної служби України організувати доведення змісту Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України до відома заінтересованих осіб.
3. Начальникам органів Державної прикордонної служби України забезпечити діяльність підпорядкованих психологів згідно з визначеними Інструкцією про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України завданнями.
4. Управлінню по роботі з персоналом Департаменту по роботі з особовим складом забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
5. Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 15.06.2006 № 457 "Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.07.2006 за № 771/12645, визнати таким, що втратив чинність.
6. Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 31.03.2009 № 223 "Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України" скасувати.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту по роботі з особовим складом.
8. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Державної
прикордонної служби України
генерал армії України
М.М. Литвин
ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра освіти і науки України


Т.В. Фініков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
прикордонної служби України
15.05.2009 № 354
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 червня 2009 р.
за № 495/16511
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок організації та проведення професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок організації та проведення заходів професійно-психологічного відбору громадян, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України (далі - професійно-психологічний відбір); регламентує діяльність підрозділів та посадових осіб Державної прикордонної служби України, які здійснюють заходи професійно-психологічного відбору та психологічного забезпечення, окремих регіональних центрів комплектування та кадрових підрозділів.
2. Інструкція є документом, обов'язковим до виконання усіма посадовими особами Державної прикордонної служби України, які беруть участь у роботі з вивчення кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України (далі - кандидати).
4. У цій Інструкції терміни вживаються у такому значенні:
Дезадаптація - порушення пристосування організму та психіки людини до змін навколишнього середовища, що виявляється неадекватними психічними, фізіологічними реакціями.
Девіантні форми поведінки - форми особистої поведінки людини, які суперечать загальноприйнятим моральним або правовим (дисциплінарним) нормам. Ці форми можуть проявлятись у вигляді протиправних діянь, порушень дисциплінарних вимог, аморальних, асоціальних вчинків, зловживання психоактивними речовинами.
Нервово-психічна нестійкість - схильність до зривів нервової системи при значному психічному та фізичному навантаженні.
Особистісна акцентуація - крайній варіант психічної норми, що займає проміжне положення між станом психічного здоров'я та типовими психопатичними розладами.
Професійно-психологічний відбір - це комплекс заходів, які сприяють раціональному розподілу особового складу Державної прикордонної служби України згідно зі спеціальностями, комплектуванню органів Державної прикордонної служби України особовим складом та забезпечують відповідність психологічних якостей, властивостей особистості кандидатів вимогам службової діяльності з охорони державного кордону (навчання), інших видів службової діяльності, що покладаються на особовий склад Державної прикордонної служби України.
Професійна деформація - це явище, що характеризується змінами властивостей особистості (стереотипів сприймання, ціннісних орієнтацій, характеру, способів спілкування та поведінки тощо), змінами рівня виразності професійно важливих якостей фахівця, що відбуваються під впливом змісту, умов, тривалості виконання діяльності та його індивідуальних психологічних особливостей. Професійні деформації негативно впливають на якість діяльності, що виконується.
Професійно-психологічне обстеження - діяльність психологів, кінцевим результатом якої є психологічний діагноз (інформація про сутність індивідуальних психологічних особливостей особистості, що отримується з метою оцінки її актуального стану, прогнозу подальшого розвитку, відповідності вимогам навчання, професійної діяльності, розробки висновків та рекомендацій), що має три етапи: збір даних відповідно до завдань обстеження, обробка та інтерпретація отриманих даних, винесення рішення.
Психоактивні речовини - речовини, що викликають звикання та (або) залежність за умов систематичного вживання особою (алкоголь, наркотичні речовини, лікарські та інші засоби), внаслідок приймання яких змінюється її поведінка.
5. Професійно-психологічний відбір є складовою частиною системи вивчення кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України та окремим напрямом психологічного забезпечення діяльності особового складу Державної прикордонної служби України.
6. Професійно-психологічний відбір у Державній прикордонній службі України здійснюється з метою забезпечення якісного комплектування органів Державної прикордонної служби України особовим складом, профілактики передчасної втрати здоров'я військовослужбовцями Державної прикордонної служби України, попередження розвитку у них професійної деформації та девіантних форм особистої поведінки під впливом негативних факторів професійної діяльності.
7. Основними завданнями професійно-психологічного відбору є:
виявлення серед кандидатів осіб з нервово-психічною нестійкістю та в стані дезадаптації;
оцінка психологічної придатності до навчання за відповідними програмами підготовки, певних видів діяльності кандидатів і прогноз успішності їх подальшої професійної діяльності під час проходження військової служби за контрактом;
виявлення осіб з асоціальними установками, корисливо-утилітарною мотивацією та тих, що вживають психоактивні речовини.
8. Професійно-психологічний відбір здійснюють такі суб'єкти: посадові особи окремих регіональних центрів комплектування, психологи Адміністрації Державної прикордонної служби України, психологи органів Державної прикордонної служби України, психологи Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (далі - академія).
9. Основними функціями суб'єктів професійно-психологічного відбору є:
організація та проведення заходів професійно-психологічного відбору кандидатів;
здійснення методичного забезпечення з питань професійно-психологічного відбору в органах Державної прикордонної служби України;
проведення експертиз рішень з оцінки професійно-психологічної придатності кандидатів, підготовлених іншими суб'єктами професійно-психологічного відбору щодо їх компетентності;
здійснення попередньої професійної орієнтації кандидатів;
прийняття рішень з оцінки професійно-психологічної придатності кандидатів;
проведення оцінки успішності професійної адаптації новоприбулих військовослужбовців.
10. При проведенні професійно-психологічного відбору використовуються рекомендовані відповідно до законодавства методики професійно-психологічного обстеження, допущені до використання у Державній прикордонній службі України уповноваженим структурним підрозділом Адміністрації Держприкордонслужби.
( Пункт 10 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012; в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
11. За організацію, стан та ефективність роботи з професійно-психологічного відбору відповідають:
у Державній прикордонній службі України - директор Департаменту персоналу;
в органі Державної прикордонної служби України - начальник відповідного органу;
в Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького - ректор академії.
Начальники органів Державної прикордонної служби України, посадові особи окремих регіональних центрів комплектування відповідають за правильність реалізації висновків та рекомендацій підпорядкованих суб'єктів професійно-психологічного відбору, що були отримані за результатами його проведення.
( Пункт 11 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012 )
12. Узагальнена інформація про результати роботи суб'єктів професійно-психологічного відбору відображається в звіті про результати професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України (додаток 1), який подається:
начальнику управління по роботі з персоналом Департаменту персоналу від регіональних управлінь у звіті про заходи психологічного забезпечення, проведені в органах Державної прикордонної служби України регіонального управління, щокварталу до 10 числа наступного за звітним кварталом місяця;
заступникам начальників регіональних управлінь по роботі з особовим складом у звітах про заходи психологічного забезпечення, проведені в органі Державної прикордонної служби України регіонального управління, щокварталу до 5 числа наступного за звітним кварталом місяця.
( Пункт 12 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012 )
13. Перед проведенням заходів психолог інформує кандидата про те, що професійно-психологічний відбір є обов'язковим для проходження, та пропонує кандидату заповнити формуляр засвідчення згоди кандидата на військову службу за контрактом щодо виконання ним заходів професійно-психологічного відбору, який наведений в додатку 2.
Психолог здійснює заходи професійно-психологічного відбору у разі добровільної згоди кандидата.
14. Усі носії інформації про результати професійно-психологічного відбору повинні забезпечувати конфіденційність її використання.
15. Суб'єктам професійно-психологічного відбору забороняється обговорювати зміст, процедуру та результати професійно-психологічного відбору з особами, функціональними обов'язками яких не визначається участь в організації та проведенні заходів з відбору кандидатів на службу за контрактом.
16. За збереження інформації про результати професійно-психологічного відбору відповідають психолог, який проводив заходи, та посадові особи, що беруть участь у проведенні заходів відбору особового складу військової служби за контрактом у частині, що їх стосується.
17. З порядком здійснення заходів професійно-психологічного відбору, їх безпосередньою процедурою та результатами у приведених обсягах мають право ознайомлюватися такі особи:
кандидат, який проходив професійно-психологічний відбір, - з порядком здійснення заходів, із власними результатами професійного психологічного відбору після завершення всіх заходів відбору на військову службу за контрактом за власним письмовим зверненням до керівництва органу Державної прикордонної служби України, у якому проводились заходи професійно-психологічного відбору;
начальник окремого регіонального центру комплектування, кадрового підрозділу - з результатами професійно-психологічного відбору кандидатів, яким було надано направлення для проведення відповідних заходів;
посадові особи підрозділів охорони здоров'я органів Державної прикордонної служби України, які беруть участь у медичному огляді, - із змістом та результатами професійно-психологічного відбору кандидата, який проходить медичний огляд.
18. Документи професійно-психологічного відбору (описи методик, стимулюючі матеріали, реєстраційні бланки до методик, програмне забезпечення, зшиті висновки, інший психодіагностичний інструментарій, журнал обліку результатів професійно-психологічного відбору) зберігаються психологом (начальником підрозділу психологічного забезпечення навчального закладу, центру підготовки молодших спеціалістів) у металевій шафі, що опечатується його особистою печаткою.
II. Організація заходів професійно-психологічного відбору кандидатів, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України
19. З кандидатами, які бажають проходити військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у складі Державної прикордонної служби України, психологами органів Державної прикордонної служби України проводяться такі заходи професійно-психологічного відбору:
письмове викладення думок кандидатом за довільною формою у вигляді твору на тему "Моя майбутня професія та служба", його бажань, переконань, точок зору, сподівань тощо щодо майбутньої служби;
проведення професійно-психологічного обстеження кандидата;
винесення висновку щодо ступеня професійно-психологічної придатності кандидата до служби у складі підрозділів Державної прикордонної служби України;
узагальнення отриманої психологічної інформації про кандидата, оформлення звітних документів за результатами заходів професійно-психологічного відбору;
оформлення індивідуальної психологічної карти кандидата в разі позитивного висновку щодо його психологічної придатності до служби в складі підрозділів Державної прикордонної служби України.
20. Психолог органу Державної прикордонної служби України проводить попередню професійну орієнтацію з урахуванням соціальних особливостей та особистісних якостей кандидата, його побажань.
21. Заходи професійно-психологічного відбору проводяться психологами органів Державної прикордонної служби України у відповідним чином обладнаних приміщеннях органів Державної прикордонної служби України.
22. За результатами професійно-психологічного обстеження психолог, який проводив зазначені заходи, робить висновок щодо ступеня професійно-психологічної придатності кандидата до служби у складі підрозділів Державної прикордонної служби України.
Критерії відповідності для винесення висновку "Придатний":
загальна сума за всіма методиками оцінки рівня розвитку основних пізнавальних процесів у середньоарифметичному обчисленні результатів становить не менше 26 стенів;
за методикою оцінки рівня емоційно-вольової (нервово-психічної) стійкості - "Багаторівневий особистісний опитувальник "Адаптивність" (МЛО-АМ)" отримано такі результати:
фактор достовірності - від 7 до 10 відповідей, що збіглися з "ключем";
фактор нервово-психічної стійкості - від 4 до 7 стенів.
Методика "Портретні вибори Сонді":
допускається отримання показників з позначками !, !!, !!!
тільки за факторами d+ та s+.
Критерії відповідності для винесення висновку "Не придатний":
загальна сума стенів за всіма методиками оцінки рівня розвитку основних пізнавальних процесів у середньоарифметичному обчисленні результатів становить 25 і менше стенів;
за методикою оцінки рівня емоційно-вольової (нервово-психічної) стійкості - "Багаторівневий особистісний опитувальник "Адаптивність" (МЛО-АМ)" отримано такі результати:
фактор достовірності - від 7 до 10 відповідей, що збіглися з "ключем";
фактор нервово-психічної стійкості - більше 8 стенів.
23. У разі винесення позитивного висновку щодо психологічної придатності кандидата до служби у складі підрозділів Державної прикордонної служби України (висновок "Придатний") психолог, який проводив заходи професійно-психологічного відбору, оформлює індивідуальну психологічну карту кандидата на військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України, яка наведена в додатку 3. Індивідуальна психологічна карта кандидата на військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України готується у двох примірниках. Один примірник індивідуальної психологічної карти кандидата зберігається психологом як документ професійно-психологічного відбору, другий - за умов прийняття кандидата на військову службу за контрактом - долучається до особової справи військовослужбовця.
У випадку негативного висновку щодо психологічної придатності кандидата до служби у складі підрозділів Державної прикордонної служби України психолог, який проводив заходи професійно-психологічного відбору, готує довідку про результати професійно-психологічного відбору кандидата на військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України, яка наведена в додатку 4.
У разі винесення висновку "Не придатний" проведення заходів професійно-психологічного відбору припиняється і кандидату відмовляється в зарахуванні на військову службу за контрактом у складі Державної прикордонної служби України.
24. Після здійснення заходів професійно-психологічного відбору кандидати діють за наказами начальника окремого центру комплектування.
25. Після завершення заходів професійно-психологічного відбору психолог, який їх здійснював, заносить узагальнені результати роботи до журналу обліку результатів професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України, який наведений у додатку 5.
26. Професійно-психологічний відбір кандидатів з числа військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів здійснюється у порядку, який визначається для кандидатів з числа цивільної молоді.
III. Організація заходів професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького
27. Професійно-психологічний відбір кандидатів на навчання у академії з числа цивільних осіб здійснюється поетапно і складається з попереднього та основного етапів.
28. Попередній етап професійно-психологічного відбору включає професійно-психологічне обстеження за методиками "Розумові здібності", "Айзенка PEN".
Якщо за результатами методики "Айзенка PEN" за шкалою щирості кількість балів перевищує 10, то результати обстеження вважаються за недостовірні і кандидату пропонується пройти повторне обстеження.
29. Кандидатам, які під час проведення професійно-психологічного обстеження з використанням методики "Айзенка PEN" показали результати: шкала психотизму - значення вищі 13 балів; шкала нейротизму - вищі 16 балів, за методикою "Розумові здібності" набрали суму балів менше 20, що становить менше 50% від максимальної кількості балів, виноситься висновок: "Не рекомендується для проходження основного етапу професійно-психологічного відбору".
30. Кандидатам, які під час проведення професійно-психологічного обстеження з використанням методики "Айзенка PEN" показали результати: шкала психотизму - значення нижчі 13 балів; шкала нейротизму - нижчі 16 балів, за методикою "Розумові здібності" набрали суму балів 20 і більше, що становить 50% і більше від максимальної кількості балів, виноситься висновок "Рекомендується для проходження основного етапу професійно-психологічного відбору".
Кандидати, які отримали висновок "Рекомендується для проходження основного етапу професійно-психологічного відбору", допускаються до участі в заходах основного етапу професійно-психологічного відбору.
31. Довідка про результати попереднього етапу професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (далі - академія) (додаток 6) готується у двох примірниках. Один примірник зазначеної довідки зберігається психологом у металевій шафі, що опечатується особистою печаткою, другий підшивається до особової справи кандидата.
( Пункт 31 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012 )
32. За умов винесення висновку "Не рекомендується для проходження основного етапу професійно-психологічного відбору" довідка готується в одному примірнику та зберігається у психолога, а кандидати, які отримали цей висновок, не допускаються до участі у заходах основного етапу професійно-психологічного відбору.
( Пункт 32 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012 )
33. Після проходження кандидатом попереднього етапу професійно-психологічного відбору психолог органу Державної прикордонної служби України проводить з ним попередню професійну орієнтацію, під час якої враховуються соціально-психологічні особливості, особистісні якості та побажання кандидата.
( Пункт 33 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012 )
34. Заходи основного етапу професійно-психологічного відбору кандидатів з числа військовослужбовців Державної прикордонної служби України та цивільних осіб здійснюються в академії.
( Пункт 34 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012, Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
35. Основний етап професійно-психологічного відбору включає:
вивчення матеріалів особових справ кандидатів на навчання;
проведення професійно-психологічного обстеження кандидата;
винесення висновку щодо ступеня кандидата до навчання в академії та проходження служби в органах Державної прикордонної служби України;
узагальнення отриманої психологічної інформації про кандидата, оформлення звітних документів за результатами заходів основного етапу професійно-психологічного відбору;
винесення висновку за результатами професійно-психологічного обстеження кандидатів на навчання в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (додаток 7).
( Пункт 35 розділу III в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
36. До складу груп професійно-психологічного відбору можуть включатися психологи органів Державної прикордонної служби України, а також інші особи, які мають вищу освіту за спеціальностями "психологія", "соціальна психологія", "психофізіологія", "соціологія" (за згодою).
Персональний склад груп визначається Адміністрацією Держприкордонслужби.
( Пункт 36 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012, Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
37. У приміщеннях для проведення професійно-психологічного обстеження забезпечуються належні умови для виконання тестових завдань і проведення співбесід.
( Пункт 37 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012, Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
38. Перед проведенням професійно-психологічного обстеження кандидатів на навчання в академії уповноважена особа Департаменту персоналу Адміністрації Держприкордонслужби, визначена керівником цього Департаменту, проводить шифрування установчих даних кандидатів, для чого проставляє цифровий або інший умовний шифр у відомостях, які видаються голові відбіркової комісії (відповідний шифр заноситься кандидатом під час реєстрації). Якщо під час перевірки висновків за результатами обстеження кандидатів виявлено матеріали, на яких є особливі позначки (оформлення висновку не відповідає встановленій формі), що можуть розкрити авторство, такі результати обстеження, крім членів комісії, додатково перевіряються головою відбіркової комісії, а про цей випадок доповідається голові приймальної комісії академії.
Аналіз та зведення інформації щодо дешифрованих висновків проводяться тільки членами відбіркової комісії в межах визначеного приміщення і повинні бути закінчені не пізніше наступного робочого дня.
( Пункт 38 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012, Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
39. За результатами професійно-психологічного обстеження психолог відповідно до переліку критеріїв для визначення ступеня професійно-психологічної придатності кандидата до навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (додаток 8) виносить висновок щодо ступеня професійно-психологічної придатності кандидата до навчання в академії.
Висновок "Не придатний" виноситься кандидатам, у яких під час проведення професійно-психологічного обстеження виявлено нервово-психічну нестійкість (методика "Багаторівневий особистісний опитувальник "Адаптивність" (МЛО-АМ)": фактор достовірності - від 7 до 10 відповідей, що збіглися з "ключем"; фактор нервово-психічної стійкості - 8 і більше стенів) або які набрали суму балів 34 стени і менше, що становить менше 50 % від максимальної кількості балів у середньоарифметичному обчисленні результатів за всіма методиками оцінки рівня розвитку основних пізнавальних процесів.
Висновок "Придатний" виноситься кандидатам, у яких під час проведення професійно-психологічного обстеження не виявлено ознак нервово-психічної нестійкості (методика "Багаторівневий особистісний опитувальник "Адаптивність" (МЛО-АМ)": фактор достовірності - від 7 до 10 відповідей, що збіглися з "ключем"; фактор нервово-психічної стійкості - 7 і менше стенів) або які набрали суму балів 35 стенів і більше, що становить 50 % і більше від максимальної кількості балів у середньоарифметичному обчисленні результатів за всіма методиками оцінки рівня розвитку основних пізнавальних процесів.
( Пункт 39 розділу III в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
40. У день проведення професійно-психологічного обстеження голова відповідної відбіркової комісії академії після дешифрування відповідальним секретарем приймальної комісії власноруч заносить результати до відомості про результати професійно-психологічного відбору (додаток 9), разом з членами відповідної відбіркової комісії ставить підпис навпроти кожного результату (узагальнених результатів) та здає відповідальному секретарю приймальної комісії під підпис цю відомість з копіями висновків для доведення результатів до відома кандидатів та їх зберігання.
Результати професійно-психологічного обстеження доводяться до кандидатів загальним висновком "Придатний", "Не придатний" працівником кадрового підрозділу, а також вивішуються для загального ознайомлення.
( Пункт 40 розділу III в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 430 від 11.06.2012, Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
Заступник директора
Департаменту по роботі
з особовим складом -
начальник управління
по роботі з персоналом
генерал-майор
В.Г. Кохан
( Додаток 1 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )( Додаток 2 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 888 від 02.09.2016 )
Додаток 1
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ЗВІТ
про результати професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Державній прикордонній службі України
Додаток 2
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ФОРМУЛЯР
засвідчення згоди кандидата на військову службу за контрактом щодо виконання ним заходів професійно-психологічного відбору
Додаток 3
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ІНДИВІДУАЛЬНА ПСИХОЛОГІЧНА КАРТА
кандидата на військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України
Додаток 4
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ДОВІДКА
про результати професійно-психологічного відбору кандидата на військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України
Додаток 5
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ЖУРНАЛ
обліку результатів професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин у Державній прикордонній службі України
№ з/пПрізвище, ім'я та по батькові особи, що проходила обстеженняПовна назва посади, прізвище та ініціали посадової особи, яка направила кандидата на проходження обстеженняДата та час проведення обстеженняДата направленняРезультати обстеження
"Методика МЛО-АМ""Прогресивні матриці Равена""МПВ Сонді""Коректурна проба""Аналогії"
12345678910
Результати обстеження
"Переплутані лінії""Червоно-чорні таблиці""Компаси"Основні результати вивчення документів, спостереження та співбесідиЗагальний висновок психологаПрізвище, підпис посадової особи центру комплектування, яка отримала висновок, дата
111213141516
Додаток 6
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ДОВІДКА
про результати попереднього етапу професійно-психологічного відбору кандидатів на навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького
Додаток 7
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ВИСНОВОК
за результатами професійно-психологічного обстеження кандидатів на навчання в Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького
Додаток 8
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ПЕРЕЛІК
критеріїв для визначення ступеня професійно-психологічної придатності кандидата на навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького
Результати, отримані за кожною окремою методикою вивчення загального розвитку та психофізіологічних даних, переводяться в стени згідно з таблицею
Перелік методикСтени
12345678910
Бали
Арифметичне рахуваннядо 910-1415-1920-2425-2930-3435-3940-4445-4950 і більше
Коректурна пробадо 317318-351352-381382-425426-472473-509510-571572-637638-677678 і більше
Червоно-чорні таблиці5-910-1314-1718-2324-2829-3334-3738-4243-4546-49
Числові рядидо 101112-131415-161718-192021-2223 і більше
Аналогіїдо 8910-1112-13141516-17181920
Кількісні співвідношеннядо 34567-8910-121314-1617
Візерункидо 23-45-67-1011-1415-1920-2324-262728 і більше
Фігуридо 23-45-78-910-1213-1516-17181920 і більше
Переплутані лініїдо 78-1112-1314-1516-1718-1920-2122-232425
Компасидо 1-23-56-1011-1516-2223-2829-3637-4344-4647 і більше
Прогресивні матриці Равенадо 4445-7273-100101-128129-156157-194195-222223-250251-278279 і більше
Оцінка результатів методики "Багаторівневий особистісний опитувальник "Адаптивність" (МЛО-АМ)"
Результати, отримані за методикою "Багаторівневий особистісний опитувальник "Адаптивність" (МЛО-АМ)", переводяться в стени згідно з таблицею
Найменування шкал та кількість відповідей, які збігаються з ключемСтени
Адаптивні здібностіНервово-психічна стійкістьКомунікативні особливостіМоральна нормативність
Бали
62 і більше46 і більше27-3118 і більше1
51-6138-4522-2615-172
40-5030-3717-2112-143
33-3922-2913-1610-114
28-3216-2110-127-95
22-2713-157-95-66
16-219-125-63-47
11-156-83-428
6-104-51-219
1-50-30010
Додаток 9
до Інструкції про порядок організації
та проведення професійно-психологічного
відбору кандидатів для проходження
військової служби за контрактом
у Державній прикордонній службі України
ВІДОМІСТЬ
про результати професійно-психологічного відбору