ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.03.2006 N 163/242/159/100 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 2006 р.
за N 294/12168
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 1318/1077 від 13.12.2012 )
Про затвердження Вимог до технічного оснащення та облаштування території спеціальної (вільної) економічної зони й до контролю за переміщенням товарів через кордони цієї зони
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 95/144/70/54 від 06.02.2007 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 N 1119 "Деякі питання ввезення (пересилання) товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі" та з метою дотримання вимог до технічного оснащення та облаштування території спеціальної (вільної) економічної зони й до контролю за переміщенням товарів через кордони цієї зони
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Вимоги до технічного оснащення та облаштування території спеціальної (вільної) економічної зони й до контролю за переміщенням товарів через кордони цієї зони, що додаються.
2. Начальникам регіональних митниць та митниць:
2.1. Довести зазначені Вимоги до органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, органів управління спеціальних (вільних) економічних зон.
2.2. Своєчасно інформувати Держмитслужбу України про дату остаточного обстеження території спеціальної (вільної) економічної зони.
3. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С.М.) та Юридичному департаменту (Мельник М.В.) Державної митної служби України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби України Федорова О.О., заступника Міністра фінансів України Регурецького В.В., першого заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту охорони державного кордону Шишоліна П.А., першого заступника Голови Державної податкової адміністрації України Оперенка Г.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України,
Міністерства фінансів
України,
Адміністрації Державної
прикордонної служби України,
Державної податкової
адміністрації України
02.03.2006 N 163/242/159/100
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 2006 р.
за N 294/12168
ВИМОГИ
до технічного оснащення та облаштування території спеціальної (вільної) економічної зони й до контролю за переміщенням товарів через кордони цієї зони
Ці Вимоги розроблено відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 N 1119 "Деякі питання ввезення (пересилання) товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі".
1. Вимоги до технічного оснащення та облаштування території спеціальної (вільної) економічної зони
1.1. Територія спеціальної (вільної) економічної зони (далі - СЕЗ) повинна бути огороджена по периметру таким чином, щоб унеможливити несанкціоноване й неконтрольоване переміщення та проникнення через її кордони товарів, транспортних засобів і фізичних осіб.
1.2. Пункти пропуску через кордони СЕЗ (контрольно-пропускні пункти) (далі - КПП) повинні встановлюватися таким чином, щоб забезпечити можливість здійснення належного митного контролю під час переміщення на територію (з території) СЕЗ товарів та транспортних засобів. Якщо кордони СЕЗ збігаються з державним кордоном України, то переміщення здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон.
1.3. При встановленні КПП і визначенні режиму їх роботи повинні бути враховані різноманітні фактори та особливості конкретної СЕЗ (інтенсивність та напрями руху транспортних засобів, пішоходів, початок та кінець робочої зміни, специфіка виробництва тощо). Залежно від цього режим роботи КПП має бути цілодобовим, протягом робочого дня, протягом незначного часу з викликом посадових осіб митного органу або на початку та в кінці робочої зміни. Якщо переміщення на територію (з території) СЕЗ автомобільного, залізничного та водного транспортного засобу не буде носити безперервного характеру, то контроль і пропуск цих транспортних засобів можна здійснювати за викликом посадових осіб митного органу.
1.4. КПП та інші споруди, призначені для виконання службових обов'язків посадовими особами митного органу, повинні містити приміщення (з розрахунку 6 кв. м на посадову особу), обладнані протипожежною та охоронною сигналізацією, з меблями, металевими шафами для зберігання службової документації, митних забезпечень, зброї та засобів захисту, із засобами радіо- та телефонного зв'язку, ПЕОМ з локальною обчислювальною мережею для обліку товарів, які ввозяться на територію/вивозяться з території СЕЗ, комп'ютерним обладнанням для забезпечення СЕЗ засобами відомчої електронної пошти Держмитслужби України та виділеним цифровим каналом зв'язку, підключеним до Відомчої телекомунікаційної мережі Держмитслужби України.
У разі необхідності виконання службових обов'язків посадовими особами органів охорони державного кордону КПП обладнуються додатковими приміщеннями з протипожежною та охоронною сигналізацією (з розрахунку 6 кв. м на посадову особу), з меблями, металевими шафами для зберігання службової документації, зброї та засобів захисту, із засобами радіо- та телефонного зв'язку, ПЕОМ із локальною обчислювальною мережею з метою здійснення прикордонного контролю під час в'їзду в СЕЗ і виїзду з неї громадян України, іноземців та осіб без громадянства, обліку товарів, що ввозяться на територію/вивозяться з території СЕЗ.
У разі потреби КПП обладнуються засобами спостереження за переміщенням товарів і транспортних засобів через кордони СЕЗ і засобами обмеження таких переміщень (датчиками, світлофорами тощо). З урахуванням вимог статті 57 Митного кодексу України на КПП необхідно передбачити облаштування кімнати для особистого огляду громадян.
З урахуванням характеру виробництва, особливостей розташування на місцевості, режиму пропуску на територію СЕЗ та для забезпечення запобігання несанкціонованому проникненню та переміщенню через її кордони фізичних осіб, транспортних засобів і товарів, а також належного контролю й оформлення орган управління СЕЗ має додатково забезпечити відповідне обладнання огорожі та охорону території СЕЗ (наявність договору зі службою охорони, якщо в органі управління СЕЗ відсутні підрозділи, які здійснюють охорону території; освітлення в нічний час; застосування електронної системи охорони та відеоспостереження; мобільний контроль; установлення вишок для візуального спостереження).
1.5. На території СЕЗ мають бути складські приміщення, обладнані меблями й складським обладнанням, протипожежною та охоронною сигналізацією, для розміщення затриманих і конфіскованих товарів та автотранспортних засобів, майданчики з оглядовою ямою, естакади, ваги та інші засоби контролю та техніки безпеки.
У разі дотримання цих Вимог органові управління СЕЗ або суб'єктові підприємницької діяльності Держмитслужбою України видається свідоцтво про відповідність технічного оснащення та облаштування території спеціальної (вільної) економічної зони.
( Абзац другий пункту 1.5 в редакції Наказу Державної митної служби N 95/144/70/54 від 06.02.2007 )
2. Вимоги до контролю за переміщенням товарів через кордони СЕЗ
2.1. Для забезпечення здійснення контролю за переміщенням товарів через кордони СЕЗ орган управління СЕЗ зобов'язаний:
узгодити з митним органом, а в разі необхідності з органом охорони державного кордону форми перепусток, порядок їх видачі та пропуску на територію/з території СЕЗ фізичних осіб, товарів і транспортних засобів;
узгодити з митним органом схеми зон митного контролю, обладнати й позначити їх межі на місцевості;
підготувати карту території СЕЗ зі схемою розміщення на ній підприємств, установ та організацій;
забезпечити (у разі необхідності) можливість розміщення на території СЕЗ підрозділу митного органу, у зоні діяльності якого розташована СЕЗ.
2.2. Для забезпечення контролю за переміщенням транспортних засобів і товарів через кордони СЕЗ митний орган за погодженням з органом управління СЕЗ затверджує спільно з іншими контрольними органами технологічну схему контролю за переміщенням товарів.
2.3. Контроль за переміщенням товарів і транспортних засобів через кордони СЕЗ здійснює митний орган, у зоні діяльності якого розташована СЕЗ, згідно з вимогами законодавства України з питань митної справи.