• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Переліку платних послуг, Положення про порядок та умови надання платних послуг

Міністерство України у справах сімї та молоді  | Наказ, Положення, Перелік від 19.05.1998 № 186 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї та молоді
  • Тип: Наказ, Положення, Перелік
  • Дата: 19.05.1998
  • Номер: 186
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї та молоді
  • Тип: Наказ, Положення, Перелік
  • Дата: 19.05.1998
  • Номер: 186
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї ТА МОЛОДІ
Н А К А З
N 186 від 19.05.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 1998 р.
за N 367/2807
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства у справах сім'ї, дітей та молоді N 72 від 18.02.2005 )
Про затвердження Переліку платних послуг, Положення про порядок та умови надання платних послуг
Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 1998 року N 63 "Про подальший розвиток мережі центрів соціальних служб для молоді та підвищення ефективності їх діяльності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік платних послуг, які надаються державними закладами - центрами соціальних служб для молоді підприємствам, установам, організаціям за договорами (додається).
2. Затвердити Положення про порядок та умови надання послуг (додається).
3. Управлінню фінансів та бухгалтерського обліку Міністерства України у справах сім'ї та молоді (М.В.Сухенко) та Українському державному центру соціальних служб для молоді (Р.Г.Драпушко) довести даний перелік, Положення до відома центрів соціальних служб для молоді.
Міністр В.І.Довженко
Затверджено
Наказ Мінсім'ямолоді
19.05.98 N 186
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 1998 р.
за N 367/2807
Перелік платних послуг, які надаються державними закладами - центрами соціальних служб для молоді підприємствам, установам, організаціям за договорами
1. У сфері освітньої діяльності:
1.1. Організація стажування спеціалістів сфери соціальної діяльності України у центрах соціальних служб для молоді.
1.2. Наукові та спеціалізовані консультації для осіб, які підвищують кваліфікацію самостійно.
1.3. Лекторії для спеціалістів сфери соціальної діяльності з питань права, соціології, психології, соціальної педагогіки та ін.
1.4. Лекторії на підприємствах, в установах і організаціях з метою профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії та інших шкідливих звичок.
1.5. Організація гуртків (факультативів) іноземних мов, комп'ютерної підготовки, стенографії, машинопису та ін.
1.6. Створення тимчасових творчих колективів із залученням спеціалістів центрів соціальних служб для молоді з метою розробки методичних рекомендацій, підготовки бюлетенів, прес-релізів та іншої продукції.
1.7. Надання послуг у створенні спільних спеціалізованих, молодіжних, консультативних центрів, центрів підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері соціальної діяльності.
2. У сфері соціальної роботи:
2.1. Соціальна та психологічна реабілітація хворих на алкоголізм, за винятком випадків, коли допомога надається в психіатричних лікарнях.
2.2. Догляд вдома хворих за їх бажанням.
2.3. Організація на підприємствах, в установах і організаціях соціально-педагогічних, медико-психологічних, юридичних, профорієнтаційних та інших консультацій (психодіагностика, психокорекція, психотерапія).
2.4. Організація проведення оплачуваних громадських робіт для учнівської та студентської молоді на підприємствах, в установах і організаціях, в тому числі за рахунок спонсорських коштів.
2.5. Проведення соціологічних, соціально-педагогічних, психолого-педагогічних досліджень, опитувань, анкетувань на підприємствах, в установах і організаціях.
2.6. Виготовлення навчально-виховних відеофільмів.
2.7. Набір, макетування, верстання, видання та розповсюдження буклетів, календарів, газет, рукописів, книжок та іншої друкованої продукції.
2.8. Організація та проведення масових, культурних та інших заходів.
3. У сфері міжнародного співробітництва:
3.1. Організація міжнародних обмінів молоді.
3.2. Організація на компенсаційних принципах мовних курсів, міжнародних шкіл, семінарів, олімпіад, виставок, баз відпочинку, літніх таборів та ін.
3.3. Організація стажування іноземних громадян у закладах сфери соціальної діяльності.
3.4. Надання перекладацьких послуг.
4. У сфері побутових послуг:
4.1. Надання в короткострокову оренду приміщень, автотранспорту, оргтехніки, копіювально-розмножувальної техніки, іншого обладнання, яке знаходиться на балансі центрів соціальних служб для молоді.
4.2. Надання в оренду ліній E-mail.
4.3. Фото-, відеопослуги у сфері соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей.
Затверджено
Наказ Мінсім'ямолоді
19.05.98 N 186
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 1998 р.
за N 367/2807
Положення про порядок та умови надання платних послуг
I. Загальні положення
1. Дане Положення про порядок та умови надання платних послуг центрами соціальних служб для молоді (далі - Положення) розроблено на виконання Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.98 N 63 "Про подальший розвиток мережі центрів соціальних служб для молоді та підвищення ефективності їх діяльності" з метою одержання додаткових коштів, які будуть спрямовані на реалізацію державної політики у сфері соціальної роботи з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей.
Обов'язковою умовою надання права мати позабюджетні кошти від здійснення послуг є повне покриття видатків, пов'язаних із здійсненням зазначених видів діяльності, за рахунок одержаних від цього коштів.
2. Платні послуги центрів соціальних служб для молоді - це послуги, що надаються даними закладами у відповідності із затвердженим переліком послуг за плату.
3. Порядок визначає організаційно-правову форму надання центрами соціальних служб для молоді платних послуг підприємствам, організаціям, установам та окремим фізичним особам на підставі законодавчих актів, які регулюють відповідну сферу платних послуг, визначених затвердженим переліком.
II. Порядок надання центрами соціальних служб для молоді платних послуг
1. Платні послуги в центрах соціальних служб (надалі - центри ССМ) для молоді можуть надаватися як спеціально створеними підрозділами, які надають відповідні послуги тільки за плату, так і персоналом центрів, основне фінансування якого здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань. Рішення про надання платних послуг приймає директор центру ССМ.
2. Після прийняття рішення про надання того чи іншого виду платних послуг (чи їх комплексу) та створення структурного підрозділу директор центру ССМ затверджує відповідні положення про підрозділи, що надають послуги тільки за плату. Положенням визначаються відповідальні за виконання конкретних видів робіт та послуг, їх права і обов'язки.
3. Всі види платних послуг у спеціально створених структурних підрозділах центрів ССМ, що надають відповідні послуги за плату, повинні здійснюватися або загальним персоналом центрів ССМ у вільний від основної роботи час, або окремим персоналом цих підрозділів у робочий час. При неможливості організації в центрах ССМ таких структурних підрозділів, надання платних послуг здійснюється персоналом ССМ у робочий час або поза його межами.
4. Платна послуга надається згідно з укладеним із підприємством, установою, організацією (замовником) договором. З боку центрів ССМ такий договір підписує директор.
5. Центри ССМ зобов'язані забезпечити підприємства, установи, організації безплатною, доступною та достовірною інформацією щодо порядку надання платних послуг, яка повинна включати відомості про місцезнаходження цих закладів, режим роботи, перелік платних послуг, порядок їх оплати.
6. Контроль за організацією надання платних послуг, а також правильністю застосування цін (тарифів) здійснюється відповідними органами місцевої виконавчої влади та іншими державними організаціями, на які згідно з чинним законодавством покладені зазначені контрольні функції.
III. Порядок встановлення цін на платні послуги
1. Розмір плати за той чи інший вид послуги визначається на підставі її ціни, яка регулюється відповідними законодавчими актами та розпорядженнями місцевих органів влади.
2. Базою для визначення ціни послуги є розрахунок валових витрат, пов'язаних з наданням послуги.
При визначенні валових витрат необхідно керуватися ст.5 Закону України від 18 листопада 1997 р. "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
2.1. До складу валових витрат відносяться прямі і непрямі витрати.
До прямих витрат відносяться:
- витрати на оплату праці;
- відрахування на соціальне страхування та до цільових фондів;
- матеріальні витрати на придбання матеріалів;
- витрати на тиражування матеріалів та документації;
- амортизація основних фондів, що використовуються для надання послуг структурними підрозділами, що надають послуги тільки за плату.
2.2. Обрахування розміру прямих витрат здійснюється у відповідності із схемою організації і надання кожного виду послуг, якою визначено персонал, що безпосередньо надає послугу, використовуване обладнання тощо.
Кількість годин роботи, ставок та посадових окладів працівників визначається у відповідності до тривалості виконання робіт з надання послуг та затверджених норм навантаження або часу на виконання тих чи інших видів робіт. При відсутності затверджених норм зазначені показники визначаються розрахунково.
2.2.1. У разі залучення до роботи з надання послуг працівників центрів ССМ витрати на оплату праці обраховуються згідно з розмірами посадових окладів та умовами оплати праці, затвердженими Наказом Мінпраці від 07.10.93 N 78 "Про умови оплати праці працівників соціальних служб для молоді" (з подальшими змінами), та запланованим часом виконання робіт.
2.2.2. При відсутності можливості заздалегідь визначити робочий час на виконання окремого виду послуги, включення у вартість послуги витрат на оплату праці здійснюється на підставі договору із замовником на виконання такої послуги.
2.2.3. Якщо послуги надаються працівниками центрів ССМ в робочий час, витрати на оплату їх праці у вартість послуги не включаються.
2.2.4. У разі виконання робіт з надання платних послуг працівниками, залученими на умовах трудових угод, витрати на оплату праці обраховуються у відповідності з запланованим часом та умовами оплати праці, затвердженими для відповідних галузей (освіта, культура, охорона здоров'я тощо).
2.2.5. На оплату праці спрямовується сума коштів, питома вага яких не повинна перевищувати розрахункову при визначенні ціни.
2.3. Відрахування на соціальне страхування та до цільових фондів включають:
- відрахування на державне (обов'язкове) соціальне страхування;
- відрахування на державне (обов'язкове) пенсійне страхування (до Державного пенсійного фонду);
- відрахування до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
- інші відрахування, передбачені законодавством.
2.4. Інші прямі витрати (придбання предметів постачання і матеріалів, оплата послуг з утримання самостійного підрозділу тощо) визначаються на підставі відповідних норм та нормативів за кодами витрат. При відсутності затверджених у встановленому порядку норм чи нормативів для визначення витрат застосовуються розрахункові показники, які можуть об'єктивно обгрунтувати потребу в коштах (середній розмір витрат у порівняльних умовах за ряд попередніх років, повний перелік матеріалів, товарів чи видів послуг та ціни і розцінки на них і т.д.).
2.5. Непрямі витрати - це витрати, які пов'язані з діяльністю закладу в цілому і не підлягають прямим обрахункам. До непрямих витрат відносяться:
- витрати на придбання предметів постачання і матеріалів (канцелярське приладдя, матеріали і предмети для поточних господарських потреб, придбання обладнання та інвентарю), крім тих, що обраховані прямими розрахунками;
- витрати на відрядження та службові роз'їзди;
- оплата послуг з утримання приміщень (оренда, оплата поточного ремонту інвентарю і приміщень, послуги зв'язку, інші поточні видатки), крім тих, що обраховані прямими розрахунками;
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв (теплопостачання, водопостачання і водовідведення, оплата електроенергії, природного газу, інших видів енергії, інших комунальних послуг).
2.6. Розрахунки непрямих витрат здійснюються з урахуванням конкретних умов функціонування центру ССМ в цілому та структурних підрозділів, що надають платні послуги. Їх сума визначається, як правило, у відсотках від загальної суми витрат закладу за тими чи іншими категоріями або елементами витрат пропорційно до площі чи кубатури займаних приміщень (витрати на опалення, освітлення, поточний та капітальний ремонт), кількості працюючих (витрати на холодне і гаряче водопостачання) і т.д.
2.7. До ціни послуг, окрім зазначених витрат, зараховується прибуток, якщо такий планується, з рівнем рентабельності до 30 відсотків собівартості, обов'язкові податки, відрахування, платежі, збори відповідно до чинного законодавства.
2.8. При обрахуванні вартості конкретних видів послуг, обумовлених розділами 1, 2, 3, 4 переліку платних послуг, також враховуються особливості визначення складу витрат і ціноутворення, встановлені для відповідних галузей законодавчими актами.
IV. Планування та використання доходів від надання платних послуг
1. Кошторис видатків центрів ССМ, здійснюваних за рахунок доходів і прибутків, одержаних від надання платних послуг, складається на підставі індивідуальних розрахунків до кожного джерела доходів, що передбачаються на плановий період, у відповідності до Положення про порядок складання єдиного кошторису доходів і видатків бюджетної установи та організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.98 N 164, за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 19.02.98 N 38.
2. Доходи від надання платних послуг спрямовуються на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням цих послуг, оплату податків, обов'язкових внесків, відрахувань, зборів, платежів.
3. Перевищення доходів від надання платних послуг над видатками, пов'язаними з їх проведенням, спрямовується на реалізацію соціальних програм центрів ССМ.
4. Документальне оформлення операцій з надання платних послуг здійснюється окремо за кожним видом послуг. Центри, що надають платні послуги, зобов'язані вести статистичний і бухгалтерський облік наданих послуг, складати звітність за цим видом діяльності відповідно до чинного законодавства.
5. Зарахування коштів, одержаних від надання платних послуг, на поточні рахунки з позабюджетних коштів здійснюється або шляхом безготівкових розрахунків, або шляхом платежів готівкою в Ощадбанк чи в касу у відповідності до наказу колишнього Міністерства фінансів СРСР від 10.03.87 N 61 з дотриманням Порядку ведення касових операцій у народному господарстві України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 13.10.97 N 334. Одержання готівкових коштів за надані послуги оформляється на підставі чинного законодавства. Використання коштів можливе після зарахування їх на поточний рахунок в установі уповноваженого банку.
6. Відкриття для центрів ССМ поточних рахунків з позабюджетних коштів здійснюється у встановленому порядку.
V. Прикінцеве положення
Відповідальність за організацію і якість надання платних послуг, а також обгрунтованість розмірів плати за послуги несуть керівники центрів.