• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції до форми державної статистичної звітності N 1-приватизація

Державний комітет статистики України  | Наказ, Інструкція від 13.08.1997 № 1 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 13.08.1997
  • Номер: 1
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 13.08.1997
  • Номер: 1
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1 від 13.08.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 1997 р.
за N 360/2164
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держкомстату N 269 від 15.08.2000 )
Про затвердження Інструкції до форми державної статистичної звітності N 1-приватизація
З метою вдосконалення інформації про хід приватизації державного майна підприємств, організацій та установ відповідно до законів України "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" і "Про Державну програму приватизації на 1997 рік", затверджених від 19.02.97 N 89/97-ВР та від 03.06.97 N 294/97-ВР,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити за погодженням з Фондом державного майна України Інструкцію щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 1-приватизація "Інформація про приватизацію майна підприємства, організації, установи" (додається).
2. Управлінню статистичних стандартів, класифікацій та реєстрів (Чекменьов А.О.) передати оригінали інструкції, затвердженої п.1 цього наказу, поліграфічному підприємству до друку.
3. Доведення даного наказу та вдосконаленої інструкції щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 1-приватизація до Держкомстату Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики, Фонду державного майна, його місцевих органів здійснювати відповідно до порядку, визначеному у наказі Мінстату від 22.02.96 р. N 58 ( z0402-96).
4. Економічному управлінню (Криволап А.А.) передбачити фінансування для виготовлення бланків вдосконаленої інструкції.
5. Скасувати наказ Мінстату України від 22 лютого 1996 року N 58 у частині затвердження інструкції щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 1-приватизація "Інформація про приватизацію майна підприємства, організації, установи".
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова О.Г.Осауленко
Затверджено
наказом Держкомстату України
від 13.08.97 року N 1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 1997 р.
за N 360/2164
Інструкція щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 1-приватизація "Інформація про приватизацію майна підприємства, організації, установи"
За цією формою звіти подають:
відповідним органам державної статистики - центральний апарат Фонду державного майна України, його регіональні відділення та представництва у районах і містах - два примірники;
Фонду державного майна - його регіональні відділення та представництва у районах і містах - один примірник.
Якщо звіт заповнює центральний апарат Фонду державного майна України (звітувач), то поряд з назвою та адресою в квадраті проставляється його ознака 0.
До об'єктів державної власності, що підлягають приватизації, належать:
майно підприємств, цехів, виробництв, дільниць, інших підрозділів, які є єдиними (цілісними) майновими комплексами, якщо в разі їх виділення у самостійні підприємства не порушується технологічна єдність виробництва з основної спеціалізації підприємства, з структури якого вони виділяються;
об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти;
акції (частки, паї), що належать державі у майні господарських товариств та інших об'єднань.
Об'єктами малої приватизації є об'єкти, вартість основних фондів яких не перевищує 1 млн. гривень (крім об'єктів гр.Г, науково-дослідних інститутів, науково-дослідних та проектних організацій, автотранспортних підприємств, що мають мобілізаційні резерви), у тому числі:
- структурні підрозділи підприємств, які не привели свій статус у відповідність із чинним законодавством;
- підприємства, що входять до складу об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність із чинним законодавством;
- структурні підрозділи (одиниці) інших підприємств, що можуть бути виділені у самостійні підприємства, у тому числі такі, що реалізують аналогічні або взаємозамінні види товарів (робіт, послуг);
- окреме індивідуально визначене майно - будівлі, споруди та нежитлові приміщення - незалежно від його вартості.
Будівлі (споруди, приміщення) за бажанням покупця приватизуються разом із розташованими в них об'єктами приватизації, якщо на це немає прямої заборони відповідно Фонду державного майна України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи місцевої Ради.
Не можуть бути об'єктами малої приватизації будівлі (споруди, приміщення) або їх окремі частини, які становлять національну, культурну та історичну цінність і перебувають під охороною держави.
За наявності такої заборони на приватизацію зазначені будівлі (споруди, приміщення) передаються власникам приватизованих об'єктів за їх бажанням в оренду на строк не менше 10 років у порядку, передбаченому Законом України від 19 лютого 1997 року N 89/97-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств".
При акціонуванні об'єктів звіт складається після:
державної реєстрації відкритого акціонерного товариства (для об'єктів, по яких затверджується план приватизації);
затвердження плану розміщення акцій відкритого акціонерного товариства.
При інших способах приватизації звіт складається після нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу. При повній безоплатній передачі майна об'єктів АПК звіт складається після підписання акта передачі майна, крім ВАТ.
По об'єктах малої приватизації (об'єкти групи А) звіт складається окремо на будівлі, споруди, нежитлові приміщення, якщо на них укладено договір купівлі-продажу.
Повна назва об'єкта після приватизації та його код з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) проставляється тільки при створенні акціонерного товариства.
Значення показників розділів 3 та 5 розподіляються згідно з статтями 18 (п.4) та 25 (п.1) Закону України від 19 лютого 1997 року N 89/97-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств".
Вартісні показники проставляються з одним десятковим знаком.
Розділ 1. Загальні відомості про об'єкт приватизації
У рядку 110 в графі Б дається повна назва об'єкта приватизації до її здійснення; для акціонерних товариств, створених у процесі корпоратизації - назва об'єкта, яку він мав до корпоратизації; назва структурного підрозділу чи об'єкта незавершеного будівництва. Якщо об'єктом приватизації є радгосп, то в графі 1 проставляється його ознака 1.
При приватизації об'єктів групи Е дається повна назва частки (паю, акцій) у господарському товаристві.
У рядку 111 в графі 1 лише у випадку приватизації об'єкта в цілому вказується його код за ЄДРПОУ.
У рядку 115 в графі Б дається повна юридична адреса та телефон об'єкта приватизації, господарського товариства, частки (паю, акцій), тобто область, район, місто, вулиця, N будинку, де воно розташовано, а у рядку 116 в графі 1 вказується код за Системою позначень об'єктів адміністративно-територіального ділення (СПАТО) цієї території.
У рядку 120 в графі Б дається повна назва відповідного органу, до системи якого належав об'єкт, а в рядку 121 в графі 1 вказується його код відповідно до Системи позначень органів державного управління (СПОДУ).
У рядку 125 в графі Б дається назва вищестоящої організації об'єкта, до якої він належав до приватизації, а в рядку 126 графи 1 - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ цієї організації.
У рядку 130 в графі Б вказується у відповідності з вартістю основних фондів класифікаційна група, до якої відповідно до Державної програми приватизації майна державних підприємств належить об'єкт приватизації (А, Б, В, Г, Д, Е).
У рядку 131 в графі 1 вказується код цієї групи: група А - 1; група Б - 2; група В - 3; група Г - підприємства-монополісти - 4; підприємства військово-промислового комплексу, що підлягають конверсії згідно з відповідною програмою, незалежно від їх вартості, - 5; підприємства, приватизація яких здійснюється із залученням іноземних інвестицій за міжнародними договорами України, незалежно від їх вартості, - 6; підприємства, вартість майна яких в цінах на 01.04.96 перевищує 170 млн грн., - 7; група Д - 8. При складанні звіту про об'єкт групи Е (у рядку 130 вказано "Е") в рядку 131 в графі 1 проставляється:
91 - якщо здійснюється продаж акцій, що належать державі у майні міжгосподарських та спільних підприємств;
92 - якщо приватизується інше майно, що не було враховане під час проведення оцінки вартості об'єкта приватизації та не було включене до його статутного фонду;
93 - якщо здійснюється продаж акцій відкритих акціонерних товариств, що тимчасово залишились у державній власності згідно з планом приватизації (розміщення акцій).
У рядку 136 в графі 1 проставляється код категорії об'єкта: 1 - якщо приватизується об'єкт в цілому, 2 - якщо приватизується структурний підрозділ, 3 - якщо приватизується об'єкт незавершеного будівництва.
У рядку 140 в графі Б дається повна назва та місцезнаходження підприємства, на балансі якого знаходився об'єкт приватизації, а у рядку 141 в графі 1 - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ цього підприємства. Якщо об'єкт приватизується в цілому (1), то цей рядок не заповнюється.
У рядку 145 в графі Б пишеться назва способу приватизації, а у рядку 146 графи 1 вказується код цього способу приватизації: викуп об'єкта приватизації товариством покупців - 1; викуп об'єкта приватизації за альтернативним планом приватизації - 2; викуп державного майна, зданого в оренду з викупом, - 3; продаж на аукціоні - 4; продаж за некомерційним конкурсом - 5; продаж за комерційним конкурсом - 6; продаж акцій відкритих акціонерних товариств - 7.
При приватизації радгоспів та держгоспів шляхом передачі частки майна трудовим колективам безоплатно, а друга частина приватизована іншим шляхом, то вказується назва і код способу приватизації останнього, тобто конкретного способу приватизації.
У рядках 150 та 155 в графі Б дається повна назва галузі (основного виду діяльності об'єкта приватизації) до здійснення і після здійснення приватизації, а в графі 1 - код галузі (основного виду діяльності) за Загальним класифікатором галузей народного господарства (ЗКГНГ), що виданий ГОЦ Мінстату України в 1994 році.
Галузь економіки України, до якої відноситься об'єкт приватизації, якщо він приватизований в цілому, визначається за основним видом його діяльності або за переважним обсягом виконаних робіт у загальній їх кількості на підставі даних відповідної державної статистичної звітності.
Галузь економіки України структурного підрозділу визначається за основним видом його безпосередньої діяльності, а не підприємства, на балансі якого він перебував.
Галузь об'єкта незавершеного будівництва вказується відповідно до його призначення.
Галузь ремонтно-транспортного підприємства визначається за переважним обсягом робіт, які воно здійснює. Так, якщо надає в основному послуги населенню, то галузь - побутове обслуговування населення; якщо транспортні перевезення, то - автомобільне господарство, якщо ремонт тракторів, то - ремонт машин та обладнання тощо.
У рядку 160 в графі Б пишеться назва форми власності до приватизації, а в графі 1 згідно з Класифікатором форм власності (КФВ) відповідний її код: загальнодержавна - 31, комунальна - 32.
У рядку 165 в графі Б пишеться назва форми власності після приватизації, а в графі 1 згідно з Класифікатором форм власності (КФВ) відповідний її код: приватна - 10, колективна - 20; власність міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав - 50.
У рядку 170 в графі Б пишеться назва організаційно-правової форми господарювання об'єкта, а у рядку 171 графи 1 вказується її код за Класифікацією організаційно-правових форм господарювання (КОПФГ).
Якщо в складі цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу (рядок 110) - приватизовані об'єкти незавершеного будівництва, то значення показника рядків 172 або 174 має дорівнювати кількості об'єктів незавершеного будівництва, приватизованих у складі конкретного цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу, проставлених в графі 1 рядка 01 додатка N 1 до форми N 1-приватизація "Кількість та вартість майна об'єктів незавершеного будівництва, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу".
У випадку, коли приватизується об'єкт, що належить до АПК, у графі 1 рядка 173 проставляється 4; у випадку, коли приватизується окремо приміщення, будівля або споруда групи А, у графі 1 рядка 173 проставляється 5.
Розділ 2. Характеристика приватизованого об'єкта
У графі 1 рядка 210 вказується показник за даними табельного обліку працівників (якщо такі є) об'єкта приватизації за станом: груп А (крім об'єктів, що акціонуються), Д - на дату затвердження акта оцінки вартості майна; груп А (для об'єктів, що акціонуються), Б, В, Г, Е - на дату реєстрації акціонерного товариства.
У графі 1 рядка 220 проставляється вартість майна цілісного майнового комплексу з акту оцінки вартості майна. Методика оцінки вартості майна об'єктів приватизації, а також зразки актів оцінки вартості цілісного майнового комплексу та оцінки вартості майна орендного підприємства, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 1996 року N 961.
Значення показників рядків 220 і 240 в графі 1 по цілісному майновому комплексу заповнюються відповідно до пунктів 15 і 18 акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу, а по орендних підприємствах - відповідно до пунктів 15 і 19 акта оцінки вартості майна орендного підприємства.
Значення показника рядка 230 в графі 1 заповнюється відповідно до пункту 17 акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу, а по орендному підприємству - відповідно до пункту 18 акта оцінки вартості майна орендного підприємства.
Значення показників рядків 241 та 242 в графі 1 заповнюються з плану приватизації об'єкта.
Якщо об'єкт приватизовано конкретним способом приватизації (наприклад, викуп товариством покупців - 1, викуп державного майна, зданого в оренду з викупом, - 3, продаж на аукціоні - 4, продаж акцій відкритих акціонерних товариств - 7 тощо), то значення показників рядків 241 та 242 не заповнюються. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 1.
Якщо об'єкт у цілому передано безоплатно трудовому колективу, то значення показника рядка 240 дорівнює значенню показника рядка 241, а рядок 242 не заповнюється. У цьому випадку не заповнюються розділи З та 5. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 2.
Якщо безоплатно передано частку державного майна об'єкта, а інша частка залишається тимчасово у власності держави, то значення показника рядка 240 більше значення показника рядка 242 на величину вартості державної частки, значення якої проставляється в рядку 430 розділу 4, а значення показника рядка 241 не заповнюється. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 3.
Якщо трудовому колективу безоплатно передано частку державного майна об'єкта, а залишок приватизовано іншим способом, тобто шляхом продажу акцій, то значення показника рядка 240 дорівнює сумі значення показника рядка 242 та вартості майна, що приватизується шляхом акціонування (рядок 420). У цьому випадку рядок 241 не заповнюється. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 3.
При заповненні звіту по акціонерному товариству значення показника рядка 240 дорівнює значенню показника рядка 420.
Значення показника рядка 250 в графі 1 проставляється з актів оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу або орендного підприємства - відповідно до рядка 16 цих актів за вилученням рядка N 16.3 (дооцінка залишкової вартості основних засобів).
Значення показника рядка 260 в графі 1 проставляється з балансу підприємства, що складений за період, в якому затверджений акт оцінки вартості майна, - для груп А (крім об'єктів, що акціонуються) та Д, план приватизації або план розміщення акцій - для груп А (для об'єктів, що акціонуються), Б, В, Г, Е.
Значення показника рядка 270 в графі 1 проставляється з відповідного вищезгаданого балансу підприємства.
Коли об'єкт приватизації здає в оренду майно, балансова вартість основних засобів вказується без вартості майна, яке придбане орендарем за час оренди підприємства.
Розділ 3. Очікуване надходження коштів від продажу об'єкта
Значення показників рядків 310-325 проставляється з відповідного договору купівлі-продажу об'єкта приватизації.
Значення показника графи 3 рядка 330 дорівнює підсумку значень показників рядків 310-325, а також граф 1-2.
Розділ 4. Характеристика акціонерного товариства
Значення показників рядків 410 та 420 проставляються з акта оцінки вартості майна об'єкта приватизації. У випадку, коли при перетворенні об'єкта в акціонерне товариство частка державного майна передана безоплатно, значення показника рядка 420 проставляється за вилученням вартості цієї частки.
Значення показника рядка 420 більше або дорівнює значенню показника рядка 510 розділу 5.
Значення показника рядка 430 проставляються з плану розміщення акцій.
У разі створення акціонерного товариства на базі кількох об'єктів, звіт заповнюється на кожний з цих об'єктів за показниками рядків 110-171, 210, 260, 261, 270. Значення інших показників по цих об'єктах містяться у звіті головного об'єкта, який заповнює звіт повністю.
Розділ 5. Очікуване надходження коштів від продажу акцій
Значення показників рядків 510, 511, 512, 513 проставляється з плану розміщення акцій або плану приватизації.
Значення показника рядка 510 по графах 1, 2, 3 дорівнює підсумку значень показників рядків 511, 512, 513 по графах 1, 2, 3.
Значення показників рядків 510, 511, 512, 513 по графі 3 дорівнює підсумку значень показників цих рядків по графах 1, 2.
Показники, які заповнюються довідково, органами державної статистики не розробляються.
"Офіційний вісник України" N 36, стор.166
Код нормативного акта: 3458/1997