• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок залучення до проведення експертизи в галузі експортного контролю позаштатних радників (експертів)

Державна служба експортного контролю України  | Наказ, Положення від 22.06.1998 № 126 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна служба експортного контролю України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 22.06.1998
  • Номер: 126
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба експортного контролю України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 22.06.1998
  • Номер: 126
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 126 від 22.06.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 липня 1998 р.
за N 434/2874
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби експортного контролю N 245 від 13.07.2006 )
Про затвердження Положення про порядок залучення до проведення експертизи в галузі експортного контролю позаштатних радників (експертів)
З метою визначення порядку залучення до проведення експертизи в галузі експортного контролю позаштатних радників (експертів), на виконання вимог і в розвиток Положення про порядок проведення експертизи в галузі експортного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року N 767, у відповідності до Положення про Державну службу експортного контролю України, затвердженого Указом Президента України від 14 травня 1997 року N 433/97,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок залучення до проведення експертизи в галузі експортного контролю позаштатних радників (експертів), що додається.
2. Відділу державної експертизи спеціальних матеріалів, техніки і технологій забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Відділу інформаційно-аналітичної роботи, контролю військово-технічного співробітництва та зв'язків з промисловістю забезпечити інформування заінтересованих міністерств і відомств щодо порядку залучення до проведення експертизи в галузі експортного контролю позаштатних радників (експертів).
4. Загальному відділу довести цей наказ до відома співробітників Держекспортконтролю.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови служби Гришуткіна О.М.
Т.в.о.голови служби О.Легейда
Затверджено
Наказ Державної служби експортного
контролю України 22.06.98 N 126
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 липня 1998 р.
за N 434/2874
Положення про порядок залучення до проведення експертизи в галузі експортного контролю позаштатних радників (експертів)
Це положення визначає порядок взаємодії Держекспортконтролю України з центральними та місцевими органами виконавчої влади України, базовими підприємствами промисловості, науково-дослідними установами і науковими закладами, іншими суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм їх власності, щодо залучення провідних фахівців до проведення експертизи в галузі експортного контролю, до розроблення відповідної нормативно-правової бази експортного контролю.
Положення розроблено на виконання вимог і розвиток Положення про порядок проведення експертизи в галузі експортного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року N 767, у відповідності до підпункту 4 пункту 5 Положення про Державну службу експортного контролю України, затвердженого Указом Президента України від 14 травня 1997 року N 433/97.
1. Позаштатними радниками (експертами) експортного контролю є фізичні особи, які мають спеціальні знання і є висококваліфікованими фахівцями у відповідних галузях, пов'язаних з розробленням, виробництвом, експлуатацією, продажем і реалізацією озброєння, військової та спеціальної техніки, а також товарів, що можуть використовуватися при їх створенні, які не працюють (постійно) в органах державного експортного контролю України, але беруть участь у проведенні експертизи в галузі експортного контролю і надають потрібні Держекспортконтролю консультації за своїм фахом.
2. Залучення позаштатних радників (експертів) до співпраці здійснюється з метою поглибленого проведення Держекспортконтролем попередньої, основної, повторної, додаткової експертизи щодо політичної, юридичної, технічної, економічної оцінки значення і можливостей здійснення міжнародних передач озброєнь, військової та спеціальної техніки, окремих видів сировини, матеріалів, обладнання і технологій.
3. Співпраця з позаштатними радниками (експертами) в галузі експортного контролю здійснюється в формі консультацій, участі у нарадах, підготовки ними довідкових матеріалів та висновків, у безпосередньому розгляді заяв як у складі спеціально створених при Держекспортконтролі Експертних радах, так і в персональному порядку за дорученням Держекспортконтролю. Позаштатні експерти можуть виконувати свої обов'язки в складі робочого апарату Державних експертів експортного контролю.
4. Чисельність потрібних позаштатних радників (експертів) за тим чи іншим фахом затверджується Головою Держекспортконтролю за поданням начальника Головного управління державної експертизи та контролю за міжнародними передачами товарів один раз на рік, не пізніше 1 листопада поточного року, з урахуванням відповідної номенклатури товарів, що контролюються, мети і завдань, поставлених перед Держекспортконтролем.
5. Відомості про чисельність потрібних позаштатних радників (експертів) за конкретним фахом, з проханням надати відповідні списки кандидатів, надсилаються Держекспортконтролем до центральних органів виконавчої влади і, в разі потреби, до підпорядкованих їм підприємств, організацій та установ, представники яких можуть бути залучені до роботи в якості позаштатних радників (експертів), в тижневий термін після затвердження їх чисельності.
6. Роботі по залученню позаштатних радників (експертів) передує доведення до центральних органів виконавчої влади, відповідних установ і підприємств інформації щодо мети і призначення апарату позаштатних радників (експертів).
7. Персональний склад позаштатних радників (експертів), які постійно працюють у державних установах і підприємствах, визначається їх керівниками, узгоджується з центральними органами виконавчої влади, в підпорядкуванні яких знаходяться ці організації, і подається до Держекспортконтролю в термін не пізніше 15 грудня поточного року для розгляду і підготовки відповідного наказу про залучення.
8. Списки позаштатних радників (експертів), що надійшли від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств і установ, після розгляду їх у відділах технічної експертизи або в Експертних радах при Держекспортконтролі затверджує Голова Державної служби експортного контролю України своїм наказом.
При розгляді запропонованих кандидатур на підставі співбесіди і згоди фізичної особи, яка залучається до роботи в галузі експортного контролю, враховуються кваліфікація, відповідність фаху і спеціалізації кандидата, можливість його роботи з конфіденційною та секретною інформацією.
9. Повідомлення щодо включення представників підприємств, організацій та установ до складу позаштатних радників (експертів) і про надання їм відповідних повноважень на участь у проведенні державної експертизи в галузі експортного контролю доводяться Держекспортконтролем до відповідних центральних органів виконавчої влади, установ і підприємств, де постійно працюють позаштатні радники (експерти), в письмовій формі.
10. Позаштатним радникам (експертам), що залучаються до співпраці, Держекспортконтролем за згодою Урядової комісії з політики експортного контролю України надаються відповідні повноваження на проведення експертизи на термін в два роки. Держекспортконтроль за згодою Урядової комісії з політики експортного контролю України має право подовжити термін дії повноважень (співпраці з позаштатним експертом) на більший термін в разі позитивних відгуків щодо проведених експертиз або розірвати домовленість з позаштатним радником (експертом) в разі неодноразових порушень ним норм і правил експортного контролю.
11. Позаштатним радникам (експертам) з боку Держекспортконтролю видаються відповідні свідоцтва (посвідчення) позаштатного радника (експерта) експортного контролю.
12. До участі в роботі Експертних рад, робочих нарад, а також для проведення експертизи позаштатні радники (експерти) залучаються у робочий час. Тривалість роботи щодо здійснення експертизи з питань експортного контролю не повинна перевищувати 15% від загального фонду робочого часу виконавця за місцем постійної роботи на протязі місяця.
Участь у здійсненні експертизи з питань експортного контролю позаштатними радниками (експертами) здійснюється на підставі відповідного доручення Держекспортконтролю, яке доводиться як до позаштатних радників (експертів), так і до керівників підприємств і організацій, де вони (позаштатні радники) працюють на постійних засадах.
13. Координацію роботи позаштатних радників (експертів) здійснює начальник Головного управління державної експертизи та контролю за міжнародними передачами товарів через начальників відділів технічної експертизи та керівників Експертних рад при Держекспортконтролі.
14. Експертиза з питань експортного контролю проводиться позаштатними радниками (експертами) на безоплатній з боку Держекспортконтролю основі.
15. Позаштатні радники (експерти) для виконання своїх обов'язків щодо проведення експертизи мають право користуватися в установленому порядку всіма засобами зв'язку і оргтехніки, які є в Держекспортконтролі.
16. Іногородні позаштатні радники (експерти) здійснюють покладені на них обов'язки в тісній взаємодії з регіональними органами експортного контролю і мають право користуватися всіма каналами зв'язку з Держекспортконтролем, що має регіональне представництво.
17. Держекспортконтроль має право залучати позаштатних радників (експертів) для роботи в міждержавних комісіях, міжнародних симпозіумах, семінарах, пленарних засіданнях та інших міжнародних робочих органах з експортного контролю, в тому числі і в тих, що проводяться за кордоном.
18. Позаштатні радники (експерти) мають право проводити експертизу з питань експортного контролю в інтересах вітчизняних та іноземних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (не за дорученням Держекспортконтролю) на договірній основі в порядку, передбаченому законодавством України.