ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
30.05.2003 N 259 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 2003 р.
за N 488/7809
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 1037 від 24.12.2010 )
Про затвердження Змін та доповнень до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків
Відповідно до Закону України від 20.02.2003 N 550-IV "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни та доповнення до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 03.07.2001 N 266 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.07.2001 за N 595/5786 (із змінами та доповненнями), що додаються.
2. Департаменту стягнення податкового боргу (Літвінов В.Д.) подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Управління справами (Ніку В.О.) у 10-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Департамент громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи (Косарчук В.П.) після державної реєстрації довести Зміни та доповнення до Порядку до відома платників.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Степанова М.В.
Голова | Ю.Ф.Кравченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
30.05.2003 N 259
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 2003 р.
за N 488/7809
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків ( z0595-01 )
1. У розділі 2:
1.1. Пункт 2.2 після слів "суму коштів" доповнити таким текстом:
"(податків, зборів, обов'язкових платежів, неподаткових доходів*, штрафних (фінансових) санкцій, у т. ч. пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності)";
доповнити текст в кінці відповідної сторінки виноскою:
"* Відповідно до законів України".
1.2. Пункти 2.3, 2.8, 2.11 викласти в такій редакції:
"2.3) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання";
"2.8) податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу)";
"2.11) податкова застава - спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає у силу закону. У силу податкової застави орган стягнення має першочергове право у разі непогашення забезпеченого податковою заставою податкового боргу одержати задоволення з вартості заставленого майна перед іншими кредиторами у порядку, встановленому цим Законом".
1.3. У пункті 2.12:
1.3.1) підпункти "б" та "в" викласти в такій редакції:
"б) податкове зобов'язання платника податків, нараховане податковим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податку податкового повідомлення (за винятком випадків, коли платник податків у встановлені Законом терміни розпочинає процедуру апеляційного узгодження);
в) податкове зобов'язання платника податків, нараховане податковим органом (якщо такий платник податків у встановлені Законом терміни розпочинає процедуру апеляційного узгодження), вважається узгодженим у день закінчення процедури адміністративного оскарження або у день прийняття судом рішення по суті, а в разі оскарження платником податків рішення суду в апеляційному порядку (за умови прийняття апеляційної скарги апеляційним господарським судом до провадження) у день прийняття відповідної постанови апеляційним господарським судом";
1.3.2) доповнити підпунктом "г" такого змісту:
"г) податкове зобов'язання платника податків, нараховане податковим органом, вважається узгодженим з дня звернення платника податків до податкового органу із заявою про розстрочення (відстрочення) такого податкового зобов'язання".
1.4. Доповнити Порядок пунктом 2.13 такого змісту:
"2.13) апеляційне узгодження - узгодження податкового зобов'язання у порядку і строки, які визначені Законом за процедурами адміністративного або судового оскарження".
2. У тексті Порядку слова "підрозділи стягнення податкової заборгованості" замінити словами "підрозділи стягнення податкового боргу" у відповідних відмінках.
3. У тексті Порядку слова "арбітражним судом" замінити словами "господарським судом" у відповідних відмінках.
4. В абзаці восьмому пункту 5.8 розділу 5 слова "у двох екземплярах" замінити словами "у трьох екземплярах" та доповнити реченням такого змісту:
"Якщо за результатами перевірки місцезнаходження (місця проживання) платника податків не встановлено, друга податкова вимога разом з третім екземпляром акта підрозділом стягнення податкового боргу передаються структурному підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, для розміщення їх на дошці податкових оголошень (повідомлень)".
5. У додатках 1, 2, 3, 4 (форми "Ю1", "Ю2", "Ф1", "Ф2") пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. ПОПЕРЕДЖАЄ, що, починаючи з "___" ________ 200 __ р., усі ваші активи, включаючи грошові кошти, рухоме і нерухоме майно та цінні папери, перебувають у податковій заставі і ви зобов'язані сплатити штраф у розмірах, визначених законом, а на суму податкового боргу нараховується пеня".
6. Пункт 3 додатків 2, 4 (форми "Ф1", "Ф2") доповнити реченням такого змісту:
"У разі відчуження активів, які перебувають у податковій заставі, без попереднього письмового узгодження з податковим органом (податковим керуючим), якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з Законом, платник податків несе відповідальність відповідно до норм чинного законодавства".
7. У додатках 1, 3 (форми "Ю1", "Ю2" ):
7.1) цифру "10*" замінити цифрою "10" та вилучити виноску "* Стаття 10 Закону набирає чинності з 01.01.2002";
7.2) останній абзац пункту 3 викласти в такій редакції:
"У разі відчуження активів, які перебувають у податковій заставі, без попереднього письмового узгодження з податковим органом (податковим керуючим), якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з Законом, платник податків несе відповідальність відповідно до норм чинного законодавства".
Департамент стягнення податкового боргу | В.Ф.Сіренко |