МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 57/102 від 21.06.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
16 липня 1996 р.
за N 359/1384
Про затвердження Режиму рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік
З метою посилення охорони рибних ресурсів та раціонального їх використання в Каховському водосховищі,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Режим рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік, що додається.
2. Головрибводу довести Режим рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік до відома користувачів, Головекоінспекції.
3. Головрибводу та Головекоінспекції забезпечити контроль за виконанням цього наказу.
Перший заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки В.ШевчукПерший заступник Міністра рибногогосподарства В.БондаренкоЗатверджено
наказом Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища та ядерної безпеки
України, Міністерства рибного
господарства України від
21 червня 1996 року N 57/102
Режим рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік
Режим рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік складено на основі уточнених та доповнених Правил рибальства на внутрішніх водоймах Української РСР з врахуванням результатів наукових досліджень Інституту рибного господарства УААН, проведених в 1981-1996 роках, та апробації Режимів рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища в 1984-1995 роках.
Режим рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік є керівним документом для рибогосподарських організацій по веденню рибальства на цій водоймі.
1. Дія Режиму поширюється на всю акваторію Каховського водосховища.
2. В Каховському водосховищі прилов риби непромислових розмірів і розміри вічка сіток регулюються Режимом рибогосподарської експлуатації Каховського водосховища.
3. Для заготівлі плідників, а також при значних скупченнях рослиноїдних риб (не менше 70 відсотків улову по масі) їх вилов може бути дозволений в оперативному порядку органами рибоохорони по узгодженню з інститутом рибного господарства УААН, в р.Конці від залізничного моста до мисливського господарства Одеського військового округу двома ставними неводами і 20 сітками з вічком не менше 100 мм, включаючи заборонений період, а з 20 листопада до початку льодоставу - трьома ставними неводами і 30 ставними сітками з вічком не менше 100 мм.
4. Строки початку весняно-літньої заборони лову риби на період її нересту встановлюються залежно від біологічного стану риб і конкретної гідрометеорологічної обстановки у водоймі (у верхній частині водосховища). Тривалість заборони 70 діб.
5. Забороняється рибальство з 1 січня до 20 вересня і з 1 грудня до 1 січня на акваторіях заток:
Капулівської (Олексіївської) від мису с.Капулівка до мису с.Олексіївка (насосна станція);
Ново-Павлівської - від зони відпочинку м.Нікополь (включаючи Зелений острів) до західної околиці смт.Красно-Григорівка;
Республіканець - від лінії мису с.Республіканець - перпендикулярно протилежному берегу і в глиб затоки;
Василівської (нижня частина водосховища, Херсонська область) від входу в затоку і в глиб її;
Болгарської - від входу в затоку і в глиб її.
При виявленні в цих затоках скупчень рослиноїдних риб дозволяється їх вилов промисловою волокушею по узгодженню з Інститутом рибного господарства УААН.
6. В Рогачицькій затоці (від лінії мис с.Нижній Рогачик - с.Сергіївка вверх до автостради Запоріжжя - Н.Каховка) дозволяється: з 21 вересня до 30 листопада виставлення трьох ставних частикових неводів, 100 сіток з вічком 36, 40, 50 мм; 100 сіток з вічком 90 мм і більше; з 1 по 30 листопада використання одного промислового волоку; з 1 грудня для виявлення скупчень рослиноїдних риб - 20 сіток з вічком не менше 100 мм і двох ставних частикових неводів (двокотлових з задньою стінкою в котлах з делі не менше 100 мм при довжині крила в неводах не більше 50 м). При виявленні скупчень цих риб дозволяється їх відлов одним промисловим волоком при погодженні з Інститутом рибного господарства УААН.
Риби непромислових розмірів повинні випускатися з ставних неводів живими. З метою запобігання травмування риби задню стінку котла ставних неводів виготовляють з безвузлової делі, що не стосується щодо організації промислу тюльки.
7. Лов тюльки тюлечними тралами в першому півріччі дозволяється проводити до 29 квітня на глибинах не менше 5 метрів по всій акваторії водосховища, за винятком заборонених зон.
У випадках підвищеного (більше 2% по масі) прилову молоді риб, що охороняються правилами промислового рибальства, лов тюльки припиняється.
Протягом всього року дозволяється вилов тюльки в підводних каналах Запорізької ДРЕС і Північно-Рогачикської зрощувальної системи.
8. Для інтенсифікації вилову рослиноїдних риб та старших вікових груп аборигенного комплексу (сазан, сом) протягом забороненого періоду дозволяється застосування двох ставних двокотлових неводів на ділянках біля Восьмої гідроспоруди та каналу Запорізької ДРЕС, по якому скидається в водосховище тепла вода.
9. Для відпрацювання методів інтенсивного відлову риб старшого віку, в першу чергу рослиноїдних, дозволяється: з 15 жовтня проведення тралових ловів, тралом з вічком в кутку 60 мм на акваторії рибколгоспів "Таврія", "Прибій", ім.Кірова та ім.Б.Хмельницького під наглядом Інституту рибного господарства УААН та органів рибоохорони.
10. Вилов рослиноїдних риб сітками з розміром вічка 100 мм і більше та ставними неводами з розміром вічка не менше 100 мм в задніх стінках котлів в заборонений період проводиться по всій акваторії Каховського водосховища, за винятком заборонених зон, за рекомендаціями Інституту рибного господарства УААН при обов'язковому інформуванні відповідних обласних управлінь охорони навколишнього природного середовища.
11. Дозволяється використання:
11.1. Протягом промислового періоду сіток з розміром вічка 36-50 мм, 70 мм і крупніших, ятерів і ставних неводів з вічком не менше 30 мм по всій акваторії водосховища, за винятком заборонених зон, 250 мілковічкових (36-50 мм) і 800 крупновічкових (75 мм і більше) ріжових сіток в закорчованих і заплавних ділянках Дніпропетровської гряди, вище урочища Суха Балка - Червона Забора по лівий бік від русла Дніпра.
11.2. З 1 серпня по 2 частикових невода рибколгоспами "Сатурн" на ділянці від с.Князь-Григорівка до с.Каїри і "Бериславський" від с.Дудчани до м.Берислава (без заходу в затоки).
11.3. В зимово-весняний промисловий період та з 15 листопада ріжових сіток з розміром вічка 80 мм і більше по всій акваторії водосховища, за винятком заборонених зон.
11.4. По узгодженню між рибколгоспами дозволяється вести промисел риби одним рибколгоспом на акваторії іншого протягом всього промислового періоду.
12. Максимально допустимий вилов риби непромислової міри в крупновічкових сітках і тяглових знаряддях лову при відлові частикових риб не повинен перевищувати 20 відсотків від загального вилову риб (за кількістю), які охороняються, в дрібновічкових сітках - 20 відсотків від загальної кількості всіх риб, ятерях і ставних неводах - 8 відсотків від загальної кількості риб, які охороняються.
13. З метою підвищення рибопродуктивності Каховського водосховища потрібно в 1996 році вселити у водойму 5,9 млн.екз. дволіток рослиноїдних риб (2,4 млн.шт. з Каховського НВГ і 3,5 млн.шт. із Ново-Каховського рибоводного заводу частикових риб).
14. Для зменшення заростання водосховища вищою водною рослинністю вселити у водойму 500 тис.екз. дволіток білого амура за рахунок загального обсягу вселення рослиноїдних риб (з НВГ - 300 тис.шт., з рибоводного заводу - 200 тис.шт.).
15. Для збільшення ефективності відтворення рибних запасів в 1996 році необхідно встановити 80 тис.шт. штучних нерестовищ, типу "гнізд", в тому числі рибколгоспами Північно-Азовського РКС - 20 тис., Укррибгоспу - 20 тис., Херсонського РКС - 40 тис.шт. Гнізда виставляються не пізніше 20 квітня.
16. У дозаборонений період дозволяється освоїти не більше 30 відсоток річного ліміту (лящ, судак).
17. Любительське рибальство здійснюється згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства на внутрішніх водоймах Української РСР, затвердженими Укррибводом наказом 1 серпня 1990 року (наказ N 83).
18. Термін дії Режиму рибогосподарської експлуатації дослідно-виробничого Каховського водосховища на 1996 рік до затвердження нових Правил рибальства у внутрішніх водоймах України.