МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 252 від 25.07.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 серпня 1996 р. за N 421/1446 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОН N 161 від 29.03.2001 )
Про розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників навчальних закладів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міносвіти N 282 від 27.08.96 N 7 від 11.01.97 N 410 від 06.12.99 ) ( Слова "заклади освіти" у всіх відмінках замінено на слова "навчальні заклади" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міносвіти N 410 від 06.12.99 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1996 року N 565 "Про упорядкування умов оплати праці працівників окремих галузей бюджетної сфери",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) керівних, науково-педагогічних, педагогічних працівників, спеціалістів, службовців та робітників навчальних закладів згідно з додатками NN 1-14;
ставки погодинної оплати праці працівників, зайнятих в усіх галузях народного господарства, за проведення навчальних занять згідно з додатком N 15.
2. Установити:
1) що посадові оклади заступників керівників навчальних закладів та заступників керівників структурних підрозділів установлюються на 5-15 відсотків, головних бухгалтерів - на 10-30 відсотків, а помічників керівників - на 30-40 відсотків нижче посадового окладу відповідного керівника. При цьому не враховуються підвищення посадових окладів керівників за почесне звання, спортивне звання, науковий ступінь, вчене звання та інші підвищення;
( Підпункт перший пункту 2 в редакції Наказу Міносвіти N 410 від 06.12.99 )
2) що посадові оклади (ставки заробітної плати) працівників навчальних закладів, які мають почесні звання, спортивні звання, науковий ступінь, підвищуються:
а) за почесні звання України, колишнього СРСР, країн СНД та Балтії, автономних республік: "народний" - на 40 відсотків, "заслужений" - на 20 відсотків;
б) за спортивні звання:
"заслужений тренер", "заслужений майстер спорту" - на 20 відсотків;
"майстер спорту міжнародного класу" - на 15 відсотків;
"майстер спорту" - на 10 відсотків.
За наявності двох або більше звань підвищення посадових окладів (ставок) працівників здійснюється за одним (вищим) званням;
в) за науковий ступінь (крім посад у вищих навчальних закладах III та IV рівнів акредитації та наукових організаціях, для яких наявність наукового ступеня передбачена кваліфікаційними вимогами):
доктора наук - на 25 відсотків;
кандидата наук - на 15 відсотків.
Підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників навчальних закладів провадиться, якщо діяльність працівників за профілем співпадає з наявним ступенем.
Якщо працівникам освіти передбачено підвищення посадових окладів за декількома підставами, то абсолютний розмір кожного підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу, без урахування іншого підвищення.
( Підпункт другий пункту 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Міносвіти N 410 від 06.12.99 )
3. Керівникам навчальних закладів з 1 червня 1996 року встановити розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам закладів та провести розрахунки заробітної плати починаючи з 1 червня 1996 року, виходячи з розмірів, передбачених додатками NN 1-15.
4. У разі, коли встановлені для працівників відповідно до цього наказу посадові оклади (ставки заробітної плати) нижчі від діючих посадових окладів (ставок заробітної плати), цим працівникам на період роботи в даних закладах на даних посадах зберігається діючий розмір посадового окладу (ставки заробітної плати).
5. Встановити, що з 1 червня 1996 року Інструкція про оплату праці та розміри ставок заробітної плати професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, затверджена наказом Міністерства освіти України від 02.04 93 N 90 та Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 N 102, застосовуються з урахуванням розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) та умов оплати праці, затверджених цим наказом.
6. Вважати таким, що втратив чинність наказ Міністерства освіти України від 25 лютого 1993 року N 45 "Про розміри ставок заробітної плати й посадових окладів працівників освіти України".
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Шепотька В.П.
Міністр | М.З.Згуровський |
Додаток N 1
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації
Особам із числа науково-педагогічних працівників, призначеним на посади професорів чи доцентів, які не мають відповідного вченого звання один раз строком до двох років від часу першого обрання чи призначення посадові оклади встановлюються у таких розмірах:
- професор - доцент | 269 255 |
Посадові оклади провідних концертмейстерів та концертмейстерів вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації (факультетів, відділень) по підготовці працівників мистецтв, вчителів музики і співів встановлюються у розмірах, передбачених відповідно для старшого викладача і викладача.
Примітка. Посадові оклади працівників, які мають вчене звання професора, збільшуються в 1,33 раза.
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 410 від 06.12.99 )
Додаток N 2
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів керівних працівників вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації
* Посадові оклади в такому розмірі встановлюються вченим секретарям за наявності наукового ступеня доктора наук. Особам, які мають науковий ступінь кандидата наук, посадові оклади встановлюються у розмірі 179 крб., а тим, які не мають наукового ступеня - у розмірі 149 крб.
Примітка. Посадові оклади працівників, які мають вчене звання професора, збільшуються в 1,33 раза.
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 410 від 06.12.99 )
Додаток N 3
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів окремих категорій педагогічних працівників навчальних закладів
Додаток N 4
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів керівних працівників вищих навчальних закладів I та II рівнів акредитації*, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів, професійно-технічних навчальних закладів** (професійно-технічних училищ, навчально-курсових комбінатів, центрів та інших типів закладів, що надають робітничу професію), училищ фізичної культури
* Посадові оклади начальника організаційно-стройового відділу та командира роти у вищих закладах цивільної авіації, морського та річкового транспорту встановлюються у розмірах відповідно 126 грн. та 119 грн.
** Посадові оклади старшим майстрам професійно-технічних закладів та завідуючим філіалами професійно-технічних і вищих навчальних закладів встановлюються на 5-15% нижче посадового окладу керівника.
*** Посадові оклади керівникам фізичного виховання, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - середньої спеціальної освіти), встановлюються у розмірі 110 грн.
Додаток N 5
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників середніх навчальних закладів (середніх загально-освітніх шкіл трьох ступенів, шкіл-дитячих садків, гімназій, ліцеїв, колегіумів, інтернатів при школах, навчально-виробничих комбінатів та центрів тощо), навчальних закладів для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації (шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань, дитячих будинків), позашкільних закладів (палаців, будинків, центрів, станцій дитячої, юнацької творчості, шкіл мистецтв, естетичного виховання тощо), приймальників-розподільників для неповнолітніх, виховно-трудових колоній, закладів післядипломної освіти, методичних установ, вищих навчальних закладів I та II рівнів акредитації, училищ фізичної культури, професійно-технічних навчальних закладів (професійно-технічних училищ, навчально-курсових комбінатів, центрів та інших типів закладів, що надають робітничу професію), закладів охорони здоров'я, соціального забезпечення, культури та інших підприємств та організацій
* Старшим вихователям дитячих будинків, шкіл-інтернатів, приймальників-розподільників для неповнолітніх, виховно-трудових колоній, спеціальних професійно-технічних училищ, спеціальних шкіл для дітей і підлітків, що потребують особливих умов виховання, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України "Про освіту" - вищу освіту), ставки заробітної плати встановлюються у розмірі 145 грн., а тим, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста або бакалавра (до введення в дію Закону України "Про освіту" - середню спеціальну освіту) - у розмірі не нижче 119 грн.
** Спеціалістам, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України "Про освіту" - вищу освіту), посадові оклади (ставки заробітної плати), встановлюються в розмірах 119 грн.
Спеціалістам, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - середньої освіти) - посадові оклади (ставки заробітної плати) встановлюються у розмірі 95-104 грн.
Додаток N 6
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів керівників шкіл, шкіл-дитячих садків, шкіл-інтернатів, дитячих будинків, дитячих будинків-інтернатів, інтернатів, приймальників-розподільників для неповнолітніх, спеціальних шкіл-інтернатів, ліцеїв, гімназій, колегіумів, училищ фізичної культури
Додаток N 7
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів (ставок заробітної плати) керівних та педагогічних працівників позашкільних закладів усіх типів і найменувань та шкіл естетичного виховання
* Посадові оклади старших керівників та керівників туристських груп (походів, експедицій, екскурсій) встановлюються у розмірах відповідно керівника та заступника керівника позашкільного закладу з контингентом дітей до 600 чоловік.
** Розміри ставок заробітної плати акомпаніаторів поширюються на всі навчальні заклади.
*** Спеціалістам, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - середньої спеціальної освіти) - посадові оклади (ставки заробітної плати) встановлюються у розмірах 80-90 грн. Ставки заробітної плати спеціалістам, встановлюються за наслідками атестації.
Додаток N 8
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів (ставок заробітної плати) керівних та педагогічних працівників дитячих дошкільних закладів усіх типів і найменувань (крім дитячих будинків)
* Спеціалістам, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - середньої спеціальної освіти) ставки заробітної плати встановлюються у розмірі 90-95 грн.
** Спеціалістам, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - середньої спеціальної освіти) ставки заробітної плати встановлюються у розмірі 95 грн.
*** Ставка заробітної плати встановлюється за наслідками атестації відповідно до кваліфікаційних вимог.
Додаток N 9
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів (ставок заробітної плати) керівних та педагогічних працівників інститутів (центрів) підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів, учбово-методичних (методичних) кабінетів (центрів)
( Додаток 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 410 від 06.12.99 )
Додаток N 10
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів спеціалістів і службовців навчальних закладів
* Посадові оклади старших товарознавців, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра або спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - вищу освіту), встановлюються на рівні посадових окладів спеціалістів 1 категорії, а товарознавців, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра або спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" - вищу освіту), - на рівні посадових окладів спеціалістів (без категорії).
** Посадові оклади у таких розмірах встановлюються навчальним майстрам вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації.
Додаток N 11
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів робітників навчальних закладів, яким встановлюються місячні посадові оклади
Додаток N 12
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів робітників навчальних закладів, оплата праці яких провадиться залежно від кваліфікаційних розрядів
Додаток N 13
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схема посадових окладів працівників автомобільного транспорту (грн.)
1. Водії автомобілів (важкі вантажні автомобілі з великою вантажопідйомністю та вантажні автомобілі)
2. Водії автомобілів (крім вантажних), таксі та фургони
3. Водії автомобілів (автобусів)
4. Водії мототранспортних засобів - 57.
5. Начальник автотранспортного підрозділу з рухомим складом від 50 до 100 одиниць - 85.
6. Старший механік (механік), який здійснює керівництво автотранспортним підрозділом з рухомим складом:
від 25 до 50 фізичних автомобілів, шляхових машин - 80;
від 15 до 25 фізичних автомобілів, шляхових машин - 77.
Додаток N 14
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Схеми посадових окладів працівників централізованих бухгалтерій при органах державної виконавчої влади та інших установах і організаціях
Додаток N 15
до наказу Міністерства освіти України
від 25.07.96 N 252
Ставки погодинної оплати праці працівників, зайнятих в усіх галузях народного господарства, за проведення навчальних занять
Примітки:
1. Ставки погодинної оплати включають оплату за дні відпустки.
2. Ставки погодинної оплати праці лікарів-консультантів, які залучаються установами охорони здоров'я для проведення консультацій з інших установ (організацій), встановлюються для професора, доктора наук в розмірі 10,53 грн.
3. Демонстраторам пластичних поз, які беруть участь у проведенні навчальних занять, ставки погодинної оплати праці встановлюються у таких розмірах:
за позування без одягу або у складній позі - 2,77;
за позування в одязі - 1,66.
4. Оплата праці членів жюрі конкурсів та оглядів, а також рецензентів конкурсних робіт здійснюється за ставками погодинної оплати праці, передбаченими для осіб, які проводять навчальні заняття зі студентами.