• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Правила користування автоматичними камерами схову самообслуговування

Міністерство транспорту України  | Правила від 10.07.1996 № 230
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Правила
  • Дата: 10.07.1996
  • Номер: 230
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Правила
  • Дата: 10.07.1996
  • Номер: 230
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
П Р А В И Л А
N 230 від 10.07.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
5 серпня 1996 р.
за N 420/1445
Затверджено
наказом Міністерства транспорту
України від 10.07.96 р. N 230
( z0419-96 )
Правила користування автоматичними камерами схову самообслуговування
1. Ці Правила встановлюють порядок користування автоматичними камерами схову самообслуговування на залізничних вокзалах та порядок розгляду претензій громадян, що виникають при зберіганні речей в автоматичних камерах схову.
2. Автоматичні камери схову самообслуговування призначені для короткочасного зберігання (протягом 2-х діб) ручної поклажі. Пасажир може зайняти одну або декілька вільних комірок. На вільне положення комірки вказує зелене світло на ламповому індикаторі (при зайнятій комірці ламповий індикатор вимкнений).
Користуватись несправними комірками забороняється.
3. Працівники залу АКСС повинні забезпечити утримання комірок у технічно справному стані, а також надавати повну інформацію пасажирам про Правила користування АКСС. Пасажири повинні повністю дотримуватись встановлених Правил.
4. Для користування автоматичною камерою схову самообслуговування необхідно відкрити дверці вільної комірки, покласти в неї речі, набрати на шифраторі з внутрішньої сторони дверці шифр - букву та будь-яке тризначне число, опустити у приймальну щілину жетон, закрити дверці та, потягнувши ручку на себе, переконатися, що комірка замкнена.
Якщо комірка не замкнулась, необхідно натиснути кнопку "повернення" і отримати жетон назад. Це вказує на те, що комірка несправна.
Необхідно пам'ятати, що набраний шифр - це "ключ" для відкриття комірки. Його слід тримати у таємниці як при наборі, так і після цього. При замиканні комірки шифри з внутрішньої та зовнішньої сторони дверці мають бути різними.
Не рекомендується набирати у шифрі однакові числа та користуватись порадами сторонніх осіб. Номер зайнятої комірки необхідно чітко запам'ятати чи записати.
5. Щоб відкрити комірку та забрати речі, необхідно на шифраторі з зовнішньої сторони дверцят набрати зліва направо раніше встановлений шифр, почекати 2-3 секунди, опустити у приймальну щілину жетон та відкрити дверцята.
6. При повторному користуванні тією ж самою коміркою, а також при частковому вилученні речей всі операції повторюються. При цьому рекомендується змінити шифр на внутрішній стороні шифратора та знову опустити жетон.
7. Термін користування коміркою автоматичної камери схову самообслуговування 2 доби. Доба зберігання закінчується о 24 годині місцевого часу, незалежно від того, коли пасажир поклав речі в комірку (о 6 годині ранку чи о 22 годині). Після закінчення встановленого терміну зберігання ручна поклажа комісійно вилучається з комірки та передається у загальні камери схову станції чи на склад незабраних речей.
Якщо пасажир забув набраний шифр чи номер комірки, а також при зберіганні речей більше двох діб, розшук та видача ручної поклажі проводиться тільки за письмовою заявою пасажира з описом речей та доказів про належність їх пасажиру. Речі видаються під розписку, у якій вказується прізвище, ім'я та по батькові, постійне місце проживання одержувача (відповідно до паспорта чи іншого документа, що його замінює). За примусове відмикання комірки та зберігання речей понад встановлений термін з пасажирів стягується плата.
Від пасажира в стані наркотичного чи явно вираженого алкогольного сп'яніння заява на примусове відкриття комірки АКСС не приймається.
Речі, які передані після закінчення терміну зберігання на склад чи загальну камеру схову і не забрані протягом 30 діб, реалізуються у встановленому порядку.
Пасажири, які не можуть з поважних причин забрати свої речі, повинні письмово повідомити про це адміністрацію станції (вокзалу) до закінчення 30-ти добового терміну зберігання.
8. Всі претензії та питання, що виникають при користуванні автоматичними камерами схову самообслуговування, розглядаються адміністрацією станції (вокзалу).
Претензії розглядаються та задовольняються відповідно до Правил перевезення пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом України, Інструкції про порядок експлуатації автоматичних камер схову самообслуговування на залізничних вокзалах. Розмір збитків визначається з урахуванням зносу речей.
Претензії про втрату речей при технічно справному стані замикаючого пристрою комірок, підтвердженому комісійним оглядом, не задовольняються.
9. Забороняється здавати на зберігання в автоматичні камери схову самообслуговування речі та предмети, заборонені до перевезення залізницями - вогнепальну зброю, вибухові, отруйні, смердючі, інфекційні, радіоактивні, їдкі речовини, спирт, бензин, гас, ацетон та інші вогненебезпечні, легкозаймисті, самозаймисті речовини, речі, які можуть забруднити комірку, а також грошові суми, цінні папери, документи, вироби з дорогоцінних металів і каміння та інші цінності.